Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono

zabieram się za podłączenie zestawu i nurtują mnie trzy w zasadzie sprawy

 

1. podłączenie sygnału radio - wzmak do zasilania suba: z radia (jvs SH1000 wyjście na SW jest dwukanałowe, we wzmacniaczu (AA 200.2XE) po jego zmostkowaniu aktywne jest według manuala tylko lewe wejście, prawe jest "inoperative" i nie należy pod nie w tym stanie nic podłączać. Czy dobrze rozumiem, że w takim przypadku nalezy podłączyć tylko jeden z tych kanałów wychodzących z jvc? jeśli tak to który - L czy P czy nie ma znaczenia bo z radia z obydwu kan. wychodzi to samo?

 

2. jako że swego czasu nawinął się tanio kondensator chciałbym go włączyć w system (Signat S104001),

 

pytanie1: czy użyć go jako rozdzielacza i zasilić poprzez niego dwa wzmacniacze (AA A-120 + AA 200.2XE) czy wsadzić go w tor tylko wzmacniacza do suba? do tej pory A-120 zasilany był bez żadnych "przeszkód" i nic się z napięciem nie działo w aucie.

 

pytanie 2: kond nie ma sterowania przez REM, domyślam się zatem, że jeśli nie kondensator właściwy, to przynajmniej woltomierz będzie działał nawet, gdy sprzęt nie będzie grał, a tym samym zawsze coś tam zje prądu w aucie, czy jest jakaś metoda by kondensator takiego typu również włączał się dopiero po włączeniu radia? domyślam się że jakiś przekaźnik, ale na pewno nie zwykły samochodowy na 12V, te które do tej pory stosowałem w samochodach były do 20-30A

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


1. podłączenie sygnału radio - wzmak do zasilania suba: z radia (jvs SH1000 wyjście na SW jest dwukanałowe, we wzmacniaczu (AA 200.2XE) po jego zmostkowaniu aktywne jest według manuala tylko lewe wejście, prawe jest "inoperative" i nie należy pod nie w tym stanie nic podłączać. Czy dobrze rozumiem, że w takim przypadku nalezy podłączyć tylko jeden z tych kanałów wychodzących z jvc? jeśli tak to który - L czy P czy nie ma znaczenia bo z radia z obydwu kan. wychodzi to samo?
Jezeli trzymasz sie instrukcji AA to kup y-line i zsumuj obydwa kanały, ale z radia wez sygnał z obydwóch, chyba ze masz mozliwosc ustawienia tryby mono z pozimu radia, wtedy to obojetne.

 

 

 


czy użyć go jako rozdzielacza i zasilić poprzez niego dwa wzmacniacze (AA A-120 + AA 200.2XE) czy wsadzić go w tor tylko wzmacniacza do suba? do tej pory A-120 zasilany był bez żadnych "przeszkód" i nic się z napięciem nie działo w aucie.
Mozesz, nie ma przeszkód, tak czy siak bedzie oddziaływał na obydwa wzmacniacze...

 

 

 


kond nie ma sterowania przez REM, domyślam się zatem, że jeśli nie kondensator właściwy, to przynajmniej woltomierz będzie działał nawet, gdy sprzęt nie będzie grał, a tym samym zawsze coś tam zje prądu w aucie, czy jest jakaś metoda by kondensator takiego typu również włączał się dopiero po włączeniu radia? domyślam się że jakiś przekaźnik, ale na pewno nie zwykły samochodowy na 12V, te które do tej pory stosowałem w samochodach były do 20-30A
jestes pewny ze nei ma rem? jaki to kond?

Automatyczna wiadomość
Temat przeniesiony z forum:

"Car AudioWszystko o Sprzęcie Car Audio"

do

"Car AudioJestem tu nowy - dział dla poczatkujących"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli trzymasz sie instrukcji AA to kup y-line i zsumuj obydwa kanały, ale z radia wez sygnał z obydwóch, chyba ze masz mozliwosc ustawienia tryby mono z pozimu radia, wtedy to obojetne.

 

 

Mono jest, ale czy na sam subwoofer - wątpie, nawet nie widziałem jeszcze takiej opcji w żadnym radiu kóre obsługiwałem. Konieczne jest sumowanie sygnałów? Co będzie jak podłącze jedynie neden "kanał" SW?

 

:mur1:

 

Sadze ze tym wyswietlaczem z led nie powinienes sie przejmowac... Zapytałem bo pomyliło mi sie mam bezpiecznik jakis w szafie z wyswietlaczem i ma remotke...

No nie ma rema, są dwa cycki tylko plus i minus, ciekawi mnie (nie podłączałem tego jeszcze) czy jak układ będzie w spoczynku to czy będzie cokolwiek wyświetlane, ale z drugiej strony to w zasadzie nie będzie w spoczynku, bo mierzy zdaje się napięcie na kablach podłączonych do aku, więc zmiany będą non stop nawet przy wyłączoym samochodzie - radio, alarmy inne pierdoły non stop rozładowują aku przecież. Treaz dojdzie voltomierz. Auto już niedługo nie będzie używane codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Co będzie jak podłącze jedynie neden "kanał" SW?
bedzie nieznacznie ciszej...

