Skocz do zawartości

furczenie subwoofera


roobertt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zakupiłem nówke sztuke subwoofer JBL CS1204 i wzmacniacz Monacor Carpower HPB602 razem z kablami jako komplet link do aukcji i do tego radio pionieer 3000mp również nówka. Cały zestaw podłączyli mi fachowcy w warsztacie. Po odsłuchu usłyszałem że bufer furkocze gdy muzyka leci cicho tak żeby dało się rozmawiać w aucie. Gdy dam głośniej to już tego furkotania w aucie nie słychać ale jak otworze i stane koło bagażnika to słychać. Próbowałem różnych kombinacji z filtrami na wzmacniaczu i ustawieniami w radiu ale to nic nie pomaga. Powiedzcie czy to wogóle normalne jest bo to jest mój pierwszy subwoofer czy poprostu coś jest nie tak z tym buferem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

powiedz co rozumiesz przez furczenie juz pomijajac fakt ze ci fachowcy chyba po montazu odsluchali czy gra i co uznali ze ok ? Powiedz jeszcze czy przedni zestaw tez furczy ? wzmak pracuje w mostku wiec sprobuj tylko na jednym kanale jezeli sa do jakies trzaski to moze jeden z kanalow jest do bani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to ten gain? mam ustawione jedno na mono, drugie na LP a dwa pozostałem to regulacja częstotliwości 40-300HZ a drugie 40-500HZ, ostatnimi dwoma się bawiłem ale w każdej pozycji to samo. Pamietam coś takiego że jak lekko hamuje membrane palcami to ten dzwięk zanika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej na 0!! tak mocne podbijanie basu na piecu powoduje extremalne zniekształcenia.Ja czasami klientowi odpale na +6 jak na radiu mu zejde z basem.Ale pionki maja i tak juz same z siebie podbicie dolnych czestotliosci wiec jak dales 12db to raczej dobiles glosnik. Dajesz podbicie na radiu, na piecu dodatkowo +12dB a przeciez to tez jest tor przedwzmacniacza.. Wiesz jaki sygnał wtedy idzie na koncowke mocy? Czysta SIECZKA!!

 

[ Dodano: 2008-09-19, 09:19 ]

pionek deh 3000 ma chyba 2v wyjscie na wzmacniacz. Ustaw Gain piecyka maksymalnie na połowe a do tego podbicie na 0 lub na +6 jezeli na radiu masz zmniejszone basiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

Witam, mam podobny problem. Szukając w sieci informacji nt. furkającego suba, trafiłem tutaj. Nie chce zakładać kolejnego wątku z tym samym tematem, więc odkopię trochę stare śmieci :)

Posiadam wzmacniacz Helix M One oraz SUB Helix Q10 osadzony w skrzyni zamkniętej. Wewnątrz auta wszystko gra normalnie, nie mniej jednak gdy otworzyłem bagażnik, przy średnim ustawieniu głośności sub wydaje takie dźwięki przypominające furczenie (coś jakby kartka papieru przyłożona do wylotu głośnika). To było już w pierwszy dzień po montażu. Generalnie temat zlałem, bo w środku wcale tego nie słychać, ale gdy posłuchałem sprzętu sąsiada za 1/5 kwoty tego co u mnie, dało mi to do myślenia. Kolega wyżej nie napisał jak rozwiązał problem, dlatego odświeżę temat. Czy to może być wada głośnika czy tylko kwestia regulacji na wzmacniaczu częstotliwości? Z problemem na pewno pojadę do firmy która montowała mi sprzęt, nie mniej chciałbym zapytać też forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dokręcić śruby mocujące głośnik. Może nie są wystarczająco dokręcone i ciśnienie gdzieś ucieka.

Co prawda to pewnie przypadek ale mój Helix miał podobną przypadłość. Musiałem na prawdę mocno dokręcić śruby żeby nie było żadnego furczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie.

Skoro sprzęt nowy i słuchałeś chwilę to po co dawałeś od razu w palnik? Głośnik nie wygrzany, i od razu w palnik, do tego wzmak słabszy od suba - gotowa recepta na upalenie cewki albo jakiś inny fakap.

Podstawowa zasada jest taka że najpierw pytamy potem napierda..my, zrobiłeś odwrotnie.

To jak będzie z tym moim pytaniem? Czytałeś instrukcje w ogóle tych sprzętów?

 

Wysłane z mojego moto g(8) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Skoro sprzęt nowy i słuchałeś chwilę to po co dawałeś od razu w palnik? Głośnik nie wygrzany, i od razu w palnik, do tego wzmak słabszy od suba - gotowa recepta na upalenie cewki albo jakiś inny fakap.
Podstawowa zasada jest taka że najpierw pytamy potem napierda..my, zrobiłeś odwrotnie.
To jak będzie z tym moim pytaniem? Czytałeś instrukcje w ogóle tych sprzętów?

 

Nie wiem skąd snujesz takie wnioski. Jestem dość daleki od dawania w palnik i nie bawi mnie to, że bas wyrywa uszczelki w drzwiach. Dość wyraźnie napisałem, że głośnik dziwnie zachowuje się przy średnim poziomie głośności. 

Cewka raczej nie jest spalona bo ona wydaje zupełnie inny dźwięk. Tutaj jest coś jakby spowodowane ciśnieniem powietrza. Kiedyś podobny dźwięk miałem na głośniku gdy membrana uderzała o kratkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...