Skocz do zawartości

Jakie tweetery? U-dimension Prox T2 vs Tec LS 29 Neo


XTAZY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Po załatwieniu sprawy z pasmem wysokotonowym, wezmę się za inne podzespoły

 

Im wyższej klasy głośnik tym bardziej wrażliwy na wpływ żródła czy wzmacniacza, z prostej przyczyny bo jest w stanie pokazać te róznice, nie odgrywając wszystkiego na jedno kopyto co ma miejsce w tych z budżet ligi.

Nie wiem czy to najlepszy pomysł zacząć od wymiany głośników... Zadne nie zagrają poprawnie bez dobrej aplikacji. A im wyżej mierzysz tym, więcej to wymaga czasu, mnie zdarzało się robić słupki po 3 razy zanim osiągnąłem już jakkiekolwiek poprawne brzmienie... A przecież to tylko kwestia ukierunkowania a gdzie reszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A co powiesz o zwykłych Supremo (nie Piccolo) ?

 

Podobne brzmieniowo do starych Piccollo, z delikatnie większą ilością wysokiej góry i ilością mikrodetali. Ale w sumie są to pomijalne moim skromnym zdaniem różnice.

Zaś ich wielkość w moich oczach je skreśla zaplikacji w aucie, bo zwyczajnie słupki z nimi są "kobylaste"... Równie dobrze można się w takim momencie nie ograniczać do CA i przy takiej średnicy spojrzeć głodnym okiem w stronę HA i.... dopiero osiołek by zawisł czy jeść owies czy siano... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wyższej klasy głośnik tym bardziej wrażliwy na wpływ żródła czy wzmacniacza, z prostej przyczyny bo jest w stanie pokazać te róznice, nie odgrywając wszystkiego na jedno kopyto co ma miejsce w tych z budżet ligi.

Nie wiem czy to najlepszy pomysł zacząć od wymiany głośników... Zadne nie zagrają poprawnie bez dobrej aplikacji. A im wyżej mierzysz tym, więcej to wymaga czasu, mnie zdarzało się robić słupki po 3 razy zanim osiągnąłem już jakkiekolwiek poprawne brzmienie... A przecież to tylko kwestia ukierunkowania a gdzie reszta?T

Tak, tylko uważam te Prox-y za najsłabsze ogniwo i postanowiłem zacząć od nich. Wypróbowałem cala masę rożnych sposobów ukierunkowań, dość rożnych pieców, no i stwierdziłem, to co jest w tytule tematu  :wink:

Dosyć często tak bywa, ze przetworniki z HA sprawdzają się w CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak kupisz gdzieś nowe nie zmęczone to czemu nie ?? 

 

Ale zwróc uwagę Jacek ,że nie wiem dlaczego namacalnie gorzej znoszą użytkowanie w CA niż piccollo, rzadko się słyszy o potrzebie reconów itp akcji przy piccollo, w sumie ja się nie spotkałem a z dużym supremo i owszem co jakiś czas ktoś ratuje trupa.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tez spotkałem się już z tą opinią.

 

Ja bym to określił ,że zrobiły się takie bardziej SSkowe(tylko bez linczu :) ) więcej pazura, mniej kołderki i ciepła, w pytkę mikrodetalu. Mnie się spodobała ta odmiana, choć czasami potrafią przykłuć w ucho... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zwróc uwagę Jacek ,że nie wiem dlaczego namacalnie gorzej znoszą użytkowanie w CA niż piccollo, rzadko się słyszy o potrzebie reconów itp akcji przy piccollo, w sumie ja się nie spotkałem a z dużym supremo i owszem co jakiś czas ktoś ratuje trupa.... 

Jeżeli do mnie to było adresowane, to Jurek jestem  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A skoro wspomniałeś o Focalach, to jak się ma Focal Tbe do w/w ?

 

Niestety słuchałem może z dwa razy w życiu, więc nie pomogę, zwyczajnie nie znam na tyle tego głośnika by się w jakikolwiek sposób wypowiedzieć obiektywnie. Musisz poczekać na kogoś kto go posiadał. 


 

 


Jeżeli do mnie to było adresowane, to Jurek jestem 

 

Do Yasici... :)

Tak więc Jurku na tym kończę wypowiedzi ale temat chętnie poobserwuję jak się rozstrzygnie i na czym stanie Twój wybór. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak, tylko uważam te Prox-y za najsłabsze ogniwo i postanowiłem zacząć od nich. Wypróbowałem cala masę rożnych sposobów ukierunkowań, dość rożnych pieców, no i stwierdziłem, to co jest w tytule tematu 

 

Jeśli jesteś co do tego przekonany i mimo wszystko zwyczajnie brzmienie/walory proxów to jednak nie to, to.... zmieniaj...

To zupełnie naturalne ,że im więcej się słucha tym bardziej klarują się preferencje i upodobania i to jest czasami powód zmian w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za poświęcony czas i słowa  :wink:


Albowiem niema nic stałego w tym życiu.  :wink:


Jeśli jesteś co do tego przekonany i mimo wszystko zwyczajnie brzmienie/walory proxów to jednak nie to, to.... zmieniaj...

