Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

przekopałem trochę internetu aby dowiedzieć się więcej o moim problemie ale niestety nie znalazłem żadnej konkretnej odpowiedzi. 

Mam problem z Tubą + wzmacniaczem.

Ogólnie mój problem przedstawia się tak:

 

Po podpięciu Tuby i wzmacniacza akumulator przestaje reagować po jakimś tygodniu, po prostu jest rozładowany. 

 

Zasilanie do wzmacniacza idzie z akumulatora (+) grubym kablem do plusa (+) na wzmacniaczu.

 

Niebieski kabel sterujący wychodzący z wzmacniacza połączony jest z REM na radiu.

 

Masa z minusa wzmacniacza do karoserii. (jakaś mała śrubka w bagażniku)

 

 

Ogólnie Tuba ze wzmacniaczem po wyłączeniu radia - wyłącza się (kontrolki na wzmacniaczu przestają świecić). Natomiast mimo wszystko akumulator pada po okołu tygodnia.

 

Ktoś może jakoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio po wyjęciu kluczyka się wyłącza? 

 

jeżeli chodzi o to, że bez kluczyka w stacyjce nie włączę radia to tak nie ma.

 

 

Tzn bez problemu mogę uruchomić radio nie mając włożonego kluczyka do stacyjki.

 

 

 

a skad wiesz ze to wina "tuby"?

odlaczales sprzet

 

do póki nie miałem podłączonego sprzętu problemu nie było. Od czasu podłączenia ładowałem 3 x aku :)

 

 

 

Odlacz na tydzień "tube" i sprawdz czy aku nie padnie.

bez komentarza 

 

 

 

 

Lub po prostu sprawdź stan akumulatora - być może to jedynie zbieg okoliczności, a "tuba" nie ma tu nic do rzeczy.

 

Zbiegiem okoliczności nie mogę nazwać kompletnego rozładowania akumulatora od czasu podpięcia sprzętu, trzy razy z rzędu (po tygodniu ze sprzętem aku pada)

 

 

 

W tubę to mozna dostać

 

Chyba u Ciebie w piaskownicy.

 

 

 

zapewne aku... a sluchasz czesto na postoju z wylaczonym silnikiem? i jeszcze jedno pytanko Masz tube czy skrzynke ?"bo to roznica"

 

 

Co racja to racja. Posiadam Skrzynie basową + wzmacniacz. Nie, nie słucham na postoju w wyłączonym silnikiem.

A może miernik w dłoń i sprawdzić na wyłączonym zapłonie ile pobiera ,, tuba ''

 

Sprawdzę. Aczkolwiek tak jak mówiłem kontrolki (diody na wzmacniaczu) po wyłączeniu radia nie świecą.

 

 

@top

Czy może być to wina słabej masy? i jaki to ma związek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio :) Kiedyś gdzieś mi mignęła informacja, że może to być wina pozostawionej w napędzie płyty CD. Może ktoś źle napisał, może ja coś przekręcam... albo mówię dobrze. Zmiana zasilania to zamiana 2 kabelków, chyba ze ci ktoś połączył 2 kable. Tak czy siak nic trudnego w naprawie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


do póki nie miałem podłączonego sprzętu problemu nie było. Od czasu podłączenia ładowałem 3 x aku

- tak na chłopski rozum, to gdyby faktycznie była to wina radia, to problem występowałby również przed podłączeniem tuby.

Rozsądek podpowiada ponadto, że sprzęt podłączony do prądu, a nie włączony, nie pobiera prądu i nie powoduje rozładowania akumulatora (choć może jestem jeszcze zbyt zielony w temacie CA :-)).

 

Zacne grono forumowiczów zapewne ma w tej materii większe doświadczenie, ale może warto sprawdzić jeszcze jak wypada twój bilans energetyczny - czy nie masz zapotrzebowania na prąd większego niż jesteś w stanie zapewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


choć może jestem jeszcze zbyt zielony w temacie CA

 

 

 


jeżeli chodzi o to, że bez kluczyka w stacyjce nie włączę radia to tak nie ma.
 
 
Tzn bez problemu mogę uruchomić radio

 

ma podłączony żółty z czerwonym do stałego plusa , a czasem radio potrafi wpierniczyć spooooro prądu i unieruchomić auto . Dlaczego nie zauważył wcześniej? Jak dołożył wzmacniacz to wzrosło zapotrzebowanie na prąd ...resztę doczytaj .


 

 


Rozsądek podpowiada ponadto, że sprzęt podłączony do prądu, a nie włączony, nie pobiera prądu

 

Poczytaj jak zasilane jest radio ....potem pisz , bo jak na razie , to piszesz chyba tylko aby klepać posty! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


szymonh, dnia 19 Wrze 2014 - 17:13, napisał:

zapewne aku... a sluchasz czesto na postoju z wylaczonym silnikiem? i jeszcze jedno pytanko Masz tube czy skrzynke ?"bo to roznica"
 
 
Co racja to racja. Posiadam Skrzynie basową + wzmacniacz. Nie, nie słucham na postoju w wyłączonym silnikiem.

 

wyłuszcz proszę jak do powyższego ma się Twoje poniższe

 

 

 


ma podłączony żółty z czerwonym do stałego plusa , a czasem radio potrafi wpierniczyć spooooro prądu i unieruchomić auto . Dlaczego nie zauważył wcześniej? Jak dołożył wzmacniacz to wzrosło zapotrzebowanie na prąd ...resztę doczytaj .

 

To jasne, że radio ma podłączone tak, że może je włączyć również po wyłączeniu silnika, ale jak sam pisze, z tej możliwości nie korzysta - słucha w czasie pracy silnika.

 

Jeżeli faktycznie uważasz, że sprawdzenie bilansu energetycznego w samochodzie o którym z tematu nie wiadomo nic ponad to że ma radio, tubę i rozładowujący się akumulator, podaj proszę model radia, które wyłączone pobiera aż tyle prądu, żeby rozładować akumulator. Poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj proszę model radia, które wyłączone pobiera aż tyle prądu, żeby rozładować akumulator.

Może nawet i większość rozbudowanych radii, a szczególnie znane są z tego radia Alpine. W przypadku radia podłączonego "na krótko", pobór prądu o wartości kilkadziesiąt mA w tydzień spokojnie go wykończy. Może mnie pamięć myli, ale kiedyś mierzyłem taki pobór radia CDA-9887R z podłączoną zmieniarką CHA-624 i pobór wynosił prawie 100 mA. W starszych samochodach, taki pobór prądu całej instalacji na parkingu (nawet z alarmem) kwalifikuje go raczej do przeglądu przez elektrotechnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


o jasne, że radio ma podłączone tak, że może je włączyć również po wyłączeniu silnika, ale jak sam pisze, z tej możliwości nie korzysta - słucha w czasie pracy silnika.
 

 

Obstawiam dalej że musisz pisać TYLKO o rzeczach na których się znasz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...