Skocz do zawartości

Pomoc w wykonaniu skrzyń.


crazy_88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam zamiar zabudowac sobie juz tak elegancko bagaznik przy uzyciu mat szklanych i zywicy. Gotowy stelaz juz mam, problem teraz tylko w tym ze trzeba tej calej konstrukcji nadac jakas forme, z tego co juz wyczytalem to coniektorzy stosuja koszulki, rajstopy czy tam jakies inne ciuchy ale mi chodzi o konkretny material bo slyszalem ze cos takiego istnieje... moje pytanie jak to sie nazywa po polsku bo znalazlem niemiecka nazwe tego "formvlies" i gdzie takie cos mozna kupic??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

greg-si, to jest zwykła mata z włókna szklanego tylko że "w splocie" bardzo fajny materiał ale do wykończenia i nakładania kolejnych warstw na skrzynię. Do nadania kształtu się nie nadaje gdyż się nie rozciąga :zdegustowany:

maydayseba, ja sprawdzałem różne materiały i stara gruba koszulka jest najlepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie :)

znalazlem to o co mi chodzilo wyglada nastepujaco:

 

http://www.sinuslive.pl/product_info_light...products_id=473

 

(warto dodac ze uzycie tego materialu i nalozenie na niego zywicy daje juz wspaniala twarda warstwe np. pod tweetery. gdzie nietrzeba grubszej warstwy. tak wyczytalem na jakims niemieckim forum i wspomniano tam tez o drugiej "macie" ktora sie naklada po nalozeniu dodatkowych warstw maty szklanej i po wyschnieciu calosci mozna oderwac ta mate i uzyskuje sie w ten sposob idealnie gladka powierzchnie...ale tego juz nieznalazlem na polskim rynku )

 

tylko ze wzgledu na cene postanowilem jednak uzyc jakiegos innego materialu...wiec przescieradlo tez zrobilo swoja robote http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif hehe

no i ze wzgledu na to ze 1 raz sie zabralem za tworzenie skrzyni za pomoca mat szklanych to konstrukcje pomniejszylem. wrzuce kiedys fotki jesli mi cos z tego wyjdzie :)

 

pozdrawiam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

mam zamiar zlozyc skrzynke BP pod konkretny glosnik. litraz mam ze strony producenta, srednice br i jego dlugosc tez, tylko nie mooge policzyc wymiarow wewnwtrznych i zewnetrznych (ach ta matma... nauczyciel z technikum by mnie powiesil teraz :zawstydzony: )

 

ale do rzeczy skrzynia ma miec litraze komor po 25,5L kazda, maja byc dwie, jedna na glosnik, druga zas na przestrzen na br.

 

glosnik bedzie 30cm, wielkosc scianki w ktorej osadzony zostanie glosnik ma wymiary: 38x38cm

 

wdzieczny bede za wszelka pomoc (program z tematu o liczeniu wymiarow pod litraz nie dziala, bo nie moge go nawet sciagnac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam mam wizje zrobienia skrzyni w kształcie ostrosłupa o podstawie trójkątnej. Mógł by mi ktoś udzielić jakichś wskazówek? bo nigdzie nie ma nic na taki temat. Głośnik będzie InterTechnik MDS 08 chodź nie na 100% Tu na forum ktoś już robił coś podobnego i nawet fotki wrzucał ale nie mogę znaleźć tego :) To będzie moja pierwsza skrzynka :P w środku jakieś wygłuszenia czy nie trzeba? jestem otwarty na wszystkie rady :)

pozdrawiam

dużo czytałem ale to są głównie skrzynie prostokątne i nie wiem czy zasada jest taka sama :)

Edytowane przez ZIGGY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :D dzisiaj zacząłem budowę ale czasu starczyło mi tylko na wycięcie podstawy :P gdyż nieoczekiwanie zrobiło się ciemno :)

a słuchajcie nie wiecie może gdzie dostane materiał żeby obić skrzynkę?? i ile kosztuje 1m2 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! mam taki problem. Posiadam zamknieta skrzynke i jest ona nieszczelna w paru miejscach czuc przedmuchy. Powiedzcie mi rozklejac cala i na nowo wszytsko robic czy wystarczy teraz tylko ja uszczelnic i najwyzej wczesniej jeszcze wkretami skrecic?

 

Z gory dzieki za pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...