Skocz do zawartości

Nagłośnienie w Ibizie 6L1 (powoli do przodu)


przemas1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wnikam,czy rezygnujesz z suba, chodzi, że wyszła buła i jak robisz zdjęcia, to wygląda jak by bardzo wystawała i "wdzierała się" w bagażnik. Sam przód bez suba jakiegokolwiek, to szału nie ma :) Jeździłem z samymi hsk i na początku było Woow, ale daje, chwila jazdy z subem i teraz jak wyłączę suba, to przód już tak nie gra, jak podczas pierwszego odsłuchu, ba, bidnie gra :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dywaniki seat sport pod gumowymi... Prosze Cie.... Do grobu chcesz je zabrac? Mam kumpla, ktory mial ibize model wczesniejszy, zawsże wypicowana i te gumolity w srodku... Dramat w jednym akcie... Ja rozumiem na zime te gumiaki, a w sezonie wiosna lato jesien... Bez przesady... No chyba ze na Pacyfiku mieszkasz;) ale z tego co wiem to na Zendek jest zjazd jak sie dyma na Pyrzowice;)

Ja w aucie sprzątam raz na ruski rok więc lepiej mi wywalić cały syf z gumowego niż odkurzać całe auto. Brat ma welurowe w audi i moim zdaniem to tylko na lato się nadaje. Co trochę albo pierze je albo odkurza auto. A to że komuś to przeszkadza to już jego sprawa :P

Nie wnikam,czy rezygnujesz z suba, chodzi, że wyszła buła i jak robisz zdjęcia, to wygląda jak by bardzo wystawała i "wdzierała się" w bagażnik. Sam przód bez suba jakiegokolwiek, to szału nie ma Jeździłem z samymi hsk i na początku było Woow, ale daje, chwila jazdy z subem i teraz jak wyłączę suba, to przód już tak nie gra, jak podczas pierwszego odsłuchu, ba, bidnie gra

Nie raz miałem przód bez suba i jakoś niczego mi nie brakowało. A przednie zestawy miewałem raczej liche jeśli chodzi o bas. Może i zabudowa jest gruba ale mi to zbytnio nie przeszkadza. Miałem taką zabudowę w poprzednim aucie a brat ma teraz też podobną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę za bardzo wpatrzony w tego brata jesteś :wink: brat ma tak samo, brat ma to, brat ma tamto :wink:

 

To twoje auto a nie brata więc powinieneś robić pod siebie a nie pod brata. To ze brat ma taka sama bezsensowna bułe u siebie w audi to nie znaczy ze ty powinieneś to powielać. Przez 2 miechy czekam na ten aerograf "brata artysty -malarza" ale po tym co pokazał to stwierdzam ze chyba mu się spieszylo i machnal ci go po pijaku na odpierrrrrdol "a niech ma":wink:

 

Zacząłes naprawdę fajnie ale coś się po drodze zamieszalo. Sorki za szczerość ale to chyba o to chodzi w tym żeby szczerze mówić. :D

 

Zreszta nie za bardzo kumam po co ci ten "pojemnik" który tylko zagraca ci bagażnik (na początku myślałem ze to będzie subik). Jeśli nie chcesz żeby wzmacniacz ci było widać i żeby był bezpieczny wrzuć sobie go w koło, pod fotel, czy gdzie indziej (zbyt duży nie jest -wejdzie wszędzie) jeśli już upierasz się żeby było "to coś :wink: " w kufrze to niech to chociaż wyglada. Bo teraz to wydaje mi się ze lepiej by to wyglądało obite jakimś misiem czy innym tworem bo żeby takie coś wyglądało dobrze jako polakierowane to powierzchnia musi być równa jak stół a tu niestety widać ze tak nie jest na którymś zdjęciu widać "fale dunaju" no i ten "aerograf :rotfl: "

 

No ale w sumie się rozpisalem ale nie wiem czy potrzebne bo to tobie ma się w sumie podobać a nie mi.

