Skocz do zawartości

Golf 3 Lksgrzegorz


lksgrzegorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Macie jakies propozycje? Chce wygłuszyc podłoge oraz boczki tylne, tunel srodkowy oraz blache pod kanapą. Fotki wstawie zaraz ;)

 

Wszędzie tam gdzie nie ma wilgoci, czyli w zasadzie wszelkie miejsca (boczki, tunel etc) poza bezpośrednio pod wycieraczkami, możesz wytłumić poroso (czy porozo jak zwał tak zwał) na allegro do kupienia na metry. Powinno się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstawia fotki srodka:

http://imageshack.us/photo/my-images/818/iwc3.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/802/9h48.jpg/

przy okazji kabloza bedzie ogarnieta tak jak powinno

 

 


Wszędzie tam gdzie nie ma wilgoci, czyli w zasadzie wszelkie miejsca (boczki, tunel etc) poza bezpośrednio pod wycieraczkami, możesz wytłumić poroso (czy porozo jak zwał tak zwał) na allegro do kupienia na metry. Powinno się sprawdzić.

co masz dokłądnie na myśli bo nie słyszałem o tym??


 

 


Są też inne,mam grafitową.

W czym problem przetryskać strukturę na żądany kolor?
Ok ale nie obijam bo moze sie koncepcja zmieni i dojdzie sredniak na slupki wiec nie chce tego robic dwa razy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz dokłądnie na myśli bo nie słyszałem o tym??

Coś tego typu :

 

filc/poroso z klejem

http://allegro.pl/wygluszenie-poroso-mata-filc-samoprzylepny-1m2-i3372990402.html

 

lub:

 

filc/poroso z klejem i warstwą bitumu

http://allegro.pl/mata-wygluszajaca-wygluszenie-filc-poroso-bitum-i3373381041.html

 

A pod nogi gdzie jest wilgotniej możesz dać coś takiego:

 

matę pienioną kauczukową

http://allegro.pl/pianka-mata-wygluszajaca-akustyczna-filc-poroso-i3359442418.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzieki za propozycje Truck zamówiłem coś podobnego co z tego linku ale różnica taka że klej będzie na całości a nie w paskach co kilka centymetrów. Dojedzie w czwartek auto odbiore od lakiernika po wekendzie i wtedy wszystko wygłusze. Gadałem z jednym kolesiem, ma tymi matami golfa 5 wygłuszonego i żadnej wilgoci nie przyjmuje. Ale zastanawiam się nad jakąś dodatkową folia aluminiową czy coś w tym stylu. Ale to się zobaczy jak będę miec w ręku te maty co zamówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dzieki za propozycje

 

To były jedynie propozycje jak to poroso wygląda i czego masz sobie poszukać jako tańszej alternatywy. Jak widać coś tam sobie wybrałeś. Myślę ,że się sprawdzi, filc to bdb materiał tłumiący, jedyny jego mankament wrażliwość na wilgoć, ale tam gdzie sucho sprawdzi się nawet lepiej niż te dedykowane pianki ( takie subiektywne wrażenie :) ).

 

 

 


Ale zastanawiam się nad jakąś dodatkową folia aluminiową czy coś w tym stylu.

 

Eee..tam. Nie kombinuj. Lepiej czas i energię poświęcić na dobre położenie tego do dojdzie paczką. Co niby by miała dać ta folia alu? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poroso?? , może jeszcze dekarkę i będzie cacy ..

Po pierwsze w miarę łapania wilgoci zapylenia poroso traci właściwości tłumiące jak każdy materiał który ulega zapyelniu,

poroso to chemiczy odpad produkcyjny ...

 

do tego guwno daje .. wełna owcza owszem ale poroso to guwno ..

nie wspominając co się potrafi dziać zimą jak przez jakieś miejsce zacznie sączyć wodę..

 

truck widze że zaczynasz coraz bardziej siać bzdury,, już do granic absurdu.. 

 

kiedyś używałem potroso do wytłumienia tylnych nadkoli w Touranie 5cm poroso dało mniej niż pianki 12mm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pianka kauczukowa jest do izolacji termicznej klimatyzacji a nie do wytłumień, ale to szczegół,,, 

 

Mimo tego widze ekipa wzajemnej adoracji  czujna, burry i truck.. ,, :lol:  

 

http://allegro.pl/pianka-mata-wygluszajaca-akustyczna-filc-poroso-i3359442418.html

 

Bury super specjalisto słyszałem że mają cię przyjąc do NASA .. prawda to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truck widze że zaczynasz coraz bardziej siać bzdury,, już do granic absurdu..

 

 

 

Po pierwsze proszę nie stosuj wobec mojej osoby tego tonu, gdyż sobie tego nie życzę, ani z Ciebie dla mnie jakiś przyjaciel czy kolega, ani nie przypominam sobie abyśmy pili Bruderschaft, więc... Hamuj Waść konie... :wink:

 

Po drugie kolega (gdybyś raczył doczytać temat powyżej) spytał o tańszą alternatywę materiałów na wytłumienie podłogi i boczków , nie koniecznie z branży CA. Filc jest stosowany nawet w Audi czy Bmkach a nie są to budżetowe auta, jakoś producenci uznali ,że jest i dobry i tani i wystarczający. Więc zanim zaczniesz szczekać jak jakiś opętany zastanów się co piszesz.

