Skocz do zawartości

Fiesta 7 by Elgardiel


Elgardiel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tu obserwuje Twoje poczynania od dłuższego czasu i widzę gruba robota jest! Szacun, za to że robisz to bez garażu ;)

Jaki nr gmsa pianki i gumiaka?

 

Dzięki :zawstydzony: W każdym razie garaż, to takie moje marzenie w tej chwili, bo to stopuje wiele rzeczy.

Nr, pianki i gumiaka podam Ci jakoś po pracy, materiały kupiłem z 1-2 lata temu, a nie chciał bym skłamać(a nie pamiętam dokładnie), 'lookne' w moje notatki po pracy i Ci podeślę :zdrowko:

 

 

Zapraszam ponownie 

Nie kuś losu :rotfl: A poważnie, już tyle mi pomogłeś, że nie mógł bym więcej Cię wykorzystywać, teraz jak już mówiłem wpadnę rekreacyjnie na kawkę i odsłuchy :zdrowko:

 

 

nic nie myślisz o Przemciu :kijemgo:

Jak będziecie znowu wyrzucać to pamiętaj o mnie. Sama góra z kulkami mi wystarczy. Albo zamień ze dwa na normalną dechę a te -- adres znasz 

 

Bo robić teraz stół stolarski będę pod piłę frezarkę itd i takie coś by się przydało.  

Wiesz, aż takim problemem nie było by zdobycie tego stołu, z braku miejsca(garażu) nie miał bym gdzie Ci tego przetrzymać aż do wysyłki etc :zdziwko: Tutaj jest pies pogrzebany, nawet nie wiesz ile fajnych rzeczy wyrzucają z Mojej fabryki, a ja nie mam gdzie tego trzymać :mur1: Ostatnio wyrzucali 'megaśny' zestaw szafek z blachy, ale naprawdę porządnie zrobionych, czy całkiem sprawne maszyny etc. Niech tylko się garażu dorobię :hyhy:

 

 

W bagażniku jak dobrze pamietam troszkę ciasno miałeś 

 

Estetycznie też można wykonać cosik w tej przestrzeni   Powodzonka  

'Dziękować' :zdrowko:

 

nie przesadzasz troszkę 

Hm, myślę że nie, całkiem zasłużone stwierdzenie :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:zdrowko:  dziękuje :]

Nie ma problemu.

 

Latem były zrobione jeszcze dystanse które wyciągneły wf przed tapicerkę.

 

Pod frezowane pazurki:

http://imageshack.us/a/img826/6740/83px.jpg
 
Kanapka z dystansów, chowająca pazurki:
http://imageshack.us/a/img834/9128/e4q2.jpg
 
Tak to wyglądało na boczku:
http://imageshack.us/a/img856/5050/s2gb.jpg
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota klasa :) Ciekawe jaki efekt już na furtkach.

:zdrowko:  Efekt tak naprawdę będę mógł porównać jak skończę w pełni 2 furtki, no na razie nie mogę rozkręcić zbytnio gałeczki bo prawe drzwi się odzywają. Puki co przy tych głośnościach lewe furtki są ciche. 

 

Odnośnie ca:

Na początku tematu, kolega virus podrzucił pomysł podłączenia alpiny pod sterowanie z kierownicy, sukcesywnie badałem ten temat.

Orginalnie podłączając alpinę traciłem:

- sterowanie komputerem pokładowym

- sterowanie z kierownicy

 

Stwierdziłem że zakupie sobie coś takiego:

 

CTSFO005.2

http://www.dynamicsounds.co.uk/ford-fiesta-2010-steering-wheel-stalk-control-adaptor-ctsfo0052-p-38049.html#.Up3ZxMR5Opx

 

Zasadniczo po wciśnięciu przycisku 'M' na kierownicy(na 3 sek), wchodzi się do menu fiesty, a operuje się już klawiszami na około 'M', a zatwierdza 'M'ką. By wyjść z menu trzeba na pare sek. nic nie wciskać i znów ma się sterowanie z kierownicy nad alpine.

A wszystko zasadniczo plug & play.

 

 

Odnośnie ramki, która przez brak czasu tworzy się tak długo :rolleyes: Podeśle fotkę, pionka w fieście, gdyby ramka nie była modyfikowana. 

Dla mnie wygląda to strasznie:

http://i374.photobucket.com/albums/oo186/Paulzetecs/DSC_3093_zps7cede7bb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka nie mojej fiesty :P ale pokazuje dlaczego robie dedykowana ramkę ;) U mnie wyświetlacz bedzie na równo z ramką, tylko gałeczka będzie delikatnie wychodzić poza obrys ramki.

