Skocz do zawartości

Kolejny do czarnej listy! (każde OT będzie "nagradzane"- Mastah22)


juby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 774
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

powalla wyszło zupełnie inaczej. DHL anulował przesyłkę, ale chyba nie poinformował o tym kuriera, który rano przyjechał po paczkę. Ja byłem w pracy a mamuśka wydała mu przesyłkę i wzmacniacz pojechał do zalweix`a. On ma go jutro odebrać. Trochę wyszło zamieszanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wracając do tematu "kolegi" Zalewixa, okazał się totalnym fraj...m. Po napisaniu do niego wiadomości, że wzmacniacz omyłkowo poszedł powiedział że ma już fundusze i go odbierze. Więc napisałem że wszystko wyjaśnione. Później zaniepokoił mnie ciągły brak pieniędzy za wzmacniacz więc piszę do typa:

Wysłano 13 czerwiec 2011 - 20:02

 

Odpowiesz mi co ze wzmacniaczem??

 

On:

Wysłano 16 czerwiec 2011 - 18:24

 

odebrany.

Ja:

Wysłano 16 czerwiec 2011 - 20:32

 

kiedy odebrałeś?? Do tej pory nie dali mi pieniędzy.

Jak Ci się widzi wzmacniacz??

 

On:

Wysłano 17 czerwiec 2011 - 09:28

 

Słuchaj ogolnie spoko, odebrałem dopiero 2 dni temu, bo jak kurier 1 raz przyjechal to nie bylo mnie w domu, potem z strony je...... dhl nie bylo odzewu, jak zadzwonilem to mi kazali przyjechac po paczke do wawy, ale wkoncu sami przywiezli.

Wzmak spoko.

 

Dziś wchodzę do domu a w pokoju leży mój wzmacniacz, dokładnie tak jak go zapakowałem. Gościu cały czas palił frana, a ja sugerując się że to prawda pisałem zażalenia do biura obsługi DHL.

Nie znam epitetu żeby wyrazić co o nim myślę, ale ogólnie odradzam użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, odradzam robienia jakich kolwiek interesów z użytkownikiem nikos151, koleś kupił ode mnie głośniki Infinity ref. 6822cf, ok dostałem hajs po kilku dniach 150zł na konto, po czym on po rozpakowaniu mojej przesyłki stwierdził, że nie chce tych głośników, bo chodziło mu o głośniki 6x9 żeby wepchać je w półkę. Widziały gały co brały, model głośników dobrze znał i mógł sprawdzić jakiego rozmiaru są to głośniki, gość nie sprawdził tylko od razu kupił a teraz ma do mnie pretensje i zachowuje się nie odpowiedzialnie. Co więcej, w ubiegłym tyg. powiedział że odeśle mi głośniki z powrotem i zażądał zwrotu pieniędzy, ja od wtorku do niedzieli byłem na wyjeździe, ale powiedziałem że zwrócę mu kasę jak odbiorę głośniki.

W sobotę rano dzwoni do mnie jego mama wmawia mi, że to ja wprowadziłem go w błąd i że to ja zachowałem się nie w porządku, zażądała ode mnie natychmiastowego zwrotu JEJ pieniędzy- zdenerwowałem się, bo to było już poniżej pasa. Typek pisze mi wiadomość na strefie:

 

nikos151

 

*

*

 

* Wyślij prywatną wiadomość

 

* Grupa: Użytkownik

* Postów 17

* Rejestracja: 21 lipiec 11

 

Wysłano 06 sierpień 2011 - 13:50

chłopaku w skrzynce masz awizo... od środy -,-

wbij sobie numer z potwierdzenia

nr potwierdzenia to -> 00359007733233233687

i odsyłaj kasiorę bo mnie ściga gość od drugich głośników o wpłatę...

 

* Raport Raportuj

* Odpowiedz Odpowiedz

 

To jest jakiś nie odpowiedzialny typek, nie dorósł do robienia transakcji, równie dobrze może kupić coś innego a potem powiedzieć że on tego już nie chce bo znalazł inne lepsze- paranoja. Przestrzegam was przed tym gościem, bo on najpierw działa potem myśli. Dzisiaj odbiorę głośniki i zobaczymy jak z ich stanem.

