Jump to content

Wygrana aukcji na allegro


Piooner
 Share

Recommended Posts

Witam sprawa wygląda następująco wygrałem aukcje na allegro bez ceny minimalnej.Piszę że wpłacam pieniądze i czekam na paczkę,po czym dostaję wiadomość
 

Witam. Przepraszam bardzo ale z racji pomyłki aukcja jest nieważna zapomniałem ustawić ceny minimalnej za radio a 300zł mnie nie satysfakcjonuje, minimalna cena z mojej strony to 400zł.

Pozdrawiam

Napisałem że to nie moja wina allegro to nie zabawa więc czekam na paczkę

i dostaję kolejną wiadomość

 

Niech Pan sobie sprawdzi że allegro od kilku miesięcy już to nie umowa wiążąca więc automatycznie odeślę Panu pieniądze i nie muszę być zobowiązany Panu sprzedać radia.

Czytam regulamin
 

Artykuł 8. ROLA ALLEGRO
8.1. Grupa Allegro nie ponosi odpowiedzialności za zachowania Użytkowników w ramach Allegro ani za nienależyte wykonanie bądź niewykonanie przez nich umów zawartych w ramach Transakcji, jak również nie ponosi odpowiedzialności za następstwa działań podjętych przez Użytkowników oraz osoby trzecie, a stanowiących naruszenie postanowień Regulaminu. Grupa Allegro w szczególności nie ponosi odpowiedzialności za jakość, bezpieczeństwo lub legalność Towarów sprzedawanych w ramach  Transakcji, prawdziwość i rzetelność informacji podawanych przez Użytkowników, zdolność Sprzedających do ich sprzedaży oraz wypłacalność Użytkowników składających oferty kupna. Grupa Allegro nie ponosi odpowiedzialności za niezawarcie przez Użytkowników umowy.

I teraz mam teraz zrobić poddać się?

 

ArminVanBurren,ATB,DashBerlin,CosmicGate,Above & Beyond,Markus Schulz,W&W <3

Link to comment
Share on other sites

Nie doczytałem w tym punkcie, że umowa nie jest wiążąca dla stron. Jest tylko informacja o tym, że Allegro nie ponosi odpowiedzialności za niewywiązanie się jednej ze stron z umowy zawartej w ramach transakcji.

Ja rozumiem to w ten sposób, że umowa jest wiążąca tylko nie możesz obciążać Allegro odpowiedzialnością za to, że Sprzedający nie chce Ci wysłać przedmiotu. Pewnie musisz mu założyć sprawę bezpośrednio.

Dla pewności dopytaj przez kontakt z Allegro.

Link to comment
Share on other sites

Regulamin:

 

 

3.6 - Celem Transakcji dotyczących sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, Transakcji w kategorii „Wakacje” oraz Transakcji w kategorii „Motoryzacja”, w podkategoriach „Samochody”, „Motocykle”, „Maszyny budowlane”, „Maszyny rolnicze”, „Inne pojazdy i łodzie”, "Przyczepy, naczepy" oraz "Wózki widłowe", Transakcji w kategorii "Usługi" oraz Transakcji w podkategorii "Żywe zwierzęta" nie jest zawarcie umowy, jakiekolwiek czynności podejmowane przez Użytkowników w ramach tych Transakcji nie są wiążące, a Transakcje te mają charakter wyłącznie ogłoszeniowy.

 

Sprzedaż radia nie łapie się pod te kategorie.

 

 

5.2 - Po zatwierdzeniu przez Sprzedającego treści opisu Transakcji jest ona udostępniana w Allegro, chyba że Sprzedający wskaże inny termin w formularzu sprzedaży i z tą chwilą Sprzedający jest związany treścią opisu Transakcji.

