Skocz do zawartości

Gliwicka Wiosna VIII


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 339
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tego nie napisałem, nie zdążyłem odsłuchać tego auta, choć starałem się wykorzystać fakt ,że nie muszę pilnować swojego i posłuchać jak najwięcej (taki miałem cel przyjazdu).

 

Wiem ,że lżej chłodziłeś gardełko, ale czasami warto odłożyć sobie część bardziej "intergracyjną" na wieczór, wtedy zupełnie bezstronnie ocenia się jak się sprawy mają, sam wiem po sobie ,że po 3 drinkach gotów jestem zginać za dane auto, a słuchając na "sucho" drugiego dnia już nie jest tak piknie.

 

Nie jestem skłonny oceniać aut, to indywidualna kwestia tego co kto lubi, wczorajsze odsłuchy pokazywały mi ,że systemy w dużej mierze są dobierane pod ulubiony rodzaj muzyki właściciela, słuchałem czegoś tam ze swoich płyt, potem właściciel mi pokazywał coś ze swoich perełek , które słucha i zawsze, muszę to zupełnie rzetelnie przyznać ,że system grał przyjemniej niż na tym co ja mu zaserwowałem.

 

Podobnie osobiste preferencje są spolaryzowane, wracałem z Burym i Balcerem i naturalnie wymienialiśmy swoje spostrzeżenia odnośnie odsłuchów, były czasami mocno spolaryzowane na zasadzie auto x, "Mi się podobało, kawał fajnego grania.." , "A mnie nie, bo...". Trzeba to umieć uszanować. Gusta , guściki. Niemniej gratuluję np Tomkowi Gazownikowi sporego progresu od zeszłego roku, widać ,że zima nie poszła w las i co prawda czuć ,że trzeba jeszcze dopieścić to i ówdzie, jednak , kto pamięta audiankę z zeszłego roku a posłuchał jej w tym, chyba się zgodzi ze mną ,że skok został wykonany znaczny. Gratulacje!

Zresztą pragnę jeszcze raz podziękować za odsłuchy każdemu , kto mnie ugościł u siebie. Postaram się na przyszły rok, także sprężyć trochę, aby i Wam zielona sprawiła tyle frajdy co Wasze auta mi w tym roku. :)

 

 

 

 

Krótkie szybkie pytanie i proszę o szczerą odp, czy używałeś sekcji EQ z HX-D2? Czy od A do Z pure direct?

Rozmawiałem nt. Twojego auta z odsłuchującymi a sam nie dałem rady, więc opieram się na tym co mi przekazano, ciekawy jestem czy ich spostrzeżenia mają odniesienie w tym co tam się dzieje. :)

Przyjechaliśmy z włączonym EQ bo to było ustawienie pod daną płytę, ale na miejscu wyłączyłem EQ i leciało 100% liniowo, HX był w pozycji standard żeby czasówki można było używać. Jak gra słuchnij następnym razem każdemu podoba się co innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gra słuchnij następnym razem każdemu podoba się co innego...

 

Przecież nic nie napisałem ,że złe grało. :)

Trochę późno zjechaliście ja zaś tylko się zabrałem jako pasażer, więc nie miałem komfortu zostać ile bym chciał. Z pewnością jak będzie okazja posłucham, planujesz w jakimś tam dalszym czasie dodać sekcję subniskotonową, czy ze względu na gabaryty karoserii świadomie idziesz w sam przód?

 

 

 

Trucku ale ja tobie nie mówię co ma ci sie podobać itd

 

A gdzie ja Ci próbuję narzucić co miało Ci się podobać? :)  Jedyna moja uwaga dotyczyła koloryzowania odbioru rudzielcem. :)

Wspomniałeś o 1.1 a jak z wrażeniami z grania LSa? Mam do czynienia z tym głośnikiem więc wiem, jak gra z wykorzystaniem suba i odcięciem go dołem a jak kiedy musi obrabiać całe pasmo. Oczywiście poradzi sobie, ale... Puszczony nisko dołem zaczyna zachowywać się jak mały subwoofer, robi się grubo i tłustawo na basie i fundamencie, jeśli chodzi o szybkość dostaje sporej zadyszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nic nie napisałem ,że złe grało. :)

Trochę późno zjechaliście ja zaś tylko się zabrałem jako pasażer, więc nie miałem komfortu zostać ile bym chciał. Z pewnością jak będzie okazja posłucham, planujesz w jakimś tam dalszym czasie dodać sekcję subniskotonową, czy ze względu na gabaryty karoserii świadomie idziesz w sam przód?

