Skocz do zawartości

Nagłośnienie w Ibizie 6L1 (powoli do przodu)


przemas1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zabudowe można bezproblemowo podnieść. Ale aktualnie nie wożę zapasówki bo okazało się że ktoś włożył tam koło nie pasujące do tego auta. Myślę nad zrobieniem nowej zabudowy w tej wnęce na zapasówkę ale na razie nie mam na to czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zrób zabudowę we wnęce na koło zapasowe a koło woź w pokrowcu. To najlepszy sposób by mieć łatwy dostęp do koła. Jeśli to ci nie pasuje to zrób zabudowę unoszona na słownikach podobnych jak te od klapy bagażnika. Tylko wtedy musisz zostawić po bokach trochę wolnego miejsca żeby pokrywa unosiła się nie zachaczając o plastiki po bokach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Raczej kwestia czasu choć seryjne nagłośnienie nie jest złe. Problemem jest bardziej radio bo nie ma wyjść rca a wymiana na inne jest kosztowna. Tylko radia 2 din się jakoś prezentują.

Plus seryjne radio ma wszystko czego mi trzeba:

-sterowany głosowo zestaw głośnomówiący

-muzyka z aux lub bluetootha 

-sterowanie z kierownicy plus wyświetlanie informacji na ekranie komputera pokładowego

Pewnie bez dorabiania wyjść rca się nie obejdzie. Jak coś zacznę grzebać to na pewno założe nowy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodząc RCA (o ile się da) lub po kablach głośnikowych ze standardowej jednostki nie będziesz miał po prostu możliwości ustawień czasówek, EQ i wielu innych rzeczy, które pozwolą na prawidłowe zestrojenie systemu. Montowanie stacji 2 DIN jest bezcelowe, bo one są po prostu beznadziejne, a montaż dobrego 1 DIN to trochę nie na te czasy, ogranicza funkcjonalność i beznadziejnie wygląda. Montując DSP nie musisz wymieniać fabrycznej jednostki, bo masz dostęp do tej całej potrzebnej konfiguracji, a jak będziesz chciał zrobić jeszcze lepszej jakości to dokupisz sobie do tego jakieś Fiio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej kwestia czasu choć seryjne nagłośnienie nie jest złe. Problemem jest bardziej radio bo nie ma wyjść rca a wymiana na inne jest kosztowna. Tylko radia 2 din się jakoś prezentują.

Plus seryjne radio ma wszystko czego mi trzeba:

-sterowany głosowo zestaw głośnomówiący

-muzyka z aux lub bluetootha

-sterowanie z kierownicy plus wyświetlanie informacji na ekranie komputera pokładowego

Pewnie bez dorabiania wyjść rca się nie obejdzie. Jak coś zacznę grzebać to na pewno założe nowy temat.

I tak umiera nasze hobby....[emoji17]

 

Wysłane z mojego moto g(8) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodząc RCA (o ile się da) lub po kablach głośnikowych ze standardowej jednostki nie będziesz miał po prostu możliwości ustawień czasówek, EQ i wielu innych rzeczy, które pozwolą na prawidłowe zestrojenie systemu. Montowanie stacji 2 DIN jest bezcelowe, bo one są po prostu beznadziejne, a montaż dobrego 1 DIN to trochę nie na te czasy, ogranicza funkcjonalność i beznadziejnie wygląda. Montując DSP nie musisz wymieniać fabrycznej jednostki, bo masz dostęp do tej całej potrzebnej konfiguracji, a jak będziesz chciał zrobić jeszcze lepszej jakości to dokupisz sobie do tego jakieś Fiio.

 

Zaciekawiłeś mnie z tym dsp choć do budżetowego grania to będzie pewnie spory wydatek. Mój telefon to samsung s21 więc jakość dźwięku z niego powinna być dobra a w mazdzie głównie z niego puszczam muzykę.

I tak umiera nasze hobby....[emoji17]

 

Wysłane z mojego moto g(8) przy użyciu Tapatalka

Nie jest tak źle. U mnie zawsze w każdym aucie coś było robione z nagłośnieniem choćby w niewielkim stopniu. Ja raczej jestem za biedny by bawić się w to na poważnie plus pracuje 6 dni w tygodniu więc i czasu mało. Choć fakt że wśród moich znajomych już każdy przestał bawić się w car audio i jedzie na tym co daje fabryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochody są zbudowane inaczej niż 10 i 20 lat temu, coraz trudniej tam cokolwiek dołożyć, chociaż są takie wyjątki jak BMW, które robi się fajnie. No i próg wejścia przez to wzrósł ogromnie, to są zupełnie inne koszty niż X lat temu, gdzie można było kupić tanie głośniki, tani wzmacniacz, coś tam wygłuszyć, włożyć w kieszeń 1 DIN niespecjalnie drogie radio z czasówkami i jakoś to grało. Teraz albo kupujesz DSP (które potrafią być cholernie drogie) i integrujesz system samochodu z nim, albo kombinujesz półśrodkami i w końcu i tak tymi kombinacjami przewyższysz kwotę zakupu DSP :-) albo jedziesz grubo, ale korzystasz z technologii sprzed X lat i jeździsz z płytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...