Skocz do zawartości

Gliwicka Wiosna VIII


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 339
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zielonej setki nikt nie słuchał?

 

Nie męczące granie, na długie godziny w podróży, bez nachalności w przekazie za to z dużą ilością detali i informacji, co zazwyczaj jak wiesz objawia się "zmęczeniem" materiału u słuchacza na dłuższą metę.Tutaj nie ma o tym mowy. Ogólnie jest git. Myślę ,że w tej karoserii o takim układzie deski/słupków nie ma już za wielkiego pola do popisu jak to co zaserwował Nakamichi, zwłaszcza jeśli chodzi o te średniaki grające odbiciem.

Aha i jeszcze jedno mi się dość dokładnie "zapamiętało" świetnie zgrany średniak z tw, nie możliwe praktycznie do rozróżnienia skąd i co gra jeśli chodzi o tą parkę.

Gra Kapiszonów zupełnie inna jak w Yarisce. Oceny czy lepiej czy gorzej się nie podejmuję bo zostały świadomie użyte i zestrojone tak a nie inacze,j tak przez Ciebie jak i Nakamichi więc, ich gra wynika z preferencji właściciela a nie głośnika jako samego w sobie, jak było słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck a jak ze sceną itp. Skoro tak chwalisz to pewnie idealnie środek pod luskierkiem?

 

 

Heh zaskoczę Cię, nie skupiłem się na tych aspektach a zwyczajnie na słuchaniu i brzmieniu. Kompletnie nie jestem Ci w stanie na takie pytanie odp bo bym musiał skłamać.

I nie "chwalę", każde auto ma swoje plusy i minusy, jednakże zauważyłem ,że te "minusy" innych aut wynikają z moich preferencji, podświadomie szukam tego co bym sam chciał usłyszeć a nie tędy chyba droga.. Nie można zaklinać rzeczywistości. :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie "chwalę",

Spoko,akurat słuchałem "setki".Skoro Ty nie chcesz pochwalić to ja to zrobię.Jak dla mnie najlepszy system z odsłuchiwanych w sobotę-fakt dużo tego nie było ale jednak.W zasadzie zgadzam się z Twoim zdaniem.Dodam tylko,że góra to nie moja bajka choć na "wysokim" poziomie.Srodek rewelacja,dół kapitalny z tym że ja wolę inaczej.Jako całość super :ok:

Słuchałem również:

Fabii Szymona,bardzo poprawny system.Co prawda jeszcze nie skończony ale muzyki się słucha z wielką przyjemnością.

Audi Piotrka,w zasadzie bardzo podobny system do tego z Fabii.Słychać że system potrzebuje jeszcze poprawek ale dobrze się zapowiada.

Astra Marcina,kolejny dość ciekawy "Śląski" system.Moim zdaniem im wyższy zakres tym lepiej sobie radzi.Z zapewnień właściciela to szybka wrzutka,mimo tego udana.Trzymam kciuki :wink2:

Terenówka Powalli,dobrze zapowiadający się systemik.Młody więc nie ma co przesadzać z oczekiwaniami.Równiez kibicuję :hyhy:

Słuchałem również Audi A4,sam właściciel był świadomy problemów.Życzę szybkiego ich rozwiązania :wink:

 

 

 

Gra Kapiszonów zupełnie inna jak w Yarisce.

Jestem tego świadomy.Amator vs. Profesjonalista :wink2:

Mimo to starałem się jak potrafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dół również super z tym że ja wolę inaczej.Jako całość super :ok:

 

No to cofnij się do moich słów o Kappie , gdzie dokładnie wyczułem w jakim kierunku zazwyczaj to podąża jeśli chodzi o Yariskę, zwyczajnie tak lubisz więc dlaczego to negować?

Pasuje to charakterem do góry i średnicy jaką się posługujesz, podparte doskonale wgranym subem daje obraz jednolitego zgranego systemu, stworzonego w jakimś kierunku pod Twoje upodobania.

Nie mnie zaś oceniać, kiedy coś jest dobre i się to czuje, tyle ,że jak np zauważyłeś opisując swoje wrażenia odnośnie zielonej góra nie "Twoja", czyli może być coś dobrego jako takie tyle ,że nie wpasowanego w osobiste upodobania.