 

Jeśli właściciel jest zadowolony to jest super :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no sorry ale ten "aerograf" jakoś przepelnil szale goryczy.

 

Jak by mi takiego smoka machnąl mój 3-letni chrzesniak to bym się cieszył i wszystkim go z dumą pokazywał ale "brat - artysta malarz" to nawet jak by to było po pijaku robione i mi na zejściu gdy już ledwo widzę by się to podobało to na kacu chyba już bym to zamalowal chociazby pawiem :rotf:

 

Sorki za szczerość. Ale liczę na to ze się kolega pozbiera i to czym prędzej jakoś naprawi :wink:

 

Pozdro. I powodzenia w poprawce. :ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety aerograf lipny więc i malunek nie jest najwyższych lotów ale nie wygląda najgorzej.

Bardzo lipny, sam wygląd tej, jak to chłopaki mówią - "buły", jeszcze gorszy, przygotowanie powierzchni pod lakier - tragiczne. "Buła" nie komponuje się z jakimkolwiek elementem Twojego auta, pomijam biały lakier karoserii, a efekt końcowy trąca niestety zwykłą tandetą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lipny, sam wygląd tej, jak to chłopaki mówią - "buły", jeszcze gorszy, przygotowanie powierzchni pod lakier - tragiczne. "Buła" nie komponuje się z jakimkolwiek elementem Twojego auta, pomijam biały lakier karoserii, a efekt końcowy trąca niestety zwykłą tandetą.

Ten biały kolor wygląda fatalnie (dla mnie kiepskie nawiązanie :P ), już lepszy był by czarny w kolorze wykładziny. Osobiście nie zakrywał bym jak już wzmacniacza, a umieścił go na oklejonej czarnym filcem płycie, zrobił maskowanie z okienkiem z płyty. Po prostu zrobił to schludnie i jak najbardziej cienko, bo cały czas twierdzę, że to buła i zamiast oszczędzonego miejsca masz taką żarówę, co i tak zajmuje sporo miejsca. Jeżeli właścicielowi się podoba - OK :) Temat publiczny, więc trzeba być przygotowanym na słowa krytyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lipny, sam wygląd tej, jak to chłopaki mówią - "buły", jeszcze gorszy, przygotowanie powierzchni pod lakier - tragiczne. "Buła" nie komponuje się z jakimkolwiek elementem Twojego auta, pomijam biały lakier karoserii, a efekt końcowy trąca niestety zwykłą tandetą.

Widać wzrok masz dobry bo to srebrny a nie biały. Nie każdy rodzi się doskonały i od czegoś trzeba zacząć. Jak będzie ćwiczył to mu w końcu coś wyjdzie :P

Troszkę za bardzo wpatrzony w tego brata jesteś brat ma tak samo, brat ma to, brat ma tamto

 

To twoje auto a nie brata więc powinieneś robić pod siebie a nie pod brata. To ze brat ma taka sama bezsensowna bułe u siebie w audi to nie znaczy ze ty powinieneś to powielać. Przez 2 miechy czekam na ten aerograf "brata artysty -malarza" ale po tym co pokazał to stwierdzam ze chyba mu się spieszylo i machnal ci go po pijaku na odpierrrrrdol "a niech ma"

 

Zacząłes naprawdę fajnie ale coś się po drodze zamieszalo. Sorki za szczerość ale to chyba o to chodzi w tym żeby szczerze mówić.

