Skocz do zawartości

Pasek B5 FL by SynDmx


SynDmx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 272
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Kawałek skrzyneczki jest :D rozumiem że celujesz w SQ ? :rotfl:

Heh, zawody dBL jak najbardziej, ale do normalnego słuchania już nie będę kręcił pieca na full. SXy wiadomo to dobre pompki ale potrafią też szybko zagrać. Ma być głośno, ale czasem lubię posłuchać Gimoura itp więc staram się połączyć jakość z ciśnieniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w wooferach F1 co masz dane pod głośnikiem i maskownicą do niego? Taśmę gumową 2 mm grubości. Jeśli więc możesz Łukasz w jakikolwiek uzasadniony sposób mi wytłumaczyć gdzie jest różnica między w sumie 4 mm ściśniętej gumy a sprasowaną warstwą pienionego butylu ( jak dla mnie to spieniona guma jak nie spojrzeć) o grubości 2 mm??

Rozumiem ,że inzynierzy w Alpine są mniej rozgarnięci? :wink:


 

 


a w czym CI gąbka przeszkadza jak dobrze docisną ??
 

 

Bury daj pobłądzić wujkowi bo mi humor poprawia na noc... :D


 

 


Jak masz dobrze wycięty dystans to żadna pianka ci nie potrzebna.

 

Niejednokrotnie okazuje się ,że z jakiś powodów trzeba dystans przerobić poszerzyć np... Tak było u Synka miał dystanse z Bassera ori zaimpregnowane, ale woofery mają ok 5 mm większą średnicę kosza i się nie mieściły, musiałem to podszlifować dremelem a następnie z racji ,że zaingerowałem w impregnację , zaimpregnowałem jeszcze raz żywicą cały dystans, co jeszcze pomogło bo "napił" się ładnie zywicy i usztywnił.

Nie widzę także montażu woofera z odlewanym metalowym koszem na metalowy toczony pierścień kompletnie bez żadnej warstwy uszczelnienia.

Ale ok, masz prawo mieć swoje podejście do tematu, więc pozostańmy przy tym ,że ja montuję woofer na warstwie gumy odpowiednio mocno ją ściskając a Ty bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mnie zaskoczyłes i chciałem ci pogratulować ale to jednak był chyba tylko chwilowy przeblysk :wink:

 

To jest gabka, która uratuje cie w prypadku jak zle zrobisz dystans

Na prostym dystansie jest całkowicie zbędna.

Koszt jest zaprojektowany tak aby był szczelny z zasady.

I nie potrzebuje do tego dodatkowych "udziwnien".

Glosnik zamontowany na samym mdfie można uznać za sztywniejsza konstrukcje niż z pianka.

Wiem jak wyglada ta pianka i nie wydaje mi sie, żebyście ja ścisneli glosnikiem maksymalnie.

Szczególnie przy grubości 4mm

 

Martwisz sie o uszczelnienie pod glosnikiem a w drzwiach zostało tyle otworów technologicznych

Czy u siebie na pierścienie z nierdzewki tez dolozysz jeszcze pianke? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwisz sie o uszczelnienie pod glosnikiem a w drzwiach zostało tyle otworów technologicznych

 

Tak martwię się o uszczelnienie bezpośredniego pola wokół woofera. To zaś ,że pół metra dalej czy niżej coś sobie dmucha np przez uszczelkę przy szybie czy też odpływ wody na dole, nie interesuje mnie wcale. Producent przecież to przewidział robiąc głośnik w drzwi CA, ale chodzi o odseparowanie tego co się dzieje przed membraną i co za nią w tym cały pic ale doskonale o tym wiesz, więc nie rozumiem Twoich uwag Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofer był 3 krotnie dokręcany z odstępami co parę godzin, ZAPEWNIAM Cię że jest dociśnięty na maxa i pianka nie jest zbędna w tym wypadku. A poza tym robiliśmy to ze skrawków, więc jeśli chcesz napisać " po co marnować piankę" to nie ma takiej potrzeby. Zapraszam do obejrzenia konstrukcji, zdziwisz się jak sztywno woofer leży na dystansie :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pic nazywa sie zwarciem elektro-akustycznym

Ale chce uzmysłowić ci tylko jedna rzecz, ze kosz glosnika zaprojektowany jest w taki sposób aby uszczelnial to "przejście"

 

Jeśli chciałeś być pewny szczelnosci to wystarczyła jedna warstwa.

Każda następna osłabia połączenie kosz-mdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt jest zaprojektowany tak aby był szczelny z zasady.

 

 

To wytłumacz mi gdzie w tej referencyjnej konstrukcji masz element odpowiedzialny za tą szczelność na koszu?

 

post-4530-0-29263500-1372193784_thumb.jpg

 

 

Czy u siebie na pierścienie z nierdzewki tez dolozysz jeszcze pianke? ;)

 

Nie gdyż Scan Speak jak i obecnie włożone Alpine posiadają fabrycznie warstwę gumy wklejona na kosz... :ups:  Scan Speak także nie wie co robi i dał gumkę recepturkę a przecież ma być mega sztywno... :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Płaski kosz dolega do plaskiej powierzchni mdf

 

Ja sobie i Tobie życzę dojścia do takiego etapu zaawansowania systemu w aucie aby się martwić czy jednak 1-2 mm ściśniętej śrubami metrycznymi gumy na sztywno ma wpływ na woofer czy nie.