 

 

kiedyś używałem potroso do wytłumienia tylnych nadkoli w Touranie 5cm poroso dało mniej niż pianki 12mm..

 

 

Bredzisz. Ja mam tą Twoją zasmarkaną GMS daną 022 po trzy warstwy a nadkola jak huczały tak huczą!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ta pianka kauczukowa jest do izolacji termicznej klimatyzacji a nie do wytłumień, ale to szczegół,,, 
 
Mimo tego widze ekipa wzajemnej adoracji  czujna, burry i truck.. ,,   
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/29557/akpa20120527_kabareton_ae_8966.jpeg

Ale dałeś nam teraz :D 

 

 

 

 


Bury super specjalisto słyszałem że mają cię przyjąc do NASA .. prawda to ?

Zapytaj swoich kolegów z roku z Wyższej Szkoły Rakietowej :D 


 

 


Po drugie kolega (gdybyś raczył doczytać temat powyżej) spytał o tańszą alternatywę materiałów na wytłumienie podłogi i boczków , nie koniecznie z branży CA. Filc jest stosowany nawet w Audi czy Bmkach a nie są to budżetowe auta, jakoś producenci uznali ,że jest i dobry i tani i wystarczający. Więc zanim zaczniesz szczekać jak jakiś opętany zastanów się co piszesz.

Truck nie ma co się spinać , on wie ile mu leży GMS'a do sprzedania nie ty więc nie ma sensu. Te materiały są w wielu limuzynach i spełniają swoją rolę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pianka kauczukowa jest do izolacji termicznej klimatyzacji a nie do wytłumień, ale to szczegół,,,

 

 

 

A do izolacji akustycznej agregatów , kanałów powietrznych w budynkach etc, to co niby się używa panie inżynierze?

Więc pozostańmy przy tym ,że Ty masz rację, żle doradziłem i kasa poszła w błoto. Kłócić się nie mam zamiaru, od przeszło tyg w zasadzie jest zero postów z mojej strony a wystarczył jeden i oczywiście znalazł się jeden nie zadowolony obrońca Niepokalanej. Broń więc tej swojej Częstochowy mnie to lata....

 

 

A tutaj specyfikacja właśnie maty kauczukowej gdzie stoi jak byk "izolacja akustyczna":

 

http://k-flex.pl/produkty2/akustyka/k-flex-k-fonik-gk/

 

,gdy skończysz czytać ugryź się w język "fachowcu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam  jeśli cię uraziłem, ! absolutnie nie kieruję tego wobec twojej osoby /...

maty , włókniny stosowane w AUDI/BMW/LEXUSIE w wysokich modelach to specjalne włókniny o odpowiedniej gęstości ,grubości włosa i ptrzedewszystkim

materiale , wzorem jest mieszanka ze specjalnej wełny.. ale to inna historia..jeżeli widziałeś wytłumienie np.w Lexusie składa się z 2 piankek o różnej gęstości i włukniny..

 

przykładem maty która zastępuje włukniny ( które są bardzo drogie) są gąbki PU z nanowłóknami węglowymi, ich pochodne stosuje się w fitrach do wody..

 

Izolacja akustyczna a absorbcja to różne sprawy, materiał który niema odpowiedniej struktury izoluje akustycznie ale materiał

który ma odpowiednią  strukturę i wykonany jest z materiału absorbcyjnego jak np. nepren pełni rolę izolacji ale także zapobiega odbiciom, to zupłeni różne rzeczy.. 

 

nie forsuj na siłę wersji poprawnej politycznie czy też tej która bardziej  pasuje do twojej wersji wydarzeń.. :)

 

pisałeś też bzdury że GMS-07 to żelek , i że jest miękki rozpływa się itd.

w brutalny sposób atakowałeś produkty których chyba nie miałeś w ręce..więc dla mnie nie jesteś osobą wiarygodną..

mimo tego że starasz się nabić jak najwięcej postów na forum aby zdobyć takowe zufanie i polecać silen coat..

 

,,mówię jak jest''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie uraziłeś mnie. Już napisałem, lata mi to z cukru nie jestem.

Przeczytaj jeszcze raz o jaką poradę prosił Grzegorz.... Tańszą alternatywę wytłumienia , niż materiały dedykowane do CA. Jeśli znasz coś sprawdzonego ( a ja wiem ,że to co podałem zadziała) i tańszego niż maty i pianki z zastosowań Car Audio to podaj i będzie dla potomnych, bez wylewania pomyj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykładem maty która zastępuje włukniny ( które są bardzo drogie) są gąbki PU z nanowłóknami węglowymi, ich pochodne stosuje się w fitrach do wody..

 

 

I na pewno jest tania... :) A to był jeden z priorytetów lksgrzegorza.... Zrobić coś z efektem, ale z racji ograniczonego budżetu, ekonomicznie. Pochwalam to bo to lepsze niż nie zrobić nic.

