Skocz do zawartości

2011 - Nowe procesory


Broda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mi namieszałes w głowie tą wypowiedzią ale ja jestem tylko laikiem bez doświadczenia który kieruje się w dużej mierze tym co przeczyta na tym forum lub w necie.

Na helixie można postawić bardzo dobry system , jak by nie patrzeć to bardziej popluarny dsp dzisiejszych czasów , ja osobiście drugi raz w 7990 i h900 bym się nie pchał a jesli już to tylko w nowszą odmiane . W helixie można tą naleciałość cyfrową troche zniwelowac poprzez odpowiednią modyfikacje .

A jak wspominasz że jestes laikiem w sumie bez wiekszego doswiadczenia to nawet zwykły helix dobrze "dotknięty" przez ręce które wiedzą co z nim zrobić to i tak bedziesz w niebowziety ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na helixie można postawić bardzo dobry system , jak by nie patrzeć to bardziej popluarny dsp dzisiejszych czasów , ja osobiście drugi raz w 7990 i h900 bym się nie pchał a jesli już to tylko w nowszą odmiane . W helixie można tą naleciałość cyfrową troche zniwelowac poprzez odpowiednią modyfikacje .

A jak wspominasz że jestes laikiem w sumie bez wiekszego doswiadczenia to nawet zwykły helix dobrze "dotknięty" przez ręce które wiedzą co z nim zrobić to i tak bedziesz w niebowziety !

I tu masz rację tylko że apetyt rośnie w miarę jedzenia i gdy tylko jest okazja na coś klasowo lepszego staram się to zdobyć za przystępną dla mnie cenę i jak do tej pory były to tylko zmiany na plus. Obecnie mam Helix DSP i jestem z niego zadowolony mimo tego że wiem iż nie wykorzystałem jego możliwości w 100% to i tak istnieje nieodparta chęć posiadania czegoś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H900 nie da się porównać do Helixa bo to inne bajki, inne brzmienia. Wypalający się ekran w RUX H900 to nie problem - ja stroję kablem USB. H900 jest z tym dobra, że źródła możesz użyć jakie Ci sie podoba - ja na ten przykład puszczam światło z przenośnego odtwarzacza. H900 wysteruje większość jednostek z optykiem i Ainet. Jak padnie jedno źródło wybieramy inne. Jeśli padnie DVI-9900 mamy problem i proc który nie współpracuje z żadną jednostką Alpine. Do nowszej F1 też da się wpuścić światełko jednak wiąże się to z dodatkową opłatą (wyprzedzając uwagi w tym kierunku;)

 

Jestem użytkownikiem H900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu masz rację tylko że apetyt rośnie w miarę jedzenia i gdy tylko jest okazja na coś klasowo lepszego staram się to zdobyć za przystępną dla mnie cenę i jak do tej pory były to tylko zmiany na plus. Obecnie mam Helix DSP i jestem z niego zadowolony mimo tego że wiem iż nie wykorzystałem jego możliwości w 100% to i tak istnieje nieodparta chęć posiadania czegoś lepszego.

Skoro Helixa nie wykorzystałes, to jesteś pewnie bardzo daleko od tego żeby docenić zalety procka Alpine. Sam klocek nie zagra, trzeba przemyśleć cały system i bardzo świadomie go zrealizować całościowo, bo zagra to jak najgorszy fragment instalacji. No ale na giełdzie już ogłoszenie jest, więc pewnie sprzedawca niedługo się ujawni jak to na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Helixa nie wykorzystałes, to jesteś pewnie bardzo daleko od tego żeby docenić zalety procka Alpine. Sam klocek nie zagra, trzeba przemyśleć cały system i bardzo świadomie go zrealizować całościowo, bo zagra to jak najgorszy fragment instalacji. No ale na giełdzie już ogłoszenie jest, więc pewnie sprzedawca niedługo się ujawni jak to na forum :)

