Skocz do zawartości

Mazda 6 - instalacja CA


Marine_4000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wrzucona przez inżynierów Bose w celu zmniejszenia litrażu drzwi :rotfl:

 

 

 

Poza tym fajnie że założyłeś temat. Auto z fajną instalką i fajnie grające. Na początku trochę za ciężko i spod koca ale po delikatnym podszlifowaniu cięć, poziomów i czasów naprawdę zaczęło grać bardzo konkretnie. Nabrało lekkości i powietrza.

 

Powodzenia w modach :zdrowko:

 

Zapraszamy na spoty co byśmy mogli czasem posłuchać co tam plumka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czy ktoś wie po co ta pianka została przyklejona w drzwiach? Nie widzę kompletnie żadnej jej funkcji. Niczego nie podpiera, nic nie osłania. Pianka - Zagadka

Ta pianka niby ma za zadanie usztywnić konstrukcję drzwi i pochłonąć część siły uderzenia w razie jak by ktoś Ci wjechał w drzwi.

U mnie w Toyce też takie dwie są, tylko nie piankowe lecz plastikowe kostki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pianka niby ma za zadanie usztywnić konstrukcję drzwi i pochłonąć część siły uderzenia w razie jak by ktoś Ci wjechał w drzwi.

Eee chyba jednek jest inne zastosowanie. To są stosunkowo małe painki (takie jak się montuje okna) przyklejone małym paskiem kleju do blachy i plastikowym wkrętem do wzmocnienia.

 

Sam również skłaniam się do tego zastosowania, że służą zmniejszeniu litrazu drzwi.

 

Aktualnie wzmaki i radio wymontowane. Wzmaki lecą na przegląd, a radio na wyciąganie optyka :) Wszystko pod jednym adresem na szczęście :wink2:

Przemcio - podjadę do Płocka jak już temat źródła będzie zamknięty. Będzie to bliżej Świąt Bożego Narodzenia, bo studia bardzo ograniczają moją dostępność w weekendy :cisza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ee chyba jednek jest inne zastosowanie. To są stosunkowo małe painki (takie jak się montuje okna) przyklejone małym paskiem kleju do blachy i plastikowym wkrętem do wzmocnienia.
 
Sam również skłaniam się do tego zastosowania, że służą zmniejszeniu litrazu drzwi.

http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2003_TOYOTA_AVENSIS_AZT251L-AWAEHW_6701.3.html

Komponent numer 67923, oznaczony jako poduszka.

Więc wątpię w to że to do zmniejszenia litrażu drzwi.

Zobacz że jest to montowane w tym miejscu gdzie akurat jest dziura technologiczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Komponent numer 67923, oznaczony jako poduszka.
Więc wątpię w to że to do zmniejszenia litrażu drzwi.
Zobacz że jest to montowane w tym miejscu gdzie akurat jest dziura technologiczna.

U mnie nie ma otworów technologicznych. Być może w Toyocie tak jest. Nie neguję tego.

 

 

 


Rozumiem zatem, że aktualnie nic nie gra?

Nie mam żadnych wolnych gratów, także nic nie gra. Celuję, że przed Świętami coś już zagra.

Mam nadzieję, że lepiej, bo źródło to najstłbyszy element systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych wolnych gratów, także nic nie gra. Celuję, że przed Świętami coś już zagra.

Mam nadzieję, że lepiej, bo źródło to najstłbyszy element systemu.

Szkoda, najprawdopodobniej w niedzielę będę w Twoich okolicach i myślałem o posłuchaniu Twojego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Szkoda, najprawdopodobniej w niedzielę będę w Twoich okolicach i myślałem o posłuchaniu Twojego systemu.

Ja weekendy w Bydgoszczy niestety spędzam :( także nawet jakby grało, to byłoby ciężko... Płock się na niedzielę ustawia, to wpadaj tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda.

To może być trudne logistycznie, w Płocku potencjalnie mógłbym być dopiero w okolicach 20 :)

Dla mnie to nie problem. 20, 21 i pózniej. Kiedyś z Gazownikiem mieliśmy mikrospota od 0:30-4:00 w nocy :rotfl: wiec dla mnie luzik :hyhy:

 

Jeśli tylko masz chęć to Zapraszam :zdrowko: najwyżej wcześniej się ze spota z Łodzi zerwę :wink:

 

Na 3 spotach jednego dnia to jeszcze mi się nie zdążyło mi się być :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Celuję, że przed Świętami coś już zagra.
Mam nadzieję, że lepiej, bo źródło to najstłbyszy element systemu.

Trzymam kciuki aby banan się pojawił na Twojej  twarz po tej operacji  :super:

 

 

 


Dla mnie również byłoby to cenne spotkanie.

Polecam bardzo posłuchać auta M_A_X_A_M -a naprawdę warto  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że do Płocka wybierałbym się właśnie z Łodzi :)

Zobaczymy co się uda poradzić - może o spota zahaczę :)

 

Polecam bardzo posłuchać auta M_A_X_A_M -a naprawdę warto  :wink:

Co do tego, zdania są podzielone.

Z systemu, którego słuchaliście, pozostały jedynie jednostka i przetworniki frontowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo gorzej chyba nie gra  :hyhy:

Sam na warsztat weźmiesz i ocenisz, jeśli okoliczności będą sprzyjające a Wy wystarczająco długo zabawicie :)

Zapraszamy, zapowiada sie calkiem szerokie grono, rowniez z Warszawy maja do nas zajechac :)

Ten spot zatem w Płocku, Łodzi, czy i tu i tu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mały update:

 

Na testy wpadł zgodnie z planem wzmak u-dimen pro 3.4x. Celowałem w 2 kanały na tweetery, a udało się kupić 4 :hyhy:

Jako, że nie mam radia w aucie niestety nie podłączyłem jeszcze, choć zżera  mnie ciekawość jak spisze się u-dimen zamiast gienka.

 

 

post-10009-0-48356000-1387187758_thumb.jpgpost-10009-0-19696700-1387187763_thumb.jpg

 

Zrobiłem również modyfikację uszczelek drzwi. Zakupiłem silikonowy wężyk o średnicy zewnętrznej 7mm i wsunąłem w uszczelki przednich i tylnych drzwi. Uszczelki dolegają zdecydowanie lepiej. Drzwiami póki co trzeba mocniej trzasnąć, ale wężyki powinny się "uleżeć".

Stwierdzam po kilkuset kilometrach, że powyżej 100km/h jest wyraźnie ciszej. W okolicy drzwi nie słychać już tak bardzo szumu powietrza. 

Była to dość tania, ale i trafiona modyfikacja :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...