Skocz do zawartości

Uszkodzony wzmak A7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Walczę z tym moim nieszczęsnym wzmakiem.

Wczoraj podłączyłem go na krótko, 12V +GND i dałem remote.

Niestety wzmacniacz nie załączył się,

Na Remote jest 11,67V, na zasilaniu 12,15V.

Podłączone miałem tylko RCA z radia, bez głośników, wszystko ustawione na minimum, radio ściszone na maxa.

Czy ktoś może miał problem z tym wzmakiem że nie chciał wstać za pierwszym razem?

Czy ten wzmak ma jakieś dodatkowe zabezpieczenia (oprócz bezpieczników 25 i 30A?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może miał problem z tym wzmakiem że nie chciał wstać za pierwszym razem?

To nowy piec, że piszesz "za pierwszym razem" ? Jeśli tak to na gwarancje. Jeśli Ty go uruchamiasz "za pierwszym razem" a piec jest używany ewidentnie widać że kupiłeś uwalony piec..

 

PS. To ten zardzewiały? :looka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nowy.

Tak ten zardzewiały.

Jak kupowałem to nie był zardzewiały, a nie sprawdzałem go przy zakupie.

 

 

To nowy piec, że piszesz "za pierwszym razem" ? Jeśli tak to na gwarancje. Jeśli Ty go uruchamiasz "za pierwszym razem" a piec jest używany ewidentnie widać że kupiłeś uwalony piec..

PS. To ten zardzewiały? :looka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze podłączyć wszystko łącznie z głośnikami i wtedy sprawdzić. Być może nie zapala się jedynie kontrolka ( światełko ).

 

Jeśli w dalszym ciągu nie reaguje mimo podłączenia wszystkiego ze sztuką masz uszkodzony piec.

 

PS. zaopatrywałeś się od kogoś z forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłacz dla pewności jeszcze raz tym razem z głośnikami. Nie zawsze słuchać przekaźniki :)

 

Może rdza go przyłapała :wink:

Spoko dzisiaj jeszcze będę kombinował.

 

PS. A do Gliwic to gdzie?? Mógłbys podać adres bądź firmę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ogólnie, zrobię tak.

Mam swojego magika który zajmuje się elektroniką, dam mu go, zobaczy i oceni czy da się naprawiać czy nie.

Jeśli on nie da rady, skontaktuje się z burym aby dal namiar na swojego magika.

Jeśli naprawa będzie nie opłacalna, mam możliwość zwrotu tego wzmaka do właściciela.

Więc nie ma strachu.

:)

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi/podpowiedzi.

Z tego co się dowiedziałem przed chwilą, on leżał około 3lata na strychu u tego gościa nie używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pojawi sie dls a7  w okazyjnej cenie na all :rotfl:

No raczej się nie pojawi, jak pisałem wcześniej, sprzęt kupiony za granicą gdzie mogę go zwrócić.

Czytać całość, nie wybiórczo...

Prosiłbym jakieś konstruktywne odpowiedzi, a nie swoje komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po przeglądzie.

Ech.

Byłem u swojego magika, podłączył tak jak ja na początku, czyli samo zasilanie plus remotka, rzeczywiście dioda sie nie zapaliła, lecz pobór prądu był taki jak manualu, ~1,2A czyli reansumując wzmacniacz wstał lecz bez sygnalizacji działania.

Podłączyliśmy RCA, dalej nic, podłączyliśmy jeden głośnik i.... dioda od "power" zajarzyła, głośnik zaczął grać.

Później parę testów, sprawdzenie każdego RCA, każdego kanału, wszystko działa jak należy.

Po chwili przyszedł drugi magik i powiedział że już się spotkał kiedyś z takim przypadkiem, że sygnalizacja od wzmaka nie działała, lecz po podaniu sygnału i podłączeniu głośników, wszystko wraca do normy.

 

Elektronika pomierzona, wszystko w normie. Brak zimnych lutów, wszystko sprawne.

Dziękuję wszystkim za udział w temacie.

Do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku nie jest zardzewiały. Magik przetarł czymś i wszystko zeszło. Te ogniska korozji miedzi na RCA już zlikwidowane, koleś powiedział że to norma jak przez taki czas nie był używany.

Już jest zabezpieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...