Skocz do zawartości

połączenie radio - panel.


Rekomendowane odpowiedzi

witam, w moim nowym nabytku (espace 4) radio jest umieszczone w bagaju :rotfl: , chciałbym zamontować kenia kdc-bt60u. potrzebuję połączyć przód radia (panel) z tyłem jakimś 'przedłużaczem'. radio chcę mieć zamontowane w bagażniku a panel w schowku koło kierownicy, czy jest na forum jakiś majster który pomoże to połączyć? nie chcę pruć całej deski tylko po to żeby zamontować całe urządzenie w schowku... . za jakiekolwiek rady bądź namiary na szpenia serdecznie dziękuję :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że w tym temacie nikt nie pomoże. Na odległośc około 2m jak nie więcej przesyłać sygnał pomiędzy panelem a radiem wręcz nie realne , ludzie mieli problemy przy przesyłaniu na odległość 50 cm.

Tak więc albo zostawić jak jest, albo przekładka radia do przeodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety oryginalnie było kilka wersji, te co widziałeś mogły być poliftowe po 2006 roku i już miały radia w schowku. ja nie chcę pruć panela tylko dorobić 'przedłużacz' pomiędzy styki w radiu i styki w panelu. może się udać, jak myślisz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem panel  pioneera deh 7100 ( wyświetlacz organiczny) umieszczony w podsufitce połączony z radiem w bagażniku taśmą komputerową ( ok. 5mb) i zdawało to egzamin bez problemu.

Jak pojechałem kiedyś do jednego speca z zapytaniem o coś takiego to powiedział że absolutnie nie da rady tego zrobić bo spadki napięć będą zbyt duże.

Więc pewnej soboty sam się za to zabrałem, kilka godzin i było gotowe.

Jakież było jego zdziwienie kiedy zobaczył że jednak da się i działa.

Później mój znajomy zrobił taki sam manewr ze sterownikiem alpine CTA-1505 i też nie było żadnego problemu od strony elektrycznej.

Wiem że kiedyś Czarek z galerii Tonów wykonywał takie przeróbki.

Kiedyś zamontowali w mercedesie beczce pioneera P99r z tym że sam wyświetlacz był w lusterku wstecznym a sterowanie odbywało się z pilota.

http://www.autohifi.pl/?art=/ah/200505/1_HiFi/3_instalacje/12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mercedesik zacny, nie powiem. ja myślę o takim połączeniu jakimś kabelkiem wielożyłowym, a skoro taśmą się udało to kabelkiem da radę. chcę mieć radio w bagaju bo tam już jest instalka a i blisko będzie wzmak do suba a jak podepnę sterowanie pilotem przy kierownicy to full wygoda będzie. dzięki panowie, już wiem że się da i gdzie szukać. temat chyba wyczerpany.

 

kurczę Mariusz, chyba mnie zainspirowałeś do podwieszenia panela pod sufitem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak pojechałem kiedyś do jednego speca z zapytaniem o coś takiego to powiedział że absolutnie nie da rady tego zrobić bo spadki napięć będą zbyt duże.

 

Ja nie obstawiał bym na spadki napięcia a raczej na zakłucenia w transmisji danych.

 

 

Ja kiedyś miałem panel pioneera deh 7100 ( wyświetlacz organiczny) umieszczony w podsufitce połączony z radiem w bagażniku taśmą komputerową ( ok. 5mb) i zdawało to egzamin bez problemu.

 

A jak miałeś puszczoną taśmę podsufitką, czy słupkiem do podłogi i progiem do bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...