Brak mi słów na takich ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zobaczyłem ciekawy temat na tym forum dopisze i ja kolejnego cwaniaczka - iNTELL. Łukasza zna na pewno wiele osób na tym forum, dlatego nie ma co ukrywać. Wysłałem mu 2szt Alpine CDA-7878r do przeglądu i od tego czasu ani radyjek ani kasy a kontakt sie urwał, ani nie odbiera telefonu, ani nie odpisuje na SMSy, ani na gg. Kolega rozmawiał z nim i Łukasz twierdzi,że wysłał radia (+ CDA-7944r ktore chciałem od niego kupić) a paczka prawdopodobnie zaginęła. To w takim razie przypadek,ze nie odbiera telefonu? dodam,ze mija już prawie pół roku i zero kontaktu.

 

Jak będę we Wrocławiu to zajadę pogadać osobiście - adres mam.

 

NIE POLECAM CZŁOWIEKA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem...

 

Jakiś miesiąc temu dostałem cynk, iż jaśnie kolega jest w tym i w tym miejscu. No to w auto...

 

To były takie dni mieściny- jakieś koncerty, karuzele, itp. Stanąłem sobie i czekam. Długo nie musiałem czekać :)

 

Ależ kolega był zdziwiony :szok: Po trzech, czterech tostach zrobił się czerwony, jakby się zesrał ze strachu.

 

Oczywiście gadka, że odda kasę, itp :...:

 

Najlepsze było to, że na koniec się jeszcze postawił :!:

 

Miał szczęście, że było tam w kij ludzi, jakaś ochrona, i psy się kręciły, bo już miałem apogeum i szykowałem się do niskiego kopnięcia...

 

 

Jakieś dwa tygodnie później pisze (chyba jeszcze z telefonu swojej laski), żebym nie pier...ił, że się przejadę na jego wioskę, bo się "pogniewamy", żebym go nie straszył, bo od tego są duchy, a kasę odda mi do końca tygodnia.

 

Od tego czasu minął dobry miesiąc, a kasy ani jaśnie szanownego kolegi, nie ma.

 

Cóż, pozostaje czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cwaniaczka - iNTELL.

stary temat ale naprawial mi zawieszenie w jednym głosniku...ponad dwa miesiące próśb potem straszenia,paczke wyslal z kołobrzegu...

zero odpisywania na pw (na innym forum)zero odbierania fona...tez odradzam interesy z kolegą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje nadac kazdemu z takich delikwentow status - SPRZEDAWCA WYSOKIEGO RYZYKA.

Co na to Kamil i reszta?

 

ja też jestem za tym :wink:

 

Kto będzie o takim statusie decydował?

 

A co tu do decydowania? Ktoś da ciała i moderator przyznaje status.

Tylko pozostaje jeszcze kwestia tego czy każdemu należy się 1 szansa?

 

Ja jestem tego zdania, że jak ktoś raz da ciała, to potem może mu się cześciej ''zdarzać''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto bedzie ocenial czy ktos dał ciała ? Może po stronie tego kto tu kontrahenta bedzie lezala wina ? Ktos tu wpisze ze sprzedalem mu uszkodzony glosnik i co mam dostac status "oszusta" ? Moze glosnik zniszczyl przewoznik lub sam klient nie potrafiac go podlaczyc ale napisze tutaj przedemna i juz status zalatwiony ?

