Skocz do zawartości

DLS A5 czy A7


fotograf87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Kiedyś były ograniczenia mocowe wzmacniaczy w danej kategorii, później został zmieniony cały regulamin na nowy, który zakładał już inne kategorie bez względu na moc wzmacniaczy zainstalowanych w autach.

 

Pełnym zdaniem może być?

 

Na własnie na to zwracam uwagę , bo tutaj trudno doszukać się tego o co prosisz :)

Sponsorami są chyba nadal, a zapis o mocach został zdjęty... widocznie nie ja pierwszy wpadłem...

Nikt żadnego przepisu nie zmienił , nie wprowadzono żadnych poprawek do regulaminu przez cały czas jego obowiązywania.

Po upływie czasu w jakim obowiązywał , zmieniono go całości , stworzono inne kryteria podziału na klasy , wprowadzono nowa płytę itd.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 252
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po mojemu to teraz jest czepianie się szczegółów po fakcie, na pytanie dlaczego to zostało tak drastycznie zmienione trzeba by się i tak Kletta zapytać, my to sobie teraz tylko pogdybać możemy. A płyta to wchodziła co 2 lata, trzeba zarabiać.

EMMA to firma, która żyje z zawodów, a nie dobrowolna organizacja non-profit, tam każda zmiana jest dokładnie i marketingowo przemyślana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to teraz jest czepianie się szczegółów po fakcie,

Ale to Ty zacząłeś bawić się w archeologia , a teraz narzekasz

 

na pytanie dlaczego to zostało tak drastycznie zmienione trzeba by się i tak Kletta zapytać, my to sobie teraz tylko pogdybać możemy. A płyta to wchodziła co 2 lata, trzeba zarabiać.

EMMA to firma, która żyje z zawodów, a nie dobrowolna organizacja non-profit, tam każda zmiana jest dokładnie i marketingowo przemyślana.

 

Została zmieniona bo być może - tu sobie gdybam - ktoś wpadał na to , ze podzial ze względu na moc, w praktyce w stopniu bardzo niewielkim różnicuje systemy.

Podział ze względu na ilość dostępnych kanałów w istotny sposób wpływał na potencjalne możliwości systemów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X2000 mam, x2400 też, w poniedziałek postaram się podjechać do kolegi elektronika, on ma zasilacz labolatoryjny więc je sprawdzimy.

Udało się coś zdziałać ?

Wiesz może jakiego rodzaju moc jest podawana w danych technicznych wzmacniaczy Braxa , czy to moc deklarowana , dostępna zawsze i wszędzie, jaka ?

Tu fragment tej instrukcji

post-4151-0-16068800-1314640598_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urwanie głowy miałem w robocie i dopiero zlądowałem w domu, jutro ma być u mnie Maniolo to z nim pogadam, bo mnie to samego zaintrygowało, rozmawiałem też na ten temat z Pawłem, i jego dual mono miał podawane 140W dostępne już przy 12.2V i coś koło 192W przy 14.4, a producent deklaruje 100 przy 14,4, choć też podaje typową moc przy tym napięciu jako 150W. Wygląda to na to że każdy piec z racji ręcznej roboty i prawdopodobnie ręcznego dobierania elementów, wychodzi jak wychodzi, przeważnie lepiej jak deklaracja, co ma mu się na plus oczywiście (jako dla użytkownika).

 

Tak myślę że dokłądne pomiary i rzetelne będę mógł zrobić dopiero jak dojadę do Pawła, podepniemy clio, obciążenie, multimetry i sprawdzimy, chyba że to pilnie potrzebne dane, wtedy mogę piec wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak myślę że dokłądne pomiary i rzetelne będę mógł zrobić dopiero jak dojadę do Pawła, podepniemy clio, obciążenie, multimetry i sprawdzimy, chyba że to pilnie potrzebne dane, wtedy mogę piec wysłać.

 

To nie jest pilne .

Urwanie głowy miałem w robocie i dopiero zlądowałem w domu, jutro ma być u mnie Maniolo to z nim pogadam, bo mnie to samego zaintrygowało, rozmawiałem też na ten temat z Pawłem, i jego dual mono miał podawane 140W dostępne już przy 12.2V i coś koło 192W przy 14.4, a producent deklaruje 100 przy 14,4, choć też podaje typową moc przy tym napięciu jako 150W. Wygląda to na to że każdy piec z racji ręcznej roboty i prawdopodobnie ręcznego dobierania elementów, wychodzi jak wychodzi, przeważnie lepiej jak deklaracja, co ma mu się na plus oczywiście (jako dla użytkownika).

