Skocz do zawartości

Podłączenie zestawu car audio pod fabryczne radio- opel


piter9020
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem nowy samochód opel vectra B (sedan). I teraz chciałbym zamontować do niego wzmacniacz i skrzynie z poprzedniego samochodu, który jak na moje ucho sprawował się nawet dobrze a jest to skrzynia magnat xpress 12 i wzmacniacz blaupunkt GTA 2 special mk II. Tylko mam do was pytanie, czy jest możliwość podłączenia tego zestawu pod fabryczne radio CDR 500, ponieważ jak na razie nie zamierzam zmieniać radia ( brak funduszy), wiem że nie będzie super jakości ale lepsze to niż nic. Dodaje że z przodu mam już zamontowane głośniki i tweetery chyba fabryczne ale dźwięk jest ok i z tyłu w drzwiach samochodu same głośniki. Proszę o pomoc i pokierowanie mnie co potrzebuje żeby podłączyć ten zestaw do fabrycznego radia który nie posiada wyjscia RCA, Przeszukałem forum i nie znalazłem zadowalającej odpowiedzi, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/adapter-rca-sinuslive-hl-406-wyjscie-na-wzmacniac-i1381857438.html Adapter RCA Sinuslive HL-406

To będzie najłatwiejszy sposób. Będziesz musiał zrezygnować z głośników w tylnych drzwiach.

 

Brak opisanego linku

warn

pozdro Gilotyn@

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Minęło troszkę czasu od mojego problemu, ale niestety elektryk nie miał czasu i dopiero w poniedziałek zaprowadzę auto. Po rozmowie z nim stwierdził, że żaden adapter nie jest mu potrzebny i po prostu wzmacniacz podłączy pod tylne głośniki, troszkę mnie to zdziwiło bo wydaje mi się, że jak tak zrobi to niestety glosniki nie będą działać, mam racje? Tłumaczyłem to, ale postawil na swoim ze wszystko bedzie ok. Proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wzmacniaczu masz wejście sygnału SPEAKER IN ? Jeśli nie to zmień fachowca. A wydaje mi się że twój wzmak nie ma tej opcji.

A co do jakości sygnału z podpiętymi głośnikami , może być gorzej przy wysokich poziomach głośności , kiedy słabe końcówki mocy w tym CDR 500 dostaną zadyszki. Mógł byś pójść na kompromis i odciążyć trochę końcówki mocy w CDR 500 montując w tor każdego z tylnych głośników kondensator bipolarny 200 uF , wtedy obetniesz dolne pasmo od 200 Hz ze zboczem 6dB/oct. Tylko wtedy kondek musisz dać przy głośniku , aby wcześniej pobrać niefiltrowany sygnał na konwekter , gdzie właśnie będzie potrzebne pasmo do 80 Hz. Inne cięcie to 100Hz/6dB/oct - 400 uF 400Hz/6dB/oct - 100 uF.

Edytowane przez gazownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij z glośnikami i bez. I posłuchaj czy z głośnikami słychać zniekształcenia. Jeśli nie to ok. A jeśli będzie słychać nienaturalny bas przy wyższych poziomach głośności, to masz 2 wyjścia. Albo dać kondensatory albo odłączyć całkowicie tylne głośniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk znalazł dzisiaj trochę czasu i zabrał się za montaż mojego sprzętu. Po zamontowaniu i odsłuchaniu jestem bardzo mile zaskoczony. Szczerze nie spodziewałem się tak dobrego dźwięku bo po przeczytaniu dużo różnych tematów myślałem że to bedzie dość "pusty" bas i zniekształcony dźwięk. Więc jak widzę takie posty jak kolega wyżej napisał to na prawdę nie wierzcie w to. Poza tym kolego tony_tr jakbym kupił jakieś inne używane lub nowe radio to nie miałbym już sterowania w kierownicy i wyświetlacza mid. Wszystkie 4 głośniki działają więc moje obawy się nie sprawdziły. Kiedyś ten sam zestaw miałem podpięty pod radio jvc kdg-333, więc osobiście nie widzę różnicy w jakości. Może jakiś audiofill by to zauważył ale na szczęscie nie Ja. Żadne adaptery nie były potrzebne, podpiął to pod tylne głośniki. Dzięki wszystkim za pomoc, pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz nie ma Hi-input. Jak ten fachman to podpiął? Podłączył kabel głośnikowy do low-input? :przestraszony:

 

Niestety ale ja już widziałem kilka razy takie podpięcie scared.gif

Ale niestety tak to jest jak się jeździ do elektryka a nie do fachowca thumbsup.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy moje mody z CA raczkowały, w 99r miałem KAC-624 1x110W RMS spięty z 12 Aldy :zakrecony: , gainem nadrobiłem słaby wzmak :krzeslem: , i cewka z aldy odeszła do krainy wiecznych żyletek :zalamany: przez duże przestery , mimo że sygnał szedł po low input. Porównując , to w tym przypadku jest Hardcore.

Tak jak podłączył ten wspaniały elektryk :szok: , często zdarza się nie świadomie w AUDI gdyż radio seryjne ma front speaker bezpośrednio na głośniki , zaś rear ma LOW OUT na wzmacniacz który zasila tylne głośniki i Suba seryjnego. I kiedy się włoży zwykłe radio bez konwertera poziomu sygnału , to na wzmacniacz dla rear i sub idzie sygnał po wzmocnieniu, ale na LOW INPUT i po wyżej pewnej głośności idą takie przestery że :przestraszony: i przy podkręceniu coś musi puścić :idiota:

 

Czyli co twierdzicie, że długo takie coś nie wytrzyma?

Przy plumkaniu nie powinno się spalić , ale kiedy upuścisz wodze fantazji i zaszalejesz z Volume , to któryś z elementów twoich modów odejdzie bezpowrotnie do krainy wiecznego odpoczynku. W najlepszym przypadku bezpiecznik na wzmaku :ups:

Edytowane przez gazownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że niestety nie znam się za bardzo na car audio co na pewno już zauważyliście i tak staram się w tym temacie edukować Niestety kiedy człowiek chce w dzisiejszych czasach mieć coś dobrze zrobione przez "fachowca" to sam musi wszystkiego dopilnować żeby było zrobione jak najlepiej ale nie zawsze tak jest. Postaram się nie wysilać mojego sprzętu chociaż dziwna sprawa mieć skrzynie w bagaju i słuchać na pół gwizdka no cóż już nic nie zrobie, bo niestety w okolicy nie znam żadnej osoby która się na prawdę na tym zna :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...