To zupełnie naturalne ,że im więcej się słucha tym bardziej klarują się preferencje i upodobania i to jest czasami powód zmian w samochodzie.

Albowiem niema nic stałego w tym życiu.   :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee tam.... Są śmierć i podatki... :D ;)

 

I te są zmienne, bo śmierć jest coraz bliższa, a podatki większe :D

 

Smierć jest raczej jednorazowa , zatem trudno o wniosek , ze jest zmienną .

A ze kazdy dzien nas do niej zbliża , to szkoda czasu i zabieraj się z werwą za system :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz opinie, jak już to zamontujesz i zestroisz... :wink:

Miałem kiedyś Mt-23 , potem kupiłem Picolaczka, większość czasu przeleżał w szafie, co jakiś czas wędrował do auta na kilka dni by posłuchać go i porównać z innymi przetwornikami, między innymi wspomnianymi PROA czy TEC LS 29 NEO, jeździłem na zawody, spotykałem się z ludźmi, męczyłem im buły i po roku upewniłem się że Morelowe granie to jest to czego szukam i najbardziej mi się podoba sposób w jaki prezentuje muzykę. Może Dynaudio było by lepsze, może jakiś inny przetwornik, nie wiem. Ja wybrałem Morela, nie mam już czasu ( przynajmniej przez najbliższe 2-3 lata nie będzie ) na dalsze uganianie się za tym jedynym najlepszym :)

 

Niestety, jak chcesz załatwić temat raz na te kilka lat, to musisz zdać sobie sprawę że nie zrobisz tego at hoc a tym bardziej za pomocą forum.

Dopisuj się do grupy rzeszowskiej, może do naszej lubelskiej, może krakowskiej, umawiaj się na spotkania i słuchaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smierć jest raczej jednorazowa , zatem trudno o wniosek , ze jest zmienną .

A ze kazdy dzien nas do niej zbliża , to szkoda czasu i zabieraj się z werwą za system :wink2: .

A ty to wszystko musisz ująć po swojemu  :D

Miałem kiedyś Mt-23 , potem kupiłem Picolaczka, większość czasu przeleżał w szafie, co jakiś czas wędrował do auta na kilka dni by posłuchać go i porównać z innymi przetwornikami, między innymi wspomnianymi PROA czy TEC LS 29 NEO, jeździłem na zawody, spotykałem się z ludźmi, męczyłem im buły i po roku upewniłem się że Morelowe granie to jest to czego szukam i najbardziej mi się podoba sposób w jaki prezentuje muzykę. Może Dynaudio było by lepsze, może jakiś inny przetwornik, nie wiem. Ja wybrałem Morela, nie mam już czasu ( przynajmniej przez najbliższe 2-3 lata nie będzie ) na dalsze uganianie się za tym jedynym najlepszym :)

 

Niestety, jak chcesz załatwić temat raz na te kilka lat, to musisz zdać sobie sprawę że nie zrobisz tego at hoc a tym bardziej za pomocą forum.

Dopisuj się do grupy rzeszowskiej, może do naszej lubelskiej, może krakowskiej, umawiaj się na spotkania i słuchaj. 

No właśnie, tu jest tylko jedno rozwiązanie by rozstrzygnąć mój problem - posłuchać   :ok:

A ty to wszystko musisz ująć po swojemu  :D

No właśnie, tu jest tylko jedno rozwiązanie by rozstrzygnąć mój problem - posłuchać   :ok:

A forum jest potrzebny po to, by ukierunkować we właściwym kierunku  :wink:

Dla mnie LS to bardzo ale to bardzo dobry tw, zaluje ze musialem sprzedac...

A jak w porównaniu z Proa NEO 29 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypadł MT-23 względem Picolaczka. Różnice na tyle duże coby warto było dopłacić ?

Kiedyś też szukałem odpowiedzi na to pytanie.

 

Tu był mój temat.

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/31225-morel-mt-23-vs-supremo-piccolo/

 

Nakamichi to najlepiej ujął.

Ciężko wycenić te całe smaczki czy wstęp do Hi-endu. 

Głośnik to nie wszystko, potrzeba jeszcze strojenia, wiedzy, czasu, kwestia z jakim wooferem, jak akustyka auta. 

Z Piccolakiem łatwiej skleić system niż z Mt-23 z racji możliwości niższego cięcia, aczkolwiek z Mt-23  ( czy też MT-230 lub jescze lepiej MT-250 ) też da się zbudować świetny system 2-way.

 

 

Jest lepszy czy odwrotnie ?

Dotyczy to tez Ls 29 

 

Nie wiem czy tak ciężko czy jak.

Nie da się powiedzieć lepszy gorszy, one po prostu inaczej prezentują  muzykę, musisz po prostu posłuchać ich.

TEC gra równiej, PROA ma więcej najwyższej góry, mnie ona na dłuższą metę męczyła.

Morel grał najbardziej muzykalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...