Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze radia i wytłumieniu drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy choć od jakiegoś czasu śledzę tu forum. Posiadam civica 3d z '05r. Zaznaczam także, że poczytałem faq'i itp ale mogło mi coś ulecieć/mogłem niezapamiętać czegoś czy jakoś tak w podobie ;)

 

Więc przejdźmy teraz do konkretów, chce kupić radio + maty na drzwi, dysponuję budżetem do 2000,- (podkreślam że "do", w sensie że taniej też może być, z drobnym podciągnięciem ceny do góry też nie widze problemów ;) ).

Rozglądałem się ostatnio za radyjkami i znalazłem takie interesujące mnie modele:

 

1

PIONEER DEH-80PRS

http://allegro.pl/pioneer-deh-80prs-cd-2x-usb-auto-eq-i-auto-time-al-i3113879814.html

ten na papierze niby najlepiej wypada

 

2

NAKAMICHI NA-200r

http://allegro.pl/nakamichi-cd-sd-usb-mp3-4x50watt-nowy-model-2013-i3130597819.html

najbardziej przypadło mi do gustu ze względu ładnego wyglądu, pozatym czytałem iż ze względu na dźwięk ta firma nie ma sobie równych (no ale niestety "czytałem", a nie "słyszałem" :( )

 

3

ALPINE IDA-X305

http://allegro.pl/alpine-ida-x305-sterownik-iphone-z-usb-i-pilotem-i3114652709.html

Nie wiem czy to pudełko warte uwagi, bo niema części funkcji bez proca, a chyba mam wystarczający budżet żeby dostać 2w1. Oczywiście jak powiecie że najlepiej wyjdę kupując tą paczkę i osobno proca to też rozważę tą opcję ;)

 

Clarion FZ709E

http://allegro.pl/clarion-fz709e-sklep-lublin-fz-709-e-bluetooth-i3102893252.html

Tu chyba najgorsza propozycja, ze względu na pedalski wygląd i dane na papierze, ale Was proszę o ocenę czy warta uwagi.

 

Narazie skłaniałbym się najbardziej przy tym pionku. Oczywiście także chętnie przemyśle inne ciakawe modele, o ile takowe są.

 

W wyborze najbardziej zależy mi na tym które radyjko najlepiej zagra. W tej chwili mam jakiś piec magnata i gdzieś w garażu leżą jakieś zestawy buszmena do drzwi, narazie będzie to podpięte na jakiś miesiąc. Później planuje wydać kolejne ~2k na głośniki i wzmaka-ki, też jeszcze do końca niewiem jak ma to wyglądać, czy będą to 2zestawy na przód i tył, czy jeden 3way w aktywce na przód (suba narazie odpuszcze bo bag potrzebny)- no ale z głośnikami będe się radził za miesiąc jak już sos będzie ;)

 

 

Przejdźmy teraz do wygłuszenia drzwi, zapytam się wprost warto dołożyć na dynamata?

...i może ktoś robił już taką honde i mi powie ile mniejwięcej metrów na drzwi wchodzi (jak nie to będe goglował ;) ).

Aha jeszcze jedno, bym zapomniał, co myślicie o przykręceniu blach na drzwi zamiast o zanitowaniu? Zawsze by była możliwość jakiegoś podłubania w środku bez demolki, ale jak to w praktyce?

 

 

 

 

pozdro Pany i proszę o pomoc :wink:

 

 

...sorka, już poprawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faq przeczytany ale regulaminu już chyba nie przeczytałeś. Starając się odpowiedzieć na twoje pytanie nie wiem co znajduje się w linkach.

Aha i jeszcze jedna sprawa radio nie wygląda a ma grać.

Bez urazy ale jeśli szukasz radia które fajnie będzie wyglądało to musisz udać się do jakiegoś dekoratora wnętrz. Powinien pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka, już poprawiłem.

 

W wyborze radia chcę w pierwszej kolejności kierować się dźwiękiem, dlatego też Was proszę o pomoc. Aczkolwiek nieukrywam że na wyglądzie i funkcjonalności w jakimś stopniu też mi zależy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 nie słyszałem tego Nakamichi, ale ich nowe produkty to nie jest to samo co kiedyś i wątpię, żeby to grało, niestety... Pewnie znajdzie się ktoś na forum, kto tego słuchał i napisze coś więcej. 