Kiedy masz 10 poszkodowanych to faktycznie jest sprawa w miare prosta ale jezeli jest jeden poszkodowany i to w sprawie jak wyzej to jak to zalatwisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak jak pisze Sanders. Myślę, że wystarczy tutaj wypisywać ludzi. Gdy nie ma wątpliwości to zazwyczaj nie ma dyskusji. A tam gdzie są - jest jakaś rozmowa i po niej moderatorzy usuwają posty gdy coś się wyjaśni. I zostają informacje o prawdziwych przeginkach;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś idzie nie tak, nawet jak przesyłka dotarła do kupującego uszkodzona to

opisujmy sprawę na forum, ale nie siejmy zamętu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i pisać jak sprawa została przede wszystkim ZAKOŃCZONA. Jeżeli wysyłasz kurierem i dochodzi do kogoś zniszczony głośnik, to piszesz reklamację.

 

A to czy takiej osobie zostanie nadany status ''sprzedawca wysokiego ryzyka'' będzie zależeć od moderatorów i admina, po zapoznaniu się z obiema stronami. Przecież można podawać dowody na swoje racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moderator i admin jako sędziowie będą wydawać wyroki po przebadaniu dowodów :D

Tak jak pisze sytuacja sprzedałem głosnik sprawny , wysylka pocztą , sprzet dochodzi do kontrahenta , on mi pisze po 2dniach ze glosnik uszkodzony i mam oddac kase , ja mu na to ze glosnik byl sprawny i nie mam zamiaru mu oddac , on wpisuje mnie w temacie ze wyslalem mu uszkodzony sprzet , ja po 2-3 tygodniach dopiero dostrzegam ze jestem w tym temacie i jezeli jeszcze nie mam wpisanego statusu "oszust" a mozliwe ze mam bo uznano ze migam sie od tematu a ja poprostu nie odwiedzam tego watku codziennie, ale powiedzmy nie mam statusu wiec pisze ze glosnik byl sprawny i albo kupujacy go uszkodzil albo poczta , wywalam argument ze napisal do mnie dopiero po 2 dniach od momentu dostarczenia paczki on na to ze nie mial czasu zamontować grajka w aucie. Dowody ? Jakie co i jak udowodnisz i jak rozstrzygniesz sytuacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że ten pomysł nie jest dobry ponieważ admin i modzi nie mają prawa nikogo tutaj osądzać publicznie , Jezeli na forum podam swoje dane osobowe a admin wpisze taki status mogę się sądzić o straty moralne , ponieważ jako osoba już nie anonimowa zostałem oczerniony... Nie wiem czy bym wygrał czy nie ale jeżeli forum szuka problemów to polecam takie rozwiązanie...

 

Dużo rozsądniejsze jest rozwiązanie takie żeby ludzie sami oceniali , ci którzy czuja się oszukani niech wpisują tutaj swoje zastrzeżenia ale stosując metodę podawania max dużej ilości dowodów ( rozmowy GG , poczta , jak mają to nagrania odpakowywania paczki* itp. ) , oczywiście bez danych osobowych tylko loginem i użytkownicy sami ocenią czy chcą robić interesy z danym osobnikiem czy nie... Nie idealne ale sprawiedliwsze , moża do tego dodać np. wysyłanie pw o takim wpisie do zainteresowanych ( jeżeli modzi nie mają co robić:D )

 

*jak odpakowuję głośniki to nagrywam cały tego proces , pożniej jak już wyjme z kartona to podłączam miernik , naduszam na zawias lub odrazu podłączam pod wzmaka...

 

Heh no też tak dziwnie to zabrzmiało, ale myślę że źle by nie było, przyanjmniej delikwenci mieli by nauczkę.

 

Ty cały czs nie rozumiesz meritum sprawy... Nauczka ? super a jak nie uczciwa to proces ? Wymyślanie pięknych haseł to nie filozofia , problem powstaję gdy prawo trzeba sprawiedliwie egzekwować i wtedy to przestaje być takie proste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem powstaję gdy prawo trzeba sprawiedliwie egzekwować i wtedy to przestaje być takie proste...

 

Problemamy w egzekwowaniu prawa to Twój poświęcony czas, zszargane nerwy. Ktoś kto ma chodź trochę oleju w głowie będzie wiedział jak przedsrawić dowody i swoje rację. Sprawiedliwość dosięgnie każdego kto jest nie uczciwy, prędzej czy późniejj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...