Skocz do zawartości

Program strona pokazujaca manual podłączeń różnych kombinacji Subwooferów


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to nie ten dział, to proszę modów o przeniesienie tego tematu do działu "Przy piwie"

Przeglądając sieć trafiłem na ciekawą stronkę, gdzie wpisując na zasadzie odhaczania zakładek jaki/ie się posiada głośniki z iloma cewkami i jaki wzmacniacz, są pokazywane mozliwe opcje spięcia ich wzajemnie (1 Ohm, 2 itd) dla ułatwienia wszystko jest bardzo fajnie i przystępnie pokazane.
Myślę ,że może się to przydać każdej osobie (zwłaszcza nowym użytkownikom forum) gdy przyjdzie im podłączyć sub dwucewkowy, lub też większa ilość głośników pod kątem posiadanego wzmacniacza.

http://knowledge.sonicelectronix.com/tools/subwoofer-wiring/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie ten dział, to proszę modów o przeniesienie tego tematu do działu "Przy piwie"

 

Przeglądając sieć trafiłem na ciekawą stronkę, gdzie wpisując na zasadzie odhaczania zakładek jaki/ie się posiada głośniki z iloma cewkami i jaki wzmacniacz, są pokazywane mozliwe opcje spięcia ich wzajemnie (1 Ohm, 2 itd) dla ułatwienia wszystko jest bardzo fajnie i przystępnie pokazane.

Myślę ,że może się to przydać każdej osobie (zwłaszcza nowym użytkownikom forum) gdy przyjdzie im podłączyć sub dwucewkowy, lub też większa ilość głośników pod kątem posiadanego wzmacniacza.

 

Subwoofer Wiring Diagrams at Sonic Electronix

 

fajna stronka :)

 

z pewnością się przyda niejednemu, można by ten temat jakoś wyszczególnić, nie byłoby tylu pytań "mam suba/suby o impedancji.... jak podłączyć" :)

 

 

 

 

I git, przynajmniej już się nie będą powielać tematy typu " mam subwoofer dwucewkowy, jak go spiąć w dwa Ohm" albo "Posiadam dwa co zrobić by poszły w 1 Ohmie".

Może to banał, ale nie raz się trafia na takie tematy.

 

 

ubiegłeś mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myslalem, ze cos tu przydatnego znajde :(

 

Łukasz nie każdy jak Ty jest "Orłem", mając tą widzę jak Ty można pominąć taki temat, ale znajdzie się pewna liczba osób( łącznie ze mną! ,ze sie przyda) ... To forum dla ludzi z różnym zaawansowaniem wiedzy o CA, także tych mniej wiedzacych od Ciebie. Czy to powód do "drwin"? :wink:

 

Ja osobiście sobie przypomniałem na tych schematach jak połączyć w 4 Ohm 2 suby z dwoma cewkami 4 ohmowymi pod monobloka, czy to powód do wstydu? Przynajmniej nic nie spartolę. :wink2:

 

ps. Zapomniał wół jak... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...