Skocz do zawartości

Peugeot 206 by Ancymon


ancymon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisał do Ciebie TomoMadej? Zapomniałem pomierzyć Helixy dla Niego, jak nie pisał to ja zadzwonię później i Ci powiem wszystko.

 

Pamiętasz co Ci mówiłem o spokojnej głowie - teraz mi ta "zewnętrzna" (bo zależy jak kto patrzy) blacha na drzwiach nie daje spokoju ;)

 

Zwłaszcza że w 206 jest dosyć cienka (pamiętasz grubość? porównywaliśmy z twoją) i plastyczna... Mogliśmy to cholera zrobić i spałbym spokojnie ;)

 

Maty i tak dokleimy, będę wsadzał łapy przez panel dla woofera :]

 

Panowie - mam na zewnętrznej (ja patrzę z pozycji kierowcy) stronie drzwi jedną warstwę bliżej nieokreślonej maty (nikt nie wie co to za mata - z tych sztywnych). Chciałbym dla świętego spokoju dokleić coś jeszcze, bo mam wrażenie że jest cienko i ruchliwie. Głównie chodzi o przestrzeń za wooferem.

 

Co polecacie żeby nie dodać za dużo kg, a jednocześnie żeby nie było to samo aluminium?

 

Na drzwiach, od wewnętrznej strony jest kombinacja STP Silver z Dynamatem Extreme. Na boczek idzie pasta braxowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 664
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak chcesz sztywno to gms06 jak juz pisalem w innym temacie, albo silent coat extra

 

jezeli masz jakies watpliwosci czy drzwi sa dobrze zrobione to lepiej je rozebrac i zrobic od podstaw tak jak powinny byc, bo tak poprawiac po kawalku to mozna w nieskonczonosc i spac spokojnie jeszcze dlugo nie bedziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem - nie chciałem tam robić OT, bo i tak pasek ostrzeżeń mam na czerwono cały, a stare ostrzeżenia mi nie znikają :/

 

Rozbieranie w tym momencie tj. po solidnym zrobieniu wewnętrznej strony (tj. blachy, maty etc.) trochę mnie przeraża, a ta zewnętrzna strona chyba bardziej dla mojego spokoju (emajl twierdzi że jest ok, to ja mam wątpliwości). Spotkamy się zapewne jakoś, to pokażę o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wyścigu zbrojeń c.d. - jest już w zasadzie wszystko co potrzebne i można zacząć rzeźbić :)

 

Szacunek dla poprzednich właścicieli za stan tego radia, jak na te lata - jest świetny.

 

http://i.imgur.com/CdE5u.jpg

http://i.imgur.com/2stdY.jpg

http://i.imgur.com/J5N0Y.jpg

 

po weekendzie następny apdejt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie grała z 650 ?

 

yyyy? :)

 

Ładne radyjko i ładnie wygląda, spróbuj je samo podłączyć bez proca, ciekawe jak zagra.

 

tak też spróbuję... Z tego co czytałem (głównie na us forach, bo tam najwięcej informacji, które rozumiem) była to niejako "para" do H600 i taki tandem jest u nich bardzo popularny.

Tyle że "zajebistość" tego radia sprowadza się wtedy tylko do bycia transportem.

 

Na pewno będzie można porównać granie radia vs. proc, gdybyś chciał zobaczyć jak u Ciebie się sprawuje - też nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie już jedzie właściwa jednostka

 

coś mi umknęło chyba, albo się nie chwaliłeś? Pamiętam czego szukałeś - różnica jednej cyferki, to to?

 

Kiedy realnie chcesz ogarnąć temat aby zagrało?

 

chciałbym żeby to były dwa, góra trzy tygodnie, ale wiem jak to może być...

 

Postaram się jak najszybciej, bo bardzo mi źle i cierpię stojąc w korkach, ale oprócz audio robię całe zawieszenie, hamulce itp. więc finanse też mogą opóźnić prace.

