Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem początkujący w tej kwestii i bardzo proszę o poradę, mianowicie chciałbym kupić głośniki i radioodtwarzacz do 600 zł do mojego samochodu (astra f kombi) i nie wiem za bardzo co wybrać.

Biorę pod uwagę takie głośniki jak:

  • Helix b 62c ( nie jestem przekonany co do tego czy są odpowiednie do rodzaju muzyki której słucham)
  • Hertz dsk 165 (podobno góra bardzo ostra)
  • uDimension EL COMP 6 (jestem nastawiony właśnie na te głośniki, tylko że są one na rynku dość długo, być może jest jakiś nowszy model tych głośników a ja nie wiem?)

Muzyka której słucham to muzyka akustyczna często z wokalem, fortepian, stare dobre polskie hity ;), indie pop, indie rock, czasem pop, rap czy też soft elektronika.

Nie jestem specjalnie wymagający, trudno być za te pieniądze ;D, chciałbym dobrać odpowiedni zestaw w przystępnej cenie.

Radioodtwarzacze które biorę pod uwagę to:

  • Alpine 130R ( podobno alpiny wyostrzają górę, co mi się nie do końca podoba)
  • Clarion cz202e (przychylam się ku niemu)

Nie stać mnie na razie na piecyk, głośniczki muszą grać pod radyjkiem, choć w przyszłości bardzo prawdopodobne, że zainwestuję  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłusz porządnie drzwi za te pieniądze.

Głośniki fabryczne zaczną lepiej grać i ewentualnie wtedy zastanów się nad zmianą.

Fotek i informacji jak wygłusza się jest mnóstwo, trzeba czytać.

 

Nie mam fabrycznych głośników ani radia w tym samochodzie, po drugie jak fabryczne piętnastoletnie głośniki montowane do opla astry mają dobrze grać? KPINY

Wiem, że mam wygłuszyć drzwi i to zrobie, no ale nie za 600zł ;D

Wiem jak się wygłusza pochłonąłem te tematy C;

Wydaje mi się że nie przeczytałeś dokładnie mojego postu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez Hertzy one i tak nie zagraja pod radiem zreszta jak zadne z w/w jak bedziesz dobieral radio to dobrze zeby mialo wyjscia RCA przynajmniej jedno na przod. Posluchaj kolegi i wyglusz drzwi przed zalozeniem glosnikow ( niekoniecznie za 600 zl )  Takie radyjka nie sa w stanie ''uruchomic'' glosnikow w pelnym 

ich wymiarze podaja do 20 watt mocy RMS   wiec nie ma co dywagowac na ostra gora i tak nie dojdziesz do takich uniesien zeby to wylapac przy zestawie radio + glosniki mozesz jedynie liczyc na dzwiek przecietny bedziesz sobie mogl dodac lub odjac sopranu/basu i tyle 

A Hertzy dlatego ze to juz calkiem przyzwoity glosnik sam wlasnie odpalilem DLS R6A  ( 80 RMS ) i jak podalem im moc 75 RMS z wzmacniacza to 

pierdzily dopiero jak zmostkowalem i dostaly 150 watt to ozyly. Wiec jak masz kogos znajomego kto ma piecyk to zrob swoj zetaw mini a jak sie nadazy okazja 

to porzycz piec na chwile to zobaczysz ze ci zatrzesie nogawkami.  skoro twoj budzet to tylko 600 moge ci doradzic zebys nie wydawal dwa razy.

Hertzy beda graly (slabo) pod radiem ale  beda juz w razie gdybys nabyl piec . A radio moze warto przeszukac dzial sprzedam #??? i znalesc cos 

uzywanego ale z widokami na przyszlosc zeby twoj zestaw mogl sie nazywac CA a nie radio + pierdzik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

 

Nie mam fabrycznych głośników ani radia w tym samochodzie, po drugie jak fabryczne piętnastoletnie głośniki montowane do opla astry mają dobrze grać? KPINY

Wiem, że mam wygłuszyć drzwi i to zrobie, no ale nie za 600zł ;D

Wiem jak się wygłusza pochłonąłem te tematy C;

Wydaje mi się że nie przeczytałeś dokładnie mojego postu...

 

Z takim podejściem to sobie odpuść... Uwierz że fabryczne 15 letnie głośniki i dobrze zrobionych drzwiach by Cię zaskoczyły;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akuratnie oplowskie (astra f) głośniki rozpadają sie same od siebie i do niczego sie nie nadają moje 13 letnie oryginaly rozpadly sie w rekach zawieszenie kruszy sie i rozsypuje , zostaje po jakimś czasie sama papierowa membrana i plastikowy dystans :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...