Skocz do zawartości

Zmiana Audio w BMW E61


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Jako nowy użytkownik ( czytam od dawna) forum chciałbym zasięgnąć Waszej rady jak i skorzystać z doświadczenia w nagłośnieniu samochodu BMW e61.

Samochód to kombi popularnej wersji BMW 5. Auto fabrycznie wyposażone w system Logic7 ( który nie pieści moich uszu). Zaznaczę że nie jestem Audiofilem - ale słuch mam chyba niezły i lubię umilać sobie podróż muzyką z dobrego Audio( podróże coraz dłuższe z uwagi na fatalny stan dróg;-)).

 

Na czym mi zależy:

Chwiałbym zostawić fabryczne radio, jak również wzmacniacz/procesor dźwięku który jest w standardzie w samochodzie. W tej chwili wszystko jest sterowane i drivem z konsoli samochodu - i tak ma być ;-) Ewentualnie mógłbym dołożyć jeszcze jakiś wzmacniacz jeśli zajdzie taka potrzeba.

 

Pozostaje więc chyba tylko zmiana fabrycznych głośników i wygłuszenie drzwi i miejsca pod fotelami przednimi, gdzie znajdują się głośniki basowe. Znalazłem zestaw który jest dedykowany do tego samochodu i pasuje dokładnie w miejsca fabryczne : Audio system x-ion 200 bmw ( regularna cena 1599 zł za 3 drozny zestaw)- ciekaw jestem waszej opinii na jego temat.

Jeśli ktoś z Was przerabiał już temat zmiany audio w tym samochodzie - chętnie skorzystam z Waszych doświadczeń i wrażeń.

Słucham muzyki klubowej i POP, lubię dobry ale dość szybki bas. Doceniam walory gdy słychać scenę w samochodzie.

Szukam też dobrego, rzetelnego montera z Łodzi lub okolic.

Czekam na Wasze sugestie ew.propozycje co i gdzie mogę zakupić( to gdy już wymyślimy co zamontujemy w samochodzie;-)).

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem te głosniki w e60 i powiem ze to zadna rewelacja,za ta kase,badz troche wiecej masz fajny zestaw odseperowany + tłumienie+przeróbka drzwi i to bedzie o niebo lepiej grało.

 

pzdr

 

Też słyszałem kilka utworów na tym zestawie. Żeby się wypowiedzieć musiałbym troszkę dużej posłuchać- a nie ukrywam brak mi osłuchania na porządnych zestawach. Wspomniany Audio System- niby wszystko było ok, zdecydowanie większa dynamika niż na moim Logic7, ale rzucony na kolana nie zostałem- a chciałbym.

Dlatego jestem tutaj na forum, poradzić się ludzi którzy niejedno już w życiu słyszeli.

Dziękuje za post w sprawie i zapraszam do dyskusji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw odseparowany na przód 165mm 2way lub 3way. Do tego subik zbudowany na 2x8'' lub jedna 10''. Wzmacniacze, procesor po optyku z seryjnego radyjka. Jeśli to wszystko będzie przemyślane i dobrze wykonane to wtedy coś takiego potrafi rzucić na kolana. Tanio to nie będzie nie ma co się czarować, ale za to będzie efekt, myślę że dość miły.

 

Nie ma rady trzeba dostosować drzwi na woofer 16cm wywalić to coś co jest pod siedzeniem i zbudować normalny system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gliwickiej wiośnie była pewna E91 w której drzwi zostały nietknięte, a woofery pod fotelem nadal grały i dawało to radę ;)

 

 

 

Obawiam się, że największym ograniczeniem w tym systemie jest właśnie wzmacniacz.

Bawię się w domu aktualnie tweeterami z Logic7, ale z F10, to praktycznie to samo, numery inne bo obudowa i przewód z wtyczką inny, i nie są złe te tweetery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gliwickiej wiośnie była pewna E91 w której drzwi zostały nietknięte, a woofery pod fotelem nadal grały i dawało to radę ;)

 

 

 

Obawiam się, że największym ograniczeniem w tym systemie jest właśnie wzmacniacz.

Bawię się w domu aktualnie tweeterami z Logic7, ale z F10, to praktycznie to samo, numery inne bo obudowa i przewód z wtyczką inny, i nie są złe te tweetery

 

Budowa boczku drzwi , który mam w samochodzie ( wersja przed liftem 2005 rok ) wymusza zastosowanie 10 cm średniaka w drzwiach - przy próbie powiększenia jego średnicy na większy będziemy w uchwycie(rączce) zamykania drzwi(oczywiście mogę się mylić, podobno jakimś cudem 13 tki tam wchodzą). Po lifcie można się o to pokusić bo uchwyt zamykania drzwi jest oddalony od siatki głośnika(okrągłej). Z tego co wiem zmiana boczku na nowszy jest bezproblemowa ( jedyna przeszkoda to to że listwa ozdobna która jest kontynuacją tej z kokpitu jest inna w wersji po lifitngowej i będzie to kiepsko wyglądało). Wydaje mi się ze koncepcja Bmw w serii 1,3 ,5 czyli niskotonowy pod fotelem , średniak w drzwi, i tweeter w drzwi na wysokości lusterka jest nie głupia i warto te miejsca zagospodarować lepszym przetwornikiem. Oczywiście bmw zrobiło mocowania głośników na 3 śrubach!;-)w trójkącie...co nie czyni żadnej modyfikacji plag @ play(poza audio system x-ion 200BMW też na 3 śruby)

 

Masz tweetery z logic 7 (podobno nie złe)w ręku - czy one są odseparowane od średnich zwrotnicą - czy są tylko cięte ? - muszę rozkręcić boczek i popatrzeć. Może warto i jest tu jakiś potencjał systemu ukryty;-). Ogólnie to mam wrażenie że drzwi też są fabrycznie- nieźle wygłuszone ale oczywiście warto będzie poprawić tu i tam po fabryce. Jak myślicie co konkretnie wrzucić w miejsca fabryczne? jakie przetworniki? wspomóc dodatkowym wzmacniaczem ? - jakim ? budżet powiedzmy 3 tys zł.+- 1 tys ( chętnie widziany sprzęt w drugiej ręki).No doradzajcie coś PANOWIE - bo mam ochotę porzeźbić !;-) ..Pozdrawiam

 

Omawiany X-ion Audio systemu za 1599 PLN:

Audio-System X-ion 200 BMW BMW (E87 E88 E90 E91 E92 E93 E61 E85)

 

System 3 drożny 200 + 100 + 25mm,

Zwrotnica,

Moc 2x120W RMS ,

Impedancja 3,2 Ohm,

Skuteczność: 90dB

Głębokość montażu: 58mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...