Skocz do zawartości

Citroen Xsara II by czaszunia1


czaszunia1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Od razu mowie ze to stan przejsciowo zimowy wiec mam czas na pomyslenie wykonczenia boczkow

 

Proponuję utylizować stare buty żony. Najlepiej kozaki :) sporo materiału jest i nawet podobny do tego na boczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 308
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

hej, więc widziałem przygotowania, robotę i efekt końcowo-obecny, trochę się wymądrzałem nad kabelkami zasilającym z racji że ja elektroenergetyk ale nie chciał słuchać i zrobił i tak po swojemu :), masa pracy, efekt bardzo fajny, odsłuch zrobił na mnie kolosalne wrażenie i zapragnąłem własnego systemu,

 

wielkie gratulacje za zapał i szczegóły w instalacji, naprawdę z drzwiami nie było łatwo

 

ps. mój system już zrobiony i maluję foto relację więc zapraszam do lektury bo auto to van.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejny maly modzik nastal w cytrynie,mianowicie tw wylecialy z miejsc seryjnych bo jednak to byla pomylka przy tych wysokotonowkach. Wsadzone w otulinke do rur:-) i ladnie na mocowaniu przykrecone do slupexa. Kolejnym krokiem bedzie znalezienie pozycji tweetow i zaaplikowanie ich na stale. Pozniej kolejne tweety i kolejne slupki:-)

Male foto juz ze spota ale pokazane jak wisza.

post-6151-0-38331100-1392328480_thumb.jpeg

post-6151-0-24982900-1392328504_thumb.jpeg

post-6151-0-37078900-1392328525_thumb.jpeg

 

Kolejne mody niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hello.

 

 

Już teraz wiadomo ,nie należy się spinać tylko z metodycznym uporem maniaka na spokojnie szukać rozwiązań.

 

Lekko zdegustowany graniem cytryny właściciel  bo przecież z drzwiami lipy nie zrobił  chciał wymieniać już klocki.

 

Bo szybkie wofery  Etona  stały się robiącymi lekki bałagan w średnicy tłukącymi powietrzem  przetwornikami. (?)

 

No tragedii nie było ale różnice w nowych drzwiach powodowały zastanowienie co jest nie tak.

 

Zmiana wzmacniacza napędzającego wofery  pokazała że sam wzmacniacz to za mało i może to nie to.

 

Korzystając z okazji zrobiliśmy sobie odsłuch  i  użyczyłem Tomciowi Xorb  Dynamat w celach eksperymentu czy coś ten polimer zmienia .

 

On już zrozumiał i wie co w jego systemie zrobiło mu kuku .  Fala odbita wracająca do membrany.

 

Produkt Dynamat pokazał do czego służy i w jego drzwiach dał  tego dowód.

 

Wofery  zaczęły  jak kiedyś kopać niezmordowanie i bałagan na średnicy przy odkręconej gałce znikł.

 

Normalnie się chciało dalej zwiększać głośność a tu już koniec skali na clarku się pokazał .

 

Błysk w oku i mina Tomka pokazały że jednak  nie odsprzeda mi woferów Eton 

 

 a już prawie się udało.

 

 

Fajnie wyszło że się spotkaliśmy bo każdy sporo wyniósł wiedzy dla siebie o swoim systemie i jego bolączkach.

 

A jak Tomek pisał w moim temacie empirycznie doświadczył molestowania testami kablowymi.

 

 

Już wiesz co i jak - to działaj niuniek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzien i kolejne mody przeprowadzane w cytynie.  Po dlugich dyskusjach z Robertemi oczywiscie po testach co potrafia xorby, zaczalem myslec jak by to zastapic xorba czym innym. I tak na tapecie znalazla sie w pierszym skladzie pianka GMS 03 butyl z pianka w jednym. Bardzo fajna mata i bardzo skuteczna jak sie okazuje. Po kilku chwilach myslenia ucialem kawalki 15x15 cm i zaaplikowalem za woofry.

post-6151-0-88897500-1393535721_thumb.jpg

Tu akurat widac drugi kawalek dodany. Kombinowalem ze zrobieniem piramidki z kilku malych kawalkow cos takiego:

post-6151-0-05102700-1393535870_thumb.jpg

Po kilku minutach testow jednak piramidka to za duzo i zostalo tylko pozostawienie jak pisalem wyzej kawalka pierwszej warstwy. Szybki odsluch i powiem wam ze to juz bardzo duzo pomoglo. Wf stal sie szybszy bardziej zwarty i kopie prawie ze jak w mojej poprzedniej furce. Mysle ze po dolozeniu doslownie 2 kawalkow efekt bylby deczko lepszy a balagan ktory przez fale powrotna do wf byl taki nieznosny juz znikl a moze po dolozeniu bardziej zrobi zwarty wf. Kilka dni jazdy i grania na piankach okaze sie czy to jest to i czy mozna zaaplikowac drugi setup czyli jak to nazwalem xorb z jajami czyli poprostu wytlaczanka po jajkach. Foty beda udostepniane z czasem na bierzaco;-)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak to w rodzinie bywa (czasami) ja już słuchałem,

ze wzgledu że nie mam osłuchanego systemu Tomka nie mogę powiedzieć nic o poprawie barwy ale za to o wzroście wydajności woofera nie da się nie wspomnieć,

poczułem dzisiaj co znaczy łamacz piszczeli, granie nabrało mocy i pędu do przodu ale brakuje już gałki w clarku :) bo chce się więcej...

 

próby trwają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany nie chce az sie wierzyc ze tylko po dodaniu kawalka materialu, ktorego glownym zalozeniem jest tlumienie i wypelnienie przestrzeni drzwi tapicerka, woofer zaczyna lamac piszczel ;) nie uwierze jak nie zobacze pomiarow. Zrob chociaz pomiar telefonem z androidem, np. programem audiotool. Wiadomo ze dokladnosc bedzie niska ale chociaz bedzie porownanie, przed i po. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to ze po wlozeniu kawalka maty wf zaczely lamac piszczele bo w poprzednim aucie graly rewelacyjnie. Nic nie musialem robic z drzwiami. Po zmianie pieca na wf dostaja wiecej powietrza i wiatrow i fala odbijajaca sie od drzwi poprostu psula dzwiek. Na testy po odsluchaniu cco xorb zrobil u mnie w drzwiach i jak wf zaczal pracowac w kubaturze auta zaczolem testowac rozne materialy. I tak na poczatek poszla mata. Oczywiscie wiem ze nie do tego sluzy ale uwierz mi na slowo ze nawet mata dala bardzo duzy rezultat! To nie to samo co xorb bo on bedzie docelowy jak beda zbedne fundusze, ale przeciez kto mi zabroni testowania roznych materialow jakie sa dostepne pod reka. Nie wazne czy mata,wytlaczanki czy pianka piramidkowa czy klocki lego;-) dzis kolejny sluchacz wsiada do auta wiec sie wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a czym tu się chwalić, nie pytałeś to nie mówiłem, mam go od początku kiedy zrobiłem drzwi ( 6 lat temu)

Dla mnie to było jakoś tak oczywiste :)

 

Posłucham na spocie jak już będzie finalna wersja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...