 

Wracając do zieleniny to akurat jeśli chodzi o dół i suba rok temu była w lepszej formie... :wink:  No ale góry i średnicy takiej nie było, więc teraz wyzwanie dla Nakamichi, podnieść poziom sekcji basowej do tego co się dzieje na górze. Nie będę się zapętlał i powtarzał, nie ma idealnych aut, jeśli jest tworzone pod rocka (bo właściciel lubi) wyłoży się na klasyce, z kolei basowóz pod jakąś elektronikę czy HH, zabije na dłuższą metę właściciela basem i przesterem, jeśli nagle go olśni na słuchanie kawałków z kontrabasem. :)

Zaś auto jak Twoje równe w każdy aspekcie, ale z jednak wycofaną delikatnie pracą wooferów i suba, zwyczajnie tylko słodko zapieje jeśli wrzucić mu np Calvina Harrisa, czy Davida Guettę, których czasami słucham kiedy już mnie na sen w aucie muli,gdy auto w tego typu muzyce musi mieć wykop i to dosadny na dole, za to jak wrzucić Twoje płyty ( ten "pijaczek" o którym rozmawialiśmy) Yariska zaczyna grać naprawdę fajnie i pokazuje po co i pod jaką muzę została stworzona.

 

Natomiast tutaj kłania się jeszcze inna zauważalna rzecz każdy instalator posiada osobiste preferencje i "ucho" strojąc auta świadomie czy nie świadomie szuka swojego "wzorca" nie zawsze klient jest w stanie świadomie (raczej rzadko) zaingerować w to co sam chce usłyszeć.

 

Trzeba więc świadomie sobie wybierać instalatora/stroiciela pod priorytet jaki sami sobie obierzemy. Bo mamy 90% szans, że trafi się Nam mniejszy/większy klon tego co usłyszymy w jego w aucie. :)

 

 

 

Jestem tego świadomy.Amator vs. Profesjonalista :wink2:

 

Mimo to starałem się jak potrafiłem.

 

A no to widzisz bubu... Bo odebrałeś to jako krytykę a było przeciwnie, tym razem to Ty lepiej uchwyciłeś charakter kapp czyli to co w nich najpiekniejsze, szybkość, koloryt i "strzelistość" choć to wycofałeś dość znacznie ku mojemu nie pocieszeniu, ale z drugiej strony dopasowałeś do reszty. Taki ten system jest. :)

 

Ale koniec już, bo wkręcasz mnie w oceny (oczywiście ,że takie posiadam, skoro słuchałem) a chciałem tego jak ognia uniknąć i zostawić te przemyślenia dla siebie.

I cały plan w piz... :D

 

 

 

Słuchałem również Audi A4,sam właściciel był świadomy problemów.Życzę szybkiego ich rozwiązania :wink:

 

 

 

Mówisz o Gazowniku czy o tej nowej A4ce gdzie podobno właściciel władował już kupę kasy u "profesjonalistów" i dalej jest , mówiąc delikatnie średnio, nisko średnio. :wink2:

Słyszałem więcej, tak nisko średnio ,że nie bardzo jest co z tym zrobić? :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie planowałem na dziś jakieś podsumowanie , ale skoro wywiązała się dyskusja o samochodach , to warto poczekać jeszcze chwilę .
Nie będę odkrywcą , chyba co roku słuchałem systemu jaki na wiośnie prezentował Radek.
Ale dopiero system w Yarisie stanowi przełom i swoim poziomem zaskoczył mnie bardzo pozytywnie.
Może nie naruszę żadnej tajemnicy , ale w prywatnej rozmowie z Radkiem wyraziłem opinie , ze gdyby ktoś powiedział mi , ze system w Golfie i Yarisie budowała ta sama osoba to chyba bym nie uwierzył :wink2: . Najlepiej sprawdźcie sami :)
Wspomniane Audi A4 to zdecydowanie nie auto Gazownika , gdzie faktycznie jest postęp , ale ........ , moim zdaniem nie zlikwidowano problemów które sygnalizowałem już poprzednio , a które moim zdaniem są przeszkodą do milowego kroku dla tego auta . Zgadzam sie natomiast z przedmówcami jest lepiej .
Co do śląskich systemów , to kilkakrotnie uczestniczyłem w lokalnych spotach , ale zawsze był problem z odsłuchem aut , które cudownie "ożywały" nocą w dwie godziny po spocie . Nie wiem czy wyszło im to na dobre , ale nie przypominam sobie abym kiedykolwiek udzielił komuś błędnej wskazówki gdy chodzi o możliwość rozwoju własnych systemów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś żałuję jednej rzeczy ,że nie wpadło więcej aut spod ręki profesjonalistów, tak jak np zjawia się Radek, czy np można było odsłuchać Burego, spod skrzydełka Roberta, wiadomo ,że dobrych fachowców nie ma na pęczki a raczej jest ich kilku i kraj się "dzieli" sam naturalnie ze względu na odległości, w zasadzie nikt nikomu w drogę nie wchodzi. Brakowało mi np auta od Caskp'a (choć zapowiadał wcześniej swoją wizytę), a przecież chomiki już szeptają ,że Nexus wyskoczy z czymś ciekawym na przodzie  :wink: , chętnie bym posłuchał w warunkach zlotu także auta od Mehowa. Szkoda ,że Siergiej nie wyrobił się z dokończeniem prac nad Kabanem na XESie (także byłaby nie lada gratka zobaczyć i posłuchać takiego białego kruka jak to żródło), choć lobbowałem za tym :D, ale za rok już nie odpuszczę, choćbym miał zahaczyć o Poznań i zaholować go na Śląsk. :)

Oczywiście można zawsze powiedzieć ,że część z nich jest do posłuchania na EASCA'e ale wiadomo ,że wtedy są strojone pod zawody a w warunkach zlotu mają okazję grać tak jak lubią ich właściciele.

Myślę ,że byłaby to nie lada gratka dla pasjonatów, posłuchać przekroju tego jak obecnie gra "Polska".

Patrząc obiektywnie chyba jedyna w Polsce co myślę jeszcze by dodało nobilitacji imprezie bardzo udanej już z poprzednich lat.

Gospodarz zaś imprezy jak widać jest zawsze otwarty i gościnny dla ciekawie grających aut i nie wiedziałem np aby biegał z miotłą za Dodgem, czy Yariską a auto Burego kazał zaparkować z tyłu. :) Wręcz przeciwnie. To naprawdę przyjemność widzieć pana podejście panie Józefie. Z mojej strony chapeau bas! :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jeszcze nie skończony

Przyjezdzaj na weekend z Sylwią będziesz rzeżbił subwoofer bo Xris ma dosyć pracy :).

 

bardzo podobny system do tego z Fabii

W zasadzie się z tym zgodzić nie mogę...

 

Twój system bardzo fajny i to  w aspekcie technicznym jak i brzmieniowym. Brawoo i tu z miła chęcią będę zapraszał ludzi do Twojego autka.

 

Autko Mentora  trzeba posłuchać ale to chyba najlepsze auto od dluższego czasu jakie powstało.

 

Marcin-real Były momenty kiedy Astra grała lepiej.... ale widzę że nawet w takim stanie się podobałą.

 

Xris - no wreszcie odpalił ....... na piknik będzie ok

 

Pimp - ciężko mi to pisać ale w stosunku do starszych systemów w Astrze - było poprostu ciniutko

 

Dodge nie słuchałem dlugo i napewno jest lepiej niż kiedyś ale góra napewno nie była atutem tego autka ( ale brawo Marcin za walkę z tym autem)

 

To tyle...... niebawem mam nadzieję skończyć w końcu system u siebie ( może na piknik przyjedzie "grająca" ekipa ze Śląska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale koniec już, bo wkręcasz mnie w oceny
Muszę przyznać że celowo.Szkoda żeby tak udana impreza przeszła na forum bez echa.Nie wszyscy mogli sami uczestniczyć, warto więc choć po łebkach przybliżyć co,w czym i jak można było posłuchać.

W zasadzie jedyna okazja żeby posłuchać systemów,które nie pojawiają się na zawodach.

 

Ps.chodziło mi o A4(nowe).Gazownika systemu nie zdążyłem posłuchać.



