Skocz do zawartości

Jakie tweetery? U-dimension Prox T2 vs Tec LS 29 Neo


XTAZY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w przypadku czasówki i niektórych TW - łatwiej zrobić prowizoryczne "cuda na patyku" i samemu zweryfikować, jak gra najlepiej - wymaga to trochę czasu i chęci, ale odwdzięcza się później fajną grą.

Problem pojawia się w momencie wkroczenia średniaka i komory :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zapomniałem napisać że gdzieś przy 9 pozycji są Hi-endowe kondensatory i rezystory oraz kable głośnikowe ( broń boże posrebrzane co by ci nie rozjaśniły grania   :)

 Ale tu bym raczej poukladal to tak:  :)

 

1. głośniki

2. źródło

3. strojenie

4. piec

:rolleyes:

w przypadku czasówki i niektórych TW - łatwiej zrobić prowizoryczne "cuda na patyku" i samemu zweryfikować, jak gra najlepiej - wymaga to trochę czasu i chęci, ale odwdzięcza się później fajną grą.

Problem pojawia się w momencie wkroczenia średniaka i komory :P

Zgadzam sie, tylko ze problem pasywki polega na tym, ze jak chcemy zweryfikowac najlepsze pasmo to musimy sporo pobawić się w lutownica, a w przypadku aktywki, to jest kwestia "kliku"  :)  No ale niestety nie najlepiej odzwierciedla sie to na dzwiek. Czyli coś, za coś :wink:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo tez kierunku, jak ustosunkujecie się do umieszczenia tweeterow tak, ze lewy i prawy patrzą dokładnie w twarz, czyli nie są symetrycznie rozmieszczone, tylko kąt patrzenia przecina się dokładnie na twarzy kierowcy ? Czy jednak ukierunkowanie typu lewy TW na prawy zagłówek, a prawy TW na zagłówek pasażera ?

 

Jakieś opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale niestety nie najlepiej odzwierciedla sie to na dzwiek.

 

Ale na tak kruchej podstawie bazowej decydujesz sie na zmianę przetworników .

A tu bariera jest nie tyle technika jako taka , tylko dokładność z jaką chcemy to zrobić , co niestety nie chce iść w parze z niska ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Racja, tylko nie zawsze drogo, oznacza dobrze. A moim jedynym analizatorem jakości dźwięku są uszy :wink: .

 

Może przemyśl to jeszcze raz . Nie mozna generalizować , ale jest mało prawdopodobne aby śrubokręt z Tesco za 99 gr , nadawał się do sensownej roboty.


 

 


Co nie zmienia jednak faktu, ze i tak głupimi umrzemy :)

 

Ale przynajmniej na stopień tej głupoty mamy wpływ :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kilka razy w swoim życiu bylem przyjemnie zdziwiony jakością zakupionych rzeczy, które wartowały kilkakrotnie wyższej ceny. Wiec nadal szczerze wierze, ze to mnie jeszcze będzie spotykać. Powiedzmy, ze w tym przypadku jestem optymista ;)

 

Tu częściej pada słowo wiara, bo tak naprawdę niczego nie precyzuje :wink2: .

Tak tez możesz sobie wierzyć , ze twoje radyjko nadaje się do aktywnego podziału tw wysokiej jakości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje radyjko nadaje się do aktywnego podziału tw wysokiej jakości, tylko pojecie "wysoka jakość" dla każdego jest rożne ;)

 

Apropo radyjka, to w krótkim czasie, po odblokowaniu się pewnych zasobów finansowych zmierzam go zamienić na 7998, a co za nim, to jeszcze parę komponentów systemu ;)


Brak mi tu tylko czteropaka do kompletu :wink2:

 Przy czteropaku (a lepiej kilku), to każda kaszanka byłaby dobra  :super:


Czyli szukam tweeterow "na wyrost"  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czyli szukam tweeterow "na wyrost" 

 

Żle odbierasz chyba intencje osób, które próbują Cię naprowadzić na właściwe tory... ;)

 

ps. Nie ma czegoś takiego jak głośniki na wyrost... Zwłaszcza jak w miarę jedzenia rośnie apetyt i pojawia się ściana w postaci przysłowiowego "Z g... bata nie ukręcisz"... :)

Więc bez obaw, zakup lepszej klasy przetwornika to z pewnością nie krok wstecz, pytanie tylko czy poznałeś pełnię możliwości tego, który posiadasz?

A może tak naprawdę tylko ułamek? 


 

 


Słuchałem jakoś Morel Supremo Piccolo, i stwierdziłem (i nie tylko ja), ze najlepiej się nadaje do "trojki", czyli systemu 3-drożnego. Gore grały znakomicie, ale niżej 4k już miały problem.

