Skocz do zawartości

Czy wzmacniacz sobie poradzi?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, 

 

Pytanie czy ten wzmacniacz dostarczy odpowiedniej mocy na subwoofer i głośniki? 

Crunch GPX1000.4

 

Rockford Fosgate R1S412 - 150W RMS

HELIX BLUE 62C - 50W RMS                          

 

Parametry produktu: GPX1000.4
Ilość kanałów 4
Moc RMS przy 4 ohm 4 x 70 Wat
Moc RMS przy 2 ohm 4 x 125 Wat
Moc dynamiczna przy 4 ohm 4 x 140 Wat
Moc dynamiczna przy 2 ohm 4 x 250 Wat
Możliwość mostkowania tak
Moc RMS w mostku przy 4 ohm 2 x 250 Wat
Moc max w mostku przy 4 ohm 2 x 500 Wat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Helixom według mnie spokojnie wystarczy mocy, natomiast czy sub Rockforda zagra odpowiednio to wstrzymałbym się z wyrokiem dopóki bym nie posłuchał.

Teoretycznie 250 W RMS W mostku powinno dać radę ale nie znamy chyba (w karcie produktu nie znalazłem) parametru damping factor, który daje ogląd jakie możliwości posiada wzmacniacz względem kontroli nad głośnikiem.

Jeśli jesteś zdecydowany na te produkty, to polecam zrobić instalkę z przodem a następnie podjechać do jakiegoś zakładu car audio i potestować suby - oczywiście w pierwszej kolejności tego Rockforda :wink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teoretycznie 250 W RMS W mostku powinno dać radę ale nie znamy chyba (w karcie produktu nie znalazłem) parametru damping factor, który daje ogląd jakie możliwości posiada wzmacniacz względem kontroli nad głośnikiem.

 

To w końcu co ma sprawdzić DF przed zakupem pieca, czy kupić piec i

 

 

Jeśli jesteś zdecydowany na te produkty, to polecam zrobić instalkę z przodem a następnie podjechać do jakiegoś zakładu car audio i potestować suby - oczywiście w pierwszej kolejności tego Rockforda :wink:

 

dobierać suby pod jego DF? :wink:

 

 

Nieźle się naprodukowałeś. Troche głupoty gadasz.

 

:):ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle się naprodukowałeś. Troche głupoty gadasz.

 

To może rozwiniesz tę kwestię skoro dajesz mi do zrozumienia, że głupoty gadam.

 

dobierać suby pod jego DF?

 

Jasne - z mojej wypowiedzi dokładnie to wynika.

Z doświadczenia wiem, że najlepiej subwoofer dobrać na słuch - tzn. czy jego brzmienie odpowiada nam w naszym systemie.

 

Poza tym udowadniając mi moją niewiedzę dodatkowo wyjaśnici sprawę kilku użytkownikom a przy okazji założyciel tego wątku będzie miał uzasadnienie dlaczego odpowiedź na jego pytanie brzmi - tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbujesz za wszelką cenę wybić się ze swoją opinią i nie dopuszczasz myśli, że nie masz racji. Kolega CJAAUDIO podał konkretny sprzęt, zadał konkretne pytanie:

 

 

czy ten wzmacniacz dostarczy odpowiedniej mocy na subwoofer i głośniki?

 

więc uzyskał konkretną odpowiedź. A rozważania na temat barwy i charakteru brzmienia suba są zupełnie nie na miejscu. Może najpierw posłucha tego co ma, a w momencie kiedy któryś z elementów nie będzie pasował to go zmieni. Chyba, że Ty znasz złotą recepte na dobór odpowiedniego grania dla każdego, dobranego chyba na podstawie linii papilarnych? Z góry stwierdzasz, że ten sub może nie być odpowiedni, więc chyba tak jest...

 

Podsumowując: Mniej pisać - więcej słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkgustaw - nie wiem skąd tyle złośliwości u Ciebie - chyba tylko dlatego, że mam ponad 20 postów na tym forum a Ty ponad 2000.

 

Wcale nie próbuję wybić się ze swoją opinią - po prostu napisałem założycielowi wątku co uważam i spotkałem się z dziwnym atakiem.

