Skocz do zawartości

Nagłośnienie w Ibizie 6L1 (powoli do przodu)


przemas1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem przedstawić swoje boje w poprawieniu nagłośnienia w swoim nowym aucie. Pacjentem jest seat ibiza 6L1 z 2008 roku.

Na starcie w bagażniku wylądował xetec 4g-600 zasilający suba re audio re10s4 w skrzyni zamkniętej. Okablowanie to zasilanie lextona 25mm^2(plus z aku, minus z mocowania pasów), sygnałówki to pro con gold(2 pary). Później zakupiłem radyjko pioneer deh-6400 bt. Seryjne głośniki z przodu odżyły na tym radiu i grają teraz bardzo fajnie.

Wzmacniacz wstępnie powędrował na podłogę bagażnika ale zajmował za dużo miejsca i postanowiłem zrobić mu zabudowę w prawym boku bagażnika.

Oto parę zdjęć tego co już zrobiłem:

post-4145-0-39874900-1346081706_thumb.jpg

Kabel plusowy puszczony prawym progiem.

post-4145-0-01015600-1346081734_thumb.jpg

Sygnałówki puszczone środkiem auta.

post-4145-0-55340200-1346081753_thumb.jpg

Masa podpięta pod mocowania pasów.

post-4145-0-06485400-1346081780_thumb.jpg

Pierwsza część zabudowy. Wykonane mam jeszcze ścianki od góry i od strony klapy. Cała osłona zakrywająca wzmacniacz będzie zakładana na to co widać na zdjęciu. W paru miejscach będzie przykręcana ale gdzie dokładnie to wyjdzie dopiero w późniejszym etapie prac. Osłona będzie wykonana z żywicy i płyt.

Zabudowa będzie malowana pod kolor auta i mój malarz artysta(brat) walnie na niej pewnie jakiś fajny malunek.

W planach mam wygłuszenie drzwi i wsadzenie jakiegoś mocniejszego zestawu odseparowanego i zasilenie go z wszystkich kanałów xeteca oraz wywalenie kompletnie suba. Jednak to plany na przyszłość. Najpierw zabudowa, później wygłuszenie a dopiero na koniec nowe głośniki na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jest dobrze :)

A na przód co zamierzasz dać?

Tego jeszcze nie wiem. Będzie kasa to się zacznę poważniej rozglądać ale raczej coś z budżetowych głośników. Coś w okolicach 300-400 zł pewnie. Niby niewiele ale bardziej będę się przejmował wygłuszeniem i montażem niż tym co zamontuje. A że wymagania mam raczej nie duże(nigdy nie słuchałem zestawu droższego niż 200 zł) to i większość zestawów w tym przedziale powinna mnie zadowolić.

coś czuje, że moje patenty zostały wykorzystane do tej zabudowy :P

Nie znam twoich patentów :P . Brat ma podobną zabudowę i na niej się wzoruje choć u niego i sub jest wkomponowany w zabudowę ale akurat w a6 w bagażniku jest wystarczająco miejsca żeby to wszystko w bok wcisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabudowa już zaszpachlowana i wyszlifowana. Nie jest idealnie ale jeszcze przyjdzie na nią podkład wypełniający który będzie jeszcze szlifowany.

Na razie dany jest tylko promotor żeby podkład dobrze trzymał. Reszta roboty musi poczekać do soboty.

Tu parę fotek jak to wygląda po włożeniu do bagażnika.

post-4145-0-73217600-1346945961_thumb.jpg

post-4145-0-06476000-1346945983_thumb.jpg

post-4145-0-63616400-1346946005_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie chcesz aby dotykała?? moim zdaniem jak by było idealnie spasowane to o wiele lepiej by wyglądało ;)

W poprzednim aucie jak miałem zabudowę z boku to zostawiłem taką szparę i jakoś tak w tym aucie zrobiłem tak samo. Mnie to pasuje. Może jak kiedyś będę robił nową zabudowę to zrobię do samego oparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na odświeżenie tematu. Zabudowa pomalowana. Czeka tylko na dorobienie mocowań i wykonanie malunku na jednej ściance.

post-4145-0-99622600-1347191183_thumb.jpg

post-4145-0-07891100-1347191207_thumb.jpg

Później już zostanie tylko kwestia sprzedaży suba i kupna zestawu na przód i przygotowania drzwi.