 

Zreszta nie za bardzo kumam po co ci ten "pojemnik" który tylko zagraca ci bagażnik (na początku myślałem ze to będzie subik). Jeśli nie chcesz żeby wzmacniacz ci było widać i żeby był bezpieczny wrzuć sobie go w koło, pod fotel, czy gdzie indziej (zbyt duży nie jest -wejdzie wszędzie) jeśli już upierasz się żeby było "to coś " w kufrze to niech to chociaż wyglada. Bo teraz to wydaje mi się ze lepiej by to wyglądało obite jakimś misiem czy innym tworem bo żeby takie coś wyglądało dobrze jako polakierowane to powierzchnia musi być równa jak stół a tu niestety widać ze tak nie jest na którymś zdjęciu widać "fale dunaju" no i ten "aerograf "

 

No ale w sumie się rozpisalem ale nie wiem czy potrzebne bo to tobie ma się w sumie podobać a nie mi.

 

Jeśli właściciel jest zadowolony to jest super

Widać ironi w wyrażeniu artysta-malarz nie zrozumiałeś. I nie jestem w niego zapatrzony. Jakby tak było to woziłbym wielkiego suba w bagażniku trzęsącego autem a z przodu poprzestałbym na seryjnych głośnikach pędzonych radiem. Mylisz się z tym że ten wzmacniacz jest mały i wszędzie się zmieści. Ani w koło ani tym bardziej pod siedzenie nie wejdzie.

Przemcio dobrze napisałeś.

Ale znając życie teraz jest "fajnie", a za jakiś czas kolega napisze " spaprałem robotę biorę się za to od nowa"

Ja co trochę coś zmieniam więc nie piszę że to na stałe będzie. Takie zajęcie mam na wolny czas.

Nie no sorry ale ten "aerograf" jakoś przepelnil szale goryczy.

 

Jak by mi takiego smoka machnąl mój 3-letni chrzesniak to bym się cieszył i wszystkim go z dumą pokazywał ale "brat - artysta malarz" to nawet jak by to było po pijaku robione i mi na zejściu gdy już ledwo widzę by się to podobało to na kacu chyba już bym to zamalowal chociazby pawiem :rotf:

 

Sorki za szczerość. Ale liczę na to ze się kolega pozbiera i to czym prędzej jakoś naprawi

 

Pozdro. I powodzenia w poprawce.

Tak samo jak wcześniej widzę koledzy bardzo poważni i nie znają się na żartach. Zaraz picassa byście się spodziewali :P

 

Ten biały kolor wygląda fatalnie (dla mnie kiepskie nawiązanie :P ), już lepszy był by czarny w kolorze wykładziny. Osobiście nie zakrywał bym jak już wzmacniacza, a umieścił go na oklejonej czarnym filcem płycie, zrobił maskowanie z okienkiem z płyty. Po prostu zrobił to schludnie i jak najbardziej cienko, bo cały czas twierdzę, że to buła i zamiast oszczędzonego miejsca masz taką żarówę, co i tak zajmuje sporo miejsca. Jeżeli właścicielowi się podoba - OK :) Temat publiczny, więc trzeba być przygotowanym na słowa krytyki ;)

Nie wiem skąd wam się wziął jakiś biały kolor :P

Może kiedyś skorzystam z twojej rady co do zabudowy ale na razie jest to i prędko z auta nie wyleci. Co do krytyki to byłem na nią przygotowany. Z tych wszystkich postów zdziwiły mnie tylko narzekania na gumowe dywaniki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać profi sygnałówki :wink2:

Trochę ta zabudowa nie przemyślana.Gdybym to ja robił to wzmacniacz(radiator) wystawiłbym poza zabudowę.Chłodzenie musi być a tak może się zagotować.

Sygnałówki były tanie a mają dobrą opinie więc czemu miałem nie skorzystać z okazji. Co do chłodzenia to się nie boję. Taka zaleta tej buły że nie dociska do wzmacniacza a i nie dochodzi do samego oparcia więc raczej nic złego się nie stanie. Dodatkowo nigdy nie zauważyłem żeby wzmacniacz jakoś się grzał. Może za cicho lub za krótko słucham muzyki żeby zdążył się nagrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli to tymczasowe rozwiazanie to w 30 minut możesz to poprawić np.popelnij morderstwo na smoku tzn - "Smoka" wytnij na wylot w kształcie dowolnym byle byłby mniejszy od wzmaka. Wzmaka przykrec pod dziura na całość troszkę kleru + dywanik i będzie Zayyyebiscie :D

 

Ale szacun dla ciebie za wzorowo przyjęta krytykę bo niejeden by się niewiadomo jak zaczął unosić itd. A tutaj klasa... !!!!!BRAWO!!!!

