Skocz do zawartości

2011 - Nowe procesory


Broda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia jak to wypada brzmieniowo.

Natomiast w sytuacjach takich jak opisana przez Ciebie, może to być ciekawe rozwiązanie od strony technicznej.

Pobawiłem się tą aplikacją, możliwości ma to urządzenie więcej niż wystarczające.

Bardzo fajne jest to, że nie potrzeba do obsługi kabli i tym podobnych.

Ciekawe też jak wygląda sprawa jakości produktu jako takiego i jego serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

 

Ktoś z "wyżej postawionych" miał tego Alpinistę na testach? Jak mnie się to podoba, że skubany ma obsługę z apki i gryzie nuty NiebieskimiZębami.

Rozważam zakup...

 

Poświęć chwile czasu i pościągaj software od procesorów kilku producentów i zobacz jakie mają funkcje i możliwości kalibracji systemu. Sugerujesz się funkcjami które zbyt wiele nie wnoszą do dźwięku a przecież o to tu chodzi a nie o to by wyciągnąć telefon z kieszeni i na szybko coś tam poprawiać w setupie. Strojenie robi się dłuższą chwile czasu na spokojnie w dogodnych warunkach a potem trzeba się osłuchać by wyciągnąć wnioski z tego co zrobiłeś i ewentualnie nanosić poprawki. Jeśli wydaje Ci się że stojąc na światłach wejdziesz w aplikację i coś tam na szybko poprawisz to jesteś w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji premiery procesora Braxa w końcu się dowiedziałem po co m. in. W piecaxh MX4 są wejścia cyfrowe.

Może się nie znam, ale to udawana korzyść - co by przeszkadzało dodać analogową regulacje głośności w samym procesorze?

 

Chyba, że Brax DSP można będzie kupić

DUŻO taniej bez sekcji DAC i korzystać tylko z procesora w domenie cyfrowej...

 

Jeśli nie - to dla mnie pomysł naciągany: płacić za DAC w procesorze, żeby potem go ominąć i używać DACa we wzmacniaczu...

 

Gdyby ktoś był uprzejmy wytłumaczyć tę kwestie: czy w klasycznym wzmacniaczu klasy AB

na jakimś etapie pracy musi następować konwersja sygnału analogowego z wejść RCA na sygnał cyfrowy?

 

Z tego co wiem, taki wzmacniacz pracuje na sygnałach analogowych - ale tu chciałbym prosić o fachową wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brax DSP można kupić ale nie dużo taniej a za jedyne 21500 zł ( plus 1200 zł za dwa moduły- z wejściem HD USB i interfejsem BT z aptX).Dodamy jeszcze dyrektora i mamy marne 23900 zł i tyle samo za Brax MX4 (21500 zł  )  :hyhy:

Klient  definiuje  rodzaj wejść i wyjść.  Mamy  8 kanałów wejściowych i 12 kanałów wyjściowych. Są one podzielone na cztery 2-kanałowe moduły wejściowe, z których każdy może być analogowy lub cyfrowy oraz sześć 2-kanałowych modułów wyjściowych, gdzie również można wybierać pomiędzy wyjściem analogowym bądź cyfrowym. Standard wejść i wyjść można mieszać.

 

Poniżej DiSAC

https://www.audiotec-fischer.de/brax/verstaerker/mx4-pro


 

 


Gdyby ktoś był uprzejmy wytłumaczyć tę kwestie: czy w klasycznym wzmacniaczu klasy AB
na jakimś etapie pracy musi następować konwersja sygnału analogowego z wejść RCA na sygnał cyfrowy?

 

 

Tutaj jest chyba schemat (po rozwinięciu )

 

http://www.brian.nl/audison-full-da-system-in-audi-q5-sounds-fantastic/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam, ale to udawana korzyść - co by przeszkadzało dodać analogową regulacje głośności w samym procesorze?

 

Chyba, że Brax DSP można będzie kupić

DUŻO taniej bez sekcji DAC i korzystać tylko z procesora w domenie cyfrowej...

 

Jeśli nie - to dla mnie pomysł naciągany: płacić za DAC w procesorze, żeby potem go ominąć i używać DACa we wzmacniaczu...

 

 

Kilka sprostowań .

Procesor chcąc być urządzeniem uniwersalnym musi posiadać regulację poziomu sygnału na wyjściach RCA.

Gdy chodzi o wyjścia cyfrowe to tu widzę dwa możliwe sposoby , stały i regulowany poziom sygnału .

Nic nie stoi na przeszkodzie aby był możliwy wybór w opcjach .

Regulowany gdy chodzi o analogie do serii Helix Pro , stały gdyby chcieć wzorować się na ODR Pioneera którego podwaliny powstały blisko 20 lat temu . W systemach ODR sygnał cyfrowy przekazywany w światłowodach miał stały poziom , natomiast poziom sygnału był regulowany oddzielnie i niezależnie po konwersji D/A.

Nie mam bladego pojęcia jak to rozwiązał Brax dla swojego wzmacniacza, ale możliwych konfiguracji jest kilka .