 

H650 :)

 

U mnie jest PXA-H600, nie PXE-H650, kompletnie inna bajka :)

 

H600 gra chyba podobnie do 7909, przynajmniej z tego co czytałem - jak wiadomo, uszy zweryfikują.

 

Za wielką wodą twierdzą, że lepiej gra H600 niż samo 7949 - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby to była prawda :P

 

tak jak mówię, to tylko czytanie - jestem świadom tego że w rzeczywistości może być zupełnie inaczej.

 

Czy przypadkiem podzespoły nie są podobne - czy to prawda i czy PCM1702 aż tak odbiega od poprzednika?

 

Swoją drogą bezpośrednią konfrontację z 7909 też chyba da się załatwić.

 

Nie ukrywam że dla mnie czasówki są b. ważne, stąd w ogóle proc, bo pewnie 7949 samo w sobie też nie gra źle.

 

edit: na pierwsze pytania już internet mi powoli odpowiada i to co napisał COBER ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku połączenia radia + H600 za pomocą optyka, to proc będzie "grał"?

 

zależy chyba od radia i konstrukcji toru dźwięku, są takie, które mieszają w sygnale przed puszczeniem go do tunelu ;)

 

"podobno" 7949 tego nie robi - zobaczymy.

 

btw. na pierwszy rzut oka zdziwiło mnie umiejscowienie wyjścia optycznego, tzn. że jest równolegle do radia, ale po chwili - świetne, chyba szybko bym połamał optyka gdyby było prostopadle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku połączenia radia + H600 za pomocą optyka, to proc będzie "grał"?

 

Tak, tutaj proc przetwarza sygnał cyfrowy na analog. Jednostka jedynie puszcza zero-jedynkową ścieżkę do proca. Z tego co Lukasz pisze to od jednostki tez zależy jak proc zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tutaj proc przetwarza sygnał cyfrowy na analog. Jednostka jedynie puszcza zero-jedynkową ścieżkę do proca. Z tego co Lukasz pisze to od jednostki tez zależy jak proc zagra.

 

no właśnie - dlatego też jestem ciekaw jak to będzie w przypadku np. CHA-S624 vs. 7949 - czy wyjdzie różnica i ewentualna ingerencja/jej brak w sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuda niewidy tu wypisujecie :wink2: Załóżmy, że moje radio degraduje w jakiś sposób światło idące do proca, ale jeśli mam wpiętą CHA-S624 po optyku do procesora, to generalnie nie obchodzi mnie fakt, że radio mi "psuje" światło? :wink2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to że degraduje światło, bo to fizycznie niemożliwe, tylko przed konwersją na sygnał cyfrowy robi swoje (czyt dekoduje, koduje) i dopiero taki, przetworzony przez siebie sygnał, puszcza dalej.

 

To chyba rzadkie przypadki są, ale o szczegóły pytaj wiedzących więcej :) Ja znam jeden model odtwarzacza który tak robi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to samo zjawisko ma miejsce w przypadku "niecnych" zmieniarek? Tzn, że nawet jeśli radio jest kiepskie, to w przypadku podłączenia proca ze zmieniarką, to ona będzie światełko przetwarzać jak należy i wtedy to jakie mam radio mnie nie interesuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego właśnie nie wiem i zamierzam to sprawdzić w najbliższych dniach. Najchętniej sprawdziłbym 605 i 624, tę drugą sprawdzę.

 

ja poszukiwałem cały czas czegoś, co by mi dało czystą cyfrę z flaków/wav... Jakiś dysk czy coś, działający z Alpine - ale nie ma nic w 100% satysfakcjonującego, półśrodki tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, że nawet jeśli radio jest kiepskie, to w przypadku podłączenia proca ze zmieniarką, to ona będzie światełko przetwarzać jak należy i wtedy to jakie mam radio mnie nie interesuje?

wtedy radio "robi" za sam sterownik

równie dobrze możesz użyć samego sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...