Tak masz rację, planuję zmodernizować swój system klocki które zebrałem są klasowo lepsze od Helix DSP i instalację chcę wykonać sam a strojenie oddać w ręce specjalisty. Głównym problemem jest brak miejsca i dlatrgo to zamieszanie ale wątek ten będzie kontynuowany w mojej galerii. Co do procesorów to nie znalazłem jakiegoś rankingu gdzie można by było bezposrednio porównać jednostki. Głównie przez galerię jakie odwiedzam królują Helixy i h900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej marnie to widzę, bez ogromnej wiedzy nie zrobisz tego sam. Nawet jeżeli zrobiłbys to super od strony instalacyjnej i udałoby Ci się dobrze dobrać komponenty to i tak wylozysz się na etapie zrobienia zwrotnic. A pewnie wylozysz się szybciej. Sam klocek nie da Ci niczego, oprócz tego że mocniej usłyszysz swoje błędy. Jak już robić tej klasy instalacje to u jednej, zaufanej osoby, niech robi ona od początku do końca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie  helix nie przemawia , to nie jest taki pełny dźwięk , szczególnie gitara akustyczna cierpi i jakoś nie mam opcji w helixie żeby to zmienić , ale ogólny przekaz może się podobać , jak buduje scenę , można zamaskować sporo błędów . Ze starych dziadków mile wspominam h700/701 za te pieniądze co teraz można kupić to fajna opcja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej marnie to widzę, bez ogromnej wiedzy nie zrobisz tego sam. Nawet jeżeli zrobiłbys to super od strony instalacyjnej i udałoby Ci się dobrze dobrać komponenty to i tak wylozysz się na etapie zrobienia zwrotnic. A pewnie wylozysz się szybciej. Sam klocek nie da Ci niczego, oprócz tego że mocniej usłyszysz swoje błędy. Jak już robić tej klasy instalacje to u jednej, zaufanej osoby, niech robi ona od początku do końca.

Tylko mnie motywujesz. Jak wspomniałem wcześniej strojenie pozostawie specjaliście bo sam mam zbyt małom wiedzę. Jeżeli chodzi natomiast o sam montaż to myślę że spokojnie poradzę sobie bo to lubię. Sprawdź moją galerię to będziesz miał jakiś zarys tego co zrobiłem i planuję zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Ci nic ujmować, bo niewiele wiem na temat tego jak ogarniasz temat. Problem może być taki, że fachowcy potrafiący zrobić instalację tej klasy, (aby wykorzystać zalety tego procka), raczej wolą robić samemu od A do Z, niż grzebać się w czyimś aucie, gdzie nic nie wiedzą jak zrobione. Tak tylko mówię, żeby realnie spojrzeć na swoje możliwości, bo finalnie może być inaczej niż nam się wydawało. Struganie zwrotnic na miarę, strojenie itp. - popytaj ile to kosztuje, ile trzeba zostawić auto i jakie są terminy. A dopiero po tym podejmij świadomie decyzje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że zrobisz wg instrukcji tego co będzie to stroił .

Coś w tym stylu ale zobaczymy jak wyjdzie.

Osobiście czerpię radość z tworzenia (mam na myśli montażu oraz np. klejenia mat a i nawet wsadzenie kabla w peszel gdyż jest to dla mnie odskocznia) jak i słuchania. Wiem że odnośnie np. strojenia i odsłuchu różnego typu sprzetu mam za małom wiedzę i brak doswiadczenia bo to nie moja dziedzina ale odnośnie możliwości manualnych to już co innego a wiedza jaką zdobywam na tym forum jest bardzo przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Czy ktoś już miał okazję posłuchać auta lub stroić je na Helix DSP Ultra?

Interesuje mnie na ile użyteczna jest np funkcja centralnego kanału ?

Są jakieś opinie na diy ale chętnie bym poznał kogoś od Nas.

Wiem , że w Pl Maniek ma zamontowane , jest ktoś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś już miał okazję posłuchać auta lub stroić je na Helix DSP Ultra?

Interesuje mnie na ile użyteczna jest np funkcja centralnego kanału ?

Są jakieś opinie na diy ale chętnie bym poznał kogoś od Nas.

Wiem , że w Pl Maniek ma zamontowane , jest ktoś jeszcze ?

dołączam się do pytania : ktoś słuchał dsp ultra ? warto dopłacić czy szukać pro mk2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...