Skocz do zawartości

Fiat Grande Punto - budżetowa instalacja


Rav
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin ładnie wszystko podsumował...co do budżetu, faktycznie sporo wymian było więc bez tragedii..jedyne na co jest trwoniona kasa to właśnie takie kombinowanie..wystarczy zdać się na dobre doradztwo na początku i wydatki spadną o połowę (np.montaż dsk, półka itp)

Ciekawe ilu z nowych użytkowników nie popełni tego samego błędu..ale to zawsze nauka..

 

Poza tym, koszt samych komponentów nie oddaje pracy włożonej w całość..

 

subik no korci trochę..zobaczymy..tylko ja za cenę bagażnika oczekuję zamieszania a nie uzupełniania..i nie wiem czy to nie zepsuje koncepcji.

 

A na spota, trzeba to z kalendarzem na forum zintegrować..bo ciężko mi je jakoś ustrzelić ale chętnie się wybiorę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam Panowie,

 

kolejne pół roku za mną ... (wymieniony alternator, panel nawiewu...ponaprawiane kable po interwencji serwisu :wink2) no i pojawił się w końcu subwoofer, ku radości wielu - od dziś szczególnie mojej :wink2:

post-5809-0-20740200-1378831677_thumb.jpg

Subwoofer (Rockford Punch RFZ2412) jak mniemam ma najbardziej praktyczną skrzynię (zamkniętą) na forum :) na skrzyni zabudowany jest wzmacniacz Powerbass ATM-440.2 , kondensator 1F Hollywooda oraz filtr autorstwa Xris'a (który pozwala ogarnąć całość) post-5809-0-80223900-1378831804_thumb.jpga na górze półka na samochodowe graty.

I tym sposobem udało się pogodzić granie z potrzebą bagażnika oraz koniecznością zmieszczenia wózka (mieści się złożony Quinny Speedy) bardzo na styk no ale wchodzi.

post-5809-0-16587600-1378831717_thumb.jpg

 

co do grania - dziś po krótkiej wizycie u Mentora ... bas w samochodzie jest bardzo spójny i solidny. Jak to Marcin kiedyś określił - takie "granie z funem" i w mojej ocenie bardzo zgrabnie to wyszło - zgodnie z założeniami.

 

Muszę jeszcze poświecić chwilę na ogarnięcie  sceny z przodu (niestety brak kopii zapasowej na wypadek wyjazdu do "serwisu") i system będzie całkiem fajnie zgrany.

 

Póki co dst+ :wink2:

 

Jeszcze raz chciałem serdecznie podziękować Marcinowi i Xrisowi za czas i pracę poświęconą przy moim autku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xrisowi heeeeeeee  ;) ;) ;)

 

Gra bardzo ciekawie ... ba przy tym budżecie gra bardzo fajnie :)  A co więcej jest jeszcze spory potencjał. ..

ale Rafała pognało w Pl i teraz to będzie nie lada sztuką by wycisnąć wszystkie soki z tego :( ;) 

Bo strojenie było raczej w doskoku :)

A co najlepsze skrzynia robiona zaocznie :) :) :)

 

Z ciekawych rzeczy to przy niewielkich nakładach finansowych za pomocą magicznego pudełka można ogarniać suba zewnętrznie a 3-way pociąć na radyjku :)

 

A najważniejszym spostrzeżeniem w całej tej operacji jest to .... jak by było więcej tak racjonalnie myślących ludzi na forum jak Rafał to połowa śmigała by z hi-endowym dźwiękiem a nie kupą gniotków ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu - teraz to już wpisy będą z bardziej centralnej polski.

 

Więc zasadniczo borykam się z gwizdami w głośnikach - standardowe turbo od obrotów, niby wszystko posprawdzane a gwiżdże...niestety losowo, raz po podpięci gwiżdże, raz nie... załamka ale ja nie o tym.

