Skocz do zawartości

2011 - Nowe procesory


Broda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i stało się nieuniknione  :wink:  za ok 3 tygodnie, w porywach do 4 wyjdzie co to za cudo wymyślili. Podobno pierwsza sztuka w PL, przynajmniej oficjalnie.

 

Co ciekawe pierwsza partia 333 sztuk jest podobno rozdysponowana w całości i podobno dostanę tą ostatnią. Tak więc był to chyba strzał w 10;kę i dużo ludzi oczekiwało na taki produkt wbrew wszystkim domysłom, ledwie kilka tygodni dostępności a 1 partii już nie ma. Następna partia ma być koło połowy roku - troszkę lepiej jak zakup Suzuki Jimny  :rotfl:

 

Ciekawy jest też sposób zakupu, należy zdefiniować co się chcę, i procek jest przypisywany do zamawiającego, w tym porty w jakie ma być wyposażony.

Zdecydowałem się na 3 pary cyfrowych wyjść pod MX4 PRO i ew. 3 pary RCA pod klasyczne analogi, będzie można zweryfikować MX4 v's MX4PRO.

 

A to Order Sheet co trzeba wypełnić:

 

post-3212-0-17638600-1550701147_thumb.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie.

 

Chyba dobrze , ale zapytam inaczej .

Czy istnieje tylko wybór analog lub cyfra , czy istnieje mozliwość wyboru analogu w rozumieniu

analog wariant 1 na na kości X

analog wariant 2 kościach XX32

analog wariant 3 kościach PP77

 

Lub inaczej możliwość wyboru finalnego brzmienia w zależności od własnych preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jest tylko jeden wariant kosci w wersji analogowej na 2-kanałowym flagowym przetworniku AsahiKasei:

AK4490EQ Velvet Sound.

32Bit support do 768Khz

 

Nie wiem na ile to EQ zmienia sytuację , ale 4490 nie spowodowała radykalnej zmiany w moim życiu ,

nawet snu okresowo nie zaburzyła  :wink2: .

Czyli brzmienie jest narzucone z góry i a nasz wybór to jego akceptacja lub nie .

Trochę więcej oczekiwałem po flagowcu , którego największą zaleta miała być modułowa budowa i szeroko rozumiana możliwość personalizacji do własnych potrzeb / preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to EQ zmienia sytuację , ale 4490 nie spowodowała radykalnej zmiany w moim życiu ,

nawet snu okresowo nie zaburzyła :wink2: .

Czyli brzmienie jest narzucone z góry i a nasz wybór to jego akceptacja lub nie .

Trochę więcej oczekiwałem po flagowcu , którego największą zaleta miała być modułowa budowa i szeroko rozumiana możliwość personalizacji do własnych potrzeb / preferencji.

Dokładnie tak samo na to patrzę...

Jednak może aplikacja tego układu za 40zł zrewolucjonizuje CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo na to patrzę...

Jednak może aplikacja tego układu za 40zł zrewolucjonizuje CA

Podobno brzmi bardzo dobrze...

 

Użycie nowej generacji resamplerów otwiera zupełnie nowe możliwości kształtowania formatu danych , ale nie wiem czy to poszło w tą stronę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś nowość u Ciebie poza mi

 

No to już nie taka nowość. Kilka lat się sprawdza i nie zauważam wielkich braków bez średniaka.

A co do ubogiej i małej płytki, kiedyś używałem nct450 wielkości pół nesesera, teraz mam komputer w smartfonie i jakoś nie płacze za powrotem do tamtych czasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak pierwotnie miało być, nie pamiętam pełnej specyfikacji kości, jedynie S/N a te były odpowiednio 107, 115, 125db, pozostałe elementy też się czymś różniły. Z jakiegoś powodu wybrali taki konfig a nie inny. Widocznie im się to sprawdziło, nigdy nie będzie tak że wszyscy będą zadowoleni.

Tomasz, to sa jedynie pytania a nie zarzuty , nikt tego jeszcze nie słyszał  i trudno przed tym faktem wyrażać opinię .

Jeśli gdzieś jest zarzut to o możliwość indywidualnego doboru brzmienia do własnych upodobań , zakres dynamiki pow 110 dB jest w samochodzie absolutnie wystarczający , nie chodzi o czysto fizyczne parametry a o walory brzmieniowe . Nie będziesz słuchał  dB tylko muzyki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, ale nie mam takiej wiedzy aby na tak konkretne pytania odpowiedzieć, sam będąc w kwaterze głównej, słyszałem jak Heinz opowiadał o procku i jakie będą możliwości konfiguracji, z całości wywodu zapamiętałem parametry 107, 115, 125 - stad to przytoczyłem  :wink2: .

Sam się zdziwiłem jak zobaczyłem w karcie opcje cyfra lub analog - moje pytanie WTF gdzie jest errata do zgłoszenia z wyborem "jakości" wyjść - okazało się że jej nie ma.

 

Sam też jestem ciekawy jak to zagra, i co gorsza czy będę wstanie wykorzystać i wydobyć  "w pełni"  tego możliwości - bo to odrębna sprawa  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, jak się mają do siebie (tak zbiorczo) popularne procki H700, H800, Helix Pro, Mosconi 6to8 (lub inne), FSP-8 (...)?

W sensie - Alpinowskie to jakoś ogarniam, bo miałem ;) ale jak się do nich i do siebie mają Mosconi i Helix? Jest jeszcze jakaś sensowna alternatywa na rynku?

Chodzi mi głównie o aspekty brzmieniowe (nie wiem, dajmy każdemu jakieś subiektywne miejsce na skali od 1 do 10 z komentarzem o charakterze, przy założeniu, że F1 to 10), ale i o dodatkowe info o funkcjonalności tudzież ograniczeniach (np - Alpine fajne, ale gra tylko z ruxem lub jednostką AiNetową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pierwszy w Polsce, przynajmniej oficjalnym kanałem sprzedaży  :wink:

 

attachicon.gifWhatsApp Image 2019-03-29 at 10.10.28 (1).jpeg

 

Teraz trzeba poczekać na resztę zestawu.

Masz nr 333 :wink2:.

Pokaż przynajmniej finalną konfiguracje tego procka .

Nie jesteś ciekawy odpalić go na domowym zestawie i chociaż wstępnie poznać jego brzmienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 333 był wybrany celowo - to zamykający serię. (i tak prawie 200 już sprzedali)

 

Konfiguracja jak juz pisałem, 6ch RCA pod analogowe piece (mam 3szt GE więc można spiąć) i 6ch pod MX4PRO, i na to jeszcze muszę poczekać.

 

post-3212-0-34233600-1553852497_thumb.jpeg

 

Później będzie chwila to zrobię normalne fotki, te tak na szybko.

 

A co do ciekawości, to takowa jest, własnie nawet zapiałem poczciwego kinetika pod ładowarkę żeby go podładować, i spiąć wszystko pod domówkę. Może w niedzielę to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...