 

 

 

Gdyby ktoś był uprzejmy wytłumaczyć tę kwestie: czy w klasycznym wzmacniaczu klasy AB

na jakimś etapie pracy musi następować konwersja sygnału analogowego z wejść RCA na sygnał cyfrowy?

 

Z tego co wiem, taki wzmacniacz pracuje na sygnałach analogowych - ale tu chciałbym prosić o fachową wypowiedź.

Wzmacniacz analogowy - sama nazwa wyklucza przetwarzanie sygnału na cyfrowy jako warunek jego pracy.

Wzmacniacze analogowe mogą być rozbudowane o funkcję przetwarzania D/A ( helix P2 ) czy jeszcze na plus o DSP , ale ma to związek z "przygotowaniem sygnału" a zasadniczymi funkcjami wzmacniania napięciowego czy prądowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Sugerujesz się funkcjami które zbyt wiele nie wnoszą do dźwięku a przecież o to tu chodzi a nie o to by wyciągnąć telefon z kieszeni i na szybko coś tam poprawiać w setupie

O dźwięk mi chodziło, jak wypada na tle Heliksów i chociażby H800.

 

 


Strojenie robi się dłuższą chwile czasu na spokojnie w dogodnych warunkach

 

Dlatego nie zrobię tego sam :)

 

 


Jeśli wydaje Ci się że stojąc na światłach wejdziesz w aplikację i coś tam na szybko poprawisz to jesteś w błędzie

 

Mam aplikacje i wcale z niej w ten sposób nie korzystam.  Po prostu nie chcę biegać z laptopem na parking, za każdym razem gdy będę chciał coś zmienić, bo takowego nawet nie posiadam :)

Sprzęt wydaje się być bardzo funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu, dlatego jeśli dźwiękiem nie odstaje od ww, moim zdaniem, warto się niem zainteresować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21500zł wydać na jeden klocek ... Przy cenach ich reszty komponentów system przekroczy cenę nowego pojazdu, w którym niekoniecznie jest potrzeba grzebania w audio, bo przyjemność z słuchania jest na zadowalającym poziomie 

 

Można zaczekać 10 lat i będą w "używce" podobnie jak te auta :wink2:

F1 tez jakiś czas temu kosztowała jako kpl blisko 40 tys , ODR chyba więcej.

Nikt raczej nie kupi tego do Pandy.

Z założenia mają to być komponenty referencyjne , wyznaczające max poziom tego co w danym czasie jest możliwe do osiągnięcia ( bez względu na koszty) , a nie sprzęt powszechnego użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca to miałem na myśli...

 

Jakiś czas temu nie było takiego zaawansowania w systemach oferowanych przez producentów aut. Tutaj tez czasy poszły mocno do przodu. Tu na forum raczej każdy "lata przy ziemi " i umie kalkulować co w życiu ważne i ważniejsze.

 

Oczywiście to jest bezdyskusyjne

 

 

 


Z założenia mają to być komponenty referencyjne , wyznaczające max poziom tego co w danym czasie jest możliwe do osiągnięcia ( bez względu na koszty) , a nie sprzęt powszechnego użytku.
 

 

i z drugiej strony świetnie że coś takiego zaistniało, gdyż może w ślad pójdą inni producenci (oby , miejmy nadzieję ) 

 

Teraz tylko trzeba obserwować niemiecki rynek, czy tylko wypuścili, czy i w jaki sposób będą go  chcieli  wpuścić na rynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca to miałem na myśli...

 

 

 

Jakiś czas temu nie było takiego zaawansowania w systemach oferowanych przez producentów aut. Tutaj tez czasy poszły mocno do przodu. Tu na forum raczej każdy "lata przy ziemi " i umie kalkulować co w życiu ważne i ważniejsze.

 

 

 

Oczywiście to jest bezdyskusyjne

 

 

 

Pod względem funkcji użytkowych nie sądzę aby oferował dużo więcej niz Helix Pro , dostępny za ułamek ceny Braxa.

Tylko realizacyjnie ( i brzmieniowo ) może to reprezentować zupełnie różne poziomy.

Reszta jest juz wyżej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem trzeba mieć nadzieję, że DAC we wzmacniaczu MX4 Pro są tak samo dobre jak w BRAX DSP (chcąc korzystać z funkcji połączenia cyfrowego)

 

W przeciwnym razie wątpliwa jest zasadność użycia tego połączenia.

 

A skoro są nawet tej samej klasy - to płacimy dwa razy za DAC przy tej konfiguracji połączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można wyciągnąć wniosek że cyfra cyfrze nierówna :wink2:

 

Cyfra cyfrze nierówna , nie wiem co w tym dziwnego

Analog nierówny analogowi a przetwornik nierówny przetwornikowi .

Sygnały do transmisji mają zdefiniowany format , ale sposób ich odbioru i odkodowania to już zupełnie inna sprawa.

Sposób i dokładność obliczeń na sygnale , to tez jedne z podstawowych czynników tego co możemy uzyskać w ich wyniku na wyjściu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...