Skocz do zawartości

DLS A5 czy A7


fotograf87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, dostają stałe 14.4V,po spadku do 14.2V sterownik akumulatora sam je wyłącza (na aku jest wtedy 10.8V) a nie przyszło mi do głowy to mierzyć aby sobie lub innym coś udowadniać. Na pewno inna moc jest na 12V a inna na 14V.

Jak znajdę mam gdzieś jeden certyfikat od stereo 60 z solary, a tam miałem podane i przy 12.2V jak i 14.4 (tak gienek podawał), jednak nawet przy 12V było to nie 30W a coś koło 38W, czyli ponad 20% więcej jak powinno być teoretycznie przy 14.4V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 252
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wiem, dostają stałe 14.4V,po spadku do 14.2V sterownik akumulatora sam je wyłącza (na aku jest wtedy 10.8V) a nie przyszło mi do głowy to mierzyć aby sobie lub innym coś udowadniać. Na pewno inna moc jest na 12V a inna na 14V.

Jak znajdę mam gdzieś jeden certyfikat od stereo 60 z solary, a tam miałem podane i przy 12.2V jak i 14.4 (tak gienek podawał), jednak nawet przy 12V było to nie 30W a coś koło 38W, czyli ponad 20% więcej jak powinno być teoretycznie przy 14.4V

Zatem zacznij pisać o rzeczach o których masz pojęcie .

Bierzesz się za oskarżanie koncernów , a nie wiesz nawet jak działa wzmacniacz , ani jaki był regulamin w danym czasie . Ręce opadają :dobani:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem zacznij pisać o rzeczach o których masz pojęcie .

Bierzesz się za oskarżanie koncernów , a nie wiesz nawet jak działa wzmacniacz , ani jaki był regulamin w danym czasie . Ręce opadają :dobani:

 

Rewelacja... to że nie wiem dokładnie jaką moc mają moje piece w wybranych napięciach, nie oznacza że nie mam ogólnej wiedzy jak działa wzmacniacz, nie będę tylko wnikał jakie on ma ukryte pułapku, jakie było przesłanie przy jego budowie, oraz czy bezpośredni wpływ na jego brzmienie miał okres żony montera w dniu jego składania. Nie będę się tu na temat działania rozpisywał, ci co wiedzą nic nowego się nie dowiedzą, a reszta ma google.

 

Jest takie powiedzenie; punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, wtedy było to wygodne, teraz niekoniecznie.

 

Jeśli to aż tak istotne, moje nowe piece są w fazie testów, poproszę aby sprawdzili dokładnie ile mają przy 12V, 13.8V i 14.4V, będę znał dokładnie przyrost mocy względem skoku napięcia, w warunkach labolatorjnych, w aucie nie mam sieczki, więc dużych różnic być nie powinno, ale nie wiem czy to cokolwiek zmieni odnośnie przykładu na moim starym stereo 60, którego już nie mam, jak i MA, SA i Q200x

 

A odnośnie regulaminu EMMA w danym czasie, z tego co pamiętam mówił on o mocy wzmacniacza bez podpiętego źródła zasilania, czyli przy obligatoryjnych 12V, a jeśli tego producent jasno nie określa, brało się jego moc znamionową z katalogu, czyli w przypadku stereo 60, 2x30W = 60W, mój w tym napięciu miał 76W, ale nie będę w kólko powtarzał tego co powiedziałem wcześniej.

 

Znalazłem zapis w wersji oryginalnej:

 

"Power rating of individual amplifiers will be based on manufacturer's documented power specifications as measured in watts per channel at an input voltage of +12 VDC, and an output load impedance of 4 Ohms."

 

 

 

... jeszcze jedno, w nocy smacznie spałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest takie powiedzenie; punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, wtedy było to wygodne, teraz niekoniecznie.

