Skocz do zawartości

DLS 424 vs. Morel Tempo Coax 4


FUBU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy chodzi mi po glowie zmiana wysluzonego juz HT25. Poczatkowo rozgladalem sie za jakimis tweeterami ktore mozna dosyc nisko ciac (obecnie HT25 tne 2kHz/18db) ale ostatnimi czasy coraz bardziej mnie kusi zrobienie 3-drog na wspolosiowym sredniaku i tweeterze. Wiadomym rozwiazaniem jest Morel Integra ale 1600zl to jednak 30% wartosci mojego samochodu a ja bidny student jestem. Troche zaczalem googlac, troche pytac, troche czytac tu i tam i stanalem przed dylematem jak w tytule tematu.

 

Zastanawiam sie pomiedzy Morelami Tempo Coax 4 a DLS 424, oba glosniki to 4". Mialyby grac z HV165 a do zasilenia najpewniej trafilby MTX z podspisu. Radio umozliwa mi dosyc niskie ciecie kanalu dla tweetera wiec podzial pasma pomiedyz wooferem a sredniakiem jest do ogarniecia.

 

Czy ktos moze mial do czynienia z ktoryms z glosnikow? Moze cos powiedziec na temat ich profilu grania czy ogolnie tego jak sobie radza? Domyslam sie ze kazdy wymagalby z 0,5l komory, cos bym wymyslil w slupku Vectry i znalazl taka pojemnosc.

 

A moze lepiej w ogole odpuscic temat wspolosiowki bo nie zagra to lepiej niz obecny setup? Jestem otwarty na wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jestes w stanie 0,5l dopiac za takim stworem w slupku? Sadzisz ze to co siedzi w tym coaxie (mt11??) jest az takim postepem jakosciowym zeby meczyc sie z tak duzym midem w slupku???

 

Mialem stoczone 90mm cantona w szeerokim slupku omegi i nie wyobrazam sobie jakby mial wygladac on jakos konkretniej ukierunkowany w slupku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność na pewno uda Ci się wygospodarować :) Z tym, że będzie to pracochłonne, no i nie będzie to małe (nie wiem jak u Ciebie z miejscem pod słupkiem).

 

Sadzisz ze to co siedzi w tym coaxie (mt11??) jest az takim postepem jakosciowym zeby meczyc sie z tak duzym midem w slupku???

Łukasz, jesteś pewien, że to mt-11? Bo ja bym nie był.

Druga sprawa, że ten tweeter będzie dużo wyżej ucięty niż przeciętnych zestawach dwudrożnych, może to wpłynąć korzystnie na jego korzyść, lecz w cale nie musi...

 

Sam zastanawiam się nad zastosowaniem tempo 4 coax w samochodzie mamy, ale póki co wszystko skłania się ku 2-way'owi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na peno nie jest to zaden tweeter MT. Generalnie bardziej sklaniam sie ku tworowi dls'a w ktorym mozna wykrecic tweeter i wstawic ewentualnie inny, poszerza to niec pole manweru.

 

Sklaniam sie ku takiemu rozwiazaniu zamiast budowac klasyczny 3-way ze wzgledu na to ze w takim ukladzie obsluze to swoim radiem, zarowno ciecie woofer/mid jak i czasy tweet/mid moga byc zastosowane.

 

Nie spodziewam sie ogromnej poprawy brzmieniowej wzgledem HT25 ale na pewno zmiany profilu brzmienia i podniesienia sceny. Dodatkowo odciazajac woofery wykrzesam z nich wiekszy wykop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się tymi głośnikami.

 

I jak wypadly? Co mozesz o nich powiedziec? Jak moga wypasc jako zamienniki ht25? Jest sens tego probowac u mnie? Sluchales Vectry w Gliwicach, i sam mi w zasadzie zasugerowales ten pomysl, dlatego chetnie bym dowiedzial sie czegos wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLS 424 jeśli czujesz się na siłach je zamontować to warto

 

Jakies sugestie co do pojemnosci komory? Poniekad zgadzam sie z Toba ze brzmienie morela bedzie zbyt delikatne do mojego grania, dlatego tez myslalem nad dls'em glownie. Komponenety w seryjnej zwrotce mozna zawsze zmienic na mudnki, a jak bedzie ciezko no to na upartego do Passata daleko nie mam zeby sie wybrac na pomiary, ewentualnie zawsze ht25 bedzie w zapasie, moze wyzej ciety da rade z wyzszymi rejestrami :) Kwestia jest bardzo otwarta, dlatego wlasnie zalozylem temat zeby zasiegnac jezyka. Szkoda tylko ze stosunkowo maly odzew jest w temacie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i chyba czegoś nie łapię , przecież jak je wpakuje w słupek (ukierunkuje, potem krążek z MDF , mata , żywica itd) , to zrobi mu się odgroda/ komora tak jak to jest u Ojca w Leonie czy Grzesia w BMW ? Nawet nie musi jej zamykać od dołu i powietrze pompowane przez membranę będzie mogło w miarę swobodnie uciekać pod kokpit .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komora tak jak to jest u Ojca w Leonie czy Grzesia w BMW ?

 

Tylko ze tam sa nieco mniej typowe sredniaki a nie glosniki do grania w polce, dlatego komora jak najbardziej im sluzy.

 

Nawet nie musi jej zamykać od dołu i powietrze pompowane przez membranę będzie mogło w miarę swobodnie uciekać pod kokpit .

 

To jak slupek wchodzi w deske raczej nie zostawia za bardzo mozliwosci uciekania powietrza chyba, bede musial to glebiej zbadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież jak je wpakuje w słupek (ukierunkuje, potem krążek z MDF , mata , żywica itd) , to zrobi mu się odgroda/komora

Tak jak Jarek pisze tylko jej nie zamykaj a zrób osłonę z materiału na np. maskownice kolumnowe tak żeby powietrze mogło w miarę swobodnie przepływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odgrzewam,

wie ktoś czy jest duża różnica pomiędzy maximo i tempo w odmianie 10cm?

Maximo grają bardzo miło jak na takie maleństwa i ciekawi mnie czy tempo zagrają znacznie lepiej?

Chyba że są przetworniki na rynku w podobnej cenie ale lepiej grające ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...