 

Moim zdaniem z przedstawionych przez Ciebie radyjek warte bliższej uwagi są pozycje nr 1 i 4 :) O obydwu znajdziesz mnóóóóóóstwo informacji na forum. 

 

Aha i jeszcze jedna sprawa radio nie wygląda a ma grać.
Bez urazy ale jeśli szukasz radia które fajnie będzie wyglądało to musisz udać się do jakiegoś dekoratora wnętrz. Powinien pomóc.

 

bez urazy, ale może i wyglądać i grać. Gdyby sprzęt miał tylko grać, to wszyscy jeździlibyśmy z tw przyklejonymi do oryginalnych słupków na gluty, a piece walałby się bez ładu i składu po samochodzie.

 

Estetyka też jest ważna, dla każdego w różnym stopniu (dla mnie np. małym, ale są tacy którzy przykładają do tego więcej uwagi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz po edytowaniun pierwszego posta całkiem inaczej się to czyta. Naprawdę nie napisałem tego złośliwie ale opisując wyszukane radyjka przez założyciela tematu można zasugerować się upodobaniami jakimi się kierował.

Ja również skłaniał bym się przy pozycjach 1 i 4 ale jak sam opis wskazuje 4 pozycja nie przypadła do gustu, może dlatego że Clarion ma specyficzny wygląd i trzeba się do niego przekonać. :)
 

A radyjko musi być nowe czy tylko takie propozycje podałeś?

 

Aha co do wygłuszenia musisz zpytać się kolegi z tego tematu powinien pomóc, to chyba ta sama honda http://www.strefacaraudio.pl/topic/30768-honda-civic-mk7-by-kux/?hl=honda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nowe, ewentualnie moge coś jeszcze dołożyć jeśli jakość pójdzie sporo w górę ;)

Co do tego clarka mam pewne obawy już nielicząc wyglądu, chodzi o obsługę- dotykowy panel.

Więc narazie obstawiam przy pionku, zobaczymy czy ktoś jeszcze się wypowie, a może są jeszcze jakieś inne fajne modele w budżecie.

Aha a jak z pozostałymi pytaniami

 

Przejdźmy teraz do wygłuszenia drzwi, zapytam się wprost warto dołożyć na dynamata?

...i może ktoś robił już taką honde i mi powie ile mniejwięcej metrów na drzwi wchodzi (jak nie to będe goglował ;) ).

Aha jeszcze jedno, bym zapomniał, co myślicie o przykręceniu blach na drzwi zamiast o zanitowaniu? Zawsze by była możliwość jakiegoś podłubania w środku bez demolki, ale jak to w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz poprzeglądac dział Wasze Instalacje i zobaczyć co forumowicze maja pozakładane i popytać, podrzuciłem Tobie linka z instalacja wykonywaną w bliźniaczym aucie do twojego i najlepiej będzie jak na pw  zagadasz do założyciela tematu.

 

Co do blach czy nitować czy przykręcać, reguły nie ma. Jedynie to zrobić dobrze i dokładnie aby nic nie dzwoniło i brzęczało.

Pod kąterm materiału nie pomogę, u siebie mam wykonane z mat APP i jestem zadowolony.

 

Musisz poszukac na forum jest bardzo wiele tematów odnośnie materiałów do wygłuszenia drzwi, i raczej zbędne będzie aby się dalej rozpisywać w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faq przeczytany ale regulaminu już chyba nie przeczytałeś. Starając się odpowiedzieć na twoje pytanie nie wiem co znajduje się w linkach.

Aha i jeszcze jedna sprawa radio nie wygląda a ma grać.

Bez urazy ale jeśli szukasz radia które fajnie będzie wyglądało to musisz udać się do jakiegoś dekoratora wnętrz. Powinien pomóc.

Kolejna osoba która ma więcej postów niż Świeżak i z szyderą pisze a to raczej nic nie wnosi ;/ Refleksja i chwila trwogi po poście "Ancymona" "wladyslaw_w908" Zaczyna pisać coś z sensem i bez szydery ;/  kolega pyta o radia a ostatnio z tego co pamiętam wypowiadają się ludzie którzy maja takowe granie

wladyslaw_w908 - Piaty punkt regulaminu :)

5. Stały bywalcu forum, masz czas i chęć pomóc nowicjuszowi pisz/pomóż , jednak jeśli chcesz tylko pozostawić po sobie ślad w postaci docinek, daruj sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...