 

5.4 - Opis Towaru powinien być rzetelny i kompletny oraz nie może wprowadzać w błąd innych Użytkowników, w szczególności co do właściwości Towaru, takich jak: jego jakość, pochodzenie, marka czy producent. Opis Towaru powinien być zgodny z wymogami prawa, w szczególności powinien zawierać wymagane w określonych okolicznościach informacje, w tym informacje wskazane w obowiązujących przepisach dotyczących ochrony konsumentów. Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści umieszczone przez siebie w opisie Transakcji, w tym jest odpowiedzialny za wszelkie błędy lub nieścisłości takiego opisu.

 

Jeżeli wpisał coś w stylu "licytacja od złotówki" albo "za ile wylicytujesz za tyle masz" to jeszcze lepiej dla Ciebie.

 

6.6 - Zwycięzcą Transakcji licytacyjnej jednoprzedmiotowej jest Licytant, którego oferta obejmowała najwyższą cenę. Jeżeli kilku Licytantów złożyło oferty z taką samą najwyższą ceną – wygrywa Licytant, który pierwszy przystąpił do licytacji poprzez wskazanie najwyższej ceny.

 

8.4 - W przypadku, gdy działania Użytkownika naruszają postanowienia Regulaminu*,  negatywnie wpływają na bezpieczeństwo funkcjonowania Allegro, w inny sposób szkodzą innym Użytkownikom bądź w uzasadnionych przypadkach, gdy Konto lub działalność Użytkownika w ramach Allegro wymaga dodatkowej weryfikacji danych, o których mowa w art. 2.2. lub 2.3., Grupa Allegro może:

a.udzielić Użytkownikowi ostrzeżenia za pośrednictwem poczty elektronicznej,

b.ograniczyć na czas określony lub nieokreślony funkcjonalność Konta Użytkownika w zakresie dostępu do poszczególnych usług świadczonych w ramach Allegro,

c.uzależnić korzystanie z Allegro od potwierdzenia przez Użytkownika jego wiarygodności innymi dowodami,

d.zawiesić na czas określony lub nieokreślony jedno, kilka bądź wszystkie Konta tego Użytkownika.

Zawieszenie Konta może nastąpić w konsekwencji naruszenia zapisów niniejszego Regulaminu, w szczególności w wyniku uporczywego naruszania zasad opisanych w Załącznikach nr 1 i 2 do Regulaminu.

Niezależnie od zawieszenia Konta Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za swoje działania będące podstawą do zawieszenia Konta, w szczególności może ponosić odpowiedzialność odszkodowawczą względem Grupy Allegro lub innych Użytkowników.

 

* Zgodnie z punktem 5.4 ponosi on odpowiedzialność za swoją "pomyłkę", a nie jest ona, jak twierdzi, powodem do unieważnienia aukcji.

Inna opcja, że chciał "oszukać" allegro i przyoszczędzić na kosztach wystawienia aukcji ... tak czy inaczej napisz mu, że zgłaszasz sprawę do Allegro i niech spodziewa się zawieszenia konta. Potem się złamie albo zostaje droga sądowa, wybór czy się poddajesz będzie zależał od Ciebie.

 

Regulamin to niech sobie sam poczyta, tylko po całości i ze zrozumieniem ;)

 

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

Allegro ma to w ... gdzieś ...

Ogółem ten portal to coraz częściej większy szajs, opisy niezgodne z tym co się sprzedaje, podbicia aukcji, aukcje 5x wystawiane te same bo ktoś nie dał tyle ile podbijające drugie konto sprzedającego lub znajomy ... odstępowanie od sprzedaży, to powoli chleb powszedni tego portalu ... dlatego dużo bardziej wolę ebay, gdzie się nikt nie patyczkuje z nikim.

