Skocz do zawartości

Jakie tweetery? U-dimension Prox T2 vs Tec LS 29 Neo


XTAZY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest lepszy czy odwrotnie ? :)

Dotyczy to tez Ls 29 :)

Oba są świetne, ale mogą okazać się nie tym, czego szukasz.

 

Wiem tez, ze Alpine używał te D2904/6000 do swoich F1 Status SPX-F17, czyli o czymś to świadczy :wink:

Bzdura

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiem, że taka odpowiedź mało zapewne Cię usatysfakcjonuje ale naprawdę warto aby posłuchać tych głośników u siebie na jakimś spocie najlepiej.

Oba nie są tanie oba grają klasowo.Jednak obamają inny charakter i nikt Ci nie wskaże co lepsze.

Uwierz mi że ludzie, którzy już trochę się nasłuchali także pewnie by się sparli, który "lepszy". Ciężko porównać np piccollo z proa, tutaj już naprawdę decydują preferencje i "smaczki".

W dużym skrócie,ale zastrzegam to moja osobista ocena.

Ja przetworniki oparte na Scanie odbieram jako bardziej "suche" brzmieniowo, analityczne, za to trochę bardziej lotne najwyższą górą.

Morel zaś jest "soczysty" ,namacalny,może nie do końca perła naturalności,bo dodaje zawsze od siebie "brzoskwiniowego" grania,ale robi to tak wciągająca,tak ukazuje mikrodetale w tle zwłaszcza słuchając w ciszy wieczorem potrafi wciągnąć na dobre do słuchania.

Jest moim faworytem jeśli chodzi o tweetery ze średniej półki cenowej.

Aby zrozumieć o co mi chodzi włącz jakiś kawałek z instrumentami dętymi,albo gitarę akustyczną.Scan zgaśnie jak świeczka przy supremo.

Jednak wiem że są osoby które wolą bardziej scan speaka i tam znalazły coś co je czaruje przy słuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne czytać że piccolo źle grają cięte niżej skoro sam producent pisze że jego konstrukcja jest do tego stworzona :szok:

 

 

 


jeździłem na zawody, spotykałem się z ludźmi, męczyłem im buły i po roku upewniłem się że Morelowe granie to jest to czego szukam i najbardziej mi się podoba sposób w jaki prezentuje muzykę.
Mam podobne zdanie :hyhy::wink:

 

Co do porównania z ls29 to jednym daleko do drugich i odwrotnie. Ls29 bardziej sterylnie i zimno. Detale też inaczej zarysowuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że taka odpowiedź mało zapewne Cię usatysfakcjonuje ale naprawdę warto aby posłuchać tych głośników u siebie na jakimś spocie najlepiej.

Oba nie są tanie oba grają klasowo.Jednak obamają inny charakter i nikt Ci nie wskaże co lepsze.

Uwierz mi że ludzie, którzy już trochę się nasłuchali także pewnie by się sparli, który "lepszy". Ciężko porównać np piccollo z proa, tutaj już naprawdę decydują preferencje i "smaczki".

W dużym skrócie,ale zastrzegam to moja osobista ocena.

Ja przetworniki oparte na Scanie odbieram jako bardziej "suche" brzmieniowo, analityczne, za to trochę bardziej lotne najwyższą górą.

Morel zaś jest "soczysty" ,namacalny,może nie do końca perła naturalności,bo dodaje zawsze od siebie "brzoskwiniowego" grania,ale robi to tak wciągająca,tak ukazuje mikrodetale w tle zwłaszcza słuchając w ciszy wieczorem potrafi wciągnąć na dobre do słuchania.

Jest moim faworytem jeśli chodzi o tweetery ze średniej półki cenowej.

Aby zrozumieć o co mi chodzi włącz jakiś kawałek z instrumentami dętymi,albo gitarę akustyczną.Scan zgaśnie jak świeczka przy supremo.

Jednak wiem że są osoby które wolą bardziej scan speaka i tam znalazły coś co je czaruje przy słuchaniu.

 

Co do grania Moreli to słuchałem w kilku systemach tych wysokotonowych. M.in tweeter z tempo, mt11 z dotech, mt23, czy piccolo u Bonlessa. Mam bardzo podobne spostrzeżenia co do gry tych przetworników, powiem szczerze że jest to chyba mój profil grania. Bardziej ciekawiło mnie to jak wypada profil Ls29 na tle morelowego grania i wydaje mi się że tyle informacji wystarczy. Rozważam zakup tych dwóch przetworników i w strone ls29 ciągnie mnie tylko łatwiejsza aplikacja tego przetwornika na słupku. Ale decyzja już zapadła... Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szulaj wymówek i usprawiedliwień, tylko pakuj picollo, jeśli lubisz ten profil grania. Nie wiem, jak wąskie masz słupki, ale ja na 60mm słupka bez głębokości upakowałem bez trudu średniaka 3". Zobacz także np.: mastaha i trucka w starych audi. Picollo to mały głośnik, u bonlessa prawie nie odstawał.

 

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość jakie znam było po wymianie reconu z różnych powodów (trzeszczenie głośnika, przerwane uzwojenie cewki). Niby recon jest chyba taki sam jak w małym Supremo, ale tam aż tak nie słychać o tym, że coś się z nimi dzieje.

 

Ponoć  wina leży po stronie aluminiowego drutu na cewce (chyba PassatEQ mi o tym kiedyś wspominał), ale czemu częściej awarie spotykają duże Supremo niż mniejsze to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słupki są dosyć duże a poza tym mam pewien pomysł i dostęp do lasera/krawędziarki itp ;

 

Było do Ciebie i zasugerowałem się tym wpisem myśląc że chcesz własnie je toczyć czy coś w ten deseń.

Jak zostawiasz w OE rozmiarze to bardzo dobrze :)

Takie głośniki i wadliwe aby występowały  :szok:  może lepiej pomyśleć nad Matrix1.1

Nie każdy lubi brzmienie Brax-a. Jak lubi Morela i ma duże Supremo to niech montuje.

Jak zastanawia się nad zakupem to zawsze można rozważyć zakup nowych fabrycznie parowanych z HA, rozmiar tylko 4 mm większy w cenie 1410 zł kpl.

 

http://audiotransducers.com/pl/104mm/119-morel-st-1048.html

 

http://www.morelhifi.com/wp-content/uploads/2012/04/ST-1048-review-Hobby-Hifi-3-2013-with-translation.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


k zastanawia się nad zakupem to zawsze można rozważyć zakup nowych fabrycznie parowanych z HA, rozmiar tylko 4 mm większy w cenie 1410 zł kpl.
Tylko to trochę dużo kasy, a nie wiadomo jak dadą sobie radę ze skrajnie zmiennymi warunkami w aucie (mróz, wilgoć, słońce, gorąco). Nie każdy HA to wytrzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 




:ok: Mi bardziej podobało się duże Supremo brzmieniowo niż mniejszy brat, tylko szkoda, że są one tak awaryjne.

 

 

Lepiej pisać o tym, z czym ma się osobiste doświadczenia .

Nigdy nie spotkałem się z takimi objawami .

Jak ktos stawia pierwsze kroki w CA i nie panuje nad sprzętem , to zwyczajnie szkoda w ten sposób niszczyć głośniki.

Powtórzę jeszcze raz , nie znam takiego objawu w prawidłowo ustawionych i użytkowanych głośnikach , czy to Supremo czy Piccolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...