Skocz do zawartości

Zmiana radia KDC-W7531 na...?


Przem@S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie borykam sie ze zminą Kenwooda wymienionego w temacie na radyjko z usb , ktore nie zagra gorzej .

Kwota ok 400-500zł

 

Proszę o nie wypowiadanie sie jakosci z usb itd...

Jezeli ktoś bedzie chciał mi wybić z głowy zmiane radyjka , to pomoc sie tez przyda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kdc-w7534

To jest bardzo dobra opcja , tylko żeby trafić ten model to trochę ciężko.

W dziale sprzedam widniał taki model , ale coś tam z wyświetlaczem było nie tak.

 

Może jeszcze jakaś propozycja?

Wcześniej zapomniałem napisać ze radio musi mieć 2xrca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że KDC-W7534U jest na Wolfsonie czyli lekko odmienne będzie brzmienie jak w KDC-W7531. Ale jest to całkiem przyjemne radyjko :)

Można pomyśleć jeszcze o dodatkowym interfejsie iPod i jakieś iPod'ka 4 generacji :) Niedrogo i bardziej efektywnie jak USB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że KDC-W7534U jest na Wolfsonie czyli lekko odmienne będzie brzmienie jak w KDC-W7531. Ale jest to całkiem przyjemne radyjko :)

Można pomyśleć jeszcze o dodatkowym interfejsie iPod i jakieś iPod'ka 4 generacji :) Niedrogo i bardziej efektywnie jak USB :)

 

Co to znaczy że z ipoda jest bardziej efektywnie ? Czy muzyka z takiego zródła jest lepszej jakości niż przez USB np. z pendriv'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej efektywna to chyba nie bo usb przesyła zwykły sygnał cyfrowy, ipod chyba też, ale za to na ipoda mozna wsadzić wiecej muzyki, usb jest ograniczone do 2gb a ipod.. Tyle ile ma wsadzone :)

A jak jest opcja by myśleć o ipodzie to mozna wsadzic juz tez kenwooda 8531, 8534, 9531..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej efektywna to chyba nie bo usb przesyła zwykły sygnał cyfrowy, ipod chyba też, ale za to na ipoda mozna wsadzić wiecej muzyki, usb jest ograniczone do 2gb a ipod.. Tyle ile ma wsadzone :)

A jak jest opcja by myśleć o ipodzie to mozna wsadzic juz tez kenwooda 8531, 8534, 9531..

 

Jeżeli nie ma różnicy w jakości dzwięku to ja np. wolałbym kupić lepsze radio (bez usb) + adapter ipod...I tak jak kolega wyzej pisze np. 8531, 8534, 9531 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7534?

 

Moze nowe usb chodzą z wyzsza pojemnoscia, ale jak miałem 4lata temu 7534 to pendrivy 4gb nie chciały mi chodzić, a sprawdzałem kilka 7534..

 

Jeżeli nie ma różnicy w jakości dzwięku to ja np. wolałbym kupić lepsze radio (bez usb) + adapter ipod...I tak jak kolega wyzej pisze np. 8531, 8534, 9531 :)

 

8534 byłby bardzo dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję inne rozwiązanie: możesz zostawić obecne radio i dokupić do niego odtwarzacz Phatboxa z dyskiem twardym podłączany zamiast zmieniarki: oryginalnego Kenwooda Music KEG KHD-710 lub KHD-910 (ciężko znaleźć w Polsce) lub Phatboxa przeznaczonego dla AUDI/VW http://allegro.pl/audi-vw-phatbox-20-gb-muzyki-oryginalne-gwarancja-i2227162986.html , wystarczy zrobić kabel (opis: http://www.phathack.com/pinouts.html ) i wgrać software Kenwooda. Zaletą tego urządzenia jest odtwarzanie plików FLAC. Po zmianie firmware-u da się także wymienić dysk na większy (do 320gB), pasują dyski 2,5" IDE przeznaczone do laptopów. Sam posiadam Kenwooda KEG-710 i Phatboxa dla VW/Audi. Oba urządzenia dobrze współpracują z Kenwoodem XXV-01D (w Pahtboxie dla VW/Audi wgrałem firmware Kenwooda i podłączyłem go przez kabel dla Kenwooda). Mi się udało wstawić do jego kartidge'a dysk 80GB Caviara. Moim zdaniem przy odtwarzaniu plików Flac jakość na nie ustępuje zmieniarce, a może nawet trochę ją przewyższa (24 bitowy przetwornik). Katalogi przełącza się szybciej niż w zmieniarce płyty..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7534 to pendrivy 4gb nie chciały mi chodzić, a sprawdzałem kilka 7534

Jak dobrze pamiętam to mi działał 8Gb ScanDisc.

 

Czy muzyka z takiego zródła jest lepszej jakości niż przez USB np. z pendriv'a ?

Coś niecoś już było o tym pisane na forum.

Na Ipod'a możesz zapodać ALAC - to taki FLAC Apla a na Pena możesz dać wav :) Wszystko co kto lubi.

Dla mnie opcja Ipod'a zdaje egzamin idealnie ale .. tylko na Pionku bo na Clarku to mnie do pasji doprowadziła.