Będę prawdopodobnie dawał maty gms-04 bo są ponoć dobre a i nie drogie. Dystanse z mdfu też już wiem jakie kupić. Co do kabli to myślałem o alphardach z serii da vinci 4x2,2 mm^2. Pod bi-amping jak znalazł a i nie są zbyt drogie.

Co do zestawu to ciągle nie wiem jaki. Im więcej czytam i przeglądam allegro tym większy mętlik mam w głowie. Najlepszy byłby taki zestaw który ma zwrotki przystosowane pod bi-amping ale tych jest niewiele( przynajmniej w moim budżecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten przewod czasem nie jest aluminiowy pokrywany miedzia?

Tak to przewód cca. Jednak do normalnego słuchania wystarcza. Spadki są minimalne przy samym subie. Przy podłączeniu przednich głośników w bi-ampie nie powinno być gorzej tym bardziej że nie będę słuchał cały czas na full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tygodniu nie miałem zbytnio czasu więc dopiero dziś dodaje zdjęcia.

Trochę zdjęć zabudowy(jeszcze nie w pełni ukończona bo nie mam na to czasu):

post-4145-0-21323700-1349541834_thumb.jpg

post-4145-0-68572800-1349541857_thumb.jpg

post-4145-0-84040700-1349541879_thumb.jpg

Niestety aerograf lipny więc i malunek nie jest najwyższych lotów ale nie wygląda najgorzej.

No i zdjęcie radyjka które dość fajnie komponuje się z wnętrzem ibizy:

post-4145-0-33301600-1349541814_thumb.jpg

Na ten rok chyba już będzie koniec zmian bo i pogoda już nie sprzyja majstrowaniu przy aucie. Dopracuje tylko szczegóły przy zabudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że mi się to w ogóle nie podoba... Sorry, ale szczerość przede wszystkim. Taka buła tylko po to żeby zamaskować wzmacniacz ? Sprawdzona podwójna podłoga + zamiast tej buły na wzmacniacz, zrobić skrzynię z żywicy i wygląd zdecydowanie bardziej estetyczny i bagażnik praktyczniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bagaznik to sral pies, jak poprawi aerograf, np czerwony krzyz, niby apteczka, wersja XXL to bedzie dobrze, ale te gumowe dywany.... Masakra, radio, a w zasadzie dizajn tez mi nie lezy.... Ale gust jest jak c..uj kazdy ma swoj, a przede wszystkim tego sie ma sluchac;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te goomowe dywany to bys wypierd...ił....żona ma taka sama izabele i z dywanikami wyglada lepiej o wiele;)

Mam oryginalne welurowe seat sport ale szkoda mi by były cały czas upaprane a nie będę ich prał co trochę dlatego te są dane na nie. Może nie wygląda pięknie ale przynajmniej się auto mniej brudzi.

Powiem szczerze, że mi się to w ogóle nie podoba... Sorry, ale szczerość przede wszystkim. Taka buła tylko po to żeby zamaskować wzmacniacz ? Sprawdzona podwójna podłoga + zamiast tej buły na wzmacniacz, zrobić skrzynię z żywicy i wygląd zdecydowanie bardziej estetyczny i bagażnik praktyczniejszy.

Na razie tylko maskuje wzmacniacz ale jak będzie nowy zestaw na przód to pójdą tam też zwrotnice. Podwójna podłoga zmniejszyła by bagażnik bardziej a skrzynka z żywicy to nie wiem po co jak w planach mam rezygnację z suba.

Ten bagaznik to sral pies, jak poprawi aerograf, np czerwony krzyz, niby apteczka, wersja XXL to bedzie dobrze, ale te gumowe dywany.... Masakra, radio, a w zasadzie dizajn tez mi nie lezy.... Ale gust jest jak c..uj kazdy ma swoj, a przede wszystkim tego sie ma sluchac;)

Poprawić zawsze można i pewnie będzie ale na razie zostawię to. Co do gumowych dywaników to nie wiem co wy do nich macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywaniki seat sport pod gumowymi... Prosze Cie.... Do grobu chcesz je zabrac? Mam kumpla, ktory mial ibize model wczesniejszy, zawsże wypicowana i te gumolity w srodku... Dramat w jednym akcie... Ja rozumiem na zime te gumiaki, a w sezonie wiosna lato jesien... Bez przesady... No chyba ze na Pacyfiku mieszkasz;) ale z tego co wiem to na Zendek jest zjazd jak sie dyma na Pyrzowice;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...