Ale ja również nie twierdze że piszesz, że źle gra :)

Dodge to nie mój samochód ja tam montowałem system i stroiłem, ze zmian jakie jeszcze będą to na pewno rezystory szeregowe w torze wysoko tonowym, miały dotrzeć w piątek no ale niestety, jeśli chodzi o suba to na pewno nie będzie, drzwi schodzą wystarczająco nisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o suba to na pewno nie będzie, drzwi schodzą wystarczająco nisko :)

 

W to nie wątpię :) Sam słuchałem trochę czasu bez suba (Lkłukasz mi go wczoraj oddał na Wiośnie) więc wiem co one potrafią akurat w tym aspekcje, ale... Patrz wyżej odnośnie moich spostrzeżeń ze swojego auta kiedy się ich nie wspomoże subem. Bardzo polubiłem ten głośnik, za umiejętność oddania wielkości, gabarytów dzwięku i jego dość ciepłą barwę, jednak umówmy się demon szybkości to , to nie jest, dlatego w dużej mierze chcę właśnie temu aspektowi jeśli chodzi o LSa poświęcić uwagę, a nie od dziś wiadomo im wyżej tniesz tym mu lżej i nabiera wigoru, stąd spytałem o suba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W to nie wątpię :) Sam słuchałem trochę czasu bez suba (Lkłukasz mi go wczoraj oddał na Wiośnie) więc wiem co one potrafią akurat w tym aspekcje, ale... Patrz wyżej odnośnie moich spostrzeżeń ze swojego auta kiedy się ich nie wspomoże subem. Bardzo polubiłem ten głośnik, za umiejętność oddania wielkości, gabarytów dzwięku i jego dość ciepłą barwę, jednak umówmy się demon szybkości to , to nie jest, dlatego w dużej mierze chcę właśnie temu aspektowi jeśli chodzi o LSa poświęcić uwagę, a nie od dziś wiadomo im wyżej tniesz tym mu lżej i nabiera wigoru, stąd spytałem o suba. :)

jest to dobre spostrzeżenie dlatego trochę zmieniamy ustawienie ciencia woofera od dołu do czegoś szybszego 31hz 18db/oct do niższego zejścia i wolniejszej muzyki 25hz/18db

 

Akurat to że w tym samochodzie jak by się mogło wydawać innym jest trochę dziwne zestawienie głośników, czyli brax tec, wynika z tego że za bardzo nic innego nie chciało zagrać w tych drzwiach, i nie chodzi tutaj tylko o samą kubaturę drzwi. (brax 1.1 został wcześniej zakupiony) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


jest to dobre spostrzeżenie dlatego trochę zmieniamy ustawienie ciencia woofera od dołu do czegoś szybszego 31hz 18db/oct do niższego zejścia i wolniejszej muzyki 25hz/18db

 

No to powodzenia w rozwoju i mam nadzieję ,że będzie Nam dane się spotkać za rok(lub szybciej) i posłuchać jak grają 185ki w dwóch różnych aplikacjach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Akurat to że w tym samochodzie jak by się mogło wydawać innym jest trochę dziwne zestawienie głośników, czyli brax tec, wynika z tego że za bardzo nic innego nie chciało zagrać w tych drzwiach, i nie chodzi tutaj tylko o samą kubaturę drzwi. (brax 1.1 został wcześniej zakupiony) :)

 

Ważne aby grało a nie sugerować się jakąś jedną "linią". Zresztą cokolwiek by nie powiedzieć to SS i Brax sroce spod ogona nie wypadły i to bardzo klasowe przetworniki i z tego co słyszałem podparte zwrotką na bdb komponentach. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne aby grało a nie sugerować się jakąś jedną "linią". Zresztą cokolwiek by nie powiedzieć to SS i Brax sroce spod ogona nie wypadły i to bardzo klasowe przetworniki i z tego co słyszałem podparte zwrotką na bdb komponentach. :wink:

na dobrych komponentach :) testowaliśmy wiele dobrej klasy komponentów do zwrotnicy przez długi okres czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki wszystkim za bardzo udane spotkanie. Bardzo mi się podobało. 