Nie chce mi się już ciągnąć tej kwestii. Ja robię tak ze swoimi wooferami, Ty inaczej, a pewnie ktoś inny jeszcze inaczej to widzi. Niech każdy działa jak umie i uważa.


 

 


Po co dwie?

Jak dasz 3 to bedzie jeszcze szczelniej?

 

?? :D Okres masz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To po co ta pianka?

 

Z bardzo prostej przyczyny ori dystans z bassera po podszlifowaniu na odcinku 1 cm przy wooferze rozszerza się przy mocowaniu woofera, śruby montażowe na koszu woofera wypadają bardzo blisko wew krawędzi dystansu mdf, i to mogły być np potencjalne miejsca "podpadające" mi. Więc przyjmijmy jedno, ja uczyniłem głupotę, ale niech tak zostanie. :wink:

Synek będzie jeżdził z "głupio" oszczelnionym połączeniem między dystansem a wooferem. :)


 

 


A projekt pokazał sie na forum aby go komentować to i skomentowalem.

 

No i spoko, tyle ,że zakres prac jest znacznie większy, w tym temacie się nie wypowiedziałeś (pochwaliłeś/skrytykowałeś) tylko pianki uczepiłeś. Ale już się jakoś przyzwyczaiłem, że jak 99% rzeczy jest ok, to się o tym nie wspomni , tylko poszuka 1% na ewentualną krytykę czy polemikę. Zabawne i cholernie... Polskie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzi robią różne głupie rzeczy :rotfl: Woofer kopie pięknie, Nic nie ucieka przez gąbkę :wink:

 

Ja nie widzę problemu aby wsadzić te woofery w drzwi zrobione budżetowo pod pitolące SQLowe wooferki z Xmax +/- 4 mm i wtedy przekonać się czy miałem rację podchodząc tak a nie inaczej pod przygotowanie drzwi pod te małe suby na dole... :)

Stąd wzmocnienie dodatkowe poszycia gdzie mocowany jest dystans głośnika, stąd taka a nie inna mata na poszyciu zewnętrznym, stąd także laminat na boczku przed nałożeniem pianki.

Podejrzewam ,że po 2 tyg grania mocniej takie delikatne furtki zaczęły by tańczyć tak jak im helony zagrają a nie na odwrót... :rotfl:

Ja zrobiłem głupią robotę pod jedne z bardziej kopliwych i wymagających wooferów na rynku, ale dziwnym trafem można kręcić gałę do oporu tak ,że zawiecha się prostuje w Helonach i nic się z drzwi nie odezwie, a to nie jest taka oczywista , oczywistość zwłaszcza jeśli chodzi o boczek  i jego plastikowe zgrzewy, jak i usztywnienie wew poszycia drzwi aby nie drgało wzbudzając rezonanse w plastikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajecie sobie sprawę że na miękkim podkładzie mocno dociągając śruby pokrzywicie kosze?

 

 

Radek wytłumacz mi bo nie bardzo rozumiem, jak na równym dystansie, i na równej warstwie uszczelnienia dookoła, dociągając śruby stopniowo czyli na krzyż a nie , że jedną dokręca się na max a następnie resztę można pogiąć odlany z solidnego alu kosz woofera?

dokładnie, później membrana traci geometrię i coś zaczyna trzeć :)

 

żeby nie było - mi się już raz zdarzyło w praktyce :)

 

 

Przy akcjach na "szybko" jak się leci aby łatwiej/szybciej, wszystko jest możliwe, nie jeden wsadził sobie wkrętak czy imbus w głośnik... :wink:

Podobnie jak nie jednemu nie chce się osadzić nakrętek pod śruby metryczne w dystansie i leci na papiaki, dwa wykręcenia takiego wynalazku z mdf i można zapomnieć o solidnym przykręceniu woofera.

Truck SS ma odlewany alu kosz

A tu jaki? Blaszana wytloczka ?

 

W helonie także jest odlewany. Woofery są solidnie wykonane materiałowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum idealnie się nadaje jeśli chodzi o duże płaskie powierzchnie , które chcemy wytłumić ale i usztywnić (dach, błotniki w bagażniku, zewnętrzne poszycie drzwi) tam na tą chwilę nie znam innej lepszej maty, a nienawidzę czuć/widzieć ,że głupi woofer porusza blachą poszycia drzwi, przecież to nie subwoofer, blacha wpada w rezonans , resztę sam sobie dopowiedz jaki wpływ ma to na pracę głośnika.

 

Silent zaś to dobra mata we wszelkich innych zastosowaniach gdzie zaleta Szuma (sztywność) jest wadą , nie wyobrażam sobie wyklejania i wyprasowania nim skomplikowanej wytłoczki od strony kabiny itp, opalarka by się spaliła a ręce odpadły.

 

Wizualnie zaś ... proszę bardzo :) :

attachicon.gifDSC_0425.JPG

 

Pierwsze co się rzuca w oczy to przeszło podwójna grubość względem Silenta 2ki oraz trzy warstwowa budowa Alu-Polimer-Butyl.

:zdrowko:

 

Odnośnie tutoriali, jest masa info na forum i jak ktoś chce to wszystko znajdzie, ale takiemu świeżakowi bardzo takie poradniki pomagają, wszystko w jednym miejscu :ok:

EOT

 

SynDmx, jak Ci się scena podoba? Daj znać jak potwory Ci się wygrzeją :D

Dobrej pogody życzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...