Skocz do zawartości

Wybór zestawu CarAudio, dla początkujących :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Zaczynam swoją przygodę z CarAudio.
Niedawno kupiłem radio Kenwood KCD 3054ury i postanowiłem pomału rozbudowywać swoje auto.
Myślę teraz nad głośnikami na tył, przód, jakimś wzmacniaczem no i skrzynią basową. Podsuńcie mi jakieś pomysły, co wybrać? Na same głośniki nie chciałbym wydać więcej niż 300zł, w sensie przód max 100zł, tył max 200zł (myślałem nad HERTZ DSK 165.3).
Myślę że na początek wystarczy, 
Co do skrzyni i wzmacniacza to mam okazję kupić od znajomego skrzynię Blaupunkt Velocity VW 250 i wzmacniacz Magnat Rock 4000. Cena jest okazyjna jak dla mnie więc się skuszę. Chyba że stanowczo coś odradzacie.
Z chęcią wysłucham opinii, porad osób które się cokolwiek na tych tematach znają ;) 
Pozdrawiam. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


może polecacie coś innego

 

Polecam > i to z WSZYSTKIMI LINKAMI !

 

Witamy Cię na jedynym polskim forum związanym z tematyką CAR audio
Cieszymy się ze zechciałeś(-aś) zostać częścią naszej społeczności i mamy nadzieje ze zostaniesz u nas na dłużej.
 
 
Kilka słów i szybkich uwag dla początkującego:
 
1. Pierwsze co powinieneś(-aś) zrobić to przywitać się i napisać kilka słów o sobie w odpowiednim dziale, a konkretnie w wątku http://www.strefacaraudio.pl/topic/20045-przedstaw-si%C4%99-wszystkim/
 
2. Dodatkowo prosimy Cię abyś zapoznał(a) się dokładnie z naszym regulaminem http://www.strefacaraudio.pl/topic/1317-regulamin-forum-zapoznaj-si%C4%99/ .
Jest to dość istotne gdyż zawiera on podstawowe informacje i zasady poruszania się po naszym forum.
a. radzimy przeczytać , a w zasadzie nawet przestudiować FAQ napisane przez Bartosza Nazara http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf , bo to pomoże Ci poznać podstawowe słownictwo jakim się tutaj posługujemy .
 
3. Forum zawiera sporo ciekawych informacji na tematy związane z nagłośnieniem auta . Aby było Tobie łatwiej poniżej masz linki do bardzo przydatnych wątków, które na pewno pomogą Tobie rozwiać początkowe wątpliwości i oswoić się z tematyką, pojęciami i zagadnieniami naszego forum.
 
 
 
 
 
 
 
 
Jak zauważyć można to tematy "podklejone" w dziale dla początkujących i radzimy przestudiować je wszystkie ...wiedzy nigdy za dużo ;)
 
Te przykładowe wątki na pewno pozwolą Ci na poznanie podstaw nagłośnienia poprzez co nie zaczniesz działalności na forum od zadawania niepotrzebnych pytań, które jak zapewne wiesz, potrafią czasami być denerwujące icon_wink.gif
 
 
Na tą chwilę pozostaje nam tylko życzyć Tobie dużo zapału, chęci do zdobywania wiedzy i dzielenia się nią oraz czynnego uczestnictwa w życiu forum icon_good.gif
 
UWAGA !!!
 
ZANIM NAPISZESZ NOWY TEMAT I ZADASZ PYTANIE PROSIMY: UŻYJ WYSZUKIWARKI, PONIEWAŻ BYĆ MOŻE JEST JUŻ NA NIE ODPOWIEDŹ. Zwróć też uwagę na regulaminy wewnętrzne działów o projektowaniu subwooferów i regulamin działu SPRZEDAM (łącznie z tematem UWAGA !)
 
PAMIĘTAJ, ŻE ZA ZADAWANIE PYTAŃ, NA KTÓRE ODPOWIEDZI SĄ NA FORUM I TO WIELOKROTNIE MOŻESZ OTRZYMAĆ OSTRZEŻENIE.
 
MYŚL, SZUKAJ, A POTEM ZADAWAJ PYTANIE !!!!! "
 
 
Chciałbym też poinformować Cię, że jako użytkownik naszego forum przysługują Ci atrakcyjne rabaty na produkty, akcesoria oraz inne rzeczy dostępne w forumowym sklepie internetowym http://www.sklep.audiobas.pl
Zapytania proszę kierować na:
Telefon: 691 265 492
Gadu-Gadu: 3615115
Tlen: kamil80-1989
e-mail: info@audiobas.pl
 
 
Życzę miłego korzystania z forum!
 
Pozdrawiam
K@mil - Kamil Kubiak
www.AudioBas.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu dla funu :)

Nie wiem czy sie orientujesz ale na forach panują jakies tam zasady, Ty wpadasz tutaj i szybko dajcie mi odpowiedz :(

Pewnie nawet nie czytając emaila którego Mod Ci drugi raz tutaj podał.

 

Zakładam ze masz juz Swój plan i chcesz tylko przyklepania ze to "dobry" sprzęt a jak nie wypali to bedzie kogo obwiniać ze nie gra tak jak Sobie wymarzyles.

 

Kup i ocen Sam, jak nie wypali zawsze mozesz sprzedać to dalej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że byś chciał mieć i skrzynię do basu i głośniki w półce do basu? Łolaboga, co za udziwnienia...

 

Lepiej zaoszczędź te 200zł, nie kupuj nic na tył i zrób lepszy przód. Np. Proa Simplex 160 używane. Będzie już "coś do cudaka podobne". Bo chyba cię trochę ciągnie wyłącznie do łupania na dzielni? :D

 

Szybki wgląd w google i wychodzi na to, że nie ominie cię rzeźbienie w przednich drzwiach. No i masz 200zł na głośniki, 100 zł na wytłumienie, mieści się w budżecie 300zł :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh od biedy mozna odstawic lekka kwadratofonie. Zaladowac 10cm sredniak w ori miejsc, nawet jakas szerokopasmowke, odciac nizsze pasmo kondensatorem i na slupek wrzucic tweeter moze byc ten z dsk choc to straszna padaka. A w te nieszczesna polke te 165 i faderem troszke w przod... Tak radzil sobie kumpel w spreju kiedy mama kategorycznie zabronila ciac drzwi hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...