Mam nadzieję, że wszyscy spotkaliśmy się aby posłuchać dokonań innych i na tej podstawie wyciągnąć wnioski dla Siebie jako poprawić / ulepszyć swoje granie a nie aby przekonywać innych co jest lepsze i dlaczego.  :wink:

Ze swojej strony w końcu usłyszałem, o czym sam przekonywałem innych (i w pewnym momencie zacząłem i sam siebie gdyż już traciłem wiarę, że tak jest), że   system 2-way wcale nie musi grać gorzej i nie gra niż system 3-way.

Po raz kolejny (w moim przypadku) okazało się, że im człowiek starszy (tak jak ja) tym więcej potrafi sobie zadać pytań na które nie zna odpowiedzi  :zalamany: .

Na szczęście na spotkaniu nie było auta bez wad wat dzięki czemu wszystkie grały i będę miał z czego wyciągać wnioski.

 

PS

Pierwszy raz od dość dawna w sobotę kilka razy po cichu modliłem się ...... aby skończył się w końcu "Weekend" :rotfl:   ( czy coś ze mną nie tak ? :zglupkiem:  ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz od dość dawna w sobotę kilka razy po cichu modliłem się ...... aby skończył się w końcu "Weekend" :rotfl:

 

Aaaa... cooo... nie lubisz... jeeeej, gdy tańczy dla mnie...? Umcy Umcy.... Tralala... :wink::)

Droga gminna nr 23 , budka z piwem nr 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dzięki, jak zwykle miło się było spotkać, szkoda tylko, że trochę dyskotekowy klimat zagościł, nie tak to zwykło wyglądać

 

trochę mi to przeszkadzało w odsłuchach, a zwrócenie uwagi skutkowało śmiechem... a tak, to cała impreza bardzo pozytywna, z resztą, jak co roku. Szkoda, że się tak szybko zawinąłem - widzę, że do późnej nocy były rozmowy i odsłuchy.

 

 

Ps. zdjęcie z serduszkiem jest najlepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja także dotarłem do domu! :wink2:  Na wstępie, chciałem oczywiście podziękować organizatorom całej imprezy. Jako, że byłem na Gliwickiej Wiośnie po raz pierwszy, jestem pełen podziwu dla organizacji i dopięcia wszystkiego na ostatni guzik, nie było miejsca na lipę.

Atmosfera tam panująca była bardzo miła, zero żadnej spiny, wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni z obecności. Niestety, również podzielam opinię na temat kilkukrotnych prób chwilowego nagłaśniania całej imprezy jednym samochodem w sposób bardzo natarczywy muzyką dość kontrowersyjną, co było zachowaniem nie na miejscu, później wręcz żenującym.

Aut przyjechało sporo, było wiele systemów reprezentujących poprawne granie, każdy z nich miał jakieś swoje ciekawostki. Systemy właścicieli grały na swój sposób. Jako, że uważam się za osobę małokompetentną do w miarę obiektywnych ocen systemów, nie będę pisał tu swoich opinii, gdyż mój gust jest trochę specyficzny. Na miejscu, na żywo, chętnie rozmawiałem z właścicielami czy innymi osobami na ten temat , ale tu raczej nie będę tych rzeczy pisać.

Nie mogę doczekać się następnego spotkania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon fajne stringi ;) ;) ;)

 

Co do odsłuchów to niestety Ja zachowałem się gościnnie i siedziałem większość czasu w swoim aucie ;)

 

Ale słuchałem systemu Radka i bardzo mi się podobał ... chociaż właściciel nie zachował się fer wobec mnie i nie dał mi swojej płyty jako prezentu ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za udane spotkanie , a w szczególności organizatorowi Nakamichi gdyż jak wiadomo, to Jego zasługa że mogliśmy się spotkać w takim gronie i w takim miejscu. Kilka fotek wykonałem i wrzucę niebawem , aczkolwiek to już była przysłowiowa "musztarda po obiedzie" jeśli chodzi o czas robienia fotek. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...