Skocz do zawartości

2x Lanzar MAX12 - Czy wystarczy mi mój wzmacniacz?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jak na nowego użytkownika przystało już zdążyłem się przywitać ;)
Moja przygoda z CA była ciekawa, na poczatku nie czułem potrzeby by bass mi sie nosił w samochodzie, wkrecił mnie kolega i tak się zaczeło..
Od jakiś psełdo skrzynek z jakimiś wzmacniaczami..

Skonczyło się tym że zakupiłem :
-Lanzara MAX12 z Bass reflexem
-Tube z głośnikiem Boschmanna (http://allegro.pl/boschmann-zx-102pro-subwoofer-moc-max-600-watt-i3094181934.html)
-Wzm. Boschmann PCH-6882EX 1200W (600RMS)
-Kondensator SOLING 1,5F

To wszystko miałem w Corsie B 3drzwiowej, efekt mi wystarczał. ;)
Nie dawno postawnowiłem sprzedać samochód, i gdy będe już się za czymś oglądał to na pewno za czymś większym żeby wrzucić 2 lanzary max12.

Pyt. 1. Czy gdy zakupie drugiego Lanzara max12 to ten wzmacniacz mi pociąnie?
Tu info o nim : http://www.boschmann.co.nz/boschmann-1200-watt-4-3-2-channel-power-mosfet-amplifier-xidp388529.html

Rozmawiałem z kolegą i mówił że ten wzmacniacz to tandeta, więc chciałbym zobaczyć wasze opinie.

Pyt. 2., czy osiągnę lepszy efekt kupując zamkniętego max12, żeby był otwarty i zamknięty  (opłaca się tak robić, czy to bez sensu?)

Pyt. 3 Jeśli ten wzmacniacz nie pociągnie, to jaki proponujecie? Wyczytałem że do lanzara jest dedykowany Carpower 750W (tylko ze moj wzmak ma 1200W, więc nie wiem czym się sugerować)

Pyt. 4. Myślałem żeby osiągnąć około 130 dB, nie wiem ile dB miałem wcześniej bo nie miałem okazji mierzyć. Jest szansa bym osiągnął z 2 max12 tyle? Może proponujecie jakieś inne głośniki, dzięki którym mógłbym osiągnąć lepszą moc od lanzara z dobrą żywotnością głośników.

Bardzo proszę o wasze oponie, potrzebuje pomocy bo średnio się znam na głośnikach, i na tym czym się mam sugerować.
Z góry dziękuje, jeśli zamieściłem źle post to bardzo przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pyt. 4. Myślałem żeby osiągnąć około 130 dB, nie wiem ile dB miałem wcześniej bo nie miałem okazji mierzyć. Jest szansa bym osiągnął z 2 max12 tyle? Może proponujecie jakieś inne głośniki, dzięki którym mógłbym osiągnąć lepszą moc od lanzara z dobrą żywotnością głośników.

 

 

130db w odpowiednim aucie, z dobrym wzmacniaczem i dobrze przygotowaną skrzynią. 

Jest to możliwe, ale jak nie masz zielonego pojęcia to wynik 120db może będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 2x 12 nawet na 300w bedzie 130... Akurat na tyle zadnych cudów nie trzeba... Ale 130 to zaden wynik...

 

Oj, widziałem "mistrzów" co ugrali 127dB.

Ale na 2 subach.. To ma jak bank. 

Z 5cioma subami jeden klient ugrał tylko 136dB. Słaba przygotowana cała reszta

2sztuki 500-600wat i dobre zgranie to 135dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dostałem propozycje kupna dwóch lanzarów 12 w jednej skrzyni za 300 zł ( tylko nie wiadomo jaka ich historia,i ile grają )
A mój lanzar ma okolo pół roku grania. Powiedzcie mi gdzie będzie lepszy efekt? W jednej skrzynce z dwoma głosnikami, czy w dwóch takich jak ja mam (http://allegro.pl/lanzar-max12-1000w-strojona-skrzynia-bassreflex-i3111772336.html) Z tym że problemem później będzie to że dwie zajmą mi dużo wiecej miejsca. Prosze o opinie.

Pyt. 2 Czy taki monoblock pociągnie dobrze dwa lanzary ( wykorzystując ich pełną moc)
http://allegro.pl/lanzar-max12-1000w-strojona-skrzynia-bassreflex-i3111772336.html
Czy zostajemy przy 2x Carpower ?

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...