Skocz do zawartości

ZAKŁÓCENIA, ŚWIST SILNIKA, SZUMY W GŁOŚNIKACH - PORADNIK


miki87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 248
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hmmm AXTONA mam podlaczonego poprzez wiazke plug and play czyli DSP i radio z tego samego zrodla. Bit ten tak samo byl podlaczony. Wzmacniacz Beat4 zasilanie prosto z aku - efekt ten sam.

 

Oczywiscie gdy podam sygnal z pominieciem Hi-input cisza tak jak powinno byc wiec problem tkwi w Hi-input tylko co to moze byc i jak sie tego pozbyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli DSP zasilasz z wiązki radia to masa na DSP jest brana z radia i między tą masą a masa wzmaka ( która jest brana z innego miejsca ) powstaje pętla masy. Spróbuj zrobić coś takiego: z tej wiązki p&p wypnij wszystko poza hi input ( czyli w DSP zostają piny 3 do 10 ), zasilanie na DSP ( masa i +12V ) podaj z zacisków zasilania wzmacniacza i wtedy sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens tej wiązki p&p jest taki, że nie ingerujesz w OEM instalkę a czysty Hi Input ( tylko przewody z wyjść głośnikowych ) niejako likwiduje problem pętli masy ( i dodatkowo niska impedancja linii + wysoki poziom sygnału = mniej zakłóceń ). 

Ale skoro napisałeś, że na samym wzmaku bez DSP też są zakłócenia, a po odpięciu Hi input jest OK to może faktycznie problem jest w radiu. 

Czasem przetwornica od podświetlenia LCD w radiu sieje takie zakłócenia. Dodatkowo nigdzie nie widzę w danych jaka jest impedancja wejściowa na Hi input w DSP. Może za duża i końcówki w radiu chodzą bez odpowiedniego obciążenia ( możesz na próbę dać równolegle na wyjściach głośnikowych/wejściach Hi Input rezystory ok. 16 ohm/5W i zobaczyć czy nie jest lepiej ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo nigdzie nie widzę w danych jaka jest impedancja wejściowa na Hi input w DSP.

Coś koło 2kOhm, jeżeli dobrze pamiętam.

 

Na pauzie jest cisza, to samo gdy volume na 0

Ja tu widzę problem w radiu, na próbę bym podłączył jakiekolwiek inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam,
Ostatnio zauważyłem delikatne pogwizdywanie przy dodawaniu gazu. Lekki gwizd słychać pomiędzy 1000 a 2000 obrotów, przy opuszczonym hamulcu ręcznym, w momencie kiedy zaciągnę ręczny gwizd ustępuje a przynajmniej zmniejsza się tak że go nie słychać. Spotkaliście się z takim problemem? Auto Mazda 6 GH z 2010r. Seryjne radio z wyciągniętymi RCA, wzmacniacz GMS DDA 435, zasilanie plus prosto z akumulatora, minus z masy w tunelu.

Edit.
Gwizd zależy chyba od temperatury silnika, kiedy auto jest zimne słychać bardziej, kiedy się nagrzeje, bardzo mocno przycicha.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję w wolnej chwili poprowadzić inaczej przewody. W tej chwili biegną od radia wzdłuż tunelu środkowego pod fotel pasażera bo tam jest zainstalowany procesor/wzmacniacz. Spróbuję puścić je przy nogach pasażera a dalej progiem, zobaczę czy coś się zmieni.

Dzięki za podpowiedzi.

 

Zmniejszyłem też trochę gain na wejściu i jest minimalnie lepiej.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

podłączyłem głośniki przód/tył pod wzmacniacz Blaupunkta GTA 460

Wszystkie kable mam pociągnięte z lewej strony,

Kable są dobrej jakości, kupiłem Sinuslive CX-50 Ekranowany przewód RCA Cinch 5m(https://allegro.pl/oferta/sinuslive-cx-50-ekranowany-przewod-rca-cinch-5m-8673925455)  oraz rozgałęźnik Sinuslive YX-2 rozdzielacz rozgałęźnik RCA Cinch (https://allegro.pl/oferta/sinuslive-yx-2-rozdzielacz-rozgaleznik-rca-cinch-8674642187?reco_id=46019054-7beb-11ea-9584-246e96102950&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951)

Problem polega na tym, że przy włączeniu świateł (ksenon na przetworniku) głośniki buczą, wyłapują zakłócenia. Jest to buczenie które słychać jedynie przy wyłączonej muzyce jednak chce się tego pozbyć.

Próbowałem filtra  https://allegro.pl/oferta/filtr-przeciwzakloceniowy-rca-separator-petli-hgli-7058784477 jednak nic to nie dało, ba, nawet przestały grać niskie tony.

W czym tkwi przyczyna? Wyczytałem gdzieś w necie, żeby spróbować, przenieść kable RCA na prawą stronę.

Z góry dziękuje za odpowiedź,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!

Panowie, po wymianie piecyka sony x 5540f na xetec 4g-600 oraz podłączeniu moreli tempo 6 aktywnie pojawił się szłyszalny szum przy wyłączonym silniku, na pauzie również, na vol również, po odpieciu rca od xeteca szum nie ustąpił, wina xeteca?

zasilanie: spawarka 35m2, masa z mocowania pasów

radio:alpine cde 195 bt

rca:kicx rca06

 

W tej samej instalacji jest kenwood kac-ps 301t i po przepięciu glosnikow nic nie szumi, na soniaku również bez szumów. A kupiłem xeteca w idealnym stanie, od pierwszego właściciela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja bym nie uznał tej zakupionej sztuki za mocno wadliwą, bo gra pieknie w porównaniu do sonego xm, wszystkie filtry działają, stan idealny, a może sam wymyślam z tym szumem? Ale przy niepracujacym silniku i wyciszonej muzyce lub pauzie słychać delikatny szum, bez przykładania ucha do głośnika. Na sonym tez jest jakiś tam szum, ale słyszalny jak przyłożę ucho. Natężenie tego szumu jest stałe, tzn czy mam vol 0 czy 25,czy tez całkowicie odłączone przewody rca od pieca. Przy muzyce i nawet cichym graniu tego nie słychać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...