Skocz do zawartości

BMW E38 - poprawa serii


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy i szukam pomocy. 

Niestety przez pół godziny pisałem pierwszego posta ale dzięki uprzejmości mojego dostawcy prądu, całe moje wypociny przepadły.

 

Pacjent to BMW 740iL

Cel: Poprawa seryjnego audio. 

 

Obecnie w samochodzie jest seria. System DSP czyli chyba szczyt możliwości technicznych w latach 90 jak na samochód. Wzmacniacz + sterownik DSP, po głośniku średniotonowym + tweeter na każde drzwi, tylna półka robi za subwoofer - 4 głośniki 5". Obecnie te 4 głośniki wymienione na STX - dane z linka - http://stx.pl/wm-stx-5-1-120-8-f-s-mc-gdn-14-70.html

Wymienione bo w starych pokruszyły się membrany i pierdziały. 8 OHm bo takie były seryjne i nie było żadnych planów na zmianę wzmacniacza. 

Niestety, zadowalającego basu dalej nie ma, a głośniki pierdzą. Wydaje mi się że to "pierdzenie" może być spowodowane uszkodzonym wzmaciaczem.

 

Chce poprawić to audio chcąc zachować seryjny wygląd. Skrzynia w bagażniku raczej odpada bo seria 7 ma dobrze odizolowany bagażnik od wnętrza samochodu. Chciałbym zrobić coś z tą półką.

http://www.bimmerboard.com/members/blakebris/DSC_0280.JPG

 

I teraz po co zakładam temat. 

 

Czy jest sens, pchać jakiś wzmacniacz żeby zasilić samą półkę z tymi STX 8ohm? Jeśli tak to czy mogą zostać te 8ohm głośniki czy muszę szukać innych? Jaki polecacie wzmacniacz, jakie przeróbki i pomysły. 

Słyszałem, że na pierdzenie i ogólną poprawę jakości dźwięku pomaga założenie wzmacniacza DSP z BMW x5 który pasuje Plug&Play, tylko kosztuje 400zł za używkę.... Tylko czy nie lepiej będzie już zrobić coś samemu?

 

Potrzebuje każdej porady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys 2x po pol godziny poczytal forum to bys nie musial pisac tego tematu.

Odpowiedzi na pytania czy jest sens i jakie macie dla mnie pomysly raczej nie znajdziesz.

Odpowiedzi w podwieszonuch na czerwono tematach w dziale dla poczatkujacych.

Szczegolnie przeczytaj 10 przykazan....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...