Skocz do zawartości

nowe osoby na forum - restrykcja


Morfi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 213
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie (i panie) może najlepiej ustalić kilka konkretnych faktów, co przeszkadza, co jest potrzebne.

Moim zdaniem wiele rzeczy wypadało by (fajnie by było) zmienić by sie skończył smietnik.

Wydaje mi sie że powinno sie ustalić konkretne problemy a potem szukać konkretnych sposobów.

 

Moderatorzy działja-wiadomo-wiele pytań odrzucają.

Szukajka-dobrze jakby była obowiązkowa.

 

Faq Nazara - mogło by być doczepione do podstawy ogolnej strony- a nie skróty wciąż. Zrobić pełny faq Nazara i produkt dla ludzi bez wiedzy technicznej. Umówmy sie, nie kazdy wie co to faza itd, żyje w świecie "mega basu" mocy PMPO itd. Ogolnie robią się śmiecie i tylko to moderator kasuje.

Przydała by sie konkretniejsza "Szukajka" typu dział techniczny, konstrukcje, podstawy.

 

Projekt skrzyni - juz kiedyś k@mil rzucił taki projekt, zrobiłem mu "opis" moze mało dokładny - temat sie wyciszył, nic nie ma.

Pytanie-jaka skrzynia do głośnik XXXXX - kolejny problem

Franek rzuci temat closed, Józek BR 32litry, Miecio BR 35litrów, Tadek 42litry. I kolejny problem- "Co mam wybrać"?

I mamy kolejny problem. Wciąż pytanie-jakie auto, czego słuchasz, jaki wzmak, itd.

 

Problem w problemie jak kogoś "poprosić" aby zrozumiał czego chce?

 

Ja tu widze ogolnie duzy problem, ludzie troszkę nie rozumieją.

Chetnie bym się napił- Ale co? Ciepłe? Zimne? Z gazem, bez gazu? Z alkoholem?

A tu klient chce napić sie miodu pitnego ale odpowie ci po 5-10 postach.. I zaczyna sie jazda od początku.

 

Zmiany dosyć spore, konkretne, duży nacisk na początkujących, i zmuszenie do czytanie..

 

A to tylko jedne z nielicznych problemó..

Może stworzymy liste co nas denerwuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym byl za tym, zeby zrobic na glownej dupny baner do FAQ.. Nie zebym sie czepial, ale jakis nowy kolezka zada pytanie, a tu dokladnie tak:

 

MOD:"FAQ" i temat zamkniety.. Ludzie nie sa na tyle rozgarnieci, ze po jednamy hasle od razu skumaja o co chodzi, a moze Nam kilku Mistrzow Europy przez takie cos ucieklo ? :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie temat o początkach CA z opisami i propozycjami głośników i co? Od napisania go usuwamy 3-4 tematy o radiu za 300 i głośnikach za 100 zeta .

Z wieloletniej praktyki przebywania na forach uważam iż nawet jak podasz link np. do FAQ Nazara , to zaraz masz że kolesiowi nie chce się całego czytać i chce tylko na szybko dowiedzieć się jakie najlepszy wybór do 250zł . Nie ma czasu ,nie ma sił , ba debila nawet z siebie zrobi (brak umiejętności przeliczenia objętości na wymiary boków budy) , a nie ruszy czterech liter aby samemu ruszyć łepetyną .

 

Uważam że za bardzo się przejmujecie "nowymi" i ich tematami ;)

Koleś ładuje temat , odpowiada mu się żeby użył "szukaj" lub przeczytał FAQ Nazara i zamykam temat . Jeden pójdzie za naszą radą i zacznie czytać , a drugi założy nowy temat że nasze forum to takie i owakie i mamy się wal..ć . Na takich kolesiach wam zależy? Dajcie spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia....orum_dyskusyjne

 

cytat: "Forum dyskusyjne to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach"

 

 

 

taki sobie link przypominający. bo sie utarło ze na forum to muszą pomóc i podać wsio na srebrnej tacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo sie utarło ze na forum to muszą pomóc i podać wsio na srebrnej tacy

 

Za darmo policzyć budę , wystrugać zwrotki ...

 

 

Idąc tropem ludzi którzy wpadają tylko po info "jakie radio za 250z usbe" równie dobrze moglibyśmy każdy temat od razu kasować , bo po kij ma być na serwerze , jak za 3 dni wpada nowy koleś z pytaniem "jakie radio z usbe za 249zł" . Napisanie mu o sprawdzeniu tylko pierwszej strony forum odebrane zostaje jako atak na jego osobę i jego jakże indywidualny problem (bo ma łopla , a poprzednik miał skodę) . Czuje że został olany i odesłany do "szukaj" . Jest foch i wyrazy "pozdrowienia i uszanowania" wysłane mi na PW . Na takich typów jest tylko jedna metoda ...przeczekać i nie odpisywać , bo to tylko wzmaga agresję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam jestem za pewnymi restrykcjami. blokada pisania jest ok, napewno by powstrzymało troche tematów już poruszanych, z drugiej strony może by się dało jakoś ustawić że "nowy" musiałby poczytać przez jakiś czas regulamin zanim by mógł wejść na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego:

Użytkownik rejestruje się, po zalogowaniu wyskakuje mu komunikat obowiązkowy do włączenia. W komunikacie zawarte są:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/9595-pierwsza-wizyta-na-forum/ pierwsza wizyta na forum

http://www.strefacaraudio.pl/topic/1317-regulamin-forum-zapoznaj-si/ regulamin forum

http://www.strefacaraudio.pl/topic/880-faq-czyli-najczciej-zadawane-pytania-i-odpowiedzi/ forumowe FAQ

http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf FAQ Nazara

(kolejność nie jest przypadkowa)

gdy spełni ten warunek musi odczekać 24 godziny na napisanie kolejnego tematu. W tym czasie miałby czas przeglądnąć forum, użyć wyszukiwarki, zapoznać się z w/w linkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rzuca się ten co chce coś konkretnego uzyskać, nie jest upierdliwy itd. Człowiek który rozumie że " co nagle to po diable" i woli poczekać te marne 24godziny ewentualnie 3dni...

