Skocz do zawartości

Fiat Grande Punto - budżetowa instalacja


Rav
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

skoro słuchałem raptem kilku samochodów (i jak na razie Omega Łukasza zrobiła na mnie największe wrażenie, a pewnie nie była to topowa instalacja w tamtym samochodzie). U mnie na razie jest naprawdę nieźle.

O moim szrocie piszesz? No pewnie ze nie, zawsze była budzetowa bieda i pewnie tak zostanie, w tamtym samochodzie na bank...

 

Ale pamietam doskonale jak to jest, zaczynasz wsiadać do róznych samochodów, słuchac , uczyc sie... Po czasie ogladasz sie za siebie,przypominasz czego słuchałes, jestes swiadom ze był to budzet ale ciagle o nich pamietasz bo na tym sie zaczynałes wzorowac (pisze o sobie) :D

 

Miałem to samo, kiedy pierwszy raz usłyszałem Orka hcca 15 zasilanego z SLA3000 w dodatku bez prundu i w sedesie.... Po latach wiem ze SLA to nie szczyt, ze prąd najwazniejszy, mało tego przerzuciłem troszke podobnych i mocniejszych klocków przez swoj samochód i choc wiem ze było mocniej, i lepiej, to ZAWSZE odnosiłem sie do tego pierwszego "odsłuchu" który zrobił na mnie duże wrazenie i "pociagnał w dobra strone mocy" na lata :P

 

 

Ciesze sie tez ogladajac postepy w Twojej furze bo znam Cie osobiscie i widze ze choroba pustoszy, a byłem przy jej "narodzinach" i cieszy mnie ze postepuje. :P

 

 

Materiał na słupki widze ze bardzo elastyczny, bo nie ma łączen prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Gdyby moja Żona wiedziała co tutaj się planuje...dach rozważam od ostatniej pogawędki przy okazji robienia drzwi...nie odważyłem się wspomnieć w domu.

 

Co do "mentorowania"... Chłopaki nie traćcie ducha, to szczególnie ważne dla potencjalnych wymagających mentorowania :)

O moim szrocie piszesz?

...miałeś tam kiedyś na szybko wrzucone Hifonics'y chyba...uraczyłeś mnie basem z "White Girl"...no i nie słyszałem takiego od tamtego czasu...pomijam że mało obcych aut słuchałem no ale przede wszystkim u siebie. (to taki mój króliczek-do złapania)

 

choroba...ja nie jestem chory...ja naprawdę zamierzam to auto kiedyś "skończyć" :wink2: jeszcze woofery, dach, szyby, lusterka a potem od nowa? :wink2:

 

Co do materiału - no wygląda jak pociągnięty z jednego kawałka - w technicznych sprawach jednak odeślę do "Mentora" :wink2:

 

Panowie jednak korzystając z okazji chciałem Wam przede wszystkim życzyć "bliżej swoich króliczków" w nadchodzącym roku i może żeby systemy nam bardziej spasowały niż w tym który się kończy - wszystkiego dobrego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem to samo, kiedy pierwszy raz usłyszałem Orka hcca 15 zasilanego z SLA3000 w dodatku bez prundu i w sedesie.... Po latach wiem ze SLA to nie szczyt, ze prąd najwazniejszy, mało tego przerzuciłem troszke podobnych i mocniejszych klocków przez swoj samochód i choc wiem ze było mocniej, i lepiej, to ZAWSZE odnosiłem sie do tego pierwszego "odsłuchu" który zrobił na mnie duże wrazenie i "pociagnał w dobra strone mocy" na lata :P

 

Ja tak mialem/mam jak wsiadlem pierwszy raz do Xrisa... Supremo + Utopia pod P9 i M1'ką mnie powalily, dodam, ze na drugi dzien nie potrafilem wypowiedziec ani jednej nazwy z klockow, ktore tam byly zaaplikowane:)

 

Rav, ladne slupki, chyba znam rzemieslnika, ktory je rzeźbil:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...miałeś tam kiedyś na szybko wrzucone Hifonics'y chyba...uraczyłeś mnie basem z "White Girl"...no i nie słyszałem takiego od tamtego czasu...pomijam że mało obcych aut słuchałem no ale przede wszystkim u siebie. (to taki mój króliczek-do złapania)

hehe one taka szybka wrzuta były ze ciagle tam siedza, juz kilka lat...Ale tam nie ma grania choc ostatnio nawet kupilem tam 948 bo od czasu downgrade setupu w "zonowozie" (omega) i zmainy jednostki na jakiegos plastikowego sony nie miałem odwagi tam wsiadac :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe one taka szybka wrzuta były ze ciagle tam siedza

..prowizorki ...? :wink2:

a swoją drogą napisz jaki to model tak mnie zachwycił? Pamiętam że do zasilania używałeś mocnych Alpine ...250 W A-klasa chyba...nie mam pamięci do sprzętu. Możesz podać numerki dla potomnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

 

... Mój złom to nie kompakt...

