Skocz do zawartości

Obcinka sygnału o połowę.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku tygodni obserwuję pewien dziwny objaw. Mianowicie po ok. 25 min. po włączeniu radia obcina jeden kanał o połowę. Czasami po pół godz. słuchania, zaskoczy i przez jakiś czas wszystko chodzi na 100%. Na początku myślałem ,że coś z instalacją. Pozamieniałem więc kanały na wyjściu wzmacniacza i efekt ten sam, czyli teraz obcina drugą strone. Pewnikiem wzmacniacz coś fanzoli.Wzmacniacz DLS CA41. Przód (kanał C,D)mam na zestawie odseparowanym Morel Tempo 6. Kanał A,B zmostkowany- sub (Morel Primo 104) . Co mogłoby pomóc?  Przelutowanie, a może coś z radiem ?( Kruger&Matz  KM 2002)
Może przytrafiło się coś podobnego komukolwiek z forumowiczów. Będę wdzięczny za jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak napisałem wyżej ,zamiana kabli RCA nic nie wniosła. W dalszym ciagu jest tak samo. Dzisiaj akurat pojeździłem trochę więcej czasu i po 2 godz. wszystko grało jak trza. (tzn po 25 min klasycznie obcięło a potem o.k.) Reasumując. Wzmacniacz zimny-działa. Jak się trochę spoci -obcina. Jak dostanie tak wmiarę 2 h ,to wraca do normy i wszystko gra. Co może być na rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zrozumiałem, po zamianie kabli (RCA) na wzmacniaczu obcina drugi kanał? Więc 99% wątpliwej jakości radio.. Co Cię pokusiło, żeby brać takie cuś do reszty w miarę fajnego sprzętu?

 

EDIT:

 

Pierwszy post przeczy ostatniemu, więc opisz dokładnie które kanały (lewy, prawy) co po zmianie itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "cóś" ,czyli Kruger 2002 ?... Darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby. A w kwestii mojego problemu, nIe zrozumieliśmy się. Radio raczej  dobre, ponieważ  po zamianie kabli RCA na we/ wzmacniacza, w dalszym ciągu obcina lewą stronę (prawa gra bez zarzutu). Więc raczej jest coś nie teges ze wzmacniaczem. Natomiast jak pisałem wyżej, po zamianie kabli głośnikowych na wy. wzm. ,obcina drugą stronę. Wychodzi na to ,że kanał D jest "cóś" walnięty.  Ale co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ro co dalej? Trzeba rozkrecic i sprawdzic gdzie palnik przylozyc:) z fusow mamy Ci wywrozyc przyczyne szwankowania jednego kanalu we wzmaku? Moze zimny lut, a moze jakis element elektroniki nie domaga i nie pracuje w swoim zakresie a może.... A może... I tak można do konca swiata. Oddaj to komus kto sie na tym zna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Rozkręcę wzmacniacz i najpierw strzelę okiem a potem coś dziubnę lutownicą. Jak nie poradzę to oddam komuś kumatemu. Czy ktoś z Kolegów ma namiary na dobry serwis Zakopane-Kraków.

Jeszcze jedna prośba.Schemat do DLS CA41, bardzo mile widziany. Ciężko znaleźć w sieci. Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Problem z tzw. obcinką sygnału się pogłębił (działało na 100% ok 5 min, lub wcale). Mając więc trochę czasu pogrzebałem w w/w wzmacniaczu. Poprawiłam luty na  tranzystorach i na znacznej części innych podzespołów. Efekt - jak na razie kilka dni wszystko chodzi "jak trza" i oby tak dalej .....czego i Wszystkim Forumowiczom Życzę w Całym 2014 roku - HEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...