 

Powodzenia w dalszych modach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać wzrok masz dobry bo to srebrny a nie biały.

Nie wiem skąd wam się wziął jakiś biały kolor :P

No to akurat z Twoich fotek.

Nie każdy rodzi się doskonały i od czegoś trzeba zacząć. Jak będzie ćwiczył to mu w końcu coś wyjdzie

Zapewne tak i najważniejsze jest abyś miał fun ze swojego dłubania w aucie - i to właśnie masz. Inna sprawa, że forum często-gęsto chłodzi zadowolenie i satysfakcję, no ale pewnie tak już musi być... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się też średnio to widzi, przez tą zabudowę straciłeś dużo miejsca w bagażniku :/

ja miałem coś takiego i jakoś nic mi się z wzmacniaczem nie stało:

Dołączona grafika

 

kabelki były lepiej schowane ;)

Ooo, coś w ten deseń :D tylko jeszcze bym to ładnie przymaskował i dopracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się też średnio to widzi, przez tą zabudowę straciłeś dużo miejsca w bagażniku :/

ja miałem coś takiego i jakoś nic mi się z wzmacniaczem nie stało:

http://images47.fotosik.pl/912/c818a5f6fd108535med.jpg

 

kabelki były lepiej schowane ;)

No niby fajnie ale u mnie przy takim montażu mógłbym przypadkowo obijać panel z regulacją bo znajduje się centralnie na środku. A blaszki zabezpieczającej niestety nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pora na kolejne zmiany. Dzisiaj przyszła do mnie paczka z nowym zestawem na przód a mianowicie kicx pro 6020.

Oto parę fotek tego zestawu:

post-4145-0-80638600-1350567830_thumb.jpg

post-4145-0-23939300-1350567860_thumb.jpg

Zestaw bardzo ciężki, woofery ok. 2 kg każdy a zwrotnice chyba pół kilograma. Są tak ładne że aż szkoda je chować :P . Chyba będzie trzeba jakoś je ładnie wyeksponować. Z tego co widziałem to te zwrotnice mogą mieć podświetlenie bo na każdej są wolne miejsca po obu stronach na ledy i rezystory ale wole nie kombinować z tym. Najgorsze dla mnie będzie podpięcie je pod bi-amping bo instrukcja jest po rusku :( . Ale dla chcącego nic trudnego. Parę dni i się wszystko ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku za dużo grzebać przy zabudowie nie będę. Na razie wiem tylko że w obecnej zabudowie nie zmieszczą się zwrotnice razem z wzmacniaczem(takie są wielkie). Podłączyłem już zestaw na sprawdzenie pod 2 kanały xeteca i zapowiada się ciekawie. Leżąc w bagażniku luzem już ładnie kopały wooferki a co dopiero jak je zamontuje w drzwiach. Tweetery jak na moje ucho bardzo fajnie grają choć może trochę za ostro( podpięcie pod bi-amping pewnie pomoże) choć sprawdzałem tylko na 0dB, na -3dB pewnie byłoby o wiele lepiej. Ogólnie przede mną teraz sporo pracy przy montażu tego w aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jaki bi-amping ? Chcesz podpiąć głośniki poprzez 4 kanały wzmacniacza ? To będzie bi-wiring bardziej - rozumiem jakbyś miał osobny wzmak na kopółki a osobny na wooferki.

A to przepraszam za pomylenie pojęć. Masz rację chcę podpiąć go pod 4-kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...