 

 


 może na piknik przyjedzie "grająca" ekipa ze Śląska
Ciekawe czy w tym roku "mentor" też nawali :hyhy:

 

 


Bo odebrałeś to jako krytykę a było przeciwnie
Zdecydowanie wolę obiektywną krytykę od "bardzo mi się podoba" lub podobne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że celowo.Szkoda żeby tak udana impreza przeszła na forum bez echa.Nie wszyscy mogli sami uczestniczyć, warto więc choć po łebkach przybliżyć co,w czym i jak można było posłuchać.

 

W zasadzie jedyna okazja żeby posłuchać systemów,które nie pojawiają się na zawodach.

 

 

 

Rozumiem, ale wiesz jak wcześniej czasami moje wypowiedzi potrafiły spolaryzować dyskusję, dlatego świadomie pracuję nad tym aby nie doprowadzać do takich sytuacji. Nie było to nic dobrego.

 

 

 

Ps.chodziło mi o A4(nowe)

 

Szkoda chłopaka, chciał dobrze, a ,że trafił żle z wyborem zakładów, to coś co miało mu sprawić frajdę, narazie raczej przyprawia o smutek... Skąd ja to znam? :wink2:

Dlatego na każdej płaszczyźnie będę wspierał promowanie imprezy tego typu jak Wiosna, gdzie właśnie można przyjechać przed (a nie po, bo wtedy to już po ptokach) zrobieniem czegoś fajniejszego i w atmosferze nie zawodniczej odsłuchać co w danej chwili w Polsce piszczy. Myślę ,że wiele rozczarowań byłoby mniej, jak to wyżej.

Spodoba się "Józkowe" granie to trafi pod skrzydło Nakamichi, wpadnie mu w ucho Twoje to podjedzie do Wawy etc. Ale przynajmniej finalnie wyjdzie kolejny fajnie grający wóz a nie najzwyczajniej w świecie "wydymany" z kasy i zostawiony z problemem samemu sobie klient. Trzeba wspierać dobre wzorce a eliminować z rynku partakow nastawionych wyłącznie na szybki zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodoba się "Józkowe" granie to trafi pod skrzydło Nakamichi, wpadnie mu w ucho Twoje to podjedzie do Wawy etc. Ale przynajmniej finalnie wyjdzie kolejny fajnie grający wóz a nie najzwyczajniej w świecie "wydymany" z kasy i zostawiony z problemem samemu sobie klient. Trzeba wspierać dobre wzorce a eliminować z rynku partakow nastawionych wyłącznie na szybki zysk.

Ten samochód był u mnie jakiś czas temu , ale w sobotę chyba nie był tym samym co oddawałem pól roku temu .

W żadnym wypadku nie odcinam się jednak od tego pojazdu .

 

 

 

Wracając do zieleniny to akurat jeśli chodzi o dół i suba rok temu była w lepszej formie... :wink: No ale góry i średnicy takiej nie było, więc teraz wyzwanie dla Nakamichi, podnieść poziom sekcji basowej do tego co się dzieje na górze.

Chyba nie tak , zmienił się jedynie punkt odniesienia :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa zapomiałem jeszcze o białostockim golfie bardzo fajnie zapowiadające się autko

 

Prawda i młody sympatyczny właściciel .

A co do zapomnianych to chyba też Audiczka Mirka Smoka zawieruszyła się gdzieś w relacjach , a szkoda aby przeszła gdzieś bez echa :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ps.chodziło mi o A4(nowe)

 

 


Ten samochód był u mnie jakiś czas temu , ale w sobotę chyba nie był tym samym co oddawałem pól roku temu .
W żadnym wypadku nie odcinam się jednak od tego pojazdu .

Kurde chciałem posłuchać co tam się w końcu "urodziło" ale jak przeszedłem w fazę odsłuchów to już go nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chyba nie tak , zmienił się jedynie punkt odniesienia :wink2: .

 

Całkiem możliwe, ale wiesz jak Naka jest... Słuchacz łapie punkt odniesienia do najlepszego elementu w systemie dlatego:

 

"

 


No ale góry i średnicy takiej nie było, więc teraz wyzwanie dla Nakamichi, podnieść poziom sekcji basowej do tego co się dzieje na górze.