 

Rzekłbym ,że dość ekscentyczne wnioski... ;)

Piccollo nie nadaje się do dwóch dróg, grały górę znakomicie, przy niskim podziale nie dawały rady... hmmmmmmmmmmmm....

Z moich spostrzeżeń, to jeden z najbardziej uniwersalnych tw w dwóch drogach, dający właśnie możliwości (o ile ktoś się upiera) bardzo niskiego podziału co dobrze znosi.

Gra muzykalnie średnicą i to jego największa zaleta a co do górki? Ma ją delikatniejszą niż np SS... Więc w sumie wszystko na odwrót... Ale może za mało słuchałem. ;)


 

 


Jak chcesz miękkiego grania to szukaj Piccolaków

 

Ale tych starszych, te nowe są odczuwalnie mniej ciepłe, zdziwiłem się ,że jednak są odczuwalne różnice między nowym i starym, bo raczej spodziewałem się tylko zmiany wizualnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle odbierasz chyba intencje osób, które próbują Cię naprowadzić na właściwe tory... ;)

 

ps. Nie ma czegoś takiego jak głośniki na wyrost... Zwłaszcza jak w miarę jedzenia rośnie apetyt i pojawia się ściana w postaci przysłowiowego "Z g... bata nie ukręcisz"... :)

Więc bez obaw, zakup lepszej klasy przetwornika to z pewnością nie krok wstecz, pytanie tylko czy poznałeś pełnię możliwości tego, który posiadasz?

A może tak naprawdę tylko ułamek? 

Ta ja to wszystko wiem... Tylko ze wy (ty) pojmujecie wyraz "głośnik na wyrost" zbyt dosłownie... Chodzi o to, chciałbym zamienić swoje przetworniki wysokotonowe na inne, lepsze, z wyższej półki, aby ten temat miałem już załatwiony (na pewien okres oczywiście). Po załatwieniu sprawy z pasmem wysokotonowym, wezmę się za inne podzespoły. A możliwości tego, który posiadam już poznałem :wink:  

Żle odbierasz chyba intencje osób, które próbują Cię naprowadzić na właściwe tory... ;)

 

ps. Nie ma czegoś takiego jak głośniki na wyrost... Zwłaszcza jak w miarę jedzenia rośnie apetyt i pojawia się ściana w postaci przysłowiowego "Z g... bata nie ukręcisz"... :)

Więc bez obaw, zakup lepszej klasy przetwornika to z pewnością nie krok wstecz, pytanie tylko czy poznałeś pełnię możliwości tego, który posiadasz?

A może tak naprawdę tylko ułamek? 

 

 

 

Rzekłbym ,że dość ekscentyczne wnioski... ;)

Piccollo nie nadaje się do dwóch dróg, grały górę znakomicie, przy niskim podziale nie dawały rady... hmmmmmmmmmmmm....

Z moich spostrzeżeń, to jeden z najbardziej uniwersalnych tw w dwóch drogach, dający właśnie możliwości (o ile ktoś się upiera) bardzo niskiego podziału co dobrze znosi.

Gra muzykalnie średnicą i to jego największa zaleta a co do górki? Ma ją delikatniejszą niż np SS... Więc w sumie wszystko na odwrót... Ale może za mało słuchałem. ;)

 

 

 

Ale tych starszych, te nowe są odczuwalnie mniej ciepłe, zdziwiłem się ,że jednak są odczuwalne różnice między nowym i starym, bo raczej spodziewałem się tylko zmiany wizualnej.

Widocznie wpłynęła na to reszta podzespołów w danym systemie. Albo pasmo ciecia itd...

Biorąc pod uwagę, ze opinie się różnią, podejrzewam, ze najlepszym rozwiązaniem byłby odsłuch w/w (piccolo i SS) u siebie w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


aby ten temat miałem już załatwiony (na pewien okres oczywiście).

 

Myślę ,że przy poprawnie zaaplikowanych przetwornikach klasy Supremo czy Proa Neo, nie ma potrzeby ich traktować jako coś co wystarczy na pewien okres... Szczerze mówiąc ciężko o konkurencję i ogranicza się już bardziej do wyklarowanych preferencji brzmieniowych a nie klasy samej w sobie. Stąd inne konstrukcje na tw, typu Focal, czy wstęgi.

 

 

 


A możliwości tego, który posiadam już poznałem   

 

Skoro tak twierdzisz... Trudno to podważać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


yasica2, dnia 21 Paź 2014 - 16:32, napisał:

Jak chcesz miękkiego grania to szukaj Piccolaków
 
Ale tych starszych, te nowe są odczuwalnie mniej ciepłe, zdziwiłem się ,że jednak są odczuwalne różnice między nowym i starym, bo raczej spodziewałem się tylko zmiany wizualnej.

 

Tez spotkałem się już z tą opinią.

Nie słyszałem nowych więc nie wiem, starsza wersja własnie się montuje u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...