Opcja co El Domino napisał wydaje się tez być całkiem ciekawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Dreamerek napisał wcześniej o Wolfsonie. Czy chodziło o chipy Wolfsona używane właśnie w tym modelu Kenwooda? Przeglądając różne fora zdania są podzielone i jedni zachwalają go a drudzy ganią za suche brzmienie więc zdania są podzielone. Jakie wy macie zdanie na temat Wolfsona i jaka była by lepsza alternatywa dla niego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiem sie tak:

Zależy czego słuchasz :) Posiadałem 7534 i jego brzmienie bardzo mi sie podoba. Może i ma mniejszy zakres fitrów-chodzi o przeskoki co 30hz a nie co 10hz, może i ma wyscie 2.5V a nie 5V, może i nie ma super bajeranckiego wyświetlacza, ale dla kogos kto słucha disco, techno, rap-dźwięk jest bajka. Wiadomo, opinie są różne, każdy ma przecież inne ucho. Jeden woli jak mu bass napiernicza z podbicia juz od 80hz a inny woli mieć moc brzmienia w zakresie 300-800hz. A to daje kenwood, i czy wolfson czy burr brown w nich zastosowany, trzeba poprostu lubić kenwooda by zrozumieć wolfsona. Kto nie słucha kenwooda nie zrozumie pojęcia Wolfson. Może sie myle, ale wolfson to naprawde dobry nabytek, ja czasami chetnie bym zamienił 8534 na 7534 tylko dlatego aby posłuchać sobie "innego" brzmienia.

Wokal, wysokie tony w wolfsonie są naprawde doskonałe. Ale trzeba mieć też stosowne do tego ucho :)

 

Sam sie zastanawiam na dorzuceniem jakiegos drobnego ipoda, ale te koszta sprzętu i kabla, jeszcze mi nie pozwala na taką zabawke, ale może kiedyś.. chetnie bym sie za to wziął i najlepiej z dyskiem twardym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem 7534 .......... dla kogos kto słucha disco, techno, rap-dźwięk jest bajka

Miałem odmienne odczucia :)

 

Wokal, wysokie tony w wolfsonie są naprawde doskonałe

 

Właśnie dlatego bardziej podobał mi się ten Kenio w przy muzyce klasycznej, soul itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku miałem miałem na testach 7534 , i po podłączeniu byłem w szoku jaka jest jakość dzwięku (w tym czasie mialem Alpine cde9874).

Okazyjnie trafił się 7531 w którym dźwięk też jest niczego sobie , ale troche brakuje mu do 7534 (nie tylko usb ;) )

 

Jak to jest z ipodem? o funkcjonalność mi chodzi , zmiana utworów itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej efektywna to chyba nie bo usb przesyła zwykły sygnał cyfrowy, ipod chyba też, ale za to na ipoda mozna wsadzić wiecej muzyki, usb jest ograniczone do 2gb a ipod.. Tyle ile ma wsadzone :)

A jak jest opcja by myśleć o ipodzie to mozna wsadzic juz tez kenwooda 8531, 8534, 9531..

 

Niestety, ale w modelach, które wymieniłeś sygnał z ipoda idzie po analogu.

Do nich jest potrzebny adapter KCA-IP500

http://www.justkenwood.co.uk/car-audio.aspx/kca-ip500-adaptor

Dlatego masz stratę na podwójnej konwersji cyfrowo-analogowej. Najpierw jest konwersja C/A w interfejsie, potem A/C dla procesora DSP, a na koniec znowu C/A.

 

Dopiero w modelach od roku 2008 sygnał z ipoda idzie cyfrowo przez USB. Radio musi mieć funkcję Direct iPod Control.

U innych producentów jest tak samo.

Interfejs Alpine KCA-420i ma tak samo - sygnał z iPoda idzie po analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale w modelach, które wymieniłeś sygnał z ipoda idzie po analogu.

Do nich jest potrzebny adapter KCA-IP500

http://www.justkenwo...a-ip500-adaptor

Dlatego masz stratę na podwójnej konwersji cyfrowo-analogowej. Najpierw jest konwersja C/A w interfejsie, potem A/C dla procesora DSP, a na koniec znowu C/A.

 

Dopiero w modelach od roku 2008 sygnał z ipoda idzie cyfrowo przez USB. Radio musi mieć funkcję Direct iPod Control.

U innych producentów jest tak samo.

Interfejs Alpine KCA-420i ma tak samo - sygnał z iPoda idzie po analogu.

No to kicha..

 

Zasadniczo jakby pominać usb tak ogolnie to moze bys sie jednak skusił na 8534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego masz stratę na podwójnej konwersji cyfrowo-analogowej. Najpierw jest konwersja C/A w interfejsie, potem A/C dla procesora DSP, a na koniec znowu C/A.

 

Dopiero w modelach od roku 2008 sygnał z ipoda idzie cyfrowo przez USB. Radio musi mieć funkcję Direct iPod Control.

U innych producentów jest tak samo.

Interfejs Alpine KCA-420i ma tak samo - sygnał z iPoda idzie po analogu.

Możesz poprzeć jakąś kartą katalogową ten wywód?

W Pionku np tak nie jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz poprzeć jakąś kartą katalogową ten wywód?

W Pionku np tak nie jest....

 

Specyfikacja Ai-Net: http://kiora.ath.cx/alpine/

Czytać ze zrozumieniem.

Ai-Net to: DATA BUS (dane do sterowania, nie ma tu żadnych sygnałów audio), kanał lewy, kanał prawy, zasilanie i zapłon.

U Kenwooda jest podobnie.

Jeśli masz na mysli IP-BUS Pioneera, to niestety jest tak samo - cyfrowo idą sygnały sterujące, audio po analogu.

Poszukaj zresztą na elektrodzie, jest tam masa tematów o tym.

 

Po cyfrze starsze modele mogą przesyłać tylko, jak mają wyjście optyczne S/PDIF I to bardziej wysyłać niż przyjmować sygnał cyfrowy :)

 

Dopiero jak zaczęli robić radia USB (ale też nie wszystkie - musi być funkcja Direct iPod Control), to muza z iPoda idzie po cyfrze.

Wtedy jest, tak że iPod dekoduje (MP3, ACC, WMA), a do konwersji C/A jest używany przetwornik z radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...