Chciałem jedynie dowiedzieć się, jakiego rodzaju moc podawana jest w ogólnodostępnej instrukcji tego modelu , bo nigdzie nie widzę warunków technicznych w jakich ta moc jest dostępna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co na szybko się dowiedziałem, jest to moc podawana przy 13.8V, przy takim napięciu robione sa pomiary, przy 12V moc jest niższa, o ile pamięć mnie i Łukasza nie myli, to chyba Bariera Dzwięku robiła pomiar X2000 i przy 12V i w mostku było to ok 600W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co na szybko się dowiedziałem, jest to moc podawana przy 13.8V, przy takim napięciu robione sa pomiary, przy 12V moc jest niższa, o ile pamięć mnie i Łukasza nie myli, to chyba Bariera Dzwięku robiła pomiar X2000 i przy 12V i w mostku było to ok 600W.

To wprawdzie niewiele , ale już coś .

Czyli w arkuszu zgłoszeniowym z tamtych lat trzeba było wpisać moc wg danych producenta, odpowiednio dla tego modelu 2x 190 W = 360 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem test x2400 w USA:

 

The X2400 is a four-channel amp with power ratings of 100 watts x 4 or 400 watts x 2 into 4 ohms, and 200 watts x 4 into 2-ohm loads.

Phase Response (4-ohm IHF Load, 20 Hz to 20 kHz, 1 kHz Ref.) : +8 degrees, -23 degrees

Signal-to-Noise Ratio (Below Rated Output, “A” weighted): -106.8 dB

Distortion at Rated Output @ 1 kHz: 0.01% @ 400 watts x 2

Output Power (resistive) minimum output 20 Hz to 20 kHz @ 1%THD+N, all channels driven into 4 ohms: 116 watts x 4 @ 14 volts, 115 watts x 4 @ 12.8 volts, 91 watts x 4 @ 10.5 volts

Output Power (resistive) minimum output 20 Hz to 20 kHz @ 1%THD+N, all channels driven into 2 ohms: 198 watts x 4 @ 14 volts, 188 watts x 4 @ 12.8 volts, 135 watts x4 @ 10.5 volts

Output Power (4-ohm IHF Reactive Load @ 60 Hz to 1% THD+N): 500 watts

Crosstalk (Referenced to Rated Output, 20 Hz to 20 kHz): -56.5 dB

Damping Factor @ 100 Hz, 2 Ohms: 218

Voltage for Rated Output: 344mV to 6.3 volts

Idle Current Draw: 3 amps

Current Draw @ 1/3 Maximum Power: 73 amps @ 166 watts x 2

Efficiency @ 1/3 Maximum Power : 32%

Power-Up Noise: 9.6 dB SPL

Power-Down Noise: 18.8 dB SPL

 

Patrząc na ten test, realne jest 100W w 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w arkuszu zgłoszeniowym z tamtych lat trzeba było wpisać moc wg danych producenta, odpowiednio dla tego modelu 2x 190 W = 360 W.

 

380 akurat ale to mało istotne, i zgadzam się nalezało wpisać 380W, choć tak na prawdę mogło być mniej/= 380

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być 380 :]

Nikt nie jest doskonały :wink:

 

380 akurat ale to mało istotne, i zgadzam się nalezało wpisać 380W, choć tak na prawdę mogło być mniej/= 380

 

Czyli przez brak stosownego zapisu w instrukcji , ten producent stawiał w kłopotliwej sytuacji swoich klientów w wypadku gdy zdecydowali się uczestniczyć w zawodach z limitem mocy w kategorii.

 

Output Power (resistive) minimum output 20 Hz to 20 kHz @ 1%THD+N, all channels driven into 4 ohms: 116 watts x 4 @ 14 volts, 115 watts x 4 @ 12.8 volts, 91 watts x 4 @ 10.5 volts

Output Power (resistive) minimum output 20 Hz to 20 kHz @ 1%THD+N, all channels driven into 2 ohms: 198 watts x 4 @ 14 volts, 188 watts x 4 @ 12.8 volts, 135 watts x4 @ 10.5 volts

Takie wyniki testu stoją w ostrej sprzeczności ze średnimi wartościami uzyskiwanymi w innych modelach/ innych testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy różnicy kilku W na minus - to mały problem, gorzej mieli właśnie oni jak startowali z właścicielami Genesisów, gdzie tam moc katalogowa a obligatoryjna to czasem +40% i jak tu walczyć uczciwie.

 

Takie wyniki testu stoją w ostrej sprzeczności ze średnimi wartościami uzyskiwanymi w innych modelach/ innych testach.

 

To jeden test jaki znalazłem, trzeba by było porównać inne testy, cały czas szukam ale większość stron już wygasła

 

choć wydaje mi się że nastąpił błąd w zapisie THD, raczej 0,1 a nie 1, amerykanie mają problem z tym 0 na początku, pamiętam jak długo musiałem koledze tłumaczyć że będąc w Polsce wykręca się 0 na początku zanim się chce na komórkę zadzwonić, u nich jest prosto 555... jak na każdym hamerykańskim filmie, każdy ma numer zaczynający się od fajf fajf fajf... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy różnicy kilku W na minus - to mały problem, gorzej mieli właśnie oni jak startowali z właścicielami Genesisów, gdzie tam moc katalogowa a obligatoryjna to czasem +40% i jak tu walczyć uczciwie.

