Skocz do zawartości

DLS A5 czy A7


fotograf87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 252
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czym się martwisz? Przecież teraz już epoka wszystko-mających i g... grających multikombajnów z fabryki , więc chyba i szkoda tego typu konstrukcji...

 

Bez przesady, ostatnio akurat mamy odwrotne trendy np. Warner rozpoczyna sprzedaż muzyki w hi-res! | HD-Opinie.pl :)

 

Pytanie tylko, na ile przeniesie się to do naszych puszek czyt. co zrobią producenci radioodtwarzaczy samochodowych. Nie kumam tej rynkowej zmowy i tego, czemu najwyższe serie nie koncentrują się na odtwarzaniu muzyki z formatów bezstratnych... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówię o o formie (bo czy to będzie USB, czy nagrane flaki na dvd - co za różnica), ale o samej obsłudze... Które hajendowe jednostki obsługują flac, albo chociaż wav?

A przecież to żaden problem :)

 

SACD to inna sprawa i wcale się nie dziwię - znikoma popularność.

 

Wolałbym żeby płyty grzecznie leżały w domu na półce, niż mają jeździć ze mną samochodem i być ciągle używane... Wszystko mam zgrane do flac, ale nie ma jak sensownie tego obsłużyć (albo kosztuje krocie, a i tak zawsze coś nie tak jest - sterowanie, wyświetlacz etc.) w samochodzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to są jednostki hajendowe?

Bo ogólnie jest trochę jednostek które odtwarzają Wav :)

 

np. Alpiny z optykiem. 1din jak i stacje(choćby od 98xx po D800R). Nic nie obsługuje wav, o flacu to już nie ma co marzyć, a formaty znane od zeszłego wieku i bezproblemowe w obsłudze + obsługiwane przez każdego taniego chińczyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jezu, jak się chcesz pokłócić o słownictwo, to na onet zapraszam... Zamień w moich postach "hajendowe" na "najwyższe modele" i nie będzie problemu...

 

bo ja nic nie zauważyłem

 

to o niczym nie świadczy.

 

Są inne bardziej "hajendowe" firmy mające radia z optykiem usb sd, które czytają formaty vaw po w/w nośnikach

 

a konkretnie?

 

A co w tych Alpinkach jest hajendowego

 

a jednostki z zestawów F1 czytają wav/flac, czy F1 to wciąż nie "hajend"? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik szymon dnia 22 listopad 2012 - 12:39 napisał

bo ja nic nie zauważyłem

 

to o niczym nie świadczy.

 

Wyświetl postUżytkownik szymon dnia 22 listopad 2012 - 12:39 napisał

Są inne bardziej "hajendowe" firmy mające radia z optykiem usb sd, które czytają formaty vaw po w/w nośnikach

 

a konkretnie?

AVX 7000 dla przykładu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a konkretnie?

 

Po co wdajesz się głupią dyskusję, wszelkie info i tak będzie przefiltrowane, tak naprawdę istotne i przydatne informacje, nigdy nie widzą światła dziennego poza wąskim gronem ludzi.

Jest wiele fajnych konstrukcji, o których 95% ludzi z forum nie słyszało nawet nie mówiąc o posłuchaniu... Rodzi się tylko jedno pytanie? Co z tymi leżakami z półek?

Mam nadzieję ,że sobie sam odpowiesz , dlaczego nie uzyskasz nigdy rzetelnych informacji od ludzi typu Szymon. Mówią to co jest wygodne i wskazane aby puścić w eter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednostki z zestawów F1 czytają wav/flac, czy F1 to wciąż nie "hajend"? ;)

 

Jednostki czytają WAV jako strumien bitów , tyle , ze z płyty CD ( PCM ).

Nie mają natomiast interfesów do wprowadzenia takiego sygnalu z innych żródel czy nośników typu USB.

 

Po co wdajesz się głupią dyskusję, wszelkie info i tak będzie przefiltrowane, tak naprawdę istotne i przydatne informacje, nigdy nie widzą światła dziennego poza wąskim gronem ludzi.

Jest wiele fajnych konstrukcji, o których 95% ludzi z forum nie słyszało nawet nie mówiąc o posłuchaniu... Rodzi się tylko jedno pytanie? Co z tymi leżakami z półek?

Mam nadzieję ,że sobie sam odpowiesz , dlaczego nie uzyskasz nigdy rzetelnych informacji od ludzi typu Szymon. Mówią to co jest wygodne i wskazane aby puścić w eter.

No masz , a to co powyżej , czym jest ?

