Skocz do zawartości

2011 - Nowe procesory


Broda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


oryginał cytrynowy clarion z którego być moze uda mie się wyciągnąć światełko :wink:

 

Jak dobrze pójdzie , na następny zlot w 3mieście być może stawię się z fabryczna jednostką + DSP , światło już mam wyciągnięte, czekam na wolne środki na zakup procka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helix DSP, wiem że cena x2,  ale podobno świetne zbiera recenzje za granicą jak i u nas, i tak jak na  forum C.A.S. piszą, sterowanie głośnością za pomocą jednej pary wyjść głośnikoych z OE jednostki.

 

Lklukasz bawił się tym, może napisze więcej niż 3 zdania  :wink:, zresztą CASKP też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helix DSP

 

Przerabiałem już 700/701 i nie mam ochoty na te gierki z ruxem, tu przelącz z analoga na cyfre, pokręcić gałka na ruxie co by głośność zmienić, oczywiście pamiętając wcześniej że na analogu żona radia słuchała i pewnie jest gała mocniej odkręcona i najpierw trzeba ją ściszyć aby głosniki nie wyskoczyły ... itd. To dobre dla sportowców z żyłką adrealiny :D

 

Pomijam fakt że fabryka ma BT dla telefonu, i czasem jak nas USA szpieguje idzie złapać kilkaset stacji radiowych Sirius o jakości dobrego CD.  No i taki aspekt jak automat przełączający z analoga na cyfrę, dość ułatwia zadanie, gdyż odbywa się automatycznie.


A co do Helixa, za ten wspomniany tysiak , idzie wyrwać poprzedni model zwany P-DSP, a po wgraniu najnowszego softu 2,80 ma już wszystko to co nowszy DSP , oczywiście software'owo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej płać i się ciesz wygodą. Oprócz Helixa i chyba Mosconi to nikt raczej z tego co mi wiadomo nie realizuje sterowania głośnością po wyjściu głośnikowym ...

 

Tu możecie poczytać o nim : 

 

http://www.audiotec-fischer.de/lng/en/helix-dsp.html

 

tu dodatkowo na 2 stronie zdjęcia wnętrzności :

 

http://www.diymobileaudio.com/forum/technical-advanced-car-audio-discussion/145936-new-helix-dsp-processor-first-look.html

 

Link do tematu na forum Pawła :

 

http://forum.audiocar.pl/topic/6117-procesor-helix-dsp/

 

a Tu masz zestawienie procy w/g rosjskiego  Avtozvuk  :

 

http://www.avtozvuk.com/rubriki/_sq.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Oprócz Helixa i chyba Mosconi to nikt raczej z tego co mi wiadomo nie realizuje sterowania głośnością po wyjściu głośnikowym ...

 

Jeszcze ma to RF w ostatnim wcieleniu, ale jego rozwiązania zwotnic sa na tyle chore, że ja sobie podarowałem, jak wybierasz na kanał LPF to HPF nie działa, gdy jednak zechcesz użyć HPF to wyłącza się LPF.

Albo ja trafiłem na taki głupi soft i może to już poprawili, albo nadal tak jest, a wtedy - szkoda nim się nawet interesować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje oczęta wylukały... audisona pyk ten , jeżeli ma pyrkotać i szumieć jak pyk łan to daruję ale jeżeli ulepszyli to ...?

Mosconi cokolwiek drogi...nawet dla mnie :rotfl:

Pierdu, pierdu:)

Pyknięcie przy włączaniu i wyłączaniu, tragedia idę się chyba wychuśtać :rotfl:

Na poważnie bit one jest upierdliwy, i większość użytkowników kończy zabawę z nim po 30 minutach.

Jeżeli pobawisz się dłużej, nie będzie szumiał i okaże się całkiem przyjazny.