 

Do tego jeszcze dojdziemy , ale nawet wg danych które sam podałeś wynika , ze i Braxy mogły legitymować się mocą wyższą przy 12V z kawałkiem od deklarowanych, pomimo iż moce deklarowane były ustalane dla 13,8 V jak pisałeś .

To oczywiście zależy od indywidualnego projektu wzmacniacza, na tym etapie nie jest potwierdzone/wykluczone , ale tak wskazują dane w tym teście

 

To jeden test jaki znalazłem

Ja znalazłem tez inne , w tym na stronach Braxa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie dojechał, dopiero w przyszłym tygodniu będzie jechał w moje rejony. Pamiętam o tym, tak że jak się coś tylko dowiem, nie omieszkam zamieścić tutaj stosowne informacje.

 

Szkoda , bo miałem nadzieję na coś interesującego.

 

Skoro nie ma żadnych wieści , to można dalej technicznie zgłębiać zagadnienie .

Na stronach Braxa odnajdziesz dość osobliwy test w którym autor wprawdzie dokonuje pomiarów , lecz cześć wyników zawartych w stopce pochodzi z deklaracji producenta :)

Okazuje się , ze aby osiągnąć moc wykazaną w specyfikacji wzmacniacza , napięcie zasilające

musiało wynosić 14,4V, moc zmierzona dla wybranej częstotliwości 1 kHz i przy poziomie zniekształceń 1%. Tego rodzaju parametry trudno uznać za użytkowy zakres , ale dzisiaj nie o tym mowa.

Ten "test" natomiast, wyraźnie wskazuje zależności jakie zachodzą pomiędzy max 14,4V ( u większości 13,8V ) i min 12 V napięcia zasilania.

Dla średniego obciążenia w jakim może pracować dany wzmacniacz , różnice mogą wynosić 25 do 30 % i to dla jednostki referencyjnej , gdzie wzmacniacze Braxa słyną z wzorcowej wręcz stabilności.

Jeżeli taki wynik osiągają tak wzorcowe konstrukcje , to dla bardzo dobrych projektów , gdzie stabilność nie musi być priorytetem , różnice procentowe mogą być większe.

To obrazuje na ile mogą zmieniać się moce wyjściowe wzmacniacza , jedynie na skutek zmiany napięcia zasilania.

Są to jak najbardziej normalne reakcje wzmacniacza wysokiej klasy, które można/lub nie, zamieścić w

instrukcji dołączonej do sprzętu .

Pytanie tylko czy każdy chce/chciał o tym lojalnie informować ?

To jest to , co nazywam "starą szkołą ".

 

Certyfikatu DLSa też raczej nie zamieścisz , bo w tamtych czasach w użytku zawodniczym znajdowały się głównie wzmacniacze serii A ( później RA), a one nigdy indywidualnego certyfikatu nie posiadały :wink2:

 

O innych aspektach w następnym odcinku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma żadnych wieści , to można dalej technicznie zgłębiać zagadnienie .

 

W sumie to się cieszę że wywołałem taką "burzę", przynajmniej będzie się można dowiedzieć wielu interesujących oraz pewnych i sprawdzonych rzeczy, których normalnie nikt nie porusza, dodatkowo od osoby co ma o tym pojęcie a nie od elektrodowego znawcy któy pisze coś co doczytał między wierszami w innych wypowiedziach.

 

Wracając do certyfikatów Gienka, zastanawiam się skąd ja go miałem, jak i CASKP, nie sądze że były wystawione tylko po to aby "złowić" klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W sumie to się cieszę że wywołałem taką "burzę", przynajmniej będzie się można dowiedzieć wielu interesujących oraz pewnych i sprawdzonych rzeczy, których normalnie nikt nie porusza, dodatkowo od osoby co ma o tym pojęcie a nie od elektrodowego znawcy któy pisze coś co doczytał między wierszami w innych wypowiedziach.

 

Tylko dyskusję można wzbudzać stawiając pytania a nie oskarżenia, a to moim zdaniem dość istotna różnica .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko dyskusję można wzbudzać stawiając pytania a nie oskarżenia, a to moim zdaniem dość istotna różnica .

spokojnie :) było mineło , teraz skupmy się na sprzęcie :)

żeby nie offtopować , kiedyś szukając wzmaków natknełem się na AA 100HC i z tego co pamiętam producent podawał 2x50W , a we wszystkich testach wyskakiwało na mierniku przy 13.8 lub 14.4 (już dobrze nie pamiętam) 2x150W :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko dyskusję można wzbudzać stawiając pytania a nie oskarżenia, a to moim zdaniem dość istotna różnica .

 

Było wiele dyskusji na różnych forach, ale raczej nigdzie nie trafiały konkrety, a oskarżenia o ile tak można to nazwać, były poparte danymi technicznymi a nie wyssane z palca, zanim też to poruszyłem przedyskutowałem temat z Pawłem, jego piec miał podobny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...