Skocz do zawartości

Peugeot 206 by Ancymon


ancymon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako że często mam pytania i zaśmiecam off topicami cudze tematy, postanowiłem założyć swój (miałem założyć "po skończeniu", ale jak patrzę po Was, to stwierdzam że nie ma czegoś takiego jak "koniec" ;) ).

Krótka historia Puga:

Pacjent to Pug 206 S16 z 1999r. Początkowo miała być wydmuszka do startów w pojeżdżawach (i w kilku nawet pojechałem np. Rally Służewiec, Marywilska 44), ale z czasem plany się zmieniły i auto stało się codziennym środkiem transportu.

W związku z tym, musiało zacząć wydawać z siebie dźwięki inne niż ryk wydechu.

Na pierwszy ogień poszło wygłuszenie drzwi (Dobry Ton w Lublinie) + Kenwood BT40U + El Comp 6 + Autotek A4150.

W międzyczasie doszła beznadziejna skrzynka BR Clariona (niski model, nie pamiętam cyferek) ;)

Tak "grało" przez dłuższy czas, aż nadarzyła się okazja wyprzedaży sprzętu u znajomego i stałem się (szczęśliwym) posiadaczem zestawu DLS UP36i (UP6i + UP2.5i + UP1i) jak również głośnika niskotonowego DLS-W610

Dodatkowo doszły coaxy na tył (póki co odłączone i zapewne będą włączane tylko na prośbę pasażerów/do testó) w postaci DLS P225 Classic i cały komplet okablowania.

Ten moment zapoczątkował zarówno natychmiastową budowę jak i pisanie planów na przyszłość.

Zacząłem przeglądać forum i wspólnie z kolegą z klubu 206 (Kloch, jest też tu na forum) zaczęliśmy działać. Moja rola to w większości czytanie, podawanie narzędzi i proste prace typu przeciągnięcie kabli.

Na początek puściliśmy kable, zamontowaliśmy woofery, dogłuszyliśmy tylne boczki i przestrzeń nad wydechem.

Kloch robi 80% roboty.

Zrobione są też słupki (u jednego z forumowiczów, zapewne poznacie u kogo po efekcie końcowym ;) ), fotki poniżej.

 

W tej chwili w aucie jest:

 

radio: Kenwood KDC-W8531

 

głośniki:

 

przód:

woofery: DLS UP6i

mid: DLS UP2.5i

tweet: DLS UP1i

 

tył:

coaxy: DLS Performance 225

 

sub: DLS W610 (chwilowo poza autem, czeka na skrzynkę i piecyk)

 

piece:

 

przód: ZAPCO Z300S2VX

tył: QUADRAL A250x

 

okablowanie:

 

prąd: grube i czerwone ;)

sygnałówki: 2xDLS CA50 (jedne uszkodzone, nie wiem gdzie i jak, jeszcze będę sprawdzał) + 1x jakieś Hollywood (pozostałości po Dobrym Tonie i poprzednim zestawie)

głośnikowe: jakieś DLS (dostałem razem z głośnikami) + jakieś Monster Cable płaskie (też dostałem z głośnikami)

 

Plany na najbliższą przyszłość:

Na pierwszy ogień skrzynka i piec dla suba, potem zabudowa całości (dostosuję do skrzynki, którą zrobi jeden z forumowiczów, ten sam co słupki ;) ).

W międzyczasie chciałbym poprawić drzwi tj. dorobić (na wzór staneca) panele z aluminium i wygłuszyć lepszymi matami (tych nie potrafię do końca rozpoznać, a kiedy je robili nie miałem o tym pojęcia).

Dojdą też dystanse, bo w tej chwili woofery siedzą na oryginalnych plastikowych mocowaniach.

Dalej będzie zmiana radia + proc, a potem pomyślimy...

W sobotę dopiero odebrałem słupki, także póki co wszystko jest podłączone na łapu-capu, ale słychać potencjał.

W porównaniu do poprzedniego zestawu... nie ma porównania ;)

Być może w tym tygodniu emil pomoże mi z wstępnym strojeniem ;)

Kilka fotek sprzętu i montażu wrzucam poniżej, więcej dodam jak odzyskam aparat.