 

W ramach odświeżania instalacji - testuję nowe radio Alpine CDE195BT w zamian za sprawdzonego Clariona 958 - muszę powiedzieć że po krótkim odsłuchu na tym samym setupie, całkiem ciekawe radio. Sygnatura brzmienia typowa dla Alpine, taka "V-ka" w porównaniu do brzmienia Clariona powiedziałbym że taka trochę "sucha" ... ciężko to opisać. Trzeba by to jeszcze trochę postroić, pogmyrać - no i oczywiście raczej z większą wiedzą od mojej, niemniej póki co jest bardzo ciekawie. Bas schodzi jakby niżej, jest go mniej w wyższych rejonach, analogicznie z niską średnicą również jakby mniej...za to góra bardzo dosadna, nie za ostra...ale taka konkretna. Więc jeżeli pasuje Wam granie Alpine będziecie zadowoleni.

 

Jednym jeszcze spostrzeżeniem chciałbym się podzielić mianowicie, pierwszy raz udało mi się "fajnie" ustawić scenę - gra od lewego lusterka...tak szeroko jeszcze nie miałem i to o dziwo po skorzystaniu z miarki i kalkulatora. Próbowałem ustawiać na ucho...ale tak jak pisałem...to jeszcze nie jest takie ucho ;) a miałem okazję testować te same wartości w Clarionie (niby też w cm) i tam wszystko było totalnie zbite  jednym punkcie a tutaj taka niespodzianka :)

 

Reasumując wydaje mi się ten model będzie pewnym powiewem świeżości w segmencie aktywnych radyjek 1din, może nie tej klasy co Clarion DXZ958RMC ale na pewno, współczesnym, z gwarancją, BT, USB itp...dla amatorów na początek zabawy "chyba" bardzo dobre radio.

 

Pozdrawiam serdecznie :)

 

p.s.jak ogarnę ramkę, która jak zwykle od Alpine mi się nie mieści wrzucę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W ramach odświeżania instalacji - testuję nowe radio Alpine CDE195BT w zamian za sprawdzonego Clariona 958 - muszę powiedzieć że po krótkim odsłuchu na tym samym setupie, całkiem ciekawe radio. Sygnatura brzmienia typowa dla Alpine, taka "V-ka" w porównaniu do brzmienia Clariona powiedziałbym że taka trochę "sucha" ... ciężko to opisać. Trzeba by to jeszcze trochę postroić, pogmyrać - no i oczywiście raczej z większą wiedzą od mojej, niemniej póki co jest bardzo ciekawie. Bas schodzi jakby niżej, jest go mniej w wyższych rejonach, analogicznie z niską średnicą również jakby mniej...za to góra bardzo dosadna, nie za ostra...ale taka konkretna. Więc jeżeli pasuje Wam granie Alpine będziecie zadowoleni.

 

Jednym jeszcze spostrzeżeniem chciałbym się podzielić mianowicie, pierwszy raz udało mi się "fajnie" ustawić scenę - gra od lewego lusterka...tak szeroko jeszcze nie miałem i to o dziwo po skorzystaniu z miarki i kalkulatora. Próbowałem ustawiać na ucho...ale tak jak pisałem...to jeszcze nie jest takie ucho ;) a miałem okazję testować te same wartości w Clarionie (niby też w cm) i tam wszystko było totalnie zbite  jednym punkcie a tutaj taka niespodzianka :)

 

Reasumując wydaje mi się ten model będzie pewnym powiewem świeżości w segmencie aktywnych radyjek 1din, może nie tej klasy co Clarion DXZ958RMC ale na pewno, współczesnym, z gwarancją, BT, USB itp...dla amatorów na początek zabawy "chyba" bardzo dobre radio.

 

Pozdrawiam serdecznie :)

 

p.s.jak ogarnę ramkę, która jak zwykle od Alpine mi się nie mieści wrzucę zdjęcia.