 

AVX 7000 dla przykładu

To tez wygląda na konkret gdyby było mało to Victor Company of Japan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele fajnych konstrukcji, o których 95% ludzi z forum nie słyszało nawet nie mówiąc o posłuchaniu... Rodzi się tylko jedno pytanie? Co z tymi leżakami z półek?

Mam nadzieję ,że sobie sam odpowiesz , dlaczego nie uzyskasz nigdy rzetelnych informacji od ludzi typu Szymon. Mówią to co jest wygodne i wskazane aby puścić w eter.

No teraz pojechałeś. Człowieku piszę mu konkretny model a TY mi takie coś piszesz? Powiedz co ty takiego rzetelnego mówisz ludziom? W którym momencie można się opierać na twojej wiedzy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostki czytają WAV jako strumien bitów , tyle , ze z płyty CD ( PCM ).

Nie mają natomiast interfesów do wprowadzenia takiego sygnalu z innych żródel czy nośników typu USB.

 

Myślę ,że akurat w przypadku tej linii, brak takich rozwiązań, nie stanowi.... Była tworzona dla purystów dźwięku, przy dość abstrakcyjnej cenie dla zwykłego zjadacza chleba w momencie wejścia na rynek, tak więc z założenia producent kierował się innymi priorytetami niż pełna "multimedialność".

Podobnie jak topowe produkty HA, niby proste, niby kołkiem ciosane, a kosztują krocie, jednak wszelkie dyskusje się kończą w momencie pierwszych akordów z tego typu sprzętu.

 

Co nie zmienia faktu ,że w produktach tego czy zeszłorocznych typu 800ka mogliby już dodać obsługę bezstratną tego typu plików, skoro przy cenie podzielonej na 4 udaje się to Kenwood'owi czy JVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ednostki czytają WAV jako strumien bitów , tyle , ze z płyty CD ( PCM ).

 

nie może być? serio? :) Tak poważnie - to jest przecież oczywiste, mówiłem o formatach bezstratnych, jako całości.

 

AVX 7000 dla przykładu

 

czyli mamy dwie ciekawostki - 1. Pioneer jest bardziej hajendowy od Alpine 2. Z przykładów, których miało być wiele, mamy jedną stację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu ,że w produktach tego czy zeszłorocznych typu 800ka mogliby już dodać obsługę bezstratną tego typu plików, skoro przy cenie podzielonej na 4 udaje się to Kenwood'owi czy JVC.

 

U Kenwooda czy JVC też nie zawsze i nie zawsze wygodnie :) Najlepiej jest w tanich chińczykach - obsługują wszystko i szybko jak trzeba...

 

Jeszcze pewnie napisać musze nr aukcji allegro i opisać stan techniczny. Może mój błąd, że wogole zacząłem ciagnąć ten temat....

 

o to nikt nie prosił, ale z wielu przykładów zrobiła nam się jedna stacja, w dodatku Pioneera (a miało być bardziej hajendowo od Alpine) czyt. poprzednia wypowiedź wciąż jest warta tyle co zeszłoroczny śnieg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie może być? serio? :) Tak poważnie - to jest przecież oczywiste, mówiłem o formatach bezstratnych, jako całości.

 

 

 

czyli mamy dwie ciekawostki - 1. Pioneer jest bardziej hajendowy od Alpine 2. Z przykładów, których miało być wiele, mamy jedną stację :)

Zero kreatywności w kopaniu po necie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz pojechałeś.

 

Nie będę się wdawał w dyskusję tego typu na forum. Będzie okazja się zobaczyć to Ci wyjaśnię co miałem na myśli. Sądzę ,że wtedy załapiesz sedno sprawy.

 

Człowieku piszę mu konkretny model a TY mi takie coś piszesz?

 

Napisałeś po moich słowach, więc nie mogłem tego wziąć pod uwagę.

 

Powiedz co ty takiego rzetelnego mówisz ludziom?

 

Własne spostrzeżenia, na podstawie tego co widziałem czy słyszałem i bez przynależności do jakiegokolwiek autorytetu. Co chyba trudno powiedzieć o Tobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POważnie , to jedynym znanym mi źródłem jest treść w zadanym pytaniu , a nie zamysł który temu być może towarzyszy .

 

cóż, taka już wada umysłów ścisłych - kiepsko z wyobraźnią :)

 

Po co takie posty w ogóle? Toż to zwykła złośliwość, nic ponad to i dobrze Pan o tym wie :)

 

Zero kreatywności w kopaniu po necie

 

to ja mam bronić czyichś tez? a to dobre :D To ja Panu piszę, że takich jednostek jest bardzo mało, a jak pan nie wierzy - proszę poszukać w necie :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...