 

http://i.imgur.com/6AXDw.jpg

http://i.imgur.com/eutQF.jpg

http://i.imgur.com/kmuD5.jpg

http://i.imgur.com/trp3Y.jpg

http://i.imgur.com/KZ1K1.jpg

http://i.imgur.com/O0awP.jpg

http://i.imgur.com/gTVHq.jpg

http://i.imgur.com/CbHxv.jpg

http://i.imgur.com/NM5ZS.jpg

 

Zmiany będę opisywał na bieżąco, z góry dzięki za konstruktywną krytykę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 664
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Słupeczki mi się bardzo podobają :) ale za to nie wiem jak można pracować w rękawiczkach :P

 

Słupki wyszły naprawdę świetnie... Mimo "odpustowego" wyglądu maskownic, na żywo jest bardzo pozytywnie.

Założenie było takie, że kolorystycznie mają pasować do alcantary na boczkach, wyszło podobnie i naprawdę dobrze.

Materiał jest idealnie naciągnięty, nie ma mowy o marszczeniu się, czy o zbyt mocnym naciągnięciu. Z bliska robią wrażenie nawet na takim laiku jak ja. Spasowanie, materiał itp. wszystko tip top.

Na pewno zrobię więcej fotek słupkom po świętach.

To jedno zdjęcie jest zrobione przez Radka, w mega pośpiechu i za wiele nie widać.

 

Co do rękawiczek - tylko do niektórych zadań, a swoją drogą są b. cienkie (specjalne do takich zadań) i zaskakująco wygodne. Też byłem sceptycznie nastawiony, ale po założeniu sceptycyzm minął ;)

 

aha - na drzwiach widać łaty z innej maty, niestety jest kilka takich improwizorek wynikających z braku czasu/gotówki i tego, że rok temu robiłem auto bez pojęcia najmniejszego, a teraz zmieniałem sprzęt i trzeba było np. wyciągać zwrotki z wnętrza drzwi. Z czasem będzie tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bądz facet i upapraj łapy smarem a nie : )

 

to akurat nie moje łapy i chodziło o zabezpieczenie przed pocięciem (robota nie wymagała precyzji gołych rąk, a po co je ciąć, skoro można tego uniknąć? :P )

 

Tak jak mówiłem - moja robota ograniczyła się do przeciągnięcia kabli, podawania narzędzi etc. Wszystko robi kolega z 206club.net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, że można i tyle ile mogę przy samochodzie, staram się zrobić sam, ale... Brak czasu wygrywa.

W tygodniu tylko po pracy mogę dłubać i to sporadycznie, a weekend mam wolny co drugi (dokształcam się jeszcze ; ) )... Także zanim bym to zrobił jako-tako minęłyby miesiące, a ja bym nadal (miesiąc nie miałem radia w ogóle) śpiewał sam do siebie w korkach ;)

 

Pewnych rzeczy nie jestem w stanie przeskoczyć i tak jak słupków bym sam nie zrobił, tak i reszta wyglądałaby gorzej/trwała dużo dłużej ;)

 

Poza tym trzeba dać też komuś zarobić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać Radkową rękę jeśli chodzi o słupki :wink: - wglądają profi, zawsze na żywo dużo lepiej niż na zdjęciach.

 

"Na pierwszy ogień poszło wygłuszenie drzwi (Dobry Ton w Lublinie)" - czym oni to tłumili ? - czyżby dekarką ? bo tak podobnie to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm co do grania - nie mam zbytnio możliwości odniesienia do innych instalacji, ale jak na moje ucho jest nieźle. Lepiej niż się spodziewałem.