 

Nie przeszkadzało 2v pre-out  Alpinie??? Mam gdzies z tyłu głowy rozbudowanie audio i chyba bardziej się skłaniam do CDE 178BD...

Napisz coś więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

No powiem Ci tak na szybko że papierowo też bym szukał wyższych napięć. Jednak raz że mój Audio Art ma zakres regulacji czułości wejścia 2V to raczej nie widzę z tym problemu.

Tak po szybkim odsłuchu nie zauważyłem różnicy, może i słucham cicho muzyki ale i tak nie wypuszczam się na skali powyżej 16-18.

W przyszłym tygodniu będę miał trasę 120 km to może coś więcej napiszę ale póki co i tak problem z gwizdaniem więc nie wiem czy dam radę ocenić wpływ niższego napięcia na zakłócenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na razie obstawiam, problemy z kostką ISO - mam adapter, chyba tam się coś poluzowało...bo problem występują losowo albo od montażu radia albo od drgań po jeżdżeniu - miałem już tak że po podłączeniu wszystko grało...tylko jak wyjechałem z garażu była kicha, i było też tak że kicha od razu...z pewnością jak już się pojawia to zniknąć nie chce :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie Moi Drodzy,

 

...nawet nie zauważyłem że kolejny wpis po ponad roku...niemniej przygoda trwa :wink2:

 

Nawiązując do poprzedniego posta, chyba najbardziej precyzyjną diagnozę gwizdu postawił Raadek - luźne złącze w kostce ISO od radia, a przy okazji poniższego zamieszania problem rozwiązał Marcin-real ciągnąc dodatkowy minus dla sprzętu CA...aż się boję napisać...ale nie gwiżdże :wink2:

 

A skąd post - w toku wakacji, trochę za namową Żony i po konsultacjach m.in. z Raadkiem Kropka dorobiła się "wytłumienia"post-5809-0-82486000-1475529595_thumb.jpg

Znów skorzystałem z uprzejmości i czasu Marcina, żeby nie dywagować o wyższości tłumienia dachu nad podłogą - temat poszedł po całości - jak widać łącznie z tylnymi drzwiami...teraz jeszcze trzeba poprawić uszczelki i czas na szyby :wink2:

 

Jakie wrażenia...niestety również ja nie zmierzyłem...ale opon w zasadzie nie słychać, także szumu toczenia, asfaltu - rodzaju nawierzchni właściwie nie ma. Przy prędkościach powyżej 100-120 daje się we znaki opór powietrza...tzn. może zaczyna... stąd pomysł na szyby :wink2: Pisząc krótko, autkiem bardzo przyjemnie się jeździ, i rzekłbym że charakterystyką premiuje spokojną jazdę :)

 

Maska widoczna na zdjęciach, niestety już tak nie wygląda...Żona strzaskała przód w 15 do 20 minut od zabrania wozu od Marcina...widać był zbyt cichy :wink2: no ale jak dokończę szarpanie się z ubezpieczycielem to i maska wróci, a poza tym to właściwe nie ma śladu po przygodach.

 

Przy okazji zamieszania z matami, do samochodu wpadł procesor Alpine i stacja do sterowania nim...na razie spędziłem w aucie ze 2-3 godziny...więc nie będę się rozpisywał nad brzmieniem...ale jest fajnie...scena, fun...tak bym powiedział przyjemnie gra - jeszcze nie tak "w punkt" jak biały Peugeot z Warszawy, nie trzepie nogawkami jak Omega Łukasza ale coś w nim jest :wink2:

 

Teraz kolejne kroki, w kierunki lepszego średniaka...może i wzmacniacza...ale kanapa na razie się broni dzielnie...procesor trafił na tył skrzyni...Marcin zrobił mega mozaikę i weszło (nie mam gdzieś zdjęcia). Trzeba będzie jeszcze jakoś ożywić gustowne tylnie słupki, których również jestem posiadaczem - co by mi Młodzież na tylnej kanapie nie marudziła.