 

...no mój niestety też nie  :kwasny:  jakbym miał kompakt, to pewnie lepiej by to wypadało z wygłuszeniem itp. ale póki co wyciągamy max możliwości z obecnego pojazdu.

 

Odnośnie zmian w systemie woofery HSK zostały zastąpione wooferami Pioneer'a

post-5809-0-32313300-1361614945_thumb.jpg post-5809-0-65860100-1361614967_thumb.jpg

(Zdjęcia sutorstwa Marcina)

Bas poprawił się na dole, jest mniej "buczenia" - generalnie gra bardziej jakościowo niż na HSK. Zasadnicze pytanie jak zagrałyby hitowe R6a...ale tego się nie dowiem :wink2:

 

Radio zostało wymienione na innego Clariona 958...tutaj jeszcze poprawa jakości o jedno "oczko" w stosunku do poprzedniego sprzętu - jakby głębiej, czyściej...bardziej detalicznie. Może Marcin się wypowie - inne osłuchanie - a mój system zna lepiej ode mnie :wink2:

 

Wymienione są również rozdzielacze na takie malutkie Caliber, więc nie ma już autorskiego rozwiązania na opaskach i kleju na ciepło  :rotfl: że o uporządkowaniu kabli i hajendowych nakamichi do zasilania nie wspomnę :wink2:

 

No a w ostatnim czasie dorobiłem się obudowy na wzmacniacze w bagażniku - i całość wygląda tak jak widać:

post-5809-0-52430900-1361615363_thumb.jpg więc nawet z gratami samochodowymi jest porządek w bagażniku (jasne można by podyskutować o tym koszyczku...ale jesteśmy w zakresie audio :wink2:

 

Tak więc reasumując - po kilku dodatkowych godzinach poświęconych przez Marcina na strojenie - całość gra naprawdę dobrze jak na moje ucho, i jest całkiem porządnie zabudowane w aucie. Czyli można powiedzieć że tak to miało być od razu robione...i było by z połowę taniej...lekko licząc już nie mówiąc ile szybciej.

Więc jeśli ktoś zaczyna zabawę z CA - warto poświęcić ekstra miesiąc na lekturę i planowanie...wtedy zadowalający efekt osiągniecie znacznie szybciej :)

 

Korzystając z okazji chciałem też podziękować Xrisowi za wyczekiwanie na mnie i pomoc w ustawieniach, no i przede wszystkim Marcinowi za ZAANGAŻOWANIE w system amatora, sporo czasu i roboty nad moimi zabawkami - to zupełnie inne granie niż przed. :) :) :)

 

i w tym momencie mógłbym kończyć temat ale okazuje się że stelażowi z wózka brakuje ok 3-5 cm żeby się zmieścić na płasko przed wzmacniaczami....więc kto wie może subwoofer wróci do bagażnika .... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm - w mojej ocenie kopnięcie jest przyjemniejsze...a energii na HV nie brakowało, tutaj jest jakby bardziej na okrągło...no i jest zdecydowanie lepszy dół, czego w HV brakowało.

 

Koledzy określili HV jako plastikowego...coś w tym jest - na pewno ten Pioneer to krok w dobrą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Noo i chyba Rafał juz powoli czas zmienić tytuł i wykasowac te "budzetowa" z niego :)

 

Myślę że budżet wbrew pozorom nie był taki wielki :) Coś wymienione coś dodane :)

 

Jako iż to praktycznie moja koncepcja - Rafał zaklepywał kolejne zmiany (wprowadzane etapowo) mogę się wypowiedzieć co nieco.

 

 

UU woofek wyglada imponujaco...

 

całe nominalnie 50RMS - ale dostaje ok 200 :)

 

 

...a górne zawieszenie jest jakby z materiału... :wink2:

alcantara :)

 

Wygląda jak z zamszu :) Wygląda bardzo masywnie, jak wypadł pod względem "potęgi" grania względem HV ? Potęgi, mam na myśli moc, kopnięcie :)

Na dole nie ma o czym mówić - po prostu gra dołem - czego HSK brakowało (był nieco lepszy na kicku) ale nie ma za czym tęsknić :)

 

Zasadnicze pytanie jak zagrałyby hitowe R6a...ale tego się nie dowiem :wink2:

Bardzo podobnie :) były porównywanie 1:1 na pierwszym strzale różniły się nieco poziomem i niczym więcej :) A wygląd .... ;)

 

 

Całość jest jeszcze do dopracowania bo to była tylko chwila grzebania w tej jednostce.

 

Ale gra to bardzo przyzwoicie. Nie mam co pisać ... trzeba posłuchać :)  Sub na pewno by upiększył cały system :)

 

Na pewno Rafał się wybierze na spota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...