 

 

fakt radio jakby tylko włożone a nie zamontowane , jak by je wpuścił deczko do środka było by o niebo lepiej  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt radio jakby tylko włożone a nie zamontowane , jak by je wpuścił deczko do środka było by o niebo lepiej  :wink2:

Dokładnie :zdrowko: Ramka w sumie już jest, tylko 'hrabia' musi ją w końcu wizualnie dopieścić i zamontować :rolleyes:

 

Od dłuższego czasu chciałem dołożyć voltomierz do fiesty, w jakieś nie widoczne miejsce, by koniec końców po X odsłuchu mieć możliwość odpalenia pojazdu :P

Zarazem dużo nowych samochodów nie pokazuje już np: temp. oleju ( w tym moja fiesta). Ew. jeśli wchodzi się do ukrytego menu(które pokazał mi 'serwisant forda'), do którego praktycznie nie można wejść podczas jazdy :kwasny:

To sobie pan hrabia ubzdurał dołożenie jakiegoś wyświetlacza(za pewne na bazie taniego smarfona z androidem), do schowka na okulary, który znajduje się w podsufitce. 

Plusem tego rozwiązania, że jeśli go nie potrzebuje ekran jest schowany, a wszystko wygląda ori, natomiast przy potrzebie skorzystania z niego, naciskasz go jak popielniczkę i się wysuwa.

 

Tak że bazując na tym mógł bym dołożyć do fiesty: elem 327

(instalacja chyba nawet dla upośledzonego plug and play :rotfl: )

http://www.youtube.com/watch?v=UEQu_EA6xqU

 

A tak wyglądało by korzystanie z tego 'cuda', z przez bluetooth na takim zabudowanym na stałe smartfonie:

(tutaj akurat pokazane na tablecie, ale ta sama zasada działania)

http://www.youtube.com/watch?v=odwADPZNNlQ

- woltomierz

-temp. oleju

-masa różności...

 

Dodatkowo miał bym pełen wgląd w komputer pokładowy pojazdu.

 

Operacja raczej niezbyt czasochłonna, droga też raczej nie :wink: A jak będzie mi się nudzić jakiegoś wieczora to wprowadzę ją w życie.

Jak już pisałem, operacja jeśli będzie wprowadzona w życie, to bardziej z nudów, niż z wielkiej potrzeby ;) A kiedyś może się przydać(np: trasa do PL (1900km)).

Choć z drugiej strony, woltomierz używał bym nader często. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :zdrowko: Ramka w sumie już jest, tylko 'hrabia' musi ją w końcu wizualnie dopieścić i zamontować :rolleyes:

 

Od dłuższego czasu chciałem dołożyć voltomierz do fiesty, w jakieś nie widoczne miejsce, by koniec końców po X odsłuchu mieć możliwość odpalenia pojazdu :P

Zarazem dużo nowych samochodów nie pokazuje już np: temp. oleju ( w tym moja fiesta). Ew. jeśli wchodzi się do ukrytego menu(które pokazał mi 'serwisant forda'), do którego praktycznie nie można wejść podczas jazdy :kwasny:

To sobie pan hrabia ubzdurał dołożenie jakiegoś wyświetlacza(za pewne na bazie taniego smarfona z androidem), do schowka na okulary, który znajduje się w podsufitce. 

Plusem tego rozwiązania, że jeśli go nie potrzebuje ekran jest schowany, a wszystko wygląda ori, natomiast przy potrzebie skorzystania z niego, naciskasz go jak popielniczkę i się wysuwa.

 

Tak że bazując na tym mógł bym dołożyć do fiesty: elem 327

(instalacja chyba nawet dla upośledzonego plug and play :rotfl: )

http://www.youtube.com/watch?v=UEQu_EA6xqU

 

A tak wyglądało by korzystanie z tego 'cuda', z przez bluetooth na takim zabudowanym na stałe smartfonie:

(tutaj akurat pokazane na tablecie, ale ta sama zasada działania)

http://www.youtube.com/watch?v=odwADPZNNlQ

- woltomierz

-temp. oleju

-masa różności...

 

Dodatkowo miał bym pełen wgląd w komputer pokładowy pojazdu.

 

Operacja raczej niezbyt czasochłonna, droga też raczej nie :wink: A jak będzie mi się nudzić jakiegoś wieczora to wprowadzę ją w życie.