!!! Oldschool rules !!! Kraina ciągłych zmian ... The true power of SQL ;)

 " Pamiętaj synu - moja racja jest lepsiejsza niż twejsza " :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Cywilne postepowanie to jedyna droga w przypadku allegro,sam mialem jeden przypadek i to nawet z naszym forumowym kolega ktory tez nie ustawil ceny minimalnej i kupilem radio (w tamtym czasie nie wiedzialem ze to on) i tez mnie olal z gory na dol i za pare stow nie ma co sie wkurzac bo nic sie nie wywalczy nawet allegro interweniowalo w mojej sprawie ale stwierdzili ze jak sprzedajacy nie chce sprzedac za taka kwote to jego sprawa i tyle,wiec odpusc sobie.Jedyne co mozesz zrobic to mu walnac duzego negatywa z opisem sytuacji dla przyszlych osob zeby nie marnowali czasu na takiego delikwenta.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego za każdym razem staram sie olać i wymigac od płacenia haraczu tym złodziejom z Allegro, wole puscic kilka groszy taniej na giełdzie coś niż płaici im prowizje... Ale zawsze znajdzie sie ktoś kto chce aukcji... Jakby miało go to przed czymś uchronić albo w czymś pomóć.

Skrzynie dla subwooferów. Pierścienie ozdobne. Usługi tokarskie

 

 

 

Potrzebujesz najlepszych usług Car Audio w pełnym zakresie? Szukaj Raadka.

Link to comment
Share on other sites

Jak zaczniesz szukać sprawiedliwości w sądzie itp.  , to Ci napisze że "mu upadło przy pakowaniu" . "pies mu je pogryzł"  i tyle będzie z Twoich nerwów i starań. 

 

Ludzie myślą że zakup przez Allegro jest bezpieczny, a nie różni się on niczym od zakupu np. auta z ogłoszenia w gazecie .  Jak auto potem okaże się "ulepem" , to jakoś nikt nie pomyśli żeby sądzić się z Gazetą Wyborczą . Allegro to tylko nośnik informacji taki sam jak ogłoszenie prasowe .

 

 

 


Jedyne co mozesz zrobic to mu walnac duzego negatywa

 

Już to widzę! Każdy się boi że dostanie zwrotnego i nie wystawia negatywów , na czym zresztą cierpią inni użytkownicy Allegro . Ja wystawiłem negatyw kolesiowi bo posłał paczkę 2 tygodnie po aukcji (zgłosiłem nawet spór do allegro) i paragonu się doprosić nie mogę ...oczywiście również dostałem negatyw z bzdurnym i kłamliwym opisem , a allegro po moim wezwaniu do kasacji mojego negatywu odpisało że tylko wyrok sądu może ich zmusić do kasacji , a cała moja wina polegała na tym że upomniałem się o paczkę ...  tu tylko Polska :kwasny:

nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!:
Link to comment
Share on other sites

Allegro patrzy tylko aby ściągnąć swoją prowizję,nic więcej ich nie obchodzi.Tak jak napisał kolega wyżej lepiej sprzedać troszkę taniej na giełdzie niż ich wzbogacać.Sam walczyłem 60 dni z allegro aby interweniowali w sprawie aukcji i powiem szczerze że to była tylko strata czasu.Więc lepiej sobie odpuścić.

Dex 99RS -> M1 -> tw TLR -> M1 -> Mid KFC-M204 -> Studio 500 -> WF SB Satori -> Studio 500 -> Sub Swans F12S . 

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, pośrednik, który jak co do czego nic nie zapewnia. Jak chce Ci się bawi w to możesz dochodzic na drodze cywilnej bezpośrednio z nim, ale skoro facet chce zwrócic pieniądze to czy jest sens, olac ch... i tyle. Niestety. Mnie na szczęscie ( odpukac) nikt nie oszukał przy zakupie z netu, a wpłacałem w ciemno już wiele razy np,  kupując na tablicy, która w ogóle w żaden sposób nie ponosi odpowiedzialności. Widocznie trafiałem na powaznych ludzi i tyle.