 

 

 


Treaz dojdzie voltomierz. Auto już niedługo nie będzie używane codziennie.
Zdemontuj wyswietlacz innego rozwiazania nie widze.

no chyba ze go wyciagniesz poza konda i podlaczysz na jakims przekazniku...



Sam przekaznik moze byc słaby, to tylko wyswietlacz, niepotrzebuje specjalnie duzej obciazalnosci styków przeciez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie nieznacznie ciszej...

 

 

Zdemontuj wyswietlacz innego rozwiazania nie widze.

 

ok pokombinuję i zobaczymy, może wystarczy sygnał z jednego kanału, a jeśli nie, damy Ygreka,

zamierzam podłączyć pod wzmacniacz głośnik 8Ohmowy, przynajmniej na początek bo taki tylko mam, szkoda by było tracić dodatkowo na sygnale,

druga opcja to podłączyć do AA głosnik jako przetwornik 2Ohmowy (są 2 cewki po 4), ale nie mam przekonania mimo zapewnień z branży że AudioArta nic nie usmaży  :)

 

a co do kondzia, to znalazłem taki oto artykuł:

http://www.caraudio.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=272:kondensator-montaz-dziaanie-waciwoci&catid=6&Itemid=94

piszą tam między innymi:

 

Woltomierz umieszczony wewnątrz obudowy kondensatora jest załączany przez wewnętrzny czujnik prądowy i w chwili pracy wyświetla poziom napięcia na zasilaniu wzmacniacza. Przy dobrze obliczonej instalacji wyświetlacz pozostaje wyłączony przez większą część pracy. Zwiększone zapotrzebowanie na prąd uruchamia woltomierz. Ponieważ czujnik prądowy w kondensatorze nie działa przy stałym niskim poborze mocy mamy wrażenie, iż on nie pracuje. Prawda jest taka, iż kondensator jest cały czas aktywny a załączenie wyświetlacza informuje nas o poborze dużego prądu dla np. zasilania subwoofera. Ciągłe świecenie woltomierza rozładowałoby akumulator w niepracującym samochodzie.

 

 Jeśli to prawda, to jesteśmy w domu :ok:  podłączymy - zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda, to jesteśmy w domu   podłączymy - zobaczymy

hmmm to by w sumie takze wyjasniało kwestie tego ze na moim który lezy w szafie po naładowaniu zarówką, swieci dioda zielona ale wyswietlacz nie... Kiedys sprobuje go obciazyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

System podłączony (dopiero - uroki pracy "na parkingu pod blokiem") i jest dokładnie tak, jak pisali w artykule przytoczonym - woltomierz aktywuje się dopiero, kiedy "coś się dzieje" na kondensatorze - czyli tylko podczas grania i też w zasadzie podczas grania z większym poziomem głośności.

Głośnik gra spięty na 8Omów i jest faktycznie ciszej niż się spodziewałem, przyciszyłem przód żeby wyrównać poziomy i gra ładnie, ale jutro spróbuję podpiąć dla porównania jako 2Omowy i porównać doznania.

Pytanie na dobranoc (lub na śniadanie) - czy podłączenie tylko jednej cewki głośnika dwucewkowego może spowodować w nim jakieś uszkodzenia, albo jak to wpływa na odbiór? Głośnik ma 350W sinus, ale producent nie podaje przy jakiej rezystancji uzyskane (ma to znaczenie?). W ten sposób swego czasu dostałem go podłączonego gdy kupowałem go razem ze skrzynką i grał, ale dostawał ze wzmacniacza jedynie około 200W i nigdy nie był "katowany" bo jeździł w dupowozie zazwyczaj z niemowlęciem na tylnym siedzeniu.

Zastanawiam się jak teraz podłączyć go najlepiej by uzyskać zadowalający efekt przy bezstresowym użytkowaniu. Tak, wiem że lepiej byłoby pozbyć się dziada i kupić głośnik 4Omowy, ale traktuję to wszystko jako eksperyment = poletko doświadczalne na przyszłość, może sam kiedyś komuś pomogę jak sprawdzę.



update: głośnik Pioneer TS W257 D4 podłączony jako 2 Omowy gra głośniej, ale żeby ponad dwukrotnie głośniej aniżeli przy 8Omach, jak niektórzy wskazują, to nie sądzę,

wzmacniacz (AA 200.2XE) grzeje się na razie, a przynajmniej nagrzał przez kilka minut do poziomu mniejszego brata (A-120), przy 8 Omach był zimny :)

Tak dla potomności :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby odczuć (subiektywnie usłyszeć) dwukrotny wzrost głośności, ciśnienie musi wzrosnąć o jakieś 10 db, co przy przełożeniu na moc daję ponad 8 krotne zwiększenie mocy na głośniku. Przy zmianie impedancji z 8 na 2 Ohmy moc wzmacniacza mogła maksymalnie wzrosnąć 4 krotnie (w zależności od jakości wzmacniacza), więc ciśnienie wytwarzane przez głośnik mogło wzrosnąć maks o 6 db.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...