Brakuje mi czasówek i ustawienia sceny tam gdzie powinna być (mam wrażenie, że dźwięk dochodzi zewsząd, a jak na szybko słuchałem autka emila, to od razu potrafiłem wskazać gdzie jest środek sceny), brakuje też uderzenia z wooferów tzn. jest, ale nie takie jakie bym chciał ;)... Mam nadzieję, że po poprawieniu drzwi (aluminium+dystanse) będzie lepiej. Nie oczekuję walnięcia, bo od tego będzie sub, ale te uderzenia mogłyby być mocniejsze i bardziej precyzyjne/szybsze (sorry panowie, ale opisywanie dźwięku przychodzi mi z trudnością jeszcze ;) ).

 

Poza tymi mankamentami, moim zdaniem jest nieźle, ale przydałoby się fachowe ucho do strojenia (niedługo).

 

Co do spota - mam nadzieję, że w końcu uda mi się dojechać. Auta już można słuchać, także powinnienem być następnym razem.

 

Co do drzwi - to nie jest dekarka, jakaś mata z alu jak widać. Żółty kolor to pozostałości kleju, którym była przylepiona taka pianka delikatna (przez Dobry Ton)... Teraz zastąpi ją ta gąbka z ostatniej fotki, którą przykleję do boczków (zrobię to razem z panelami alu i dogłuszeniem innymi matami). Nie pamiętam co to za gąbka (akurat ją nie ja kupowałem), wiem że jest którejś z tych tańszych firm (najprawdopodobniej Sinuslive).

 

Co do czarnych łat wyglądających jak dekarka - to jakieś tanie maty (APP/BOLL?) którymi głuszyłem tylne boczki i miejsce pod kanapą. Zalepiliśmy dziury i ewentualne nieszczelności, które powstały przy wyjmowaniu zwrotek z El Comp 6.

 

Po świętach mój zestaw usłyszy Radek, w tym tygodniu emil. Być może któryś z nich lepiej odda jego granie :)

 

p.s: sorry za "co do", ale pisałem na raty z pracy i tak głupio wyszło, a poprawiać już mi się nie chce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyglada to na dekarke w dodatku chyba otwory montazowe sa klejone bez usztywnien...

 

 

to by tłumaczyło cenę za wygłuszenie, która była stosunkowo atrakcyjna i jakość tego wygłuszenia... Dla laika wyglądało to dobrze.

Robione było półtora roku temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łeee tam nie łam sie, skoro nie ma braków w miesie i kicku woofera to znak ze nie jest zle :)

 

Ja równiez , w omedze do dziś jezdze z dekarka wrzucona na poczatku zabawy, poki nie wymaga poprawek czy nie ma wiekszych problemow z szyba badz zamkami to nie zmieniam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łeee tam nie łam sie, skoro nie ma braków w miesie i kicku woofera to znak ze nie jest zle :)

 

właśnie woofery to jedyne z czego nie jestem zadowolony, jeśli chodzi o grę samych głośników - napisałem powyżej. Nie jest tak szybko, precyzyjnie i mocno jak bym chciał, a nie mam jakichś dużych oczekiwań. Muszę zacząć na spoty przyjeżdżać i posłuchać innego sprzętu.

 

Średnie i wysokie jak dla mnie naprawdę ok.

 

 

 

Generalnie z obsługi byłem zadowolony, nie wiem jak z fachowością prac, nie potrafię tego ocenić (wyglądało ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy jeszcze nie wiedziałem co i jak ;)

 

teraz chciałbym posłuchać jak to brzmi u Staneca i pójść w jego ślady z panelami alu na otwory + jakaś rozsądna mata :)

 

Radek mi mówił, że UP6 potrafią kopnąć jeśli zapewnić im odpowiednie warunki, będę kombinował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zwróciłem uwagi na to przy starych cięciach. Teraz mam 1,6kHz 12db/oct od góry i nie widzę różnicy w średnicy granej przez woofer.

Dopiero przy naprawdę bardzo dużych głośnościach (jak czasem potrzebuję się odstresować przy LP) psuje się ciut średnica, ale nie wiem czy to wzmacniacz nie zniekształca, gain ma na min, ale tu muszę jeszcze pobawić się nim, bo w tym momencie ściszam tweeter na radiu, muszę podnieść gain na wooferze, ale na to potrzebuję czasu, żeby posłuchać "dłuższą chwilkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...