 

A odnośnie regulaminu EMMA w danym czasie, z tego co pamiętam mówił on o mocy wzmacniacza bez podpiętego źródła zasilania, czyli przy obligatoryjnych 12V, a jeśli tego producent jasno nie określa, brało się jego moc znamionową z katalogu, czyli w przypadku stereo 60, 2x30W = 60W, mój w tym napięciu miał 76W, ale nie będę w kólko powtarzał tego co powiedziałem wcześniej.

 

 

 

Zanim wytropisz kolejna minę i odkryjesz kolejny spisek , napisz proszę jaką moc osiąga w danych warunkach pomiarowych ( porównywalność osiąganych wartości ) wzmacniacz BRAX X 1400 dla 13,8 V .

Jaka osiąga realną moc wyjściowa przy zasilaniu 12 V ( lub 12,2 ) skoro producent deklaruje , ze każdy wyprodukowany egzemplarz legitymuje się deklarowaną mocą 50 W w każdym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz proszę jaką moc osiąga w danych warunkach pomiarowych ( porównywalność osiąganych wartości ) wzmacniacz BRAX X 1400 dla 13,8 V .

Jaka osiąga realną moc wyjściowa przy zasilaniu 12 V ( lub 12,2 ) skoro producent deklaruje , ze każdy wyprodukowany egzemplarz legitymuje się deklarowaną mocą 50 W w każdym kanale.

 

Nie mam dostępu do X1400, ale zrobię to już nawet z własnej ciekawości z X4m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dostępu do X1400, ale zrobię to już nawet z własnej ciekawości z X4m

Gdybym miał dostęp , to bym o to nie prosił , ale jezeli chcemy coś do siebie porównać w danych realiach , to musimy tez brać pod uwagę modele które w tamtych czasach były użytkowane. Brax X 1400 i X2000.

Na dziś skup się jedynie nad tym , jak można osiągnąć to , aby każdy wyprodukowany egzemplarz był w stanie oddać deklarowaną moc a jednocześnie w żadnym egzemplarzu jej nie przekroczył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy wyprodukowany egzemplarz był w stanie oddać deklarowaną moc a jednocześnie w żadnym egzemplarzu jej nie przekroczył :)

 

a dlaczego ma jej nie przekraczać? może przekraczać ale niech o tym każdy będzie poinformowany i w tamtych czasach zakwalifikowany, dlatego też każdy piec po za deklarowaną mocą na kartonie, miał osobny certyfikat, którego nikt nie pokazywał bo nie musiał, a skoro nie musial bo tego nie wymagał regulamin, to używając tego typu piecy miał większe szanse jak konkurencja. X2000 mam, x2400 też, w poniedziałek postaram się podjechać do kolegi elektronika, on ma zasilacz labolatoryjny więc je sprawdzimy.

 

Coś mi się wydaje że idziemy z jednego kąta w drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego ma jej nie przekraczać? może przekraczać ale niech o tym każdy będzie poinformowany i w tamtych czasach zakwalifikowany, dlatego też każdy piec po za deklarowaną mocą na kartonie, miał osobny certyfikat, którego nikt nie pokazywał bo nie musiał, a skoro nie musial bo tego nie wymagał regulamin, to używając tego typu piecy miał większe szanse jak konkurencja. X2000 mam, x2400 też, w poniedziałek postaram się podjechać do kolegi elektronika, on ma zasilacz labolatoryjny więc je sprawdzimy.

 

Coś mi się wydaje że idziemy z jednego kąta w drugi.

Nie, każdy startujący miał ten sam wybór :)

Teraz zrób skan indywidualnego certyfikatu DLSa i go przedstaw :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś mi się wydaje że idziemy z jednego kąta w drugi.

 

Coś mi się zdaje , ze musiały istnieć jakieś poważne przesłanki do tego aby tego rodzaju zapisu nie oprotestował Brax czy inny producent, skoro cokolwiek w tamtych zapisach lub stosowanej praktyce mogło wzbudzać wątpliwości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brax w tamtych latach nie był aż tak popularny jak może teraz, do tego cena x2 robiła swoje, bardziej Helix jak już, bo cenowo był bardziej zbliżony.