 

Póki co nie mogę zachęcić stacji do współpracy z modułem BT...zawsze coś :wink2:

 

Dla estetów sprostowanie, skóra na kierownicy i gałce już wymieniona - jak złapię trochę słońca ogarnę kilka zdjęć ...będzie pretekst posłuchać.

 

P.S. Jednym z założeń modyfikacji (procesor) było ograniczenie liczby przewodów w desce...jak widać wyszło tak sobie, wciąż przydałby się magik co by ogarnął klimę w automacie...

 

Zobaczymy jak wyjdzie ... :)

post-5809-0-50982400-1475529884_thumb.jpg

post-5809-0-74412500-1475529909_thumb.jpg

post-5809-0-52876000-1475529920_thumb.jpg

post-5809-0-20673900-1475529928_thumb.jpg

post-5809-0-15303000-1475529940_thumb.jpg

post-5809-0-83177300-1475529950_thumb.jpg

post-5809-0-71478500-1475529960_thumb.jpg

post-5809-0-60272600-1475529978_thumb.jpg

post-5809-0-97762300-1475529988_thumb.jpg

post-5809-0-23209300-1475529999_thumb.jpg

post-5809-0-84389600-1475530010_thumb.jpg

post-5809-0-12233300-1475530019_thumb.jpg

post-5809-0-20047100-1475530859_thumb.jpg

post-5809-0-34713400-1475530868_thumb.jpg

post-5809-0-56425200-1475530883_thumb.jpg

post-5809-0-24433600-1475530896_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc uszczelki poprawić co masz w planach ? Chcesz je wymienić na nowe? Czy wprowadzić w środek rurkę albo wałek z mikrogumy ? Jestem ciekaw bo sam planuje taki zabieg bo moja uszczelka zrobiła się jakoś płaska ...

 

Wysłane z mojego LG-H815

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc szyby? 

Mówię o szybach w tym sensie że z nich jest teraz "największy" hałas...było to już poruszane w innych postach, poprawianie jednych elementów uwydatnia niedoskonałości innych...ciekawe czy można wrzucić grubsze szyby :wink2: chociaż teraz to trzeba by drzwi rozkręcać żeby wymienić.

Pisząc uszczelki poprawić co masz w planach ? Chcesz je wymienić na nowe? Czy wprowadzić w środek rurkę albo wałek z mikrogumy ? Jestem ciekaw bo sam planuje taki zabieg bo moja uszczelka zrobiła się jakoś płaska ...

 

Wysłane z mojego LG-H815

 

Próbowałem już dokładać normalną uszczelkę - fajny efekt...ale się odkleja, odłazi i generalnie tak druciarsko wygląda...tak jak piszesz albo mikrowałek (ale nie słyszałem o nim wcześniej) albo właśnie mały wężyk - tylko muszę się upewnić że mam przelot w uszczelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie,

 

to już chyba będzie ostatni post w tym temacie, piszę go też z drobnym poślizgiem niemniej, trzeba to jakoś podsumować

 

Odnośnie uszczelek, faktycznie kupiłem wężyk 6mm i bardzo fajnie się sprawdził w uszczelkach, do montażu przydał się jeszcze smar silikonowy w spreju...i całość montażu zajmuję może ze 30-45 minut. Tylko uważajcie na tylnią klapę, po włożeniu wężyka dość ciężko się zamyka.

 

Co do samej instalacji finalnie projekt zakończył się na takim zestawieniu jak w opisie, czyli Alpine IVA-D106R * h701 + Pioneer PRS-D4200F * DLS R6a + Zapco Z50 * DLS U 2,5 * Morel Mt 350 + Sonido mask FX-1001.1D * DLS RW12i.