...
Link to comment
Share on other sites

Mnie też wkurza taka sytuacja jak ktoś wystawia coś od 1zł a potem się dziwi że poszło za grosze. Albo odwołuje aukcje i oferty, bo mu mało. Dwa razy licytowałem sprzęt u użytkownika z forum i dwa razy odwołał oferty moje a wystawił po raz trzeci! Link do zajebistego użytkownika http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4124455

Powiem Ci bambino tylko tyle, NIE MASZ JAJ ALBO MÓZGU! 

 

P.S. Dodatkowo cena za jaką chciałeś sprzedać piec RF który był zepsuty była o 30zł (pisał kolega i pytał) większa niż chciałeś na aukcji, kpina i tyle! 

Link to comment
Share on other sites

 

 


wystawiłem negatyw kolesiowi

 

Ale wtedy Ty masz negatywa jako kupujący, a on jako sprzedający.

 

Jak przeglądam komentarze sprzedającego, gdy chcę coś od niego kupić, to patrzę na komentarze od kupujących, a nie od sprzedających.

 

Sam mam chyba z osiem negatywnych od sprzedawców (czyli jako kupujący). Nie patyczkuję się z tym, który sprzedał mi towar wadliwy, lub niezgodny z opisem. RAZ do niego pisze, że nie jest tak jak powinno i czy ma dla mnie jakąś propozycję. Jeśli nie, leci negatyw z opisem sytuacji.


 

 


sprzęt u użytkownika z forum

 

Nie on jeden, oj nie...

Będę

Marce

Wierny

Link to comment
Share on other sites

Na dniach kupiłem głośnik. Znalazłem go w ogłoszeniu na Allegro, ale dogadałem się telefonicznie i kupiłem po za serwisem. Miałem przesyłkę kurierską za free, tak się dogadałem. Sprzedający zadowolony, bo nie zapłacił prowizji.

Allegro niczego nie gwarantuje, nie pomaga w sprawach spornych, umywa ręce od wszelkich problemów, dlatego ten serwis traktuję jako darmową wyszukiwarkę, a dogaduję się prywatnie. Tyle na temat Allegro.

Link to comment
Share on other sites

za pobraniem można wziąć, ale nie wpłaciłbym nikomu kasy poza allegro w ciemno. 

 

osobiście już 2 razy korzystałem z programu ochrony kupujących i w obu przypadkach dostałem zwrot $$, a w jednym z nich nawet dwukrotnie 

Alpine IVA-106R + PXA-H701 > AD MM1 + Z50C2 > AD MM4 + Studio 150 > Hertz HV200 + Studio 500 > Vega 104 , Vega 104, Vega 104 + A6

www.strefacaraudio.pl/topic/3907-audi-a3-by-hehepack

 

Link to comment
Share on other sites

za pobraniem można wziąć, ale nie wpłaciłbym nikomu kasy poza allegro w ciemno. 

 

osobiście już 2 razy korzystałem z programu ochrony kupujących i w obu przypadkach dostałem zwrot $$, a w jednym z nich nawet dwukrotnie 

Też już raz korzystałem z tego programu i też udało mi się odzyskać kasę, a moja(i kilkudziesięciu poszkodowanych) sprawa ciągnęła się 2 czy 3 lata i została umorzona...

HA: Dali 850 / Dali 400 + Yamaha DSP-A2;)
CA: CDA-9815RB + Xetec V350.6 + Seas 27TFFNC/ + MB Quart EWA160 + sub CL na Next TEN

Link to comment
Share on other sites

ja odzyskałem kase z POK i zapomniałem o sprawie, a z pół roku później zadzwonił do mnie ktoś z policji że znaleźli Panią która mnie oszukała i że należna kwota zostanie mi zwrócona i tak też było. Czyli czasem jednak coś tam robią w tej policji

Alpine IVA-106R + PXA-H701 > AD MM1 + Z50C2 > AD MM4 + Studio 150 > Hertz HV200 + Studio 500 > Vega 104 , Vega 104, Vega 104 + A6

www.strefacaraudio.pl/topic/3907-audi-a3-by-hehepack

 

Link to comment
Share on other sites

Jak przy alegro to robiłem "grube dile" poza i się nie naciąłem za to ostatnio trafił sie baranek:

http://allegro.pl/kondensator-crunch-1-farad-okazja-polecam-i3733781066.html

Wklejam żeby innych ostrzec jakby co służę adresem dokładnym delikwenta.