 

a praktyka, jak robili to wszyscy to na cholere regulamin z wytycznymi, tylko po to żeby był? wtedy jako świeżak mnie zablokowało, gdyż chciałem uczciwie to podliczyć, nawet później uczciwie powiedziałem o dorobieniu optyki, co automatycznie wywaliło mnie do profi, nie mając żadnego doświadczenia zawodniczego, a wystarczyło tylko inaczej o tym opowiedzieć, optyk był wtedy modny, montował go każdy liczący się producent, teraz patrze na to z uśmiechem, bo to kropla w morzu innych przekrętów które na codzień ostatnio się ogląda (nie w CA)

 

Nie wiem ale dyskusja tutaj miała być o czymś innym, gdzie moder? :offtopic: :offtopic: :ban?: :ban?:

 

Załóżcie sobie temat swój w dziale przy piwie U CIOCI NA IMIENINACH i tam sobie gadajcie :)

 

Na 3 stronie, jak temat ruszył z impetem, była prośba do admina o przeniesienie, nie zareagował (może urlop) więc się na nas nie spinaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie moder?

 

Pilnie czyta i uczy się czytając też pomiędzy wierszami , Tobie też radzę zamiast ładować milion emotikonów ! Od dawna nie było tak pouczającego tematu , no może poza kilkoma najazdami prywatnymi , no ale gdzie drwa rąbią ...

 

PS: temat się podzieli potem i tyle , a o ile mnie wzrok nie myli to Ty nie nie jesteś zakładającym , a się rzucasz o OT .

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brax w tamtych latach nie był aż tak popularny jak może teraz, do tego cena x2 robiła swoje, bardziej Helix jak już, bo cenowo był bardziej zbliżony.

 

a praktyka, jak robili to wszyscy to na cholere regulamin z wytycznymi, tylko po to żeby był? wtedy jako świeżak mnie zablokowało, gdyż chciałem uczciwie to podliczyć, nawet później uczciwie powiedziałem o dorobieniu optyki, co automatycznie wywaliło mnie do profi, nie mając żadnego doświadczenia zawodniczego, a wystarczyło tylko inaczej o tym opowiedzieć, optyk był wtedy modny, montował go każdy liczący się producent, teraz patrze na to z uśmiechem, bo to kropla w morzu innych przekrętów które na codzień ostatnio się ogląda (nie w CA)

 

Nie , nie , miałem zupełnie innego rodzaju reakcje na myśli .

W tamtych czasach ( tu polegam jedynie intuicji i zawodnej pamięci ) takie firmy jak DLS , Alpine Brax i wiele innych byli sponsorami głównymi EMMA. Nie łudźmy się specjalnie , żaden z nich nie zgodziłby się na zapisy które stawiają w uprzywilejowanej pozycji wyroby/produkty obojętnie której za stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sponsorami są chyba nadal, a zapis o mocach został zdjęty... widocznie nie ja pierwszy wpadłem na ten "przekręt" może jakiś inny zawodnik który miał na pokładzie mniej rekomendowane piece.

 

Zapis nigdy nie został zdjęty czy zanegowany, zmieniono cały regulamin i stworzono inne kryteria podziału na kategorie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwał jak zwał, po tej zmianie nie ma już problemu z mocami.

 

o ile mnie pamięć nie myli, to pewna organizacja DB-dragowa też ma wprowadzone 2 kategorie mocowe, do 1000W i 2000W, ale żeby tam nie było niejasnosci co do wzmacniaczy, przed samym startem jest mierzona ich moc - i to jest uczciwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwał jak zwał , tylko pisz jak było / jest.

 

Kiedyś były ograniczenia mocowe wzmacniaczy w danej kategorii, później został zmieniony cały regulamin na nowy, który zakładał już inne kategorie bez względu na moc wzmacniaczy zainstalowanych w autach.

 

Pełnym zdaniem może być?

 

Dlaczego inni producenci nie ingerowali ?

 

 

 

Regulamin? - trzeba by się zapytać Kletta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...