 

I muszę przyznać że grało to całkiem fajnie, przyjemnie...jak to Marcin określał z takim "funem" na basie... Prawdę mówiąc po podkręceniu basu na przodzie, był deficyt na tyle...ale już trochę czasu brakło żeby to skończyć - myślę że jednak otwarta skrzynia by miała potencjał...niemniej Sonido robił robotę swoją mocą :wink2:

 

Aktualnie samochód ma przywrócone fabryczne brzmienie...tzn nie do końca fabryczne, bo z przodu jak i z tyłu są włożone excursion w fabryczne miejsca. Tylnie głośniki zostały na słupkach z tyłu...i tak już tam były.

Powiem Wam że szkoda że producenci nie dokładają takiej niewielkiej pracy w wygłuszenie i zabudowę drzwi, bo nawet pod fabrycznym radiem gra to całkiem fajnie - tzn. Teściowi się podoba, który obecnie użytkuje samochód :wink2:

 

My się przesiedliśmy do Volvo...albo trochę straciłem zapału do grzebania w aucie albo firma trzyma niezły poziom przy audio...i zobaczymy może coś tam jeszcze dłubniemy ale raczej na fabrycznym radiu - dużo grzebania żeby to obejść.

 

Także niejako zamykając ten temat, chciałem podziękować Wam, wirtualnie, jak i tym osobom, które w realu wspierały moją zabawę w CA w GP - Łukaszowi, Krissowi, Radkowi oraz szczególnie Marcinowi, który znosił mnie i wspierał przez ten czas z iście "trenerskim" spokojem.

 

Pozdrawiam, Rafał :)


Witajcie,

 

to już chyba będzie ostatni post w tym temacie, piszę go też z drobnym poślizgiem niemniej, trzeba to jakoś podsumować

 

Odnośnie uszczelek, faktycznie kupiłem wężyk 6mm i bardzo fajnie się sprawdził w uszczelkach, do montażu przydał się jeszcze smar silikonowy w spreju...i całość montażu zajmuję może ze 30-45 minut. Tylko uważajcie na tylnią klapę, po włożeniu wężyka dość ciężko się zamyka.

 

Co do samej instalacji finalnie projekt zakończył się na takim zestawieniu jak w opisie, czyli Alpine IVA-D106R * h701 + Pioneer PRS-D4200F * DLS R6a + Zapco Z50 * DLS U 2,5 * Morel Mt 350 + Sonido mask FX-1001.1D * DLS RW12i.

 

I muszę przyznać że grało to całkiem fajnie, przyjemnie...jak to Marcin określał z takim "funem" na basie... Prawdę mówiąc po podkręceniu basu na przodzie, był deficyt na tyle...ale już trochę czasu brakło żeby to skończyć - myślę że jednak otwarta skrzynia by miała potencjał...niemniej Sonido robił robotę swoją mocą :wink2:

 

Aktualnie samochód ma przywrócone fabryczne brzmienie...tzn nie do końca fabryczne, bo z przodu jak i z tyłu są włożone excursion w fabryczne miejsca. Tylnie głośniki zostały na słupkach z tyłu...i tak już tam były.

Powiem Wam że szkoda że producenci nie dokładają takiej niewielkiej pracy w wygłuszenie i zabudowę drzwi, bo nawet pod fabrycznym radiem gra to całkiem fajnie - tzn. Teściowi się podoba, który obecnie użytkuje samochód :wink2:

post-5809-0-79957500-1535895790_thumb.jpg

 

My się przesiedliśmy do Volvo...albo trochę straciłem zapału do grzebania w aucie albo firma trzyma niezły poziom przy audio...i zobaczymy może coś tam jeszcze dłubniemy ale raczej na fabrycznym radiu - dużo grzebania żeby to obejść.

Także niejako zamykając ten temat, chciałem podziękować Wam, wirtualnie, jak i tym osobom, które w realu wspierały moją zabawę w CA w GP - Łukaszowi, Krissowi, Radkowi oraz szczególnie Marcinowi, który znosił mnie i wspierał przez ten czas z iście "trenerskim" spokojem.

Pozdrawiam, Rafał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...