Skocz do zawartości

Subwoofer do domciu


zomer1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Aby sie za bardzo nie rozpisywac, nie mam dswiadczenia w Home Audio. Szukam 1 gosnika 30cm, lub 2 glosnikow 25cm do wsadzenia do domowego suba. Wzmacniacz panelowy 1x400watt 4ohm. Myslalem czy nie włzyc czegos z STX-a np gdn 25-150-8. Skrzynia napewno bedzie zamknieta, buda okolo 40litrow. Budzet na glosniki to 200zł. Sub typowo do filmow+słuchanie disco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer po tobie bym się tego nie spodziewał, żebym musiał zadać takie pytania.....

 

Jaki pokój, ile m2?

Jak wygląda reszta systemu?

Czego oczekuje słuchacz od suba ?

I co to jest konkretnie za panel ?

 

Na tą chwilę stx odpadają i w takiej kwocie swój wybór kierował bym na Tonsila 30/120 ( to że ma on 120w to o niczym nie świadczy) ten głośnik jest użyty w kolumnach zeus ( 2 sztuki) i po testach na pewnym forum kolumna przyjmowała około 550W rms i nic wielkiego się nie działo, więc to o czymś świadczy.

 

Drugą alternatywą, ale droższą jest BSW 124II świetny głośnik tani o bardzo dobry parametrach. Potrafi zejść nisko, zagrać szybko jest precyzyjny w swoim graniu.

 

Jeszcze bardzo mocno zastanowił bym się nad Beyma 12br70 . Głośnik który charakteryzuje się wysokim spl-em, i dobrym kickiem

 

Jeszcze można było by się zastanowić nad np Visaton W 300 S kulturalny przetwornik :D lub jak by miał więcej kast to peerless SLS 12

 

Teraz to takie strzelanie na "pałe" bo nie znamy pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer po tobie bym się tego nie spodziewał, żebym musiał zadać takie pytania.....

A czemu? Auto to nie dom..

Pokoj 25m2 albo nawet 30m2..

Bo klient kupił jakiegos audibahna 300wat i chciał to wpakowac do domu. A to raczej nie najlepsze rozwiazanie.

A co do tonsila-to mozna jeszcze dostac poczciwe tonsile?Bo powiem szczerze ze od kilku lat sie tym nie interesowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak myslalem.. Ale upierdliwy klient bedzie uzywał tego tez do disco.. Panel ma cos takiego jak z oferty www.matronix.pl sprawdzałem go ma 400wat rms.. Troszke gorzej z jego jakoscia ale to juz nie moja sprawa..

Niechce mu robic BR bo juz slyszałem kilka br i miałem dziwne odczucie stojac w jednym miejscu było ok a przechodzac w druga czesc pokoju kiszka. Dlatego chce mu zrobic closed bo klient juz mnie denerwuje i niechce aby po całej robocie jeszcze mi marudził :D

Szukam przecietnego glosniczka 1x30cm takiego do 200watt bo to ma byc granie a nie walniecie.. Moze zeby nie cudowac z 2szt 25cm zrobiłbym cs na 1x 30cm glosniku, ale..

Jakis konkretny model ktory chodzi sobie spokojnie w closed?

ma to jakos wspolgrac z denonem i wharfedale (smieszne prownanie do tonsila)

Klient niskobudzetowy (kutwa skapiec bo kase ma ale mu szkoda sosu na beyme czy peerless-a)

 

[ Dodano: 2008-11-01, 13:14 ]

skupmy sie moze nad przetwrnikiem 12" do skrzyni closed w cenie 200 moze 250zł.. Pomieszczenia i dokladnego rozkladu mebli nie znam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był w takiej sytuacji za Beyma 12br70 ( koszt w okolicach 250zł) to naprawdę solidny przetwornik.

 

A co do matronixa to nie jest jeszcze taki shit :D

 

Beyma ma 8ohm 120W, matronix 400W,ale przy 4ohm przy 8 sporo spadnie to by było w sam raz :D

Lub na znanym nam serwisie aukcyjnym zakupić Tonsila 30/120 ( 150zł)

 

zomer to że są to wafle (wharfedale) to o o niczym nie świadczy, znam/słuchałem wiele konstrukcji DIY które zamiotły nie jeden system znanych i cenionych marek. Logo o niczym nie świadczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...