Jak już pisałem, operacja jeśli będzie wprowadzona w życie, to bardziej z nudów, niż z wielkiej potrzeby ;) A kiedyś może się przydać(np: trasa do PL (1900km)).

Choć z drugiej strony, woltomierz używał bym nader często. 

 

 

Dobry pomysł  :wink:  Telefon lub mały tablet i masz rozwinięty komputer pokładowy  :wink: . W warszawie robią nawet Chip Tuning pod androida i w telefonie przestawiasz sobie tryb w jakim chcesz jechać - oszczędny , sportowy, i na full  :hyhy: jak dobrze pamiętam   :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł  :wink:  Telefon lub mały tablet i masz rozwinięty komputer pokładowy  :wink: . W warszawie robią nawet Chip Tuning pod androida i w telefonie przestawiasz sobie tryb w jakim chcesz jechać - oszczędny , sportowy, i na full  :hyhy: jak dobrze pamiętam   :wink2:

W sumie rozsądnie to brzmi :hyhy: Kiedyś myślałem nad chipowaniem fiesty, tym bardziej że dużo osób to sobie chwali w fiestach, silnik w sumie mam ten sam co w usportowionej fieście, tylko w STkach jest tak bardziej 'na full'.

Teoretycznie fiesta powinna mniej spalać po chipie, gdyż potrzebuje mniej siły by się odpychać etc., ale z 2 strony jeśli ktoś ma ciężką nogę to spalanie mogło by znacząco wzrosnąć.

Tak że dłuższy czas się wahałem, z chipowaniem....a najwyżej, jeśli będzie tragicznie dużo spalać(ciężko mi określić mój styl jazdy), to cofnąć chipa.

 

Tylko że z Twoim pomysłem Marek, to mogę sobie na bieżąco tryby zmieniać, rejestrując zachowanie pojazdu i jego spalanie zachowuje :wink:

Choć myślę, że tryb sportowy był by dla mnie koniec końców, oszczędniejszy, gdyż jędzę szybko, ale mimo wszystko dość płynnie.

Tak że dzięki za pomysł :zdrowko:

Zanim się za to wezmę to bym tylko 'lepszejszą' chłodnicę dołożył, bo jak coś robić to porządnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz skocznego avatara :rotfl:

 

A co -- grzeje w rytm muzyczki :hyhy:

 

:rotfl:

Wszystko w swoim czasie, Picasso'a też nikt nie poganiał :rotfl:

Sztuka potrzebuje czasu :D

 

Po za tym jeszcze tyg. i mam 2 tyg wolnego, to myślę że coś wyćwiczę ;)

Te Michał Anioł :rotfl: ja cie nie poganiam ale opier.dalasz się aż miło :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mini upDate:

 

Nadworny magik, pokręcił gałeczką.... Powrót do domu z euro spotu, bezcenne :hyhy:

Moje niedomagania sprzętowe zostały złagodzone zdolnościami magika. 'Dziękować' Przemcio :zdrowko:

Teraz mam mega motywacje do skończenia 2 furtek. :hurra:

Żywico nadchodzę :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz nadworny germku czaruj do końca furtki ;)

 

Teraz mam mega motywacje do skończenia 2 furtek. :hurra:

Szczerze od jakiegoś czasu, nie chciało mi się nawet tykać ca(puki nie wymienię sprzętu etc. + brak czasu + brak chęci) Nie mniej, teraz porostu aż pale się do działania.

Giermek będzie działał.  :hurra:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mini upDate:

 

Nadworny magik, pokręcił gałeczką.... Powrót do domu z euro spotu, bezcenne

Moje niedomagania sprzętowe zostały złagodzone zdolnościami magika. 'Dziękować' Przemcio :zdrowko:

Teraz mam mega motywacje do skończenia 2 furtek.

Żywico nadchodzę

Przeceniasz moje możliwości :wink: jakiejś tam magii nie praktykuje jedynie drobną "szarlatankę" :wink: aczkolwiek miło że podoba się efekt :super:

 

Spocik pierwsza liga :super:

 

:zdrowko:

 

Dzialaj z drzwiczkami bo na nasetępnym eurospocie chcę usłyszeć w pełni jak gra twoje autko :)

 

Teraz to jest pokazówka dla niedowierzających heretyków wątpiących w sens betonowania drzwi :hyhy: niemniej jednak robi się całkiem fajnie grające auto. Już jest fajnie a może być tylko lepiej :)

 

Do roboty uczynić z dziecięcego brzęczącego bębenka w prawych drzwiach porządny rasowy bęben (tak jak w lewych) :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...