 

Niby niewiele ale najchętniej pojechałbym i potraktował kończyny tak żeby już nigdy w klawiaturę nie trafił, 

Sprzedaj wszystko co masz i pójdź za mną  :wink:

 

Jak Ci coś nie gra to ...kup droższe.

Link to comment
Share on other sites

niestety nie ma jak walczyc z oszustami na Allegro.

Kupiłem ostatnio radio, w opisie 100% sprawne

Okazało się zepsute.

I nie ma bata na sprzedającego.

Uważa że zepsułem otwierając bo wysłał sprawne.

I jeszcze mi pisze że tanio kupiłem to 3 razy mogę sobie naprawić....

 

A allegro ma to w d....

top secret team....
Link to comment
Share on other sites

Allegro to kpina, zlodzieje i tyle. Kupilem kiedys radio 2din, w opisie aukcji napisane, ze ma slot SD, przyjechalo i okazalo sie ze nie ma. Chce oddac, kupujacy (jakis stary C.uj!) powiedzial, ze nie przyjmuje zwrotu. Ja do allegro spor zakladam, a oni odpowiedzieli, ze upomnieli capa i zablokowali mu konto, a jak chce cos wiecej to mam sobie isc na policje. I tego madrale z allegro i tego sprzedajacego bym pałą wyedukowal..... Szkoda ze zwlaszcza do sprzedajacego mam taki hektar. Allegro ma w dupie kupujacych, dla nich licza sie tylko sprzedajacy i prowizja za sprzedaz/wystawienie.

Gra.... Canton...... :)

Link to comment
Share on other sites

A ja czekam na kurtkę 3 miesiąc jedzie leci płynie  z chin

sprzedawca szuka na poczcie

żenada

przeglądam katastrofy kontenerowców i nic nie ma

150 w plecy

dobrze ze kalesony mam bo już zimno

allegro ostrzegło sprzedawce ha ha ha

Link to comment
Share on other sites

Jak zaczniesz szukać sprawiedliwości w sądzie itp.  , to Ci napisze że "mu upadło przy pakowaniu" . "pies mu je pogryzł"  i tyle będzie z Twoich nerwów i starań. 

 

Ludzie myślą że zakup przez Allegro jest bezpieczny, a nie różni się on niczym od zakupu np. auta z ogłoszenia w gazecie .  Jak auto potem okaże się "ulepem" , to jakoś nikt nie pomyśli żeby sądzić się z Gazetą Wyborczą . Allegro to tylko nośnik informacji taki sam jak ogłoszenie prasowe .

 

 

 

 

Już to widzę! Każdy się boi że dostanie zwrotnego i nie wystawia negatywów , na czym zresztą cierpią inni użytkownicy Allegro . Ja wystawiłem negatyw kolesiowi bo posłał paczkę 2 tygodnie po aukcji (zgłosiłem nawet spór do allegro) i paragonu się doprosić nie mogę ...oczywiście również dostałem negatyw z bzdurnym i kłamliwym opisem , a allegro po moim wezwaniu do kasacji mojego negatywu odpisało że tylko wyrok sądu może ich zmusić do kasacji , a cała moja wina polegała na tym że upomniałem się o paczkę ...  tu tylko Polska :kwasny:

JA nie mam z tym problemu wszystko ladnie opisuje na komentarzu zreszta jak ktos robi takie jaja jak nie sprzedaz towaru to widac po negatywach  a zwrotny bezzasadny szczegolnie gdy jestes kupujacym a sprzedajacy probuje wciasnac ze "jakas tam niteczka gosciowi nie pasuje " no to chyba cos nie tak jest z tym sprzedajacym a nie z kupujacym

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...