Aaaa i najważniejsze dużo Osób bawiło się prockiem przed aktualizację softu, który ponoć dużo zmienił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Rainbow także zaprezentuje/ował ciekawy procek z przystawką air play po wi-fi, czyli masz iphone czy i poda touch i masz żródło do auta.  :wink:

Powiem więcej Raflip, pogrzebał i wygrzebał już apki pod androida do komunikacji z airplay... Co to znaczy? Ano tyle ,że wystarczy jakiś najtańszy smartphone pod adkiem, taka apka plus spora karta powiedzmy 128 GB class 10, i lecisz z koksem nie przejmując się itunes, wrzucasz flacki i inne formaty i cyfra śmiga prosto do procka dopiero tam będąc konwertowana czyli bezstratnie.

Jeśli dodać do tego np program do strojenia procka z poziomu tel to mamy antidotum na wszystkie nowe auta. Zostawiasz ori deskę w spokoju procek w bagażnik tel w rękę i mucha nie siada. :wink2:  :hyhy:  

Chociaż nadal mnie zastanawia "zawias" z nowymi nośnikami danych jeśli chodzi o ocenę auta na zawodach niestety towarzystwo zatrzymało się w latach 90tych i dominacji płyty cd. Gdzie np w takim rozwiązaniu jak podałem nie odtworzy się już płyty bo i nie ma takiej potrzeby.

Rozwiązanie jest banalnie proste, wystarczy "referencyjna" karta pamięci ze zgranym materiałem z płyty cd posiadana przez sędziego i włożona przez zawodnika do czytnika jego urządzenia i już można oceniać... Ale... jak znam życie prędzej w Niemczech AYA zareaguje na zmianę i rozwój technologii niż Easca... Niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja mu te apki na czacie podrzucilem. Obecnie u mnie za źródło robi właśnie telefon. Z tym że moje źródło obsługuje co tam chcesz np. Pendrive, dysk twardy, tablet, telefon. Teraz piszę interfejs ai-net to usb aby z telefonu sterować zmieniarka i całkowicie z auta wyeliminować sterownik cra 1656. Na zimę zostawiam sobie temat dsp do rozkminy. Już kiedyś zadałem tu pytanie , co taki procek powinien mieć ale poważnej dyskusji na ten temat nie było...

Jeśli chodzi o nośnik na Android. Poczytaj sobie o podpinaniu pod andka Pendrive. Wystarczy hajendowa końcówka pod usb za 2 dolary i możesz pod telefon podpiac pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Heh, ja mu te apki na czacie podrzucilem.

 

I bardzo w porządku, na tym polega rozwój tej zabawy, co kilka głów to nie jedna... Można pójść z tematem do przodu o ile jest się otwartym na nowinki i jest skłonnym podzielić nimi, wtedy i druga strona spojrzy na temat na świeżo i może wniesie coś od siebie.  :wink:  A myślę ,że bezsprzecznie jest to przyszłość, dokonało się to już w HA, gdzie serwery plików i sterowanie HA z poziomu ipada ma każdy z dużych graczy łącznie z Dynaudio, Focalem czy Burmesterem, kwestią więc czasu było pójście tym torem przez producentów CA, choć mam wrażenie ,że tuzowie typu Alpine, czy Pioneer jakoś zaspali z tematem i inni ich wyprzedzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Teraz piszę interfejs ai-net to usb aby z telefonu sterować zmieniarka i całkowicie z auta wyeliminować sterownik cra 1656.

 

Jak chcesz zrealizować funkcję regulacji głośnością? Poprzez interface po usb-ainet? Według mnie znacznie wygodniejsze jest to co ma Helix czyli regulację vol poprzez jedno rca hi-input z ori jednostki auta. Pliki puszczasz z tel/tabletu/ twardziela zaś nadal klasycznie masz manualną "gałę"vol, niby banał ale jakoś nie uśmiecha mi się częste macanie po ekranie to rozprasza podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

to dwie różne rzeczy. Głośnością steruję sobie za pomocą telefonu, który łączy się via wifi z raspberry pi w moim samochodzie. Z raspberry wsio idzie po usb na kartę, a dalej cyfrą do proca.

A interfejs do zmieniarki na razie tylko do sterowania - przód, tył, następna płyta, poprzednia itd. Uczę się sterować wieloma rzeczami na razie. Bardziej to zabawa, niż jakieś mega praktyczne zastosowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...