Kończę tą dziwną dyskusję. Miłego wieczoru. :wink:

 

Kolejna awantura na forum i na czele kto?

 

Panowie chyba czas się zastanowić...

 

 

Czy ja ją wywołałem? Z nikim się nie awanturuję, podałem swoją propozycję materialów i tyle. Jakiś uważający inaczej mnie atakuje a Ty oczywiście musisz wtrącić swoje 3 grosze wydając już z góry założony wyrok.... Także się zastanów, zwłaszcza wczytaj, kto , jak i o co zaczął tutaj bluzgać. Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , żadna tam awantura .. ..;)

maty Focala słyszał ktoś , może testował ??

http://ultraautosound.files.wordpress.com/2012/08/door-speaker-installed-scion-xb-focal-ultra-auto-sound.jpg?w=584&h=436

 

 

http://www.fordraptorforum.com/attachments/f202/21469d1368073631t-new-sound-deadening-option-image.jpg

 

 

 

 

 

http://i562.photobucket.com/albums/ss63/customaudioman/20130622_003945_zps691ced96.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Uderz w stół a nożyce się odezwią''

 

Już wiemy że masz jakiś problem z marką GMS.., nie musisz za każdym razem tego przypominać  :)

 

Nie martw się silent coat śmierdzi i jest twardy, ma w sobie dużo asfaltu i  kiepsko się klei..

możesz wmawiać sobie i innym że jest inaczej.. do czasu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie forsuj na siłę wersji poprawnej politycznie czy też tej która bardziej pasuje do twojej wersji wydarzeń.. :)

 

pisałeś też bzdury że GMS-07 to żelek , i że jest miękki rozpływa się itd.

 

w brutalny sposób atakowałeś produkty których chyba nie miałeś w ręce..więc dla mnie nie jesteś osobą wiarygodną..

 

mimo tego że starasz się nabić jak najwięcej postów na forum aby zdobyć takowe zufanie i polecać silen coat..

 

,,mówię jak jest''

 

 

Chłopie nie wiem ile Ci Audiopol płaci za ten PR, ale powinieneś dostać mega premię , akurat jest sezon urlopowy.

Nie wiem gdzie Ty wyczytałeś ,że ja "polecam", "lansuję", wciskam w nachalny sposób jak Ty produkty jakiejkolwiek z firm? Była jakiś czas temu dyskusja o matach (bo to jedna?) gdzie wymieniłem jako dobre maty :Dynadio, STP, Silenta. Więc rozumiem ,że musisz mi jeszcze zarzucić wciskanie "ciemnemu ludowi" produktów STP, czy Dyna? Ja w przeciwieństwie do Ciebie mam w tyłku jakie mam logo na macie, ani na niej nie zarabiam, ani nie tracę, ma być dobra i korzystna cenowo a gdy potrzebuję kupuję taką jaka mi wychodzi w danej chwili najbardziej opłacalnie dla mojej kieszeni.

 

Co do GMS 07 to nie ja robiłem sztuczny lans tylko Ty i Tbrek (chyba macie jakiś układ na tandem do reklamy) tak jak to teraz obecnie robicie z tą trójwarstwówką...

Naprawdę myślicie ,że ludzie są tak naiwni? "A co sądzicie o focalu?" "O to prawie jak GMS" "O spójrzcie to takie samo... no popatrz"  "O i połowę taniej Focal 450 a GMS 199" nic tylko brać....

Mój dziadek mawiał, jak chcesz sprzedać g.... to zapakuj je chociaż w złoty papierek... Jak już wciskacie coś tak nachalnie, to zróbcie to zgrabniej, bo uwłacza to inteligencji większości ludzi skupionych wokół forum. A tak to zapachniało to tanim discopolo pod remizą.

 

Nadal uważam ,że mata o zbyt małej sztywności do moich zastosowań się nie nadaje, bo oprócz roli wytłumiania rezonansów, cenię odpowiednią sztywność powierzchni, wyklejonej w drzwiach matą a nie latającą jak szmaciana lalka przy pierwszym lepszym mocniejszym uderzeniu woofera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Focal wprowadził taką matę, a mam informacje od zaufanej osoby, która ma je  u siebie że obie  są indentyczne ,

 

to twoje hejtowanie na GMS-a tylko za to tylko że nazywa się GMS  pokazuje że jesteś  zajadłą  szczekaczką do wynajęcia..,  :lol:  

 

 

 

namawiaj dalej z finezją między wierszami na  śmierdzącego nie klejącego  Silent Coat,..  ja tego badziewia nie dotykam.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, jak truck napisał lepiej zrobić coś niż nic,a mój wybór nie był przypadkowy gadałem z kolesiem który wygłosił auto tymi matami i jest o niebo lepiej więc jako ze golf 3 jest słabo wygłoszony to jak by to miało pomoc w przedostawaniu się hałasu z ulicy top będzie ok. a jak będzie spis to za trzy miesiące wywalę top i oleje to stp. Na dzień dzisiejszy filc bo słabo w kieszeni, kasa na blacharz i lakiernika idzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...