Skocz do zawartości

Peugeot 206 by Ancymon


ancymon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 664
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

bo w tych pieniądzach naprawdę fajna sprawa :)

 

Tu leży sedno sprawy naprawdę super relacja między cena/jakość/walory brzmieniowe...

Scan to to nie jest, ale rozkłada na łopatki nie jednego bardziej renomowanego konkurenta, a w swojej cenowo raczej nie posiada wcale... :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak te STXy wypadają w porówaniu z MDS06 czy Vifą A16? (nie zdążyłem posłuchać przed spaleniem w Sosnowcu :))

 

Adaś, w tym temacie u Ancy i na tych foto, są 18ki karbonowe z serii AWX, są to już w pełni dopracowane głośniki, zaś kłopoty w babci to były 15ki, dopiero ogarniane, czy uda się je zastosować w CA i męczone aby wychwycić ich bolączki oraz zalety :)

Na Wiośnie słuchałeś już zaś tych pozbawionych błędów, które wyszły w Sosnowcu, tyle ,że kompletnie nie rozegranych bo wrzuconych dzień wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem słowa karbonowe właśnie w odniesieniu do włókna węglowego... Dla mnie to jest to samo, chyba ,że się mylę?

Bardzo fajnie, sztywne i lekkie membrany, porównywałem np tą 15 AWX ze Scanem LS 155, i jeśli chodzi o wagę układu resorowanego, STX wypada lepiej "katalogowo", oczywiście brzmienie to już inna bajka i to należy sobie oceniać samemu po odsłuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Wiośnie słuchałeś już zaś tych pozbawionych błędów, które wyszły w Sosnowcu, tyle ,że kompletnie nie rozegranych bo wrzuconych dzień wcześniej.

 

o że na wiośnie słuchałem tych STXów to nie wiedziałem, jak juz je sobie poprzycinałem wedle mojego uznania to mogę powiedzieć że woofer jest godny uwagi, podobał mi się. Nie sprawdziłem tylko jak w dwóch drogach sobie radzą bo bym może do drugiego auta wsadził gdzie sprzęt mam "po taniości" (i też gra:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdziłem tylko jak w dwóch drogach sobie radzą bo bym może do drugiego auta wsadził gdzie sprzęt mam "po taniości" (i też gra:))

 

Takie same grały na Sosnowcu w babci, w dwóch drogach... Więc chyba na "co dzień" tym bardziej zrobią co mają zrobić ;)

 

Powtarzając słowa naszego mentora " idzie liniowo do 5khz " :)

 

pomnóż razy dwa Radziu.... Patrząc na wykres idą jak burza liniowo aż do 10 kilo ;)

Oczywiście mówię teraz o 15kach, gdyż te wymaglowałem więc moge się wypowiedzieć. Co do 18tek niech chłopaki coś skrobną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam w tej cenie warto zaryzykować :)

 

A jakie to ryzyko? Ryzyko to kupować kota w worku... 15ki można było i nadal moźna u mnie w babci, a 18ki grały przecież u Mańka w foce na Aya, także parę osób tego słuchało... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18ki grały przecież u Mańka w foce na Aya, także parę osób tego słuchało...

 

ale mańkowe, to chyba wersja 8ohm, ponoć inna od tej 4ohm?

 

Przy tej cenie nowych wooferów, imo to żadne ryzyko, a strata na ewentualnej odsprzedaży będzie malutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest ryzyko przy zakupie głośników , bo mogą po prostu nie podpasować :)

 

W sumie racja, najlepiej posłuchać gdy będzie okazja i samemu sobie dobrać co komu pasuje...

Ja już nie jedną herezję napisałem nt. "hajendów" bo mi najzwyczajniej nie pasowało ich brzmienie... Cóż z "politycznością" u mnie krucho.. :rotfl::wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te 15 wystepuja tylko w 8ohm lub zle szukam.

 

Tak i na zawodach takowe domówki rodem z półki były testowane... Zaś na Wiośnie były już głośniki w wersji 4, wraz z poprawionym ustawieniem cewki, gdyż wcześniej nie tyle był problem ze "spaleniem" 15tek co, szybkim końcem wychyłu membrany mechanicznie, ze względu na niespasowanie pod wymogi CA, ale te bolączki już wyszły w babci, teraz to poprawiono, i myślę ,że niedługo można się spodziewać w pełni sprawdzonego głośnika w wydaniu CA...

 

niedlugo bedzie tez w nowej 4 omowej wersji

 

Kurczę babcia awansowała do roli laboratorium obwoźnego.... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ja nie mam nic przeciwko, ale żeby Was znowu stąd nie pogonili z tym OT :D

 

Już dwa odrębne tematy się zrodziły z tego :wink:

 

btw. widzę że niezły "hajp" się robi na te esteiksy.

 

Żeby nie było całkowicie ot - dziś w końcu odebrałem puga od mechanika, w tygodniu słupki do flockowania i może uda się zrobić w weekend drzwi i wsadzić AWX'y. Niestety - zanim to jakkolwiek zagra, minie znów trochę czasu, bo brak aktywki i póki nie będzie zwrotek, puty grać to będzie pod jednym piecem i zwrotką z UP36i (żeby mi plumkało cokolwiek w drodze do pracy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...