Skocz do zawartości

nowe osoby na forum - restrykcja


Morfi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie chodzilo mi o taka informacje,ktora admini by musieli leniom podawac. BArdziej o skrot faq w formie wielkiego baneru, ktory samoistnie pojawialby sie kiedy "leń" pisalby swoj pierwszy post, badz temat. Po 1min znikal by, ale link do faq by mogl pozostac na stronie glownej, zeby mogl go pozniej znalezc i doczytac.

 

jesli mialbym chwilke czasu powycianalbym z faq, badz podal w skroconej wersji najwazniejsze info dlaczego tak, a nie inaczej, a reszte to juz link do faq dla rozwieniecia.

 

Jesli ogarnabym moze dzis to przesle na pv taka gotowa propozycje do ktoregos z adminow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 213
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie to co sie dzieje z nowymi użytkownikami powinno sie zmienić.

Pisałem już do mastah22 i podałem swoje propozycje,robi sie za duży smietnik logują się zadają pytanie jak dostają odp (przeważnie na pytania już zadawane kilkanaście razy)  znikają...

Czy naprawde nic nie idzie z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak możliwość pisania tematów (postów) ustawi się na np. 30dni po rejestracji , to  forum zrobi się "elytarne" , "niedostępne" i "nieprzyjazne" ...a nie po to K@mil ustawiał lokowanie forum aby teraz strzelać sobie w kolano takimi restrykcjami wobec "nowych" .  Jedyną słuszną metodą jest napisanie takiemu nowemu "leniowi" żeby użył wyszukiwania i przeczytał na dzień dobry FAQ Nazara , no i potem raportować nam taki temat do zamknięcia (naprawdę wiele osób tak robi i DZIĘKUJĘ im za to ) .  Osoba rozsądna poszuka i poczyta , a "neodzieciak"  wyzwie nas na PW od piiiiiiiii  i na tym się skończy jego pobyt na naszym forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt 30 dni dużo ale może poszło by zmienic np do 3 czy7 dni i po rejestracji automatycznie przechodzi do FAQ Nazara? 

Zmniejszyło by to prace Moderatorów i nam czytania tych mizernych wypocin,które i tak już były przerabiane.

Może mamy za małą wyszukiwarke i jej po prostu nie widzą? :P



Panowie robimy co możemy ale staje sie to po prostu wku.... i nudne tłumaczyć jednemu czy drugiemu to samo co było kilkanaście min wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie robimy co możemy ale staje sie to po prostu wku.... i nudne tłumaczyć jednemu czy drugiemu to samo co było kilkanaście min wczesniej.

 

 

Olać to. Najlepiej nie pisać nic w takich tematach. Zgłosić do moda i niech blokują. To szkoda naszych nerwów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączycie możliwość zakładania tematów po kilku dniach to będzie tylko więcej kont nieużywanych, bo nikt nie będzie juz o nich pamiętał.

Ja bym dodał wpis w regulaminie, który by jakoś regulował prawa nowych użytkowników, bo to co się dzieje to już lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja bym dodał wpis w regulaminie, który by jakoś regulował prawa nowych użytkowników, bo to co się dzieje to już lekka przesada.

Trzeba coś z tym zrobić ale wiem czy wpis w regulaminie coś zmieni przecież 99% go nie czyta wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam swoją propozycje jako jakoś tam doświadczony moderator z forum motoryzacyjnego...z tego co zauważyłem jakoś nowicjusz na problem jest z tym że ciężko znaleźć odpowiedni temat po wyszukiwarce...nie lepiej stworzyć dział np najczęściej zadawane pytania i tam poscalać temat żeby było np..."jakie głośniki", "jaki wzmacniacz?", "jakie radio?" ja zrobiłem tak że napisałem do dan'a o to gdzie mam wkleić swoje pytanie np...patrzcie na to ze jak laik zacznie szukać i będzie miał temat jaki głośnik to tam wpisze...ktoś mu wpisze swoja propozycje i tyle...nie będzie niepotrzebnego stękania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.strefacaraudio.pl/topic/27913-kompletujemy-zestaw-ca-do-naszego-samochodu/

Już jest ale nikt nie chciał podwiesić, użytkownicy też nie za bardzo chcieli pisać...

Wiesz jezeli ktos nie moze znalesc a mod napisze czytaj forum to dalej nie znajdzie...temat jest spoko...jezeli nowicjusz pisze o czyms...zamyka mu sie temat i wkleja odpowiedni w ktorym powienien napisac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam swoją propozycje jako jakoś tam doświadczony moderator z forum motoryzacyjnego...z tego co zauważyłem jakoś nowicjusz na problem jest z tym że ciężko znaleźć odpowiedni temat po wyszukiwarce...nie lepiej stworzyć dział np najczęściej zadawane pytania i tam poscalać temat żeby było np..."jakie głośniki", "jaki wzmacniacz?", "jakie radio?" ja zrobiłem tak że napisałem do dan'a o to gdzie mam wkleić swoje pytanie np...patrzcie na to ze jak laik zacznie szukać i będzie miał temat jaki głośnik to tam wpisze...ktoś mu wpisze swoja propozycje i tyle...nie będzie niepotrzebnego stękania :)

Zgadzam się z tym, ponieważ jeśli swiezak wpisze w wyszukiwarkę byle jaka firmę to wyskoczy mu kilka tematów których albo nie zechce mu się czytać, albo czytając nic i tak pewnie nie zrozumie a i tak temat założy, najlepiej stworzyć dział w którym nowi będą zadawać pytania jaki zestaw, jaki głośnik,jaka skrzynia,  jaki wzmacniacz, kto zechce to odpowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jeśli swiezak wpisze w wyszukiwarkę byle jaka firmę to wyskoczy mu kilka tematów których albo nie zechce mu się czytać, albo czytając nic i tak pewnie nie zrozumie a i tak temat założy,
Jesli mu sie nie chce...To My nie poradzimy na to nic :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki pomysł, oczywiście jeżeli jest on możliwy do wykonania. Otóż może warto by było rozbudować forum o jeszcze jeden dział pt "CA dla początkujących" lub coś w tym stylu, nowi użytkownicy mogli by tylko w tym dziale zamieszczać nowe tematy przez okres np 14 dni od rejestracji (lub dowolny inny okres).

Można by w tym dziale podwiesić tematy typu faq nazara, świsty szumy, proponowane zestawy itp. itd.

Może nie rozwiązało by to problemu ale ułatwiło by życie zarówno początkującym (wszystkie informacje i podobne tematy w jednym miejscu) jak i stałym bywalcom.

Moim zdaniem pomogłoby to zachować porządek na forum co zwiększyłoby jego przejrzystość a do tego wszystkie "trudne" tematy byłby w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że można by wtedy podzielić tematy na działy, bo nie wydaje mi się żeby początkującym był potrzebny temat "Systemy i procedury pomiarowe." lub "Jakość sygnału optycznego" :) a z drugiej strony starym wyjadaczom faq Nazara. Moim zdaniem wpłynęło by to dobrze na przejrzystość podwieszonych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...