 

... jak za 3 dni wpada nowy koleś z pytaniem "jakie radio z usbe za 249zł"

 

Zapomniałeś dodać "Nowe" :)

 

 

 

Może faktycznie dobrze wstrzymać nowych na 3dni przed pisaniem postów. Ilu sie zdarza ze logują sie i walą pytanie i myśla ze w 30minut uzyska super odpowiedz..

Blokowanie ludzi co szukaja rozwiązania porady w wyborze głośnika za 100zł było by troszke nie fair. W wyborze tutaj mozna bardziej pomóc czego nie warto kupić w tej cenie. Nie klasyfikujmy ludzi z niskim budżetem bo to bedzie jak podchodzenie z pomocą tylko dla bogaczy. Co innego obracac modelami z wyższej półki ale jak ktoś sie zapyta o konkretne 2-3 modele do wyboru za 100zł-też można jakoś poradzić- " Z tej trójki, najsensowniej wybrać to bo...". Oczywiście jeżeli taki temat był to opcja "szukajka" jak najbardziej powinna obowiązywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że na forach "nowi" mają ciężej to norma, na kilku nie można pisać kilka dni.

 

Nikt się nie rzuca.

 

Na DIY mobile jestem zarejestrowany 2 lata a nadal napisać nic nie mogę :) ciągle czekam na aktywacyjnego maila, i tak czekam i czekam i już mam w d. pisanie, czytam co potrzebuje i na tym koniec, może tu też tak zrobić :)

 

Dziś mi Gwoździo dzwonił że na SCA od jakiegoś czasu nawet zalogować się nie może, a jest od jakiegoś czasu zarejestrowany i do dziś mu mail aktywacyjny nie przyszedł - to dla moderatorów może by mu pomogli (możliwe że coś zrobił nie tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mi Gwoździo dzwonił że na SCA od jakiegoś czasu nawet zalogować się nie może, a jest od jakiegoś czasu zarejestrowany i do dziś mu mail aktywacyjny nie przyszedł - to dla moderatorów może by mu pomogli (możliwe że coś zrobił nie tak)

Przeniosłem go ręcznie do grupy użytkowników. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dla moderatorów może by mu pomogli (możliwe że coś zrobił nie tak)

Raczej do administratorów...

 

Wszystko ładnie... Jeszcze rok temu nasmiewalismy sie ze spamu na elce, teraz na elce leja z nas...

Wystarczyło tylko przypilnowanie ortografii... Nie trzeba było zadnych nadzwyczajnych środków podejmowac...

 

Nas tu jest raptem trzech, juz to ktoś jednak zauwazył... Powalla zapieprza za dwóch, my z Balcerem tyle ile mozemy...

 

Zommer, z zasady staram sie nie usuwać tematów jesli jest w nich jakis ruch, wielu z uzytkowników nauczyło sie juz olewac odpowiedzi w notorycznie powtarzajacych sie tematach, ale zawsze znjadzie sie jakis obronca ucisnionych... Na wielu forach masz bana za post bez przywitania i co?... I jakos nikt nie placze ze szkoda nowych, ze "mistrzowie" uciekaja...

Jak myślisz dlaczego Ci wartościowi ludzie juz nie pisza na forach albo robia to rzadko?

 

Ja uważam ze lepiej na forum mniej ludzi a wartosciowych niz wiecej a pieniaczy i kłótliwych...

 

Może bedziesz miał kiedyś szanse (nie ode mnie to zalezy) sprawdzić sie w roli moda, obadasz jakie to milutkie uczucie czytac "ciekawe" P pod Twoim adresem... bo ktoś sądzi ze dział ma tylko jedna strone i jej przegladniecie upowaznia do załozenia nowego tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla zaczyna odsyłać "nowych" do tego tematu, ale to i tak za wiele nie da ;/

Na forum coraz więcej nowych użytkowników, a z tym coraz większy burdel brzydko mówiąc.

Może K@mil napisze co o tym wszystkim myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do regulaminu, myślę, że jest on wystarczający, oczywiście dla ludzi czytających ze zrozumieniem,

co z tego, że będzie regulamin jak na elce na 20 stron, jak i tak większośc ma go w głębokim.

Co do Jarka, "Zgredek" jest debeściak, robotę robi jak genesis z głośnikami. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke odgrzeje, ale czy zamiast odsylac do Faq nielepiej nowemu pokazac ekran typu:

 

TUBA to badziewie jak chcesz wiedziec czemu --->faq (i zaznaczone czemu)

Najpierw kup radio, pozniej reszte---> faq (zaznaczone dlaczego)

Jajka w polce nie sa dobrym rozwiazaniem---> faq (zaznaczone)

Skrzynie dokoptowuje sie na KONCU nie poczatku budowania CA, czemu?--->faq(zaznaczone)

 

To by ogarneli to polowa bzdurnych pytan o ""TUBE", "bas do auta" itp odejdzie w niepamiec

 

Blokowanie nowym jest zlym rozwiazaniem, bo nie przybedzie nowych uzytkownikow, tylko wszystko bedzie kisic sie we wlasnym sosie, co nie prowadzi do niczego dobrego.

 

sam siekiedys zarejestrowalem zeby zadac jedno z TYCH glupowatych pytan i wciaglo mnie, tak tez moze byc i z innymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...