Generalnie wymiana postów z Tobą z mojej strony jest zakończona - nie zamierzam bawić się takie przepychanki, poza tym zeszliśmy z tematu.

 

Podsumowując: mniej nieuprzejmości - więcej kultury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają moje czy Twoje posty do rzeczy? 3/4 moich wypowiedzi to głupoty, więc to nie jest dla mnie żadną miarą.

 

Co do tematu. Nie widze sensu w zachwycaniu się audiofilskimi smaczkami mając taki sprzęt. Odpowiedzi padły, autor nie ma więcej pytań, mniemam więc, iż jest zadowolony z odpowiedzi w temacie. Po co pisać i uzewnętrzniać się dla sztuki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze sensu w zachwycaniu się audiofilskimi smaczkami mając taki sprzęt

 

Dokladnie to mialem napisac :) To jest dzial dla poczatkujacych, a o DF tez juz rozne legendy kraza.

 

CJAAUDIO i tak juz na poczatek bedzie mial "zajebiste" granie, przy wiekszosci ktora pakuje glosniki pod radio i niezrobione drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszedłem, zobaczyć czy ktoś może coś napisał jeszcze... a tu miła niespodzianka xD. Dzięki za wypowiedzi wszystkie sa dla mnie cenne bo można coś z nich wywnioskować. Dobrze mówicie ze to nie ma byc audiofilskie granie. A tylko zeby jakoś grało. Bo obecnie mam radio pioneer i fabryczne gosniki (4x20W) :P 

 

Dzieki za wszystkie wypowiedzi jeszcze raz. Kupuje sprzet i będę testował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladajac to forum latwo zauwazyc ze co niektorzy starsi stazem forumowicze chyba maja jakies problemy psychiczne.Po co tyle zlosliwosci.Jak nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to sie nie odzywaj.Nie kazdy urodzil sie z wiedza CA.Poza tym czytajac ich posty mozna wywnioskowac ze poza produktami dls hertz i paru innych wszystko inne nadaje sie na smietnik.Na szczescie zagraniczne fora sa bardziej przystepne no i ludzie na nich poradza Ci jesli chodzi o sprzet ktory nie pamieta poczatku wieku.Nowy sprzet Alpine czy Pioneer wcale nie jest taki zly.Nie kazdy szuka audiofilskich doznan.A forumowym desperatom radze wykorzystac nadchodzaca wiosne znalezc dziewczyne(lub chlopaka ;-)) a i cisnienie z ukladu troche zejdzie.Taka mala porada od poczatkujacego forumowicza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przegladajac to forum latwo zauwazyc ze co niektorzy starsi stazem forumowicze chyba maja jakies problemy psychiczne.Po co tyle zlosliwosci.

 

Nikt tutaj nie był złośliwy. Założyciel tematu zadał krótkie sprecyzowane pytanie i dostał, krótką precyzyjną odp.

Natomiast jeśli się widzi, bzdury doradzane nowicjuszowi (pakowanie bzdetów w głowę na dzień dobry) to Gustav odpisał co o tym myśli "doradzającemu".

Więc co jest gorsze według Ciebie, pozostawienie samemu sobie, osoby takiej jak założyciel tematu i pozwolenie w imię "braku złośliwości" nawalenie głowy pierdołami typu "dobieranie subwoofera pod DF pieca..." heee.... Lepszego hiciora dawno nie czytałem. :rotfl: , czy zadbanie o to aby uzyskał w miarę prawdziwe i przydatne porady? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę swoje trzy grosze w związku z tematem :) Zamiast tego cruncha, weź kolego pod uwagę Autotek'a A-4150. Moce te same i raczej prawdziwe a do tego masz podany DF który jak za te pieniądze jest wysoki. Przerabiałem wzmaki tej marki i na prawdę trzymają głośniki za pupę ;) Ja mam obecnie A-1800 pod rockfordem T1 i spokojnie sobie z nim radzi ;) Inna sprawa że ten głośniki przyjmie dużo więcej ale obecnie nie mam siana na mocniejszy piec :( Kontrola na całkiem przyzwoitym poziomie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...