 

To oczywiście pewnie w 95% subiektywny odbiór tego co jest, ale z drugiej strony CA to nie HA i w zasadzie opiera się na kreowaniu rzeczywistości. :wink:

Niemniej jeśli się uda wyrównać teraz poziom to... Za rok nie wsiadam, nie dzwoń, nie mów, nie ma mnie, zarobiony jestem... Bo po co sobie mam krzywdę zrobić.  Haha :D



 

 


W żadnym wypadku nie odcinam się jednak od tego pojazdu .

 

Hmm, no to dzielnyś, gdyż ciężko przyjmować "na klatę" odpowiedzialność za coś, co po odbiorze zostało jeszcze 20 razy przegrzebane... I 20 razy przed trafieniem do Gliwic.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A co do zapomnianych to chyba też Audiczka Mirka Smoka zawieruszyła się gdzieś w relacjach , a szkoda aby przeszła gdzieś bez echa :wink2:

 

Moją opinię już znasz... Więcej nie piszę, bo wiem jak to auto grało wcześniej a jak teraz.... Warto by wróciło to formy bo na to zasługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


bo wiem jak to auto grało wcześniej a jak teraz...
A jak grało?

 

 


mm, no to dzielnyś, gdyż ciężko przyjmować "na klatę" odpowiedzialność za coś, co po odbiorze zostało jeszcze 20 razy przegrzebane... I 20 razy przed trafieniem do Gliwic.. :/
Myślę ze nie o to chodziło Nakamichi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może za rok wpuścisz Naka do siebie i powie "Koniec imprezy" :P

 

 

Wee tam... Nie ma chyba strachu, bądź co bądź Babciowa brzmieniowo bardziej pachniała zawsze Śląskiem niż zachodem. :D

Póki co są problemy... 1/4 z tego dużego MSa, podziękowała za współpracę :/ więc do czasu serwisu... Znowu się wszystko rozwlecze w czasie...

Mam nadzieję ,że na piknik uda mi się już dać posłuchać zrobionej mniej lub bardziej grającej.

Na razie coraz krytyczniej podchodzę do moich wypocin z tym autem, najlepiej jak by zagrała jak zielona Naka na górze z moim dołem i miałbym swój ideał... Heheh...

Ale tak się nie da więc, trzeba lepić ciasto z tej mąki co jest. :wink2:

 

 

 

A jak grało?

 

 

 

A jakie Ty masz wrażenia Szymon po odsłuchu na Wiośnie  jeśli chodzi o A3?

Słuchałem audi Mirka rok temu przed MP kiedy Nam załatwił nocleg w domkach i spędziliśmy tam weekend. Grało lepiej niż obecnie.

Pod jakim względem? W zasadzie w każdym. Nie wiem czy coś tam było robione, czy w ogóle, od roku czasu, ale zupełnie inaczej je zapamiętałem.

Setup się nie zmienił, więc sprowadza się to do czegoś nie tak w zestrojeniu. Czego nie wiem... Ale wkurzające było dla mnie to ,że słuchając ciuchutko jeszcze było ok, w momencie rozkręcenia trochę gałki (ale bez przesady, zwyczajnie odrobinę głośniej słuchając) totalnie się odrywał sub od wooferów, zaczynał grać z bagażnika w tym momencie zaś zaczynało być dosadnie czuć jak markował wcześniej niedostatki dołu z 15tek... Wiem ,że to dość surowy odbiór, no ale użyte komponenty sroce spod ogona nie wypadły, więc pozwalają na lepsze granie niż jest.

Supremo również co jak co ale potrafi zagrać żywiej. Więc moim zdaniem to auto grało całkiem ok, ale wymagania przed nim można stawiać znacznie wyższe, dlatego to, co by przeszło przy budżetówce jako bdb, u Mirka jest "be" mam nadzieję ,że rozumiesz do czego zmierzam? :)

W tej chwili A3ka to ewidentny przykład auta z grubym setupem grającego na pół gwizdka.

 

Natomiast ciekawy jestem jak inne osoby odebrały to auto i czy np spróbowały dać troszkę głośniej w nim? Wiem ,że Bury i Lklukasz słychali A3ki w zeszłym roku, nie wiem zaś czy w tym trafili do niej i jak by się odnieśli do mojego wrażenia, sprzed roku i obecnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...