Skocz do zawartości

DLS A5 czy A7


fotograf87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wytłumacz co to jest hi-end?? Bardzo jestem ciekawy Twojej wypowiedzi w tym temacie. I proszę podaj mi konkretna markę model wzmacniacza hi-endowego i uzasanij............ Czekam z niecierpliwością na odpowiedż

 

widze ze tak delikatnie zalatuje tutaj złośliwością...... no jakież to normalne przeciez .......:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 252
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyli wytłumacz co to jest hi-end??

 

Są dwie odpowiedzi :

1) Moja prywatna .... sprzęt który planuje sobie kupić. Teoretycznie mógłbym dodać, że to również taki sprzęt który miałem w aucie wcześniej i po kilku zmianach wróciłem do niego ze względu na dźwięk. W większości przypadków stety albo nie po zakupie przestaje być dla mnie endem.

 

2) Ogólna .... Jest to sprzęt wykonany bezkompromisowo. W CA jedynym dopuszczalnym kompromisem jest wymiar i waga (musi się zmieścić w aucie). Stosowanie najlepszych elementów i łączenie ich w najdoskonalszy znany sposób połączone.

Są firmy które produkują wzmacniacze w których S/N wynosi powyżej 120 dB , zniekształcenia harmoniczne w okolicach 0,01 % i nie da się praktyczne oscyloskopem sprawdzić w sekcji audio na jakiej częstotliwości pracuje przetwornica.

 

PS

High można osiągnąć ...... End nie gdyż ..... zawsze może być lepiej. :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, lepiej tego ująć już chyba nie można.

 

Widzę że kolega Becker lekko się spiął na opinię o DLS A7 bo konkretnie ten opisywałem, jak napisałem powyżej i zdania nie zmienie.

Dla każdego wyznacznik hi-endu jest inny, dla jednych DLS, dla innych STEG MSK, a dla jeszcze innych Audison Thesis HV Venti, sam rozmawiałem z właścicielem 4 piecy Genesisa, gdzie modyfikacje ich kosztowały więcej niż jedno luksusowe auto a on sam mówił że to jeszcze nie to.

Tak więc dla każdego będie inny poziom, dzięki temu mamy zróżnicowanie w ofertach CA, inaczej każdy miałby ten sam piec, radio i głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, lepiej tego ująć już chyba nie można.

 

Widzę że kolega Becker lekko się spiął na opinię o DLS A7 bo konkretnie ten opisywałem, jak napisałem powyżej i zdania nie zmienie.

Dla każdego wyznacznik hi-endu jest inny, dla jednych DLS, dla innych STEG MSK, a dla jeszcze innych Audison Thesis HV Venti, sam rozmawiałem z właścicielem 4 piecy Genesisa, gdzie modyfikacje ich kosztowały więcej niż jedno luksusowe auto a on sam mówił że to jeszcze nie to.

 

Jakoś dziwnie brzmią te tłumaczenia , skoro wg tego rodzaju kryteriów jesteś w skłonny kwalifikować Helixa do klasy Hi -end :D

Auto klasy luksusowej nie jest nim na prośbę właściciela i właściciel nie wyznacza jego klasy.

Aby zostać zakwalifikowanym do tej klasy ( np Mercedes S)trzeba spełniać określone ostre kryteria, a nie indywidualne wyobrażenia użytkownika .

 

Tak więc dla każdego będie inny poziom, dzięki temu mamy zróżnicowanie w ofertach CA, inaczej każdy miałby ten sam piec, radio i głośniki.

 

To jedynie powoduje , ze mamy wysyp Hi -endowych wzmacniaczy , głośników czy jednostek kosztujących 299 Zł w znanym portalu aukcyjnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znów widzę się zaczyna, jak nie jeden to drugi.

 

TAK, uważam że i helix może należec do HI-endu,tak samo jak sony M1 i M3, i inne stare wynalazki.

 

A wysyp hiendowych produktów za 299zł to chwyt marketingowy sprzedawcy, tak samo jak czary mary w dłubnięciu starych klamotów bo nowe nie mogą grać.... skończmy tą jałową dyskusję bo tak ta jak i inne do niczego nie zaprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znów widzę się zaczyna, jak nie jeden to drugi.

 

TAK, uważam że i helix może należec do HI-endu,tak samo jak sony M1 i M3, i inne stare wynalazki.

 

A wysyp hiendowych produktów za 299zł to chwyt marketingowy sprzedawcy, tak samo jak czary mary w dłubnięciu starych klamotów bo nowe nie mogą grać.... skończmy tą jałową dyskusję bo tak ta jak i inne do niczego nie zaprowadzi.

To lubię , wrzucanie adwersarzy do tego samego worka, bo pozwolili sobie miec odmienne zdanie :).

Ja nie pytam gdzie TY możesz sobie kwalifikować te firmę , tylko czy wg obiektywnych kryteriów może/powinna się tam znaleźć , skoro stawiasz tam tamę dla DLSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wytwarza produkty wysokiej klasy, to owszem i tak, napewno nie z produktami niskiej jakości wytwarzanymi masowo w chinach.

 

Tak samo seria Ultimate DLS (choć producent zrezygnował z dopisku hi-end przy swoich produktach) jak i Helix seria A

 

edit: widzę szybką edycję posta, ja nigdzie tamy dla dls nie postawiłem, wręcz napisałem że to wstęp do hi-endu, a nie jego koniec, i tyczyło się to a7-ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wytwarza produkty wysokiej klasy, to owszem i tak, napewno nie z produktami niskiej jakości wytwarzanymi masowo w chinach.

 

Tak samo seria Ultimate DLS (choć producent zrezygnował z dopisku hi-end przy swoich produktach) jak i Helix seria A

Pierwsza jaskółka :wink2: .....

A które wzmacniacze nosiły taką adnotacje , bo jakoś nie znalazłem takiej sygnatury , a mam kilka pudełek :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dopisek hi-end do tych produktów dopisali sami użytkownicy (pewnie jak ci na allegro), widać producent nie miał nawet w głowie takich aspiracji.

 

Po dopisaniu "hiend i dls" wyskakują tylko opinie na forach, nic na stronach producenta. Czyli stąd wniosek że i ja mogłem tego sformułowania użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dopisek hi-end do tych produktów dopisali sami użytkownicy (pewnie jak ci na allegro), widać producent nie miał nawet w głowie takich aspiracji.

 

Po dopisaniu "hiend i dls" wyskakują tylko opinie na forach, nic na stronach producenta. Czyli stąd wniosek że i ja mogłem tego sformułowania użyć.

Czyli kolejna buba :wink:

Producent od zawsze podchodził ze sporym dystansem do swoim produktów i podawanych cech.

Wszystkie parametry są w pełni rzetelne , podawane moce są średnio o 30 do 40 % wyższe od deklarowanych , to samo dotyczy DF który jest średnio 3 do pięciu razy wyższy od deklarowanego, co jest możliwe jedynie w powiązaniu z bardzo dobrą konstrukcją obliczoną z dużym zapasem wobec realnych oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak juz klepiemy nie na temat ;)

To maja jeden albo nie jeden kabelek do hajendowych instalacji, a mianowicie HQS 6m, co bym nie byl goloslowny:

 

OFC loudpeaker cable, twisted and screened in 2x2,5 mm2 / AWG13. PP insulated conductors. It is constructed with a short pitch twisting for low inductance and low radiation as well as high tolerance to frequent bending and vibrations before bending fatique. The screen makes the HQS cable immune to electromagnetic interference, i.e. makes it noise free. The HQS is especially designed for Hi-End Car Audio. Resistance 6,8 ohm/km. Inductance 0,35 uH/m. Packing with 6 meters /19,7ft for Car Audio installations. Can be used in Home Audio applications as well. Constructed an produced in Sweden. (opis ze strony www.dls.se)

 

Idac tropem, ze hiendu nie ma do czego jest ten kabel? Jak juz sie tak czepiamy tego okreslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi jak jestes taki obstukany to powiedz mi gdzie robione s@ zwrotki do Ultimate i Scandynawia ?

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

Idac tropem, ze hiendu nie ma do czego jest ten kabel? Jak juz sie tak czepiamy tego okreslenia.

Hmm, myślę, że dla tych, którzy są przed stadium słyszenia różnicy w kablach zasilających.

O, a może ktoś stworzył high-endowy alternator? :O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest odpowiedz na moje pytanie , po 2 najlepszy tweeter dla DLS a robil Morel a wiesz jak firma robi wzmacniacze sygnowane logo DLS ? Prosze wnies cos konstruktywnego ale najpierw odpowiedz gdzie s@ robione zwrotnice.

A po 3?

Myślę, że mógłbyś się jeszcze wiele, wiele, wiele nauczyć od użytkownika do którego pijesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest odpowiedz na moje pytanie , po 2 najlepszy tweeter dla DLS a robil Morel a wiesz jak firma robi wzmacniacze sygnowane logo DLS ? Prosze wnies cos konstruktywnego ale najpierw odpowiedz gdzie s@ robione zwrotnice.

Co ma piernik do .....

Załóż sobie , ze w Polsce, nawet gdym składał je sobie/ Wam / innym w komórce za domem , to nijak nie widzę powiązania z tym jak gra wzmacniacz DLSa serii Ultimate lub dowolnej innej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinsemillaa z uwagi na duza wiedze forumowego Kolegi lepiej nie zadawac pytan? Bo nie wypada czy z jakiegos innego powodu?

Z tego puntu widzenia proszę jedynie o chwile refleksji , zanim płonny umysł skieruje palec w klawisz klawiatury :D

 

Sensymila